Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2008., 01:29   #61
ma, nemam riječi
mislim da o svemu treba moći pričati, o drogama, o pedofiliji, apsolutno svemu.
tabui su uvijek loši.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 01:38   #62
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
A vidiš, meni nešto nedostaje u obje ove podjele.

U prvoj mi nedostaje onaj 'tip' koji je jednostavno.... svejed. Sviđa mu se sve, npr. oba spola, svi uzrasti, sve (bar donekle 'kompatibilne') životinjske vrste...

A drugoj mi nedostaje tip koji nije da samo 'mašta' ali niti ne napastuje niti siluje. Ne vidim zašto takav tip ne bi mogao postojati. Mislim, DANAS faktički ne bi, zbog društvenog ozračja - no recimo u antičkoj Grčkoj?
@ Apemant

Dakle dolazimo do razlicitih tipova pedofila.
Nije da sam nekakav strucnjak na temu ali vidis i meni su cesto pali na pamet "svejedi" te ih smatram nekako najopasnijima jer su predatori u pravom smislu rijeci - ovi sto vole djecu i zele intimne odnose s djecom ili "samo" gledaju slicice smatram psihickim poremecenim ali ne smeta da ih se strpa u zatvor i ne pusta van, znam da lijeka nema.
"Svejede" bih jednostavno utamanila jer smatram da tu mora postojati neki veci poremecaj ako smatras da je ok uraditi nesto apsolutno bilo kome (ukljucujuci zivotinje a pogotovo djecu!) kako bi zadovoljio sexualnu potrebu. Mozda sam u krivu ali ovakve osobe zamisljam kao psihopate.

Drugo, sjecam se i ja kao djete kako smo se igrali svasta i kako je mala susjeda stalno skidala gace po ulici; to ne znaci da djeca trebaju ucitelje kako bi istrazili svoju sexualnost u tako mladoj dobi.

Spolni organi se razvijaju i osjetila postoje ali nisu tu da se odrasla osoba time okoristava pod izlikom da je ucitelj ili da se djetetu to svidja! U neku ruku kuzim sto zelis reci Apemant ali ako razmislimo o proprcijama genitalija djece i odraslih te emocionalne spremnosti za takve odnose - pogledaj samo na ljesu; i odrasi se bore a kamoli mala djeca

Jos me zanima dali si roditelj i kako bi se ponio da se nedajboze nekada netko okrene tvom zlostavljanom djetetu kako bi radili studije o tome koliko je dijete zapravo uzivalo u tome. U slucaju da ono jeste uzivalo , bi li takve avanture sa odraslim ljudima ohrabrio?
Mrs Ana J is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 01:39   #63
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
ma, nemam riječi
mislim da o svemu treba moći pričati, o drogama, o pedofiliji, apsolutno svemu.
tabui su uvijek loši.
Treba se obrazovati... u ovakvim situacijama neupućenost i ignoracija rade više štete nego koristi. Kladim se da većina onih koji samo znaju vikati "ubi pedofila" nemaju blage veze o tome što je zapravo pedofilija neg samo slijepo gutaju ono što im serviraju novine (često preko poluinformacija dobivenih na nekakvim policijskim novinskim konferencijama).
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 01:42   #64
totalno ne kužim što je Apemat htio reći primjerom učiteljice i 15ogodišnjaka? da je to ok?
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 01:46   #65
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Treba se obrazovati... u ovakvim situacijama neupućenost i ignoracija rade više štete nego koristi. Kladim se da većina onih koji samo znaju vikati "ubi pedofila" nemaju blage veze o tome što je zapravo pedofilija neg samo slijepo gutaju ono što im serviraju novine (često preko poluinformacija dobivenih na nekakvim policijskim novinskim konferencijama).
Ljudi se boje i pomisli da bi im neki kreten mogao povrijediti dijete. Ja u opisanoj reakciji ne vidim nista cudno, nagon je svakog normalnog roditelja da zastiti svoje dijete (a i tudje). Cinjenica da u doba kada se homoseksualnost prihvaca pod normalno a pedofilija ne ipak govori da dva nisu u istom rangu.
Mrs Ana J is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 01:49   #66
dobro, ali ne možeš toliko nagonski reagirati, nema opravdanja za takav linč
mogli su ga i pitati. mislim, hoće li dječje tijelo postati zabranjeno za prikazivanje? pa to je apsurd i besmislica.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 02:00   #67
Innocent nisam mislila na spomenute fotografe.
Jeste, apsurdno je da se djeca ne smiju slikati, u UK u odredjenim skolama roditelji ne smiju slikati ni vlastitu djecu i zalosno je da je do toga doslo. To mogu pripisati strahu i paranoji od kad se ova tabu tema otvorila u zadnjih desetak godina - ljudi se boje, skole ogradjuju, ljudi na plazi vjeruju kako sprijecavaju da se dogodi sto lose - a zasto?

Zato dok ne pocinis zlocin nisi kriv.
A to je malo tesko za sazvakati kad znas koliko poremecenih ljudi ima na ovom svijetu a ti si roditelj i to ti je jedan i najveci posao koji ne smijes zajebati.
Mrs Ana J is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 02:27   #68
Quote:
Mrs Ana J kaže: Pogledaj post
Zato dok ne pocinis zlocin nisi kriv.
A to je malo tesko za sazvakati kad znas koliko poremecenih ljudi ima na ovom svijetu a ti si roditelj i to ti je jedan i najveci posao koji ne smijes zajebati.
Da, na svijetu ima poremećenih ljudi, a paranoja je isto određen poremećaj.... Isto kao i sadizam. Tak da kad gledaš poremećeni su i jedni i drugi. I oni što siluju djecu i oni koji imaju potrebu nekoga zbog nekog razloga (u ovom slučaju je to pedofilija) čerečiti, ubijati, kuhati u ulju, nabijati na kolac i slično....

Da, postoji roditeljski nagon za zaštitu djece, ali ne možeš taj nagon opravdavati sveopćom paranojom po sistemu da su svi krivi dok ne dokažu suprotno... Pa onda da bi "štitio" svoje djete unaprijed kažnjavati ljude.

Čuo sam priču da se negdje dogodio slučaj da je jedan čovjek, nekakv poznavaoc borilačkih vještina (ili bivši specijalac ili tak nešto), sa sinom otišao u šetnju. Sin se negdje izgubio, i ovaj je pred jednim haustorom našao sinov šal. U haustoru je našao pedofila kako pokušava silovati njegovog sina. Da zaštiti sina, napao je i toliko izubijao ovoga da je čovjek umro na licu mjesta. I nakon toga su se na sudu lomila koplja oko toga je li dotičnog treba optužiti za ubojstvo iz osvete ili ga pustiti jer je branio svoje djete.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 05:32   #69
s pedofilima se treba ponasati kao sa ljudima koji su oboljeli.....tj. bolesni dio treba odstraniti (pimpeka na panj) i onda nazad u zivot, odnosno rad i doprinos drustvu..........
Maria Callas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 09:16   #70
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Da, na svijetu ima poremećenih ljudi, a paranoja je isto određen poremećaj.... Isto kao i sadizam. Tak da kad gledaš poremećeni su i jedni i drugi. I oni što siluju djecu i oni koji imaju potrebu nekoga zbog nekog razloga (u ovom slučaju je to pedofilija) čerečiti, ubijati, kuhati u ulju, nabijati na kolac i slično....
E baš to. Meni se čini da je to posljedica te neke čudne ljudske potrebe da uvjeravaju sami sebe kako 'imaju kontrolu'. Gle, nemaš kontrolu. Ne možeš 'zaštititi' dijete... možeš jedino 'do your best', no to ponekad jednostavno nije dovoljno. A imam dojam da ljudi danas to psihološki nisu u stanju prihvatiti, naime da 'konci' nisu isključivo u njihovim rukama.

Otuda sva ta životna osiguranja, inzistiranje na nekakvoj fantomskoj 'odgovornosti' itd. Meni se baš to čini kao nekakav poremećaj, bez obzira stajalo to u službenom popisu ili ne.

Kad sam ja bio jako mali, jedan drugi dječak s kojim sam se često igrao je poginio prelazeći cestu, kamion ga je doslovno smrskao. I to njegovoj mami pred očima, jer je upravo ugledavši mamu potrčao prema njoj zanemarivši stroge upute da cestu ne smije prelaziti sam. I to je to. Shit happens, ne zato što 'you are bad' ili zato što 'you don't work hard enough' - it just happens. Nikakva osiguranja i nikakva odgovornost te ne može učiniti 100% zaštićenim. A baš zato što je to teško prihvatiti, u situacijama kad je krivac očigledan, ljudi imaju sklonost podivljati i zazivati osvetu ne samo po logici 'oko za oko' nego i 'glavu za nokat' ako treba - valjda tako liječe frustracije zbog nesvjesne spoznaje da je 'sigurnost' samo iluzija?

Ja osobno osvetu nikad nisam shvaćao, niti sam ikad imao potrebu za njom. Doduše, možda je TO poremećaj?
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 09:39   #71
Ok sorry ali sadizam i paranoja ne idu u isti kos. Ok? To kao da usporedjujes rak i upalu grla. Svasta.

Kao sto rehoh nagon roditelja se opravdava strahom - cime se to pedofilski nagon i djela opravdavaju? Bolescu jel? Pa daaaaaaa, bilo bi sjajno kaka bi svi ljudi razmisljali tipa - ko tebe kamenom ti njega kruhom. Znai netko ti siluje dijete a ti u svojoj glavi to razlucis da je tako to moralo biti i da nitko nije kriv ustvari, jer eto lik je bolestan.......

Uostalom nisam nijednom spomenula da se ikoga treba unaprijed kaznjavati ali da su odredjena pravila tu (zabrana fotografiranja) kao prevencija, to nije kazna.

Uostalom sta ste se vas dvojica sad zapalili oko pedofila i kaznjavanja - kao da ih se svaki dan nabija na kolac ili kao da je zakonom dozvoljeno! Gluposti.
Dapace, zakon je na njihovoj strani, danas jedan pedofil za silovanje 12 djevojcica dobije 12 godina i onda opet van....Jel to primjerena kazna?
Nekima se cak da i novi identitet .

Apemant mogao bi odgovoriti na moj prvi post na ovoj temi.
Hvala
Mrs Ana J is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 09:58   #72
Quote:
Mrs Ana J kaže: Pogledaj post
Nije da sam nekakav strucnjak na temu ali vidis i meni su cesto pali na pamet "svejedi" te ih smatram nekako najopasnijima jer su predatori u pravom smislu rijeci -
Tko je veći predator, onaj koji jede isključivo meso, ili onaj tko jede od svega pomalo?
Recimo, ja nisam vegetarijanac, no moji prohtjevi za hranom su vrlo skromni. Dakle, bez obzira što sam svejed, trošim pomalo od svega, meso recimo jedem jednom tjedno ili rjeđe. Jesam li veći predator od onog tko jede biftek svaki dan?

Analogno, zašto je tebe riječ 'svejed' u gornjem slučaju automatski asocirala na nekakvog nezasitnog seksualnog manijaka? U biti, ovo je retoričko pitanje; asocirala te je na to zbog danas uobičajene medijske histerije. A zbog iste te histerije će svatko normalan izbjegavati bilo kakav kontakt s djecom. Ja recimo u tramvaju izbjegavam uopće gledati u smjeru nekog djeteta, čak i ako je iznimno slatko i zanimljivo (inače, nemam pedofilskih sklonosti osobno...). Zašto riskirati da te netko prebije?

Tako dolazimo do sljedećeg zaključka: upravo zbog te histerije, svatko normalan će se kloniti svega što se može dovesti u bilo kakvu vezu s 'pedofilijom' - tako nam onda ostaju jedino manijaci, koje ionako nije briga što drugi misle, zar ne? A te manijake, što ćemo s njima? Pojačati sustav zaštite? Imam neki opaki dojam da je to strategija koja jednostavno ne funkcionira.


Quote:
Mrs Ana J kaže: Pogledaj post
ovi sto vole djecu i zele intimne odnose s djecom ili "samo" gledaju slicice smatram psihickim poremecenim ali ne smeta da ih se strpa u zatvor i ne pusta van, znam da lijeka nema.
A mene zanima kako znaš da lijeka nema, i drugo, zašto uopće misliš da je potreban lijek? Ako netko jako želi imati jahtu, znači li to da će opljačkati banku da se domogne iste? Otkuda ta ideja da SVATKO tko ima 'čudne' sklonosti nužno mora istima udovoljavati, i to još nasilno, na štetu trećih i bez razmišljanja, pa je onda valjda jedina preventiva unaprijed sve takve potrpati u zatvore, kastrirati, strijeljati... Jesus H. Christ.


Quote:
Mrs Ana J kaže: Pogledaj post
"Svejede" bih jednostavno utamanila jer smatram da tu mora postojati neki veci poremecaj ako smatras da je ok uraditi nesto apsolutno bilo kome (ukljucujuci zivotinje a pogotovo djecu!) kako bi zadovoljio sexualnu potrebu. Mozda sam u krivu ali ovakve osobe zamisljam kao psihopate.
Možda si u krivu ali bi ih ipak preventivno utamanila, zato što nešto 'smatraš'? No, baš krasno.


Quote:
Mrs Ana J kaže: Pogledaj post
Drugo, sjecam se i ja kao djete kako smo se igrali svasta i kako je mala susjeda stalno skidala gace po ulici; to ne znaci da djeca trebaju ucitelje kako bi istrazili svoju sexualnost u tako mladoj dobi.
Gle, nisam ekspert - ne znam trebaju li učitelji ili ne trebaju. No, isto tako znam da ni ti nisi ekspert - pitanje je uopće postoji li 'ekspert' za to - stoga, otkud znaš što treba a što ne treba?


Quote:
Mrs Ana J kaže: Pogledaj post
Spolni organi se razvijaju i osjetila postoje ali nisu tu da se odrasla osoba time okoristava pod izlikom da je ucitelj ili da se djetetu to svidja! U neku ruku kuzim sto zelis reci Apemant ali ako razmislimo o proprcijama genitalija djece i odraslih te emocionalne spremnosti za takve odnose - pogledaj samo na ljesu; i odrasi se bore a kamoli mala djeca
E, sad već dolazimo do 'the crux of the matter'. Emocionalna spremnost tj. nespremnost. Jesi li sigurna da do te emocionalne nespremnosti i ne dolazi baš zato što se svijet odrasle seksualnosti drži strogo odvojen od dječjih nevinih očiju? Što da ti kažem, danas je uobičajeno mišljenje da je seks kao takav 'emancipiran' - no ja baš i nisam uvjeren u to. Meni se čini da je to još uvijek prilično naelektrizirana stvar, i jedino nisam siguran mora li to tako biti uslijed neke prirodne nužnosti, ili je to posljedica čisto društvenih nekakvih fenomena.
I drugo, proporcije? OMG - znaš, ne bih htio biti degutantan ali ako tebe 'seksualnost' podsjeća isključivo na penetraciju, i da pri tome onda sugeriraš da bi netko s 'čudnim sklonostima' valjda bio isto tako sklon zanemariti i tako očite materijalne činjenice kao što je disproporcionalnost... a mislim zbilja. Zaista čudne asocijacije... i opet ovo famozno iskorištavanje... ako učitelj uživa neko dijete podučavati u fizici znači li to da on 'iskorištava' dječje neznanje da bi 'zadovoljavao' svoju nastranu potrebu za podučavanjem? Možda je usporedba neadekvatna - opet ponavljam, nisam ekspert, ali mi je interesantno primijetiti koliko samoproglašenih eksperta danas ima. Svi su uvjereni da im je sve tu jasno i jedino se ne mogu odlučiti je li primjerenije strijeljanje, vješanje, električna stolica ili nabijanje na kolac.


Quote:
Mrs Ana J kaže: Pogledaj post
Jos me zanima dali si roditelj i kako bi se ponio da se nedajboze nekada netko okrene tvom zlostavljanom djetetu kako bi radili studije o tome koliko je dijete zapravo uzivalo u tome. U slucaju da ono jeste uzivalo , bi li takve avanture sa odraslim ljudima ohrabrio?
Nisam roditelj, no po n-ti put, ne govorim o 'zlostavljanju'. Istina je da se danas o pedofiliji ne može ni govoriti izvan konteksta 'zlostavljanja' - ali ja mislim da je to zbog društvenih okolnosti, a ne zbog pedofilije same po sebi. Kao što je već bilo rečeno, u antičkoj Grčkoj je to bilo razmjerno 'normalna' pojava. No danas ljude već sama ta riječ odmah asocira na 'debelog, bradatog, s iskolačenim očima i isplaženim jezikom' - ili pak na nekog s karakterističnim 'pedofilskim cerekom':
How to spot a pedophile
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 10:12   #73
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Da. To može upućivati na to da osoba ima psihički poremećaj. No odgovori mi je li gledanjem slike nekoga direktno zlostavljao?

pa ja sam dala već odgovor.
nije nikog,ali meni je to jednako,jer mi je nenormalno kao i da je.
ma čemu raspravljati,to nije i nikad neće bit na nikoji način opravdano a kamoli prihvatljivo.
gledao on samoili i djelovao.
i točka.
oprosti,odriješita sam jer imam malca,a i da nemam isto bi bilo.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 10:17   #74
Quote:
Mrs Ana J kaže: Pogledaj post
Ljudi se boje i pomisli da bi im neki kreten mogao povrijediti dijete. Ja u opisanoj reakciji ne vidim nista cudno, nagon je svakog normalnog roditelja da zastiti svoje dijete (a i tudje). Cinjenica da u doba kada se homoseksualnost prihvaca pod normalno a pedofilija ne ipak govori da dva nisu u istom rangu.

naravno da nisu.
naravno da se roditelji boje.
pa evo,ja da vidim nekog tko fotka panoramu,ja nebi u tom momentu riskirala dali on fotka prirodu ili mog sina od dvije godine.
bez pardona bi pristojno zamolila da mi pokaže što fotka.
mislim,nebi ga necivilizirano kamenovala,ali da posumnjam,da.pitala bih barem.
pa plaže su pune takvih tipova.
mislim,nemožemo djecu ostaviti doma,ali ono,ako ti je netko sumnjiv u smislu da fotka možda tvoje dijete,ma sigurno da bi reagirala.
pa i da je nedužan.i ako se nije približio mom djetetu i učinio mu ništa nažao.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 10:39   #75
Ok, nisam se ni ja najbolje izjasnila ali neke tvoje izjave su stvarno neobicne. Nastavnik fizike predaje jer mu je to posao. Ne zato sto mu je to jedna od primarnih ljudskih potreba.

A sto se tice "streljanja"(al smo se zaukali ) samo pokusavam reci da buduci da TRENUTNO lijeka nema, a cesto ni pravde, ljude je strah....
Dakle nije ti cudno da netko iskoristava dijete za svoje potrebe (zamislimo na trenutak da dijete nebi ni uzivalo ) ali ti je cudno kad nakon takvog cina nastane ogorcena reakcija?
Cekaj jel ovo psihologija pdf?
Ocekujes da se nacin na koji ljudi razmisljaju vjekovima radi pedofila promjeni?

U antickoj grckoj, ok.... I Rimljani su prakticirali ovakve stvari ali ipak mislim da se ne mozemo s njima usporedjivati, uostalom sto to uopce dokazuje? Da je pedofilija ok?
Ili da smo toliko uznapredovali do te mjere da danas postoje ljudska prava te da ne mozes ugnjetavati "nizi" sloj, slabije od sebe, djecu i nemocne itd....Vidis, ja vjerujem da smo od onih dana evoluirali.

Jos mi nisi rekao, u slucaju da otkrijes da djeca ustvari uzivaju u ovakvim radnjama sa odraslima, bi li ti ohrabrio svoje dijete u tom pogledu?
Zanima kako bi se ponijela jedna osoba tako otvorenog uma kao sto si ti.

Moram priznati da me izrazito smeta nacin na koji opisujes pedofiliju i jos k tome konstantno pokusavas ublaziti do sada nacinjenu stetu od doticnih....

Ako te tema vec toliko zanima zasto ne pogledas studije koje su napravljene na temu te malo prouciti kakav utjecaj ovakvi odnosi imaju na djecu. A ne kakav nemaju
Mrs Ana J is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 10:42   #76
Quote:
Mrs Ana J kaže: Pogledaj post
Ok, nisam se ni ja najbolje izjasnila ali neke tvoje izjave su stvarno neobicne. Nastavnik fizike predaje jer mu je to posao. Ne zato sto mu je to jedna od primarnih ljudskih potreba.

A sto se tice "streljanja"(al smo se zaukali ) samo pokusavam reci da buduci da TRENUTNO lijeka nema, a cesto ni pravde, ljude je strah....
Dakle nije ti cudno da netko iskoristava dijete za svoje potrebe (zamislimo na trenutak da dijete nebi ni uzivalo ) ali ti je cudno kad nakon takvog cina nastane ogorcena reakcija?
Cekaj jel ovo psihologija pdf?
Ocekujes da se nacin na koji ljudi razmisljaju vjekovima radi pedofila promjeni?

U antickoj grckoj, ok.... I Rimljani su prakticirali ovakve stvari ali ipak mislim da se ne mozemo s njima usporedjivati, uostalom sto to uopce dokazuje? Da je pedofilija ok?
Ili da smo toliko uznapredovali do te mjere da danas postoje ljudska prava te da ne mozes ugnjetavati "nizi" sloj, slabije od sebe, djecu i nemocne itd....Vidis, ja vjerujem da smo od onih dana evoluirali.

Jos mi nisi rekao, u slucaju da otkrijes da djeca ustvari uzivaju u ovakvim radnjama sa odraslima, bi li ti ohrabrio svoje dijete u tom pogledu?
Zanima kako bi se ponijela jedna osoba tako otvorenog uma kao sto si ti.

Moram priznati da me izrazito smeta nacin na koji opisujes pedofiliju i jos k tome konstantno pokusavas ublaziti do sada nacinjenu stetu od doticnih....

Ako te tema vec toliko zanima zasto ne pogledas studije koje su napravljene na temu te malo prouciti kakav utjecaj ovakvi odnosi imaju na djecu. A ne kakav nemaju
ovo ne ide meni jel da?
jer,ja sam se složila s tobom.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 10:48   #77
Ne tebi beba , Apemantu
Mrs Ana J is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 10:52   #78
Paranoja postoji zbog neučinkovitih zakona i blagih kazni, ako do njih uopće dođe.
Inače, pedofilija je zločin ne zbog nasilja nego zbog manipulacije djece kojom ih se dovodi do radnji za koja ona nisu spremna i pod time se ne misli toliko na fizičku koliko na psihičku spremnost. Djeca nisu razvijeni ljudi i ne mogu sama odlučivati jer nemaju dovoljno iskustva tako da ne mogu PRISTATI na nešto što ne razumiju. Npr. da malom djetetu daš pištolj i veliš mu da ubije mamu, brata, svejedno vrlo je vjerojatno da bi uz vrlo jednostavne i djetetu uvjerljive argumente (ako bi to uopće bilo potrebno) ono to i učinilo. A što nakon toga? Dijete odraste, razvije se u osobu i shvati da postoje POSLJEDICE (kao što bi u slučajevima pedofilije bilo to da npr. zlostavljano dijete kasnije žena ne može imati djece, a da ne spominjem i psihičke posljedice). Najgore posljedice ostaju ako su ona u tome uživala, vjerovala toj osobi, voljela tu osobu a ona ih je iskoristila samo kao objekt zadovoljstva ili ako su ih doveli u taj seksualni svijet na koji oni do tad uopće nisu razmišljali i time im skratili djetinjstvo.
@apemant: Ako si kao dijete i bio seksualan, vjerujem da nisi pomislio na to da ti netko "pokuca na stražnja vrata" nego si se, pretpostavljam, igrao s visuljkom.
Djeca znaju biti seksualna, znaju biti i okrutna, ali uči ih se dobrim primjerom. Kakav primjer daje zlostavljanje djece? - da se to radi, da se to može raditi i (u našoj državi) da se možeš izvući. (osim ako završiš u zatvoru s ostalim zatvorenicima, hehe)
Honey_Bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 11:07   #79
Quote:
Mrs Ana J kaže: Pogledaj post
Ok, nisam se ni ja najbolje izjasnila ali neke tvoje izjave su stvarno neobicne. Nastavnik fizike predaje jer mu je to posao. Ne zato sto mu je to jedna od primarnih ljudskih potreba.
Zato i jesmo u kurcu jer ljudi rade ono što im je 'posao' umjesto onog što vole raditi.... ali to je druga tema.

Nadalje, 'primarna potreba'? Reci, voliš li ti sladoled? A je li sladoled primarna potreba?


Quote:
Mrs Ana J kaže: Pogledaj post
A sto se tice "streljanja"(al smo se zaukali ) samo pokusavam reci da buduci da TRENUTNO lijeka nema, a cesto ni pravde, ljude je strah....
Dakle nije ti cudno da netko iskoristava dijete za svoje potrebe (zamislimo na trenutak da dijete nebi ni uzivalo ) ali ti je cudno kad nakon takvog cina nastane ogorcena reakcija?
Po n+1 put, ne govorim ni o zlostavljanju ni o iskorištavanju... ok? Može li bar jedan post da slučajno zaboraviš spomenuti zlostavljanje i iskorištavanje?

Pa to je kao da pričamo o seksu a netko uporno ubacuje pojam silovanja u diskusiju. Kao da se o seksu ne može pričati bez zanimanja za nasilje.


Quote:
Mrs Ana J kaže: Pogledaj post
Ili da smo toliko uznapredovali do te mjere da danas postoje ljudska prava te da ne mozes ugnjetavati "nizi" sloj, slabije od sebe, djecu i nemocne itd....Vidis, ja vjerujem da smo od onih dana evoluirali.
Da, evoluirali smo do te mjere da se seksualnost automatski veže za iskorištavanje, zlostavljanje, napastovanje...


Quote:
Mrs Ana J kaže: Pogledaj post
Jos mi nisi rekao, u slucaju da otkrijes da djeca ustvari uzivaju u ovakvim radnjama sa odraslima, bi li ti ohrabrio svoje dijete u tom pogledu?
Zanima kako bi se ponijela jedna osoba tako otvorenog uma kao sto si ti.
Zapravo uopće nisam tako 'otvorenog uma'... u biti ja na ovaj način istražujem kako točno drugi ljudi 'rješavaju' određene logičke poteškoće koje i meni predstavljaju problem. Za sada nisam baš zadovoljan s odgovorima. Sve se svodi na tezu 'to je tako i gotovo'. Mislim, pa to sam mogao i sam, jednostavno postulirati nešto i biti uvjeren da je to zbilja tako.

No da ti odgovorim: nemam pojma kako bih se postavio, budući da se teško mogu uživiti u ulogu roditelja, a kamoli ovog drugog. No evo kontra pitanja za tebe: je li tebe STRAH te mogućnosti da bi djeca u tome mogla čak i uživati? Ako jest, otkuda točno dolazi taj strah? Šteta što nigdje nisam našao online onu pričicu od Sturgeona...


Quote:
Mrs Ana J kaže: Pogledaj post
Moram priznati da me izrazito smeta nacin na koji opisujes pedofiliju i jos k tome konstantno pokusavas ublaziti do sada nacinjenu stetu od doticnih....
Pa da, osjećam takve vibracije - tješim se međutim spoznajom da ti ne znaš kako ja razmišljam tako da je tvoj osjećaj nelagode i neodobravanja u biti neutemeljen. Od mene ti ne prijeti nikakva opasnost... ni za tebe ni za tvoje dijete. Kako ono ide izreka - don't shoot a messenger?


Quote:
Mrs Ana J kaže: Pogledaj post
Ako te tema vec toliko zanima zasto ne pogledas studije koje su napravljene na temu te malo prouciti kakav utjecaj ovakvi odnosi imaju na djecu. A ne kakav nemaju
Kao prvo, takve studije ne postoje, ili bar na njih nisam naišao. Ako ih i ima, iznimno su kontroverzne. Čini mi se da je čuveni Kinsey nešto istraživao po tome ali naravno da to nije općepoznata činjenica zato što je Kinsey inače 'good guy'...
I drugo, kao što već rekoh: ne zanima me tolko _pedofilija_ kao takva, sama po sebi, nego me više zanima reakcija društva na takva marginalna pitanja vezana uz seksualnost. Drugim riječima, zanima me upravo tvoje mišljenje (između ostalog): način na koji si došla do njega, vrsta emocija koja se javlja u raspravi o tome, stupanj uvjerenosti u vlastita neutemeljena mišljenja, način reagiranja na suprotstavljanje uvriježenom mišljenju, vrste asocijacija koje se vežu uz to itd.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 11:17   #80
Quote:
Honey_Bunny kaže: Pogledaj post
Paranoja postoji zbog neučinkovitih zakona i blagih kazni, ako do njih uopće dođe.
Inače, pedofilija je zločin ne zbog nasilja nego zbog manipulacije djece kojom ih se dovodi do radnji za koja ona nisu spremna i pod time se ne misli toliko na fizičku koliko na psihičku spremnost. Djeca nisu razvijeni ljudi i ne mogu sama odlučivati jer nemaju dovoljno iskustva tako da ne mogu PRISTATI na nešto što ne razumiju. Npr. da malom djetetu daš pištolj i veliš mu da ubije mamu, brata, svejedno vrlo je vjerojatno da bi uz vrlo jednostavne i djetetu uvjerljive argumente (ako bi to uopće bilo potrebno) ono to i učinilo. A što nakon toga?
Ti zapravo nisi svjesna (svjestan?) logičkih pretpostavki koje ovdje gore radiš. Naime, ovo gore je točno ako pretpostavimo da je seksualnost tzv. 'big deal'. Ubiti čovjeka je definitivno 'big deal' jer je to nešto ireverzibilno, nepromjenjivo. Dok, recimo, pojesti sladoled NIJE 'big deal'. Dijete također ne zna eventualne štetne posljedice od jedenja sladoleda, prema tome, dijete ne može 'pristati' na jedenje sladoleda. E sad, ti iz nekog razloga seksualnost smatraš 'big deal'-om, nečim po značaju usporedivim s ubojstvom. Dok ja razmatram mogućnost da seksualnost jednostavno NIJE big deal, nego da se može recimo usporediti s jedenjem sladoleda. Poput onih Bonobo majmunčića.

Ja ne kažem da je to MOJ OSOBNI stav, naime da seksualnost nije nikakav 'big deal', nego me zanimaju argumenti onih koji tvrde da JEST. Zapravo, čak ne ni to - jer seksualnost DANAS definitivno jest 'big deal', kad promotrimo društvo u cjelini - nego me zanima, mora li to tako nužno biti? Ili je zamislivo i takvo društvo u kojem to jednostavno nije tako 'strašno pitanje' pa prema tome nitko od toga ne radi bauk, nekakvu opasnost, nešto s čime treba oprezno bla bla bla itd.

Quote:
Honey_Bunny kaže: Pogledaj post
@apemant: Ako si kao dijete i bio seksualan, vjerujem da nisi pomislio na to da ti netko "pokuca na stražnja vrata" nego si se, pretpostavljam, igrao s visuljkom.
Djeca znaju biti seksualna, znaju biti i okrutna, ali uči ih se dobrim primjerom. Kakav primjer daje zlostavljanje djece?
Zapravo sam bio prilično 'straight' i kao dijete (ako se to može tako reći). Mislim, pa to mi nije čudno - zašto bi me zanimali dječaci, sve što oni imaju, imam i ja. Mene su daleko više zanimale curice - sjećam se jedne male kojoj 'sramežljivost' definitivno nije bila u vokabularu... ta je doslovno uživala paradirati okolo posve gola. A mene je to kao 7-godišnjaka fasciniralo jer sam oduvijek bio analitički um i teško mi je bilo pronaći neko suvislo objašnjenje zašto ljudi nose odjeću i ne vole biti goli.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:35.