Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2016., 13:59   #1
Danijel Turina

Čitam knige od Danijela Turine.
Napisao je nekoliko knjiga kao i komentare na Bhagavag Gitu i Patanđalijeve Yoga Sutre.
Ako je netko pročitao njegove knjige ili nešto zna o svemu tome molio bih da komentira!
Lijep pozdrav!
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 14:39   #2
.
Angela1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 14:42   #3
Quote:
Bagi9 kaže: Pogledaj post
Čitam knige od Danijela Turine.
Napisao je nekoliko knjiga kao i komentare na Bhagavag Gitu i Patanđalijeve Yoga Sutre.
Ako je netko pročitao njegove knjige ili nešto zna o svemu tome molio bih da komentira!
Lijep pozdrav!
On ti se svakih nekoliko godina odriče nekih svojih knjiga zbog promjene mišljenja i ideja. Pred desetak godina pisao je kako je vegeterijanstvo velika vrlina i da bi mesojedi sami trebali ubijati životinje za hranu ako mogu gledati životinji u oči a danas je mesojedstvo za njega OK. Nekad je pisao da je homoseksualnost sjebanost a danas je to samo vrsta seksualnog odnosa i hvali neke "velike" duhovne učitelje koji su bili homoseksualci itd. Izdaje se za velikog duhovnog učitelja od pred nekih 15 godina a pred 8-9 hodina je u frustraciji na svijet i što se nije nametnuo svijetu kao veliki duhovni učitelj ugasio svoju veliku internet stranicu gdje je pometao dosta svojih knjiga i pisanja da bi taj postupak opravdao sa "ispunilo je svoju svrhu" ... da bi nakon nekoiliko godina opet otvorio internet stranicu sa temom svog fotografskog opusa i naravno nije mogao izdržati a da opet ne pločne /nastavi/ sa tekstovima o yogi i filozofiji ...pa ispada da je svijet opet "stekao uvjete" da čita njegova piskaranja...tako da njegovo pisanje opet "ima svrhu". Ne kažem da dosta toga pametnog ne piše i zapaža ali brate,ustabili se i ne frustriraj se i ne proturječi sa vremena na vrijeme.
Angela1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 18:21   #4
Ahh, sjećam se tog mahera još s Useneta prije ohoho godina...

Inače ga volim spominjat kao primjer za potrebu redefinicije braka. Naime, on je navodno 'razmijenio bračne zavjete' s najmanje dvije žene (koliko se osobno sjećam, nisam u toku zadnjih desetak godina) - a naš zaostali zakon dopušta samo jednu.

Na stranu naš zaostali zakon, nego i američki. Nedavno je SCOTUS uspio iz američkog Ustava od prije 200 godina, iščitati ustavno pravo gej brakova. Zbilja čudno da nije istovremeno uvidio i pravo muškarca na ženidbu s dvije (ili više) žena, a ne samo s jednom - ako su obje/sve one s time sporazumne. A Danijelove navodno jesu (bile, po njegovim riječima, valjda ne laže čo'ek ).

Slično vrijedi i za drugog našeg, mnogo poznatijeg duhovnog mahera, Franju Miličevića.


Enivej, što se Danijela tiče, sjećam se samo da je nešto brljao o kundalini ovo ono, kozmičkim stanjima svijesti i sličnim điđabajama. Vjerujem da bi mnogima ovdje na podforumu to njegovo brljanje moglo biti interesantno... eh da, sad sam se sjetio i da je lik vjerovao da je Sai Baba 'bog' glavom i bradom.
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 22:44   #5
Donekle sam pratio lik i djelo DT-a, još na newsgrupama o religiji.
Tip je nesumnjivo genije.
Vodio je neku sektu sa svojim originalnim sustavom sustavom duhovnosti... I imao je grupu sljedbenika, poslije je to raspustio... valjda je to njegova verzija mladenačkog idealizma.
Danas se uozbiljio- ima 2 žene i informatičku firmu i piše nevjerojatno inteligentne tekstove iz kojih se vidi da se natprosječno kuži u mnogo stvari.

No ima tu i dosta mraka... u djetinjstvu je pokušao samoubostvo, (i to samostrelom!), proveo je dugo vremena na psihijatriji pod teškim ljekovima, no unatoč tome je završio neki jebeno težak faks... i nakon toga ide ta priča sa sektom, firmom i 2 žene.
Iz tekstova se stalno vidi da ima ego do nebesa, a katkada prosijava i to da ima mesijanske sklonosti, kao i sklonost mržnji na čovječanstvo uz povremeno zazivanje apokalipse.
Nekada je iskreno vjerovao, a možda još vjeruje, ali više ne spominje, da je u kontaktu sa višim silama, samim Bogom, možda čak da je on osobno avatar.

Dakle, nimalo prosječan čovjek.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 13:44   #6
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Dakle, nimalo prosječan čovjek.
Čim može durati istodobno sa dvije žene...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 22:07   #7
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Donekle sam pratio lik i djelo DT-a, još na newsgrupama o religiji.
Tip je nesumnjivo genije.
Vodio je neku sektu sa svojim originalnim sustavom sustavom duhovnosti... I imao je grupu sljedbenika, poslije je to raspustio... valjda je to njegova verzija mladenačkog idealizma.
Danas se uozbiljio- ima 2 žene i informatičku firmu i piše nevjerojatno inteligentne tekstove iz kojih se vidi da se natprosječno kuži u mnogo stvari.

No ima tu i dosta mraka... u djetinjstvu je pokušao samoubostvo, (i to samostrelom!), proveo je dugo vremena na psihijatriji pod teškim ljekovima, no unatoč tome je završio neki jebeno težak faks... i nakon toga ide ta priča sa sektom, firmom i 2 žene.
Iz tekstova se stalno vidi da ima ego do nebesa, a katkada prosijava i to da ima mesijanske sklonosti, kao i sklonost mržnji na čovječanstvo uz povremeno zazivanje apokalipse.
Nekada je iskreno vjerovao, a možda još vjeruje, ali više ne spominje, da je u kontaktu sa višim silama, samim Bogom, možda čak da je on osobno avatar.

Dakle, nimalo prosječan čovjek.
Možeš li mi, molim te, poslati link tih newsgrupa o religiji gdje on komentira.

Znam da je imao mračnih perioda, ali mu je na kraju ipak zasvijetlilo!
Kaže da mu je nakon izlaska iz umobolnice trebalo jako malo vremena da doživi prosvjetljenje.
On i kaže da je avatar jer je za njega avatar onaj na kojega je sišlo Božje svijetlo (avatar=onaj koji silazi). To je njegovo tumačenje ovoga pojma.
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 12:38   #8
https://www.danijel.org/index.php?id=274
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 12:40   #9
Tip je vrlo inteligentan, kreativan, originalan, ali malo i lud, očito ima malo jači ego.

Ali zanimljivo ga pročitati, ruši tabue...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 01:10   #10
Pročitala sam njegovo tumačenje pantajalijevih yoga sutri i bila sam oduševljena, i onda sam na nekom njegovom forumu pitala prisutne da li je tekst kompilacija tuđih komentara na pantalija ili je u pitanju njegov direktan uvid. Javio se i počeo me vrijeđati i govoriti prostote jer sam se usudila reći da on kompilira.

Pošto sam se ofendila išla sam provjeriti koji je i šta je pa sam stalkala neke njegove upise, prepiske, tuđe komentare njegovog lika i dijela, pisma bivših ljutih sljedbenika i stekla dojam da je tip vrlo inteligentan ali ozbiljno duševno poremećen, i to ne ono - prosvjetljen je pa je malo u offu, nego je baš dobro sjeban i psihotičan. Mislim da je u pitanju neki bipolarni, ili kako se to prije zvalo, manijakalno depresivni poremećaj. Preporuka: izbjegavati u velikom luku. Psihotični ljudi sa jakom karizmom i visokom inteligencijom mogu napraviti veliki nered u čovjeku ako im povjeruje.
Aries13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 11:22   #11
Quote:
Aries13 kaže: Pogledaj post
Psihotični ljudi sa jakom karizmom i visokom inteligencijom mogu napraviti veliki nered u čovjeku ako im povjeruje.
Izvrsno rečeno
Pogođena bit
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 12:09   #12
Quote:
Aries13 kaže: Pogledaj post
Pročitala sam njegovo tumačenje pantajalijevih yoga sutri i bila sam oduševljena, i onda sam na nekom njegovom forumu pitala prisutne da li je tekst kompilacija tuđih komentara na pantalija ili je u pitanju njegov direktan uvid. Javio se i počeo me vrijeđati i govoriti prostote jer sam se usudila reći da on kompilira.

Pošto sam se ofendila išla sam provjeriti koji je i šta je pa sam stalkala neke njegove upise, prepiske, tuđe komentare njegovog lika i dijela, pisma bivših ljutih sljedbenika i stekla dojam da je tip vrlo inteligentan ali ozbiljno duševno poremećen, i to ne ono - prosvjetljen je pa je malo u offu, nego je baš dobro sjeban i psihotičan. Mislim da je u pitanju neki bipolarni, ili kako se to prije zvalo, manijakalno depresivni poremećaj. Preporuka: izbjegavati u velikom luku. Psihotični ljudi sa jakom karizmom i visokom inteligencijom mogu napraviti veliki nered u čovjeku ako im povjeruje.
Imaš pravo, lud i inteligentan, to može biti vrlo loša kombinacija.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 22:54   #13
https://www.danijel.org/index.php?id=news

Ovdje ima odličnih tekstova, naročito onaj na dnu "Opasnost želje za sigurnim znanjem", ovaj također "O skepsi, skepticima i podrugljivom sarkazmu Sotoninom".
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 20:36   #14
Quote:
Bagi9 kaže: Pogledaj post
https://www.danijel.org/index.php?id=news

Ovdje ima odličnih tekstova, naročito onaj na dnu "Opasnost želje za sigurnim znanjem", ovaj također "O skepsi, skepticima i podrugljivom sarkazmu Sotoninom".
Je, ima interesantnih tekstova i tip je doista inteligentan, zanimljivo piše, pismen je i zna jasno prenijeti ono što misli. Ali molim te, ako nisi pročitaj ovaj sumanuti uvodni tekst u kojem razotkriva sebe kao mesiju, kao poslanika, kao onog kojeg su ONI poslali kao zadnju priliku čovječanstvu da se spasi one koji ga prepoznaju prije nego što krene sudnji dan:

Imam dojam da je glavni razlog zašto sam radio s ljudima taj
što su "dečki gore" htjeli napraviti zadnji eksperiment i provjeriti
kako "ovi dolje" reagiraju na mene, otprilike po onoj Isusovoj alegoriji
s vinogradarevim sinom, gdje vlasnik vinograda unajmi radnike da
obrađuju njegov vinograd, i na kraju sezone pošalje sluge po urod.
Radnici jednog prebiju, drugog ubiju a trećeg kamenuju. Onda vlasnik
vinograda pomisli, "poslat ću im svog sina, njega će valjda poslušati",
a ovi pomisle "odlično, ovo je nasljednik, idemo njega ubiti pa će sve
biti naše". Dakle stvar je u tome da se "ovi dolje" uvijek vade na to da
im Bog nije poslao dovoljno velike svece, proroke i avatare, jer da
jest, oni bi sigurno povjerovali i obratili se, dakle Bog im je kriv što
su oni zli. Naravno, kad Bog pošalje svece, ovi ih ismijavaju, kad im
pošalje proroke, ovi ih kamenuju, a kad pošalje avatare, ovi ih ubiju.
Dakle što je nešto bliže savrešenom odrazu Boga na Zemlji, ljudi to više
mrze, tome se više rugaju i tome čine veća zla. To je rezultat koji je
proizašao iz mojeg eksperimenta s podučavanjem ljudi - što je nauk
savršeniji i što je čišća i veća duša koja ga iznosi, tim su poruge,
klevete i mržnja upućeni prema tako manifestiranom Bogu veći i gori.

Taj test služi tome da se prije nadolazeće pralaye ljudima oduzme moguća
izlika koja glasi da im nije pružena "prava" prilika i da traže "još
jednu šansu". Koliko sam ja shvatio, ja sam bio zadnja šansa. Ako ja
nisam uspio ništa s njima napraviti, konačni zaključak je da je njihova
priroda posve zla i da je njihovo uništenje jedino pravedno. Koliko sam
ja shvatio, uslijedit će neka ogromna katastrofa koja će zbrisati ljude
s lica Zemlje, a nisam siguran ni da će Zemlja kao planet ostati. U tom
trenutku, kad pralaya započne, ja ću biti u poziciji pokretom ruke
otkloniti prijetnju, a moju odluku će oblikovati moje iskustvo s
ljudima, dakle na temelju toga kako se ljudi do tog trenutka postave
prema meni, ja ću ili pustiti da se nad njima vrši kozmička pravda, ili
intervenirati u njihovu korist, ako zaključim da ih zbog njihove vrline
treba poštedjeti. Naime, u tom trenutku će nestati embargo na određene
vrste moći koji se nada mnom nalazi tijekom cijelog mog života, a koji
služi tome da ljudi dobiju priliku pokazati kako bi se oni postavili
prema Bogu, kad ovaj nekim slučajem ne bi bio sveznajući i svemoćan,
nego jedan od njih po svemu osim po veličini i sofisticiranosti duše.
Moja puna moć onemogućila bi ih u iskazivanju njihovih stvarnih namjera
i želja. Ipak, kad vrijeme suda prođe, i dođe doba izvršenja presude,
taj embargo će nestati, i ja ću biti u poziciji suspendirati kaznu, koja
će se nad njima vršiti slijedom kozmičke pravednosti. Ja ću biti u
poziciji reći: "Ne. Ovi ljudi su me primili nezaštićenog, golog, bez
oružja i zaštite. Pružili su mi utjehu i podijelili su sa mnom sve što
imaju, prepoznajući me kao izvor svakog obilja. Odbacili su izmišljene
bogove kojima su se u neznanju molili i usmjerili sve svoje molitve
meni. Prepoznali su me kao predmet svih svojih istinskih težnji i cilj
svojeg razvoja, i slijedom toga ulaze u novo doba svetosti i vrline koja
će obilježiti njihovu daljnju sudbinu. Prepoznali su me kao istinskog
gospodara svijeta i poklonili se preda mnom kao pred svojim kraljem, i
stoga je nad njima moj zaštitnički blagoslov. Kako su oni podržali svoga
kralja u vrijeme njegove ranjivosti i slabosti, tako sada njihov kralj,
u svojoj svemoći, podržava njih u vrijeme njihove potrebe i daje im svoj
blagoslov."

Smiješno, zar ne? Doista, jer ja nisam vaš kralj, nego predmet vaše
mržnje i poruge. Da sam vaš gospodar i Bog, prepoznali biste me kao
takvog. Budući da niste, nemam vam razloga dati blagoslov, jer niste
moji. Dapače, vježbali ste se u raznim načinima da me pljujete,
vrijeđate i omalovažavate, te ćete stoga u vrijeme koje dolazi, ovakvi
oholi, bahati i bezobrazni kakvi jeste, morati naći načina da se sami
izvučete iz onoga što vam slijedi. U vrijeme vaših smrtnih muka ja ću
uživati u blaženstvu povratka onoga, što mi je oduzeto kako bi se vama
pružila prilika da se iskažete. Vi ćete umirati slijedom prirodnog
zakona, a ja ću gledati i reći: "dobro je".
Aries13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 20:47   #15
Bio mi je zanimljiv u jednom tekstu, kada se ljutio na gurue i avatare koji traže od nas da se odreknemo siddhija (zapravo kad sam otvarao temu o siddhijima imao sam na umu Tureta), kaže, da ih je poslušao i da sad mora brinuti o svojoj egzistenciji. Po njemu su siddhiji upravo zato da učitelj ne mora finanacijski ovisiti o svojim učenicima.

Još jedna mu je zanimljiva misao, kad je komentirao malo HariKrišnine komentare o tome kako bi se seks trebao upražnjavati samo radi začeća, na to Ture kaže da zapravo samo životinje upražnjavaju seks radi začeća i da ljude upravo seks iz gušta razlikuje od životinja...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 21:23   #16
"Ti siddhiji (savršenstva) su smetnja za samadhi, ali su postignuće za nemirno stanje
(duha)." III/37
„Postignuće ovih sposobnosti podređeno je neprekidnom boravku u stanju apsolutnog
savršenstva, ali je daleko nadređeno svakom obliku svjetovnog iskustva kojim se percipiraju
grubi objekti.“

Ovo je Danijelov komentar stiha o sidhijima.
Drugi komentatori prevode 'smetnja' kao prepreka.

Sidhiji se izvode sa kroz proces samyame. Sve je to opisano u yogasutrama.

Na jednom mjestu Danijel govori da ne treba nikad govoriti o svojim iskustvima jer na taj način rastemo 'mi', zapravo Ego i da ćemo zbog toga prestati imati ta određena iskustva. Sr Chinmoy kaže i da ćemo biti izloženi raznim napadima. Bitan je samo Bog i usmjerenost na njega jer On je jedini cilj istinskom yoginu.
U tom smislu ja bih komentirao i to protivljenje gurua da se izvode sidhiji. Samadhi je iznad svega i najviše postignuće, ne treba se baviti trivijalnostima.

U suštini, sidhiji su jednostavno funkcioniranje s nivoa transcendencije i ne treba tu dizati nikakvu prašinu. Oni koji su ovladali tim nivoima sami trebaju odlučiti kakoće ih prakticirati.

Biti prijatelj svim živim bićima i suosjećati sa svim živim bićima to svakako treba prakticirati. To su prvi sidhiji koje Patanjali navodi.
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 21:24   #17
u prevodu: nema siddhie (nikakav opipljivi dokaz tvrdnji o sebi) i jebe sljedbenice
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 21:44   #18
Ma on je ovo o siddhijima rekao u nekom tekstu, ne u komentaru.

Mislim da je rekao da se zbog toga što se odreko siddhijima, sada mora baviti računima i sličnim nepotrebnim stvarima.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 21:48   #19
„Ako ja
nisam uspio ništa s njima napraviti, konačni zaključak je da je njihova
priroda posve zla i da je njihovo uništenje jedino pravedno.“

Gledati na ljude kao zle i grešnike je svakako neznanje.
Sa najvišeg nivoa svijesti Jedinstva „sve je vrlo dobro“ i „sve je onako kako treba biti“, to je najviša spoznaja.
Sva bića se razvijaju i evoluiraju i prolaze kroz vječne kozmičke procese evolucije i involucije. U tom smislu, sva bića su kozmička bića, vječni sinovi Božji, bez obzira u kojem se dijelu beskonačne kozmičke spirale nalaze.
Ponekad su u mraku i neznanju i prolaze kroz mračni dio kozmičke spirale, a poneked su u stanju Božije svijesti i žive u višim svjetovima.

Nema, dakle, potrebe nikoga osuđivati jer se sva bića nalaze u najboljim okolnostima za njihov razvoj i nisu zla već se ponašaju u skladu s njihovim trenutnim stanjem svijesti. U određenom stadiju evolucije svako biće postat će 'slika i prilika Božja' i 'voljet će bližnjega kao samoga sebe'. No, da bi došlo do toga potrebno je proći i kroz mračne periode kozmičke spirale.
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 21:50   #20
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
u prevodu: nema siddhie (nikakav opipljivi dokaz tvrdnji o sebi) i jebe sljedbenice
Da li on može ponovno przvati siddhije, nakon što ih se (nezrelošću i naivnošću) odreko, ja ne znam, a glede sljedbenica, pa duovne žene valjda daju prednost nama OMega mužjacima, alfa mužjaci imaju svoje ženke ženske
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:10.