Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2008., 13:52   #41
Quote:
lilly53 kaže: Pogledaj post
Ok, ovako ima smisla, priznajem. No ja ipak mislim da on zna da ti pusis.
Ma zna on da pusim... i zna da ja znam da zna
Jednom me vidio kada sam povukla dim i samo me pogledao, stisnuo usnice i pogledao pod.
Da je galamio bili bi mi lakse a to me ubilo - i to doslovno jer sam se skoro ugusila u tom dimu koji nikako nisam htjela ispuhati van.
Sredio je on mene - i to dobro
snowbunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 17:27   #42
Quote:
judit kaže: Pogledaj post
meni je skoro 15 a doma pusim skoro cijelu godinu. Cim sam pocela, zapalila sam i pred starom. Samo je u pocetku pokusavala utjecat na mene, ali poslije ne. Najcesce pusim do pola kutije dnevno, pa se stara mnogo i ne uzbudjuje. Vise se cude njezine prijateljice i susjede kad dodju, s ja sa cigarom.
Osim što ti se mater ne uzbuđuje i što je pretpostavljam rekla koje sve bolesti pušenje uzrokuje, jel ti barem rekla da ćeš prije dobit bore, one okomite oko usana su naročito bljak, da će ti koža biti ružna, da će ti zubi požutjeti i da ti se rizik za rak maternice diže u vis jer je dokazano da nikotin oštećuje tvoje još neformirane reproduktivne organe.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 18:01   #43
Ja bi samo rekla da to što pustiš djete od 16 - 17 godina da puši u kući, pred tobom ne znači da to odobravaš... Možeš i dalje držati to lošim i negativim u svakom smislu ali ne znači da djete mora pušit u WCu. Skrivanje/neskrivanje i odobravanje/neodobravanje nisu iste stvari. Jedino što ja mislim da nekakova osuda ima smisla samo ako si sam nepušač. Koliko vjerodostojno zvuči majka koja kaže "to ti je loše, smrdiš, dobit ćeš bore, rak, ovo ono..." a puši ko turak...
I da, meni i dalje nema smisla da odrasla osoba pred nekim ne puši (ili skriva kako hoćete) iz bilo kojih razloga. Ako toliko poštuješ oca onda ne puši... ovo što ne pušiš pred njim, a on to zna nema nikakova smisla. Ionako ga nisi poslušala - truješ se, on to zna, ali kao oboje se pravite... nije to to.
I dalje mislim da je to licemjerno, oprosti tko se nađe uvrijeđenim.
tara08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 18:38   #44
Quote:
tara08 kaže: Pogledaj post
Ja bi samo rekla da to što pustiš djete od 16 - 17 godina da puši u kući, pred tobom ne znači da to odobravaš....
Znači.
Možda zvučim staromodno, no u našoj obitelji postoje određene regule kojih se moraju pridržavati svi članovi naše obitelji.
Jedna od njih je da se ne puši.
Očekujem da se tih regula drži i nemam apsolutno nikakve namjere dozvoliti takvo što u našoj obitelji.
Naravno to možda neće spriječiti dijete da puši poskrivećki no jasno mu odašilje poruku.
Kada dijete prestaje biti dijete, onda ono preuzima i odgovornost za sebe i svoje postupke, no i dalje u našoj kući neće pušiti.
Zašto? Zato jer se u našoj kući ne puši.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 18:53   #45
Quote:
tara08 kaže: Pogledaj post
I da, meni i dalje nema smisla da odrasla osoba pred nekim ne puši (ili skriva kako hoćete) iz bilo kojih razloga. Ako toliko poštuješ oca onda ne puši... ovo što ne pušiš pred njim, a on to zna nema nikakova smisla. Ionako ga nisi poslušala - truješ se, on to zna, ali kao oboje se pravite... nije to to. I dalje mislim da je to licemjerno, oprosti tko se nađe uvrijeđenim.
Gle, nisam mislila da cu morati objasnjavati zasto ne zelim zapaliti pred tatom,
On je nepusac. On ne podnosi dim cigarete. On vjeruje da je zdravlje najbitnija stvar na svijetu i u pravu je.
I kao sto sam prije rekla, pred mamom cu zapaliti jer ona to ne shvaca tako osobno kao on.
I sta cu dobiti ako zapalim pred njim? Necu dobiti nikakvu moc niti osjecaj zadovoljstva.
A i necu cijelo vrijeme razmisljati o cigaretama jer mi nisu toliko bitne u zivotu.
snowbunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 21:58   #46
Quote:
tara08 kaže: Pogledaj post
I da, meni i dalje nema smisla da odrasla osoba pred nekim ne puši (ili skriva kako hoćete) iz bilo kojih razloga.
u svom prethodnom postu sam opisala kad sam zapalila pred roditeljima
kad su oni prestali ja više nisam pušila u njihovoj kući, jednako kao što nikad nisam zapalila u stanu suprugovih roditelja
to se zove poštivanje - životnog prostora, u ovom slučaju
jednako tako se može poštivati i nečija uvjerenja, načela.... zašto bi to bilo licemjerno?
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 23:43   #47
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
u svom prethodnom postu sam opisala kad sam zapalila pred roditeljima
kad su oni prestali ja više nisam pušila u njihovoj kući, jednako kao što nikad nisam zapalila u stanu suprugovih roditelja
to se zove poštivanje - životnog prostora, u ovom slučaju
jednako tako se može poštivati i nečija uvjerenja, načela.... zašto bi to bilo licemjerno?
slozila bi se sa tobom..davnih dana dok sam bila pusac ni ja nisam nikad zapalila u kuci svoga oca..jer su oni imali no smoking pravilo..ali ako bi se nasli u gradu na cugi..ili bili kod neke trece party zajedno to je bila druga prica
u njihovom stanu se nije pusilo cisto iz postovanja prema njihovoj odluci da im je stan smoke free a ne iz licemjerja jer bi na kavi s njim zapalila..defintivno se nisam nikad skrivala
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 01:43   #48
primjer odgaja

Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
uzas
ovo i mene ceka

pusim ko turcin i za sad mi djeca prigovaraju, mislim da cu 100% znat da puse kad prestanu zvocat.
iskreno, nemam pojma kad sam pocela pusit pred starom, ali znam da nije bilo u srednjoj skoli. mozda s pocetkom faksa, kad sam si bila jako pametna

isto tako nemam pojma sto bi napravila. vjerujem da djeca pocnu pusiti jos u osnovnoj skoli, tamo nekdje s 14-15 godina. glupo se pravit da ne znas, a odvratno to prihvatiti.

reci im da je evolucija prirodan proces i da moraju biti pametniji od nas?
ako je zaista tako s evolucijom, zasto onda mi (roditelji)nismo pametniji bili od svojih roditelja pa ostali nepusaci? PRIMJER SE TRAZI!
bige is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 08:46   #49
Quote:
het kaže: Pogledaj post
slozila bi se sa tobom..davnih dana dok sam bila pusac ni ja nisam nikad zapalila u kuci svoga oca..jer su oni imali no smoking pravilo..ali ako bi se nasli u gradu na cugi..ili bili kod neke trece party zajedno to je bila druga prica
u njihovom stanu se nije pusilo cisto iz postovanja prema njihovoj odluci da im je stan smoke free a ne iz licemjerja jer bi na kavi s njim zapalila..defintivno se nisam nikad skrivala
E vidis, ovo mi je skroz u redu.

Ono sto je meni grozno to je da bi neki u ovom slucaju izbegavali da zapale cigaretu pred roditeljem u bilo kojoj situaciji.

Ok. Mama i tata su nepusaci u njihovom stanu NIKO ne pusi, i dete je duzno to da ispostuje.

E sad, kad govorimo o tinejdzerima, oni jos nisu odrasli ljudi i njima mama i tata daju pare za sve. Izmedju ostalog i za cigarete.

Ostaje pitanje hoce li se roditelj praviti blesav, pa ne davati pare za cigarete (odnosno dati za uzinu, taksi, sto ce dete na kraju potrositi za cigarete) ili prihvatiti to i pokusavati na drugi nacin da dete odvrati od toga.
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 18:16   #50
Quote:
bige kaže: Pogledaj post
ako je zaista tako s evolucijom, zasto onda mi (roditelji)nismo pametniji bili od svojih roditelja pa ostali nepusaci? PRIMJER SE TRAZI!
Ja sam odrastao u pušačkoj obitelji (i roditelji i brat). Nikada nisam pušio, a roditelje i brata sam godinama davio da prestanu (i uspio ).

A ako vam niti jedan drugi razlog nije bitan - onda pogledajte statistiku poželjnih poslova (manageri, konzultanti i sl.) - što je posao elitniji (bolje plaćen), pušača je manje.
Dado_Dixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 15:42   #51
ej evo mene,...pa nista ostavljala sam namjerno cigare,i ona bi uzela po par komada,iduci dan bi ja opet vratila na stari broj..ali nista ne pita da zapali...mislim da cu je ja jos malo pa ponuditi,a mislim kad vec pusi...
omega00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 15:09   #52
ja sam počela s 12.mama me skužila s 14 i odtad pušim s njima.mama mi isto puši tak da nemam frke
laraa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 17:40   #53
Bas se nedavno na drugoj temi (o djecjem drogiranju) raspravljalo isto. Mislim da je vecina rekla da ne bi imala nista protiv da im dijete pusi pred njima i da je licemjerno to im ne dozvoljavati. Moj su stav, naime proglasili takvim. Ja sam se u biti i slozila, ne tvrdim da nije, ali ipak mi se cini (mozda manje nego prije) da ne bih to dozvolila do 18-te. Dal' bi stvarno bilo tako ili ne, ako bih saznala za to pusenje, ne znam, mozda bih na kraju ipak drugacije postupila. Ali mislim da mi ne bi bilo svejedno ima li dijete 13-14 ili 17 godina.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 21:59   #54
Pušim od neke 17-te godine s pauzom od dvije godine - trudnoća i godina poslije poroda. Koji me vrabac onda nagnao da opet počnem - ni sama ne znam..
Ja sam jedan od onih bisera koja je više od jednom punoljetna i skriva mamici i tatici
Ljudi moji da vi vidite kako se oni silno sekiraju, koja su to silna predavanja, samo što mi lampu u glavu ne upere i ne traže priznanje da ću prestati a ja se kunem u pljuge da hoću
Šalu na stranu, oni su silno zabrinuti i jesam pušila pred njima ali kada vidim njihov izraz lica i da ih je strah za moje zdravlje radije se suzdržim pušenja pred njima pa više to niti ne spominjemo..
Što ne znaju to ih i ne boli.
Eto, mamina i tatina curica (a nije mi 18)
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 10:48   #55
meni je moja mama rekla a sta da ti ja prigovaram kad i sama pusim

kako djeci pricati o stetnosti i onda uzeti pljugu u ruke i zapaliti
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 11:05   #56
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
...kada vidim njihov izraz lica i da ih je strah za moje zdravlje radije se suzdržim pušenja pred njima pa više to niti ne spominjemo..
Ne pušiš ni pred djetetom?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 16:57   #57
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne pušiš ni pred djetetom?
Bolna točka..da pušim pred djetetom...
Muž mi je prije 6 mjeseci prestao pušiti mada je bio strastveniji pušač od mene a ja još nisam
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 17:18   #58
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Bolna točka..da pušim pred djetetom...
"Bolna točka" je kad se roditelju omakne neka psovka pred djetetom. Ili kad roditelj podrigne pred djetetom. Ili kad roditelj prdne pred djetetom.

Ali, kad roditelj puši pred djetetom (bolje rečeno, kad roditelj puši zajedno s djetetom - tko aktivno, tko pasivno), to je kraj bilo kakvog zaklinjanja na temu "ja bih za svoje dijete dao sve, napravio sve, kožu s leđa, unutrašnje organe, koštanu srž... - ali, eto ne mogu prestati pušiti".

Da ti liječnik ovog trenutka kaže da ti je, zapališ li ikada još jednu, ostalo još 6 mjeseci života (a da bez cigareta možeš dugo i sretno), sasvim izvjesno ne bi zapalila.

Pa ti sad vidi.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 17:29   #59
Meni je isto mama dozvolila pušenje doma.

Sad mi se to niti malo ne sviđa, iako ne vjerujem da je tada mogla utjecati na moju odluku da i dalje pušim da mi je zabranila

Mi (mm i ja) smo prestali oboje čim smo zatrudnili i sad nam je nezamislivo pušiti, jednostavno ne znamo kako bi to izgledalo kad bi i htjeli uz dijete.

I ne znam kako ću reagirati ako će ona pušiti, ali znam da sigurno neće pušiti u kući jer kod nas za sad nitko ne puši
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 19:58   #60
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Da ti liječnik ovog trenutka kaže da ti je, zapališ li ikada još jednu, ostalo još 6 mjeseci života (a da bez cigareta možeš dugo i sretno), sasvim izvjesno ne bi zapalila.
Mislim da se tu varas. Tj. mozda ona (radi se o Ribez) mozda stvarno i ne bi...ali to ne vrijedi za sve.
Ili si mislio da se to odnosi samo na nju i mlade mame? Nisi mislio na sve pusace kojima prijeti skora smrt?
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.