Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Pogledaj rezultate ankete: Koliki vam je IQ?
manji od 85 38 7.48%
između 85 i 95 12 2.36%
između 95 i 105 23 4.53%
između 105 i 115 71 13.98%
veći od 115 364 71.65%
Glasovatelji: 508. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2009., 12:13   #81
Quote:
The_Equilibrist kaže: Pogledaj post
Nisam bio u vojsci, pa ne mogu to reći, ali bio sam na regrutaciji i tada sam prvi put u životu vidio svoju kompletnu
Ja sam se isto izvukao od te pzdrje (vojske), ali brat mi je to vrlo grafički opisao, kakvih sve tikvana ima u općoj populaciji. Za ne povjerovat.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 12:37   #82
Quote:
m515 kaže: Pogledaj post
Ova anketa mora potvrditi da se ljudi po pitanju vlastite inteligencije malo precjenjuju ili se ja možda varam?

Ljudi su u prosjeku s IQ-o od 100, dali će to i anketa pokazati?

Ali komentirat ćemo rezultate
to bi imalo smisla samo pod uvjetom da je prosjek osoba koje zalaze na pdf jednak prosjeku u sirem stanovnistvu.

Edit: a i aj otkrivam toplu vodu, nikako naucit procitat temu do kraja prije odgovaranja
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 23.04.2009. at 12:59.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 15:57   #83
Quote:
Bule kaže: Pogledaj post
Za članstvo u mensi motraš imati minimalno 121,međutim ja sam bio član dvije godine,i plaćao članarinu bez veze,na kraju sam skužio da to sve zapravo i nije bitno i svakako ničemu ne koristi.
i mene zanima otkud brojka 121?????????
natari is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 16:15   #84
Bil sam na testiranju prije par godina, ugl 120 sam imao...
Ali imam osjećaj da mi je trenutno oko 80
Hiperaktivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 16:26   #85
za članstvo u mensi treba imati IQ=148.........oni koji tvrde da su sa 120 bili u mensi ne govore istinu.......
natari is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 16:54   #86
Quote:
natari kaže: Pogledaj post
i mene zanima otkud brojka 121?????????
Pa to ti kažu oni u Mensi kad vide tvoje rezultate, da bi ti mogli naplatit članarinu.

Pa ipak su oni Mensa

Čak se nešto šuška da su neki ispitivači, preko posrednika, uzimali novac za članstvo.
Navodno je i Uskok pokrenuo tajnu akciju pod kodnim imenom "Umjetna inteligencija", koja je dovela do prilično šokantnih saznanja. Naime, uspostavilo se da su čak i neki suci, a i podosta političara na taj način došli do svog kvocijenta inteligencije.
Sve je kulminiralo nakon prošlih parlamentarnih izbora, kad se pokazalo da su građani, usprkos svim idiotskim potezima vladajuće stranke, ponovo glasali za istu.
Premda je to bio nepobitan dokaz da je većina osumnjičenih masno platila za svoju inteligenciju, istraga je prekinuta zbog nedostatka novca.
pac-man is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 17:09   #87
Ispunjava sam neki test iz Danske. Ispalo 112. Činilo mi se neloše, ali kad vidim ove rezultata...
__________________
Ovo je stvarno glup način za potrošit vrime, ali što se mora mora se
bo dernek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 18:55   #88
biosam na testiranju kod mense, cisto da zadovoljim svoju znatizelju, da vidim kakvi su testovi, kakvi likovi tamo "zive" i na kraju koliko sam "pametan".
isto tako siguran sam da se testovi mogu "istrenirat", znaci da sam isao jos koji put, posto sada znam tipove zadataka, s malo vjezbe gotovo sigurno mogu rec da bi upao tih famoznih 2%, ali sam kao i svaki dalmatinac ljen, a i ne znaci mi nista clanstvo u mensi - pa nista od toga :-D

evo dole potvrde, da ne nagadjate nista o "prosjecnoj inteligenciji"...



i za kraj, siguran sam da u velikim kolektivima inteligentni nisu pozeljni - nego poslusni i ovisni. Sva sreca sta postoji privatna praksa.
ivicaBEZgranica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 19:12   #89
preveliki pa moram piti tablete za blokade
DubravkaReeves is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 19:18   #90
Quote:
pac-man kaže: Pogledaj post
Pa to ti kažu oni u Mensi kad vide tvoje rezultate, da bi ti mogli naplatit članarinu.

Pa ipak su oni Mensa

Čak se nešto šuška da su neki ispitivači, preko posrednika, uzimali novac za članstvo.
Navodno je i Uskok pokrenuo tajnu akciju pod kodnim imenom "Umjetna inteligencija", koja je dovela do prilično šokantnih saznanja. Naime, uspostavilo se da su čak i neki suci, a i podosta političara na taj način došli do svog kvocijenta inteligencije.
Sve je kulminiralo nakon prošlih parlamentarnih izbora, kad se pokazalo da su građani, usprkos svim idiotskim potezima vladajuće stranke, ponovo glasali za istu.
Premda je to bio nepobitan dokaz da je većina osumnjičenih masno platila za svoju inteligenciju, istraga je prekinuta zbog nedostatka novca.
zbilja si me od srca nasmijao/la......btw.ja nisam u tom elitnom okruženju ja spadam u prosijek.......moje pitanje upućeno je neupućenima o svojoj visokoj inteligenciji za koju još i plaćaju članstvo.....presmiješno.....pozdravčić
natari is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 22:01   #91
Visok IQ je utjeha za ljude koji ne postižu rezultate u životu pa se tješe s rezultatom nekog testa. Mislim da je uspješnom čovjeku zadnja stvar kojom će se pohvaliti njegov visok IQ. Uostalom, mišljenja sam da IQ nije potrebno eksplicitno navoditi, on prije ili kasnije izađe na vidjelo i relativno ga je lako procijeniti (s pogreškom koja nije puno veća od one online testića).
patak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 22:27   #92
ma kakva mensa.. bitna je ulična pamet iliti životna inteligencija.. okje,neke genetske predizpozicije moraju postojati, ali nisu garancija uspjeha
čitala sam jednom da je predsjednica hrvatske mense neka baba koja kuka kak ima 186 IQ, a nezaposlena je.. ma ko ju je...
__________________
How soon is now?
malabaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 09:53   #93
Quote:
natari kaže: Pogledaj post
za članstvo u mensi treba imati IQ=148.........oni koji tvrde da su sa 120 bili u mensi ne govore istinu.......
Za članstvo u Mensi je potrebno biti iznad 98-og percentila opće populacije. To što je neki test baždaren na 148 ne znači da se ta brojka uzima kao apsolut. Dakle možeš napraviti bilo kakav test inteligencije (što se bodovanja tiče, ne metodike) i bit je da budeš u gornjih 2% unutar velike i reprezentativne skupine ljudi. Zato se na netu može naći veliki broj testova u kojima će ista osoba nekada imati 120, a nekada 200 (uz to što su neki testovi na netu jednostavno loši). Tek nakon što test odradi veliki broj ljudi bodovi se mogu mapirati na standardni raspon.
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 14:17   #94
Quote:
The_Equilibrist kaže: Pogledaj post
Za članstvo u Mensi je potrebno biti iznad 98-og percentila opće populacije. To što je neki test baždaren na 148 ne znači da se ta brojka uzima kao apsolut. Dakle možeš napraviti bilo kakav test inteligencije (što se bodovanja tiče, ne metodike) i bit je da budeš u gornjih 2% unutar velike i reprezentativne skupine ljudi. Zato se na netu može naći veliki broj testova u kojima će ista osoba nekada imati 120, a nekada 200 (uz to što su neki testovi na netu jednostavno loši). Tek nakon što test odradi veliki broj ljudi bodovi se mogu mapirati na standardni raspon.
ok ispravak netočnog navoda(mog)rosječni IQ=100,a prosječni centil=50.prosječni rezultat je onaj između 25. i 75. cenila(IQ/sd90-110) i istoga ostvari 50% ukupne populacije.rezultat iznad 75.centila(IQ/sd15 veći od 110)je iznadprosječan i istoga može ostvariti manje od 25% ukupne populacije.rezultat iznad 90.centila(IQ/sd veći od 120) je visoko iznadprosječan i istoga može ostvariti svega 10% ukupne populacije......IQ/sd15 131 ili više,odnosno 98 centil znači da je postignut rezultat unutar gornjih 2% ukupne populacije na testu inteligencije ta da je time ispunjen uvijet za primanje u članstvo mense......ovo je skinuto sa službenih stranica mense.....mene samo zanima da mi ovo opovrgne gospodin koji je napisao da je bio sa IQ=120 član mense.....u suprotnom tvrdim da je lažac koji se hvalisa po forumu......
natari is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 15:06   #95
136..testirano od strane sudskog psihijatra. 135 po Mensa-inom testu (nisam upala.. damn.. ). 144 po Onlajn testovima.. Ja se ravnam po ovom prvom.

A kaj je s ovom anketom, tu sve sami geniji, a?
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 18:51   #96
tu svi pricaju o inteligenciji, koja je definirana kao "sposobnost snalazenja u novonastalim situacijama" , medjutim ima vise vrsta inteligencije, i jedna jako bitna je emocionalna inteligencija ili kako je neko rekao "ulicna pamet"

znaci mozemo bit jako inteligentni s jedne srane, dok smo zakrzljali s druge i bas takvi ljudi koji nemaju uravnotezenu ineligenciju imaju problem u drustvu - zovemo ih asocijalnim tipovima, da sad previse ne filozofiram , bolje bit malo manje ineligentan, ali uravnotezene inteligencije.
ivicaBEZgranica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 20:39   #97
Quote:
shree_kali kaže: Pogledaj post
136..testirano od strane sudskog psihijatra. 135 po Mensa-inom testu (nisam upala.. damn.. ). 144 po Onlajn testovima.. Ja se ravnam po ovom prvom.

A kaj je s ovom anketom, tu sve sami geniji, a?
Kakvi geniji? Pa najveći odgovor je 115 - imati IQ veći od 115 nije nikakva genijalnost.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 12:08   #98
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Kakvi geniji? Pa najveći odgovor je 115 - imati IQ veći od 115 nije nikakva genijalnost.
mr. doslovni much?
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 12:21   #99
Meni je IQ 40, i?
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 14:36   #100
Ne znam točno pa nisam glasao u anketi, ali prema zadnjem mjerenju (doduše prije par godina dok sam bio normalniji) iznad prosječan.

A šta ću, al su me drugi (i ja sam sebe) sjebali/o.
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:26.