Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2011., 18:05   #101
Quote:
Elich San kaže: Pogledaj post
ovo sa crvenim križem pamtim još iz ratnog doba kada sam ja bila školarac i onda se kupilo još više.
sada traže 5 kuna od djece i manje više svi daju, a kada sam ja bila školarac išlo se od kuće do kuće i tražilo novac, hrana, odjeća....i to ni manje ni više nego i od ljudi kojima je baš ta pomoć potrebna.

nije mi žao dati za nekoga tko nema, ni sama nemam previše, ali da se barem zna kome ta pomoć dođe.a često ne dođe onima kojima je stvarno potrebno.

zato i ne dajem onima koji mi kucaju na vrata već svakog božića ili uskrsa odaberem jednu obitelj i sa još par prijetelja posjetimo tu obitelj da vidimo što je potrebno i onda to kupimo i odnesemo.tako znamo da je došlo u prave ruke i onima kojima je namjenjeno.
Kod nas crveni kupi i u skoli i jopet po kucama..mi smo dali i u skoli i po kucama kada su isla djecanije mi zao ni najmanje...dobro se dobrim vraca...ali poslje sam vidjela te decke kako kupuje kroki i jedu i budaljesaju se po ulici.Sad nemozes ti znati od kojih para,ali djelovalo mi je tako neodgojeno,divljacki..oni u majicama crvenog kriza kupe novce i zezaju se po ulici.
Dala sam i prosijaku na cesti za vrijeme turisticke feste 1 euro.Nije mnogo,ali nekome znaci.I nisam se obazirala jeli varalica ili sta..imao je krive noge,kao invalid...a on me blagoslovio rijecima kada sam prosla kraj njega....mislim da je na svacijoj savjesti sto ce uciniti
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:08   #102
Sram bilo tu učiteljicu.

Sa postupak te kvazi posudbe je bezveze, ako je mama rekla ne onda je to ne. Postoji razlog zašto mali nije imao novaca sa sobom jel tako? Znači da doma nemaju novaca, ak mu ova koza posudi ne znači da će imati magično za vratit njoj.

Kaj sad mogao je sjest i jest svoje žemlje ak ak bi se neko nasmijao učiteljica je mogla to pedagoški riješiti.

Drugi način jest da je dala tih 21 kn ili manje, mogla mu je reći gle dat ću ti 10 kn kupi si hambi i bok. I nikad više pitat za te novce.

Ovo što sad ta žena radi je dno dna. Da sam mama dječaka ispičkarala bi ju da bi joj bilo neugodno a ne meni što bi ju ispičkarala.
Lezbejka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:17   #103
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Učiteljica je popravila mamin propust, ovdje je glupo raspravljati što bi bilo da je bilo ili kad bi bilo, pa pričamo o konkretnom slučaju, nema tu nikakvog štosa!

I nije ih učiteljica dovela pred gotov čin, mali je rekao navečer da idu u mekić.

Kako bi ti postupila u ovoj situaciji, na mjestu majke?
Majčin propust?



Majka je kriva što ih učiteljica nije obavijestila na vrijeme? Trebala je navečer dan prije izleta trčati obijati vrata prijatelja i rodbine da posudi novce? Baš...

A kako bih ja postupila? Lijepo bih joj rekla da se nikoga ne obavještava ni o čemu u zadnji čas i da moje djete nije siroče, nego ima oca i mater koje se pita za dozvolu ili se bar s njima dogovori.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:21   #104
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
a djeca traze Macdonalds samo zato jer znaju da ce im roditelji reci OK...kad roditelji kazu ne moze, tad ce i mek postati passe.Nekad su ljudi slali djecu sa lunch paketima na te izlete i nikome nije pala dlaka sa glave....izgleda da sendivichi i sok iz bocice ili tetrapaka od kuce nije vishe glamurozan, ne toliko klincima, koliko roditeljima.
Ma i danas se pakiraju lunch paketi i bočice s vodom. Moja kćer ide s vrtićem svaki tjedan na "izlet" - nekad par stanica tramvajem do velikog parka, nekad skroz na drugi kraj grada.

Nikad nas još nisu tražili ni centa za to.

Jedino što su tražili jest da svako dijete ima u ruksaku kabanicu(najobičniju moguću) u slučaju kiše i bilo kakvu bočicu koju će onda oni u brtiću napuniti vodom. Za jesti nose ručak iz vrtića.

A za ove odlaske u kino i prirodu koji se kasnije ocjenjuju nemam riječi. Zanima me samo je li to zaista odobreno od strane Ministarstva.

Na "mamin propust" i rečenicu da svatko mora imati barem 20 kn kad negdje ide(tako nekako je išla) mogu samo staviti - opet kažem - blago vama u tom svijetu.
__________________
"Heimat ist dort, wo ich verstehe und verstanden werde. " :)
LongoMai is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:22   #105
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
naravno da se naputovala, pa morala je voditi učenike na izlete.. ane naplaćuju se učiteljice preko djece, nego je u turističkim agencijama tako koncipirano- da se kroz ukupnu svotu nekog izleta/putovanja- može pokriti vodič i učiteljska pratnja...

pa ne mogu djeca sama ići na izlet.. a vjeruj mi da bi mnoge učiteljice radije NE putovale , nego išle na cjelodnevne/višednevne izlete i od jutra do mraka snosile odgovornost za 20-30 djece u drugom gradu ili državi..
Ja nisam ni rekla da su sve takve. Ali ima ih... I znam da njima plaćaju agencije, ali vjerujem da je lakše filozofirati kuda bi se sve moglo putovati i što sve obilaziti kad ne ide iz tvog džepa.

Ona nikada nije nikuda putovala sa svojom obitelji i iz svog džepa. Oni su bili doma, a ona je išla sa učenicima, što sa svojima, što kao pratnja većima. Njoj očito nije bila tlaka natjerivati se sa učenicima, žena to sama bez pardona priznaje.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:29   #106
Po meni mama treba reci i uciteljici i djetetu.Desio se nesporazum.ja bih sad vratila lovu kada bi imala i ubuduce rekla-cujte molim vas nije potrebno da placate sendwiche mom sinu, cijenila bih ukoliko biste me obavjestili ako imate u planu nekamo ici,hvala lijepa
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:30   #107
Buduci da je mama vecer prije spoznala sa cime ce se dijete sutradan suociti za mene je propust sto je to dopustila.
Sta vam tu nije jasno?

Moje dijete bi jelo sto i drugi ili ne bi islo.

Bas me zanima sto uciteljica ima reci o tome.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:30   #108
čitala sam napreskokce. jedino što želim reći je da je učiteljica malom vjerojatno rekla paušalno-uzmi, vratit će tvoja mama, ili kako već, čisto iz razloga kako se dijete ne bi osjećalo neugodno što uzima te novce.
carrie_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:34   #109
Lako je biti pun pametnih savjeta tu na forumu, a mislim da se nitko bas nebi isao svadjat s uciteljicom koja predaje i predavat ce djetetu jos bar godinu-dvije. treba pokusat rijesit situaciju na fin nacin, a to je vratit tu blazenu 21kn a poslije porazgovarat s svojim djetetom da ne uzima novac ubuduce.

a to sta je uciteljica dala novce,imala je samo najbolje namjere,bilo joj je zao djeteta gledat da gleda druge kako jedu,a eto ocito da nije trebala imat takve namjere vec je trebala pustit jadno dijete da gleda i pati sto on nema a drugi imaju. a to sto ga je podsjetila za novce je ocito zato sto je ocekivala da ce mali odmah to ispricat doma i da ce mama odmah poslat novce natrag, pa nije trazila kamate,vec samo ono sto je posudila iz najboljih namjera koje ocito netreba imati jel na kraju jos ispadnes cudoviste.

21kn je stvarno mali novac, sad ce netko reci onom ko nema je veliki,al ko kaze da to doticnoj uciteljici isto nije veliki novac pa ga zato i ocekuje natrag.

neznam cemu takva frka,definitivno za shugavu 21kn nebi nitko normalan radio neznam kakvu frku pogotovo ne u ovoj situaciji,a mali je i mogao odbit te novce da je htio,danas-sutra ce posudit od prijatelja za sladoled/cokoladu/nebitno.

nije uciteljica njega prisiljavala da mora uzeti te novce samo mu je ponudila pomoci u toj nimalo zgodnoj situaciji u kojoj se dijete naslo i po meni bi mama trebala biti zahvalna sto je doticna postedjela dijete neugodnosti, jel,ipak kak su bas svi drugi imali 20kn,samo njezino dijete ne cak ni 5 kn koliko dodje onaj najjeftiniji sladoled...
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:35   #110
Quote:
carrie_b kaže: Pogledaj post
čitala sam napreskokce. jedino što želim reći je da je učiteljica malom vjerojatno rekla paušalno-uzmi, vratit će tvoja mama, ili kako već, čisto iz razloga kako se dijete ne bi osjećalo neugodno što uzima te novce.
Procitaj malo na zadnjoj stranici mama pise da ga je povukla sa strane za rukav i dabome trazila novce nazad...koji neugodnjak
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:36   #111
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Majčin propust?



Majka je kriva što ih učiteljica nije obavijestila na vrijeme? Trebala je navečer dan prije izleta trčati obijati vrata prijatelja i rodbine da posudi novce? Baš...

A kako bih ja postupila? Lijepo bih joj rekla da se nikoga ne obavještava ni o čemu u zadnji čas i da moje djete nije siroče, nego ima oca i mater koje se pita za dozvolu ili se bar s njima dogovori.
Inzistirala bi da jede sendviče ili bi poslala 20 kn
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:37   #112
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Inzistirala bi da jede sendviče ili bi poslala 20 kn
Istina,moras se i sa djetetom dogovorit
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:41   #113
Quote:
maya_zg kaže: Pogledaj post
Lako je biti pun pametnih savjeta tu na forumu, a mislim da se nitko bas nebi isao svadjat s uciteljicom koja predaje i predavat ce djetetu jos bar godinu-dvije. treba pokusat rijesit situaciju na fin nacin, a to je vratit tu blazenu 21kn a poslije porazgovarat s svojim djetetom da ne uzima novac ubuduce.

a to sta je uciteljica dala novce,imala je samo najbolje namjere,bilo joj je zao djeteta gledat da gleda druge kako jedu,a eto ocito da nije trebala imat takve namjere vec je trebala pustit jadno dijete da gleda i pati sto on nema a drugi imaju. a to sto ga je podsjetila za novce je ocito zato sto je ocekivala da ce mali odmah to ispricat doma i da ce mama odmah poslat novce natrag, pa nije trazila kamate,vec samo ono sto je posudila iz najboljih namjera koje ocito netreba imati jel na kraju jos ispadnes cudoviste.

21kn je stvarno mali novac, sad ce netko reci onom ko nema je veliki,al ko kaze da to doticnoj uciteljici isto nije veliki novac pa ga zato i ocekuje natrag.

neznam cemu takva frka,definitivno za shugavu 21kn nebi nitko normalan radio neznam kakvu frku pogotovo ne u ovoj situaciji,a mali je i mogao odbit te novce da je htio,danas-sutra ce posudit od prijatelja za sladoled/cokoladu/nebitno.

nije uciteljica njega prisiljavala da mora uzeti te novce samo mu je ponudila pomoci u toj nimalo zgodnoj situaciji u kojoj se dijete naslo i po meni bi mama trebala biti zahvalna sto je doticna postedjela dijete neugodnosti, jel,ipak kak su bas svi drugi imali 20kn,samo njezino dijete ne cak ni 5 kn koliko dodje onaj najjeftiniji sladoled...
Slažem se

Meni je još gore što se otvorila tema u smislu da li je učiteljica ok postupila, a ustvari je mali žrtva nesporazuma mame i učiteljice koji se nastavlja....
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:42   #114
Quote:
maya_zg kaže: Pogledaj post
Lako je biti pun pametnih savjeta tu na forumu, a mislim da se nitko bas nebi isao svadjat s uciteljicom koja predaje i predavat ce djetetu jos bar godinu-dvije. treba pokusat rijesit situaciju na fin nacin, a to je vratit tu blazenu 21kn a poslije porazgovarat s svojim djetetom da ne uzima novac ubuduce.

a to sta je uciteljica dala novce,imala je samo najbolje namjere,bilo joj je zao djeteta gledat da gleda druge kako jedu,a eto ocito da nije trebala imat takve namjere vec je trebala pustit jadno dijete da gleda i pati sto on nema a drugi imaju. a to sto ga je podsjetila za novce je ocito zato sto je ocekivala da ce mali odmah to ispricat doma i da ce mama odmah poslat novce natrag, pa nije trazila kamate,vec samo ono sto je posudila iz najboljih namjera koje ocito netreba imati jel na kraju jos ispadnes cudoviste.

21kn je stvarno mali novac, sad ce netko reci onom ko nema je veliki,al ko kaze da to doticnoj uciteljici isto nije veliki novac pa ga zato i ocekuje natrag.

neznam cemu takva frka,definitivno za shugavu 21kn nebi nitko normalan radio neznam kakvu frku pogotovo ne u ovoj situaciji,a mali je i mogao odbit te novce da je htio,danas-sutra ce posudit od prijatelja za sladoled/cokoladu/nebitno.

nije uciteljica njega prisiljavala da mora uzeti te novce samo mu je ponudila pomoci u toj nimalo zgodnoj situaciji u kojoj se dijete naslo i po meni bi mama trebala biti zahvalna sto je doticna postedjela dijete neugodnosti, jel,ipak kak su bas svi drugi imali 20kn,samo njezino dijete ne cak ni 5 kn koliko dodje onaj najjeftiniji sladoled...
Kakve neugosnosti? Djetetu bi trebalo biti neugodno? Djeca će ga ismijavat? Pa to je onda stvar nečije (ne)odgoja

Je, i meni je 20 kn "pišljivih 20 kn", ali daj shvati da, da - postoje ljudi koji si isplaniraju čitav mjesec do u zadnju lipu i svaku tu lipu preokrenu 50 puta prije nego potroše.

Postoje i oni koji ne mogu pokriti ni osnovne troškove života a kamoli nečije hireve. Neki od njih su svjesno išli u to, a neki su se doslovce preko noći našli u toj situaciji.

I što bi sad trebali? Uopće ne upisivati djecu u školu, jer postoji mogućnost da će im svaki dan biti neugodno i da će ih svaki dan netko ismijavati?
__________________
"Heimat ist dort, wo ich verstehe und verstanden werde. " :)
LongoMai is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:43   #115
Quote:
maya_zg kaže: Pogledaj post
nije uciteljica njega prisiljavala da mora uzeti te novce samo mu je ponudila pomoci u toj nimalo zgodnoj situaciji u kojoj se dijete naslo i po meni bi mama trebala biti zahvalna sto je doticna postedjela dijete neugodnosti, jel,ipak kak su bas svi drugi imali 20kn,samo njezino dijete ne cak ni 5 kn koliko dodje onaj najjeftiniji sladoled...
A dijete od 10 godina zna učiniti dobru procjenu. Vjerojatno mu je rekla uzmi pa ćeš mi vratiti, a kaj mali zna rekao je dobro i otišao jest.

Ne razumijem ljude koji brane tu učiteljicu. Već od prije zna za financijsku situaciju te obitelji. Mali zatim bez love dođe na izlet. Ajde ženo zbroji 2 i 2, očito se nema. Da je imalo snalažljiva mogla je užicat hambi i bok.

Danas svakakvi dolaze na mjesto učiteljice... Uopće se ne zna snaći.
Lezbejka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:44   #116
Ma nije to neka tragedija,desilo se ajmo dalje...treba samo razgovarat nista vise,zasto kipjeti u sebi ili osjecati povrijedenost,sram,ogorcenost...cemu...ljudi smo,grijesimo...nekad u dobrim namjerama....
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 18:56   #117
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
......
vec vidim da cu biti jedna od onih mama koje na roditeljskom stalno nesto seru. al bome necu popustiti i odstupiti........
Podsjetila si me na nešto....
Nisi jedina, jer ja skoro uvijek imam nešto da pitam ili kritiziram, dok drugi šute.

Sjećam se dok mi najstarije djete išlo 3-4 r., na roditelj. sam molila kratak osvrt, tj. apel svim roditeljima čija djeca idu tom i tom ulicom (pošto je na početku i na kraju ulice dućan, jedan pred školom) da ako već kupuju slatkiše da smeće ne bacaju po cesti ili nama po dvorištima. Svakodnevno imala brdo smeća u dvorištu. Svi šutjeli, da bi nakon moje zahvale na pažnji učiteljica rekla: Ovdje nije mjesto ni vrijeme za to!
A jedna mama mi idući dan rekla, mene bi bilo sram to reći, i da li mi je tak teško pobirati smeće? Na to joj rekla: Da si ti, i svi drugi roditelji odgojili svoje djete da ne baca smeće, ja ne bi imala šta pobirati a bogme niti javno tako reći i apelirati! Zašutila je ko zalivena.

Zaključak: loše školstvo ako je to tabu tema! Loši odgoji ako roditeljima smeta da ih netko opominja na njihove anđeliće!

I druga priča: Sad pred nekih mj. dana dok vodili raspravu gdje će na more, na velikom roditeljskom (svi 3 razreda u jednom), donjeli su plan izleta, tj. CIJENU aranžmana. I bla bla bla.....Ja dignem ruku i pitam jel imate kakve prospekte hotela pa da vidimo? Kaže, nemamo! Ok, a možete nam dati ime hotela pa da si proguglamo i vidimo te sobe i smještaj? Kaže, a ne znamo još u koji hotel će ići! Opet ja: a dobro, pa kako onda znate cijenu????
Onda je nešto zmufljala ni Bog ju nije razumio....Ime hotela se doznalo za tj.. dana.

***

I sad ON topic:

Dala klincu 21 kn da ujutro da učiteljici sam novce. Malo razmišljala i došla do zaključka: ako je znao primiti (nije odbio), ako je znao pojesti, ako ga tražila, pa neka joj i odnese i vrati da zapamti da nije dobio to badava!

(možda me sutra pozove u školu na razgovor...)
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 19:03   #118
Konačno mi je jasno kako nastaju mali materijalisti kojima je najbitnije u što je tko obučen, obuven, što jede, kakav mobitel i koliko novaca ima. Jer mora se imati isto što i drugi i teška je sramota ako netko nema. Za takve ljude je najbolje da ne pokazuju svoju djecu svijetu ako ih već moraju imati, jer će ih inače učiniti nesretnima. Ma ne čine ih njihovi roditelji nesretnima, nego vi koji (doduše, nesvjesno i najčešće u najboljoj namjeri) učite svoju djecu podcjenjivanju onih koji nemaju i koji su zato drugačiji. Jer - mora se imati isto što i drugi, ako se nema, to je za osudu i to jednostavno nije u redu.

Molim one koji se ne slažu sa mnom, prije nego me napadnu, da pročitaju ovu temu još jednom.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 19:21   #119
Laura74, potpuno razumijem tvoju poziciju i tvoje dvojbe, dobro da si vratila novac; međutim mislim da si možda i mogla spriječiti stvar, tj. ipak mu dati te kune prije puta, a one već kupljene žemljice ostaviti doma, sigurno nebi propale, a dijete bi imalo manje peripetija. Možda je perspektiva učiteljice zapravo drugačija, možda te doživjela kao nemarnu majku koja, iako je obavještena noć prije puta, nije dala djetetu 20-ak kn za "strošak"! Nikad neznaš kak zapravo stvari stoje u njenoj glavi...
Ja ti savjetujem da ipak na informacijama (što prije) s njom porazgovaraš o svojoj financijskoj situaciji i objasniš joj taj položaj. Ak je dijete skužilo da se nemre, da se nema, onda njoj to netreba biti problem.
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 19:41   #120
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post

Dala klincu 21 kn da ujutro da učiteljici sam novce. Malo razmišljala i došla do zaključka: ako je znao primiti (nije odbio), ako je znao pojesti, ako ga tražila, pa neka joj i odnese i vrati da zapamti da nije dobio to badava!

(možda me sutra pozove u školu na razgovor...)
Mislim da si sama trebala odnijeti novce i porazgovarati s učiteljicom te ju zamoliti/upozoriti da ubuduće na vrijeme obavijesti o planiranim aktivnostima. Ovako zapravo nisi ništa postigla, a tema je samo otišla u krivom smjeru.

winnerica da je dijete stvarno skužilo da se nemre i nema, nebi prihvatilo novce jer bi znalo da mama nemre vratiti ni tu famoznu 21 kunu
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:24.