Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2012., 13:05   #61
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
ako je on njoj odjednom spicio tri ocjene u imenik, cisto sumnjam da ih je sve spicio u rubriku zalaganje.
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
a ne znam u koju drugu rubriku može upisati takvu proizvoljnu ocjenu.

ako je usmeno ispitivanje, onda mora biti datum kad je ispitana. ako je test, onda mora imati test kao dokaz
Zapravo, bilo je i iz pismenog (koji nije pisala jer je bila bolesna) i iz usmenog (koje ju nikad nije ispitao), a za treću više nisam sigurna, bila sam previše šokirana. Sve su bile napisane u jednom danu i bez objašnjenja.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 13:44   #62
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
I u školi moje djece je bila praksa kazniti cijeli razred radi jednog učenika pa sam se žalila (mislim da nisam bila jedina) i to je prestalo. Međutim, sad imaju novog profesora koji, kad netko radi nered, ispituje cijeli razred na način da bude izrazito strog, odnosno daje jedinicu (ili dvojku, ovisno koliko je pitanja ranije postavljeno) kod prvog netočnog odgovora. Još nisam sigurna koliko je to realno, morat ću provjeriti na idućim informacijama.
kod nas su u osnovnoj neki imali metodu, posto smo imali neke biljeznice u koje se pisalo zalaganje kao i one koji su radili nered, iduci sat pitati one koji su radili nered bas to gradivo koje se tada radilo. Donekle je imalo smisla, ali je bilo ekipa (kao npr. ja ) koji su to zlorabili. Ja bi radio nered i onda naucio za iduci sat i pobrao 5...

Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
ma i u moje doba su se znale sibat ocjene iz zalaganja bez da bismo mi to znali.
al to je bila, onak, ocjena iz zalaganja. jedna. ne tri.
ako je on njoj odjednom spicio tri ocjene u imenik, cisto sumnjam da ih je sve spicio u rubriku zalaganje.
ah, te ocjene iz zalaganja su relativne. Tesko da ce ti profesor uzimati to u obzir ako si dobar ucenik. Ja sam imao hrpu jedinica iz zalaganja u osnovnoj i srednjoj i nikad mi nisu smanjili ocjenu zbog toga. Jebiga, oni su znali da znam i da brbljam pod satom jer mi je dosadno.

Quote:
i to jos ocjene koje bitno odskacu od svih ostalih u drugim rubrikama tog predmeta?
i nikom to, pa nit razrednici, nije bilo cudno dok Nica nije dosla na informacije?!

ne, ja ovo nemrem vjerovati.
ubijte me al nemrem!!
znaci, dijete ti je marljivo, uzorno, odlicno, i onda mu netko, na temelju nicega (olfo, svog nahodjenja) ispise sportsku prognozu po imeniku i ponisti sve sto je dotad postiglo?!

e, pa da mi se to desi, grmila bi cijela skola, i sire!!
gle, meni se slicno dogodilo kod nove profe u 4. srednje. Na kraju godine sam imao 3 jedinice i 3 dvojke iz matematike, a 3 na polugodistu. Zena se vaze da li da me pusti ili salje na popravni. Međutim, moj razrednik joj je objasnio da, ako mi da 2 iz matematike, cu proci s 5 i da nema smisla da mi komplicira zivot.

Profesori, pogotovo novi, nemaju bas naviku gledati ostale predmete.
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 13:52   #63
dukkai, hoces reci da se tebi desilo da ti je nova profesorica te ocjene upisala sma zato sto joj se, ne znam, nije svidjla tvoja frizura?!

problem je u tome sto je Nicinom djetetu profesor te ocjene upisao na temelju NICEGA.
da ih je mala icime zasluzila (neznanjem, neradom, neredom na satu) sumnjam da bismo svi ovako skocili na Nicin post!

procitaj ponovno.
nije bilo samo zalaganje u pitanju!

upisati ocjenu u rubriku pismenog ispita (nebitno sad kakvu) na temelju toga sto dijete nije bilo na tom istom pismenom ispitu, je, onak, ne samo neshvatljivo, nego za bunu opcih razmjera!!!
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 14:14   #64
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
dukkai, hoces reci da se tebi desilo da ti je nova profesorica te ocjene upisala sma zato sto joj se, ne znam, nije svidjla tvoja frizura?!
ova konkretno nije, ali bilo je i takvih...
recimo samo da je nasa "ljubav" bila uzajamna...

Quote:
problem je u tome sto je Nicinom djetetu profesor te ocjene upisao na temelju NICEGA.
da ih je mala icime zasluzila (neznanjem, neradom, neredom na satu) sumnjam da bismo svi ovako skocili na Nicin post!
cuj, ovisi. Recimo, kod nas je znala prof iz njemackog dijeliti ocjene iz usmenog na temelju zalaganja na satu. Tj. ako si pokazivao znanje vokabulara (kada bi radili nesto novo i ona bi pitala da li tko zna sto to znaci) dobio si 5 u imenik pod usmeno odgovaranje, kao i kada bi nesto citao. Opcenito, ona je iz tvog javljanja na satu mogla ti defacto dati ocjenu kao za usmeno ispitivanje jer si isto znanje pokazivao.

Quote:
upisati ocjenu u rubriku pismenog ispita (nebitno sad kakvu) na temelju toga sto dijete nije bilo na tom istom pismenom ispitu, je, onak, ne samo neshvatljivo, nego za bunu opcih razmjera!!!
slazem se. Ja bi kao roditelj trazio da vidim test. ako ne bi mogao test pokazati, onda bi isli svi skupa kod ravnatelja.
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 15:05   #65
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
I ja sam jednom na informacijama vidjela da mi kćer ima dvije jedinice i dvojku iz matematike. Inače je odlična iz tog predmeta, čak je bila i u naprednima, daje instrukcije vršnjacima i ne taji mi ocjene. Kad sam je pitala za to rasplakala se i nije imala pojma odakle joj jer nisu pisali kontrolni i nije odgovarala usmeno, a i to je bio novi profesor.
Ispravak netočnog navoda.

Upravo mi se vratilo dijete iz škole pa sam ju pitala za ovo. Profesor joj je upisao dvije dvojke i dvije trojke, a ne dvije jedinice i dvojku.

Svi ostali podaci su točni; nije ni pisala pismeni ni odgovarala usmeni, a ocjene su upisane (i) pod tim rubrikama. Dakle, bile su četiri neosnovane ocjene, a ne tri.

Još me pitala o kakvim jedinicama pričam. Ispričavam se.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 15:08   #66
ma gle, to sa upisivanjem ocjene na temelju zalaganja na satu stoji. dapace, po meni je to i dobro, ono, zasto bi usmeno odgovaranje obavezno moralo biti u onom stresnom obliku: ti pred plocom, sam, resetan pitanjima.
i ja sam na isti nacin zala nakupiti solidnih ocjena mahom iz jezika javljanjem na satu.

ali, koliko sam shvatila Nicu, radi se o tome da njenog djeteta uopce fizicki nije bilo u skoli (i to opravdano, zbog bolesti) a profesor je spicio 3 ocjene u imenik. i to skorz lose ocjene!!
takve stvari se apsolutno ne bi smjele tolerirati!!
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 15:25   #67
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
ali, koliko sam shvatila Nicu, radi se o tome da njenog djeteta uopce fizicki nije bilo u skoli (i to opravdano, zbog bolesti) a profesor je spicio 3 ocjene u imenik. i to skorz lose ocjene!!
takve stvari se apsolutno ne bi smjele tolerirati!!
pa, ne znam tko to tolerira.

takve stvari treba odmah u korjenu srezati i zaprijetiti skoli da ce s time ici u ministarstvo prosvjete.

sjecam se kada sam ja isao u osnovnu da je na kraju osnovne jedan kolega tuzio svoju profu iz matematike. Znam da par godina kasnije, kada je buraz isao tamo u skolu, ta profa vise nije predavala.
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 15:34   #68
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
cuj, ovisi. Recimo, kod nas je znala prof iz njemackog dijeliti ocjene iz usmenog na temelju zalaganja na satu. Tj. ako si pokazivao znanje vokabulara (kada bi radili nesto novo i ona bi pitala da li tko zna sto to znaci) dobio si 5 u imenik pod usmeno odgovaranje, kao i kada bi nesto citao. Opcenito, ona je iz tvog javljanja na satu mogla ti defacto dati ocjenu kao za usmeno ispitivanje jer si isto znanje pokazivao.
To mi je sasvim razumljivo jer iako nisi ustao i odgovarao, svojim si sudjelovanjem pokazao određeno znanje koje profesor ima na temelju čega ocijeniti. Nije izmislila ocjene iz glave.

Kad sam ja išla u školu neki profesori bi te digli i ispitivali ako si bio nemiran, ali iz tako potaknutog ispitivanja nisi mogao dobiti pet. Meni je to nebuloza jer to što netko nije uzornog vladanja ne znači da mu je i znanje loše.

Prije par dana smo imalo roditeljski vezano za izlet na koji djeca idu, zajedno za tri razreda. Ja sam malo kasnila (nisam znala da je to grupni nego sam mislila da je samo za naš razred pa sam čekala na krivom mjestu ), stoga nisam ulovila početak rasprave što mi jako žao jer sam se htjela oglasiti. Naime, na izlet ne smiju učenici koji imaju dvije ili više jedinica. Kao razlog je navedeno njihovo loše ponašanje. Jedan otac je potegao to pitanje pa pitao što s djecom koja nemaju jedinica, ali rade nerede i što s onima koji imaju jedinice, ali su mirni. Naravno, naišao je na nerazumijevanje od strane profesora koji su se pravdali time da većina loših učenika ima i loše ponašanje. Postoje iznimke, mislim da je odluka o tome trebala biti donešena i na temelju ponašanja djece, ne samo po ocjenama.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 17:38   #69
Eto još jednog primjera koji je šokirao moju malu - drugi razred. Došao im mlađahan prof. iz engleskog i eto - očigledno slab sa živcima jer je viknuo na jednog malog- kaj ni hebenu zadaću nisi napisao.
Isusek dragi... točno vidim izraz lica klincima u razredu, učitelj psuje
Za živo čudo s obzirom na moj temperament nisam ništa napravila..ovaj put...
Cijeli razred je čuo a sada čekam jel će netko od roditelja reagirati. Uvijek mama ribež mora biti glavno zvocalo..
Baš da vidim..
Ovaj tjedan je roditeljski i mislim da ipak neću izdržati...

Nica jesi li vidjela u imeniku što je predmetni učitelj napravio s "ne važečim ocjenama?"
Baš me zanima na koji je način to "stornirao".
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 17:46   #70
Quote:
Prije par dana smo imalo roditeljski vezano za izlet na koji djeca idu, zajedno za tri razreda. Ja sam malo kasnila (nisam znala da je to grupni nego sam mislila da je samo za naš razred pa sam čekala na krivom mjestu ), stoga nisam ulovila početak rasprave što mi jako žao jer sam se htjela oglasiti. Naime, na izlet ne smiju učenici koji imaju dvije ili više jedinica. Kao razlog je navedeno njihovo loše ponašanje. Jedan otac je potegao to pitanje pa pitao što s djecom koja nemaju jedinica, ali rade nerede i što s onima koji imaju jedinice, ali su mirni. Naravno, naišao je na nerazumijevanje od strane profesora koji su se pravdali time da većina loših učenika ima i loše ponašanje. Postoje iznimke, mislim da je odluka o tome trebala biti donešena i na temelju ponašanja djece, ne samo po ocjenama.
Da totalna nebuloza, to je sada stvar roditelja koji prisustvuju roditeljskom kako će se postaviti. Postoje učenici koji nisu baš po znanju biseri ali su dobrog ponašanja.
Katastrofalan ne pedagoški pristup...
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 18:05   #71
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Nica jesi li vidjela u imeniku što je predmetni učitelj napravio s "ne važečim ocjenama?"
Baš me zanima na koji je način to "stornirao".
Ocjene su ostale tamo, ali ne znam što je napisao sa strane. Ona je na kraju imala svoju zasluženu ocjenu. Meni je to bilo najvažnije, njegovu ispriku sam shvatila kao priznanje krivnje i ispravljanje, nakon toga nije bilo problema.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:22.