Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2017., 16:11   #81
Quote:
Shaina kaže: Pogledaj post
Ajme, to što nemam vjenčani prsten na ruci ne znači da ne poznajem osobu s kojom sam u vezi.
Čak i da nisam sigurna u njega, u 21. stoljeću smo, a ja nisam sama na svijetu i vjerujem da bih se snašla bez "muške zaštite"
Sva sreća da ga ti poznaš, vjerovatno su sve ostavljene trudnice ovog svijeta zapravo mislile da ne poznaju dovoljno oca svog djeteta.

A ostale implikacije su opet nešto što ti kreiraš, ne znam opet od čega se braniš.

Htio sam ti sad tu citirati dijelove tvog uvodnog posta gdje ti zapravo djelom i želiš i brak i njegovo prezime, ali nema smisla, jer mogu onda citirati gotovo cijeli post.

A onda kada te se potsjeti na negativne implikacije, postaješ samostalna, čvrsta, emancipirana.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:12   #82
Apsolutno nemam ništa protiv života bez papira...ali kad baš netko na tome inzistira...pali mi se alarm
Mislim ok...ako papir ne znači ništa, pa zašto mu je pobogu toliko teško potpisati. Papir ko papir...ili???
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:14   #83
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Sva sreća da ga ti poznaš, vjerovatno su sve ostavljene trudnice ovog svijeta zapravo mislile da ne poznaju dovoljno oca svog djeteta.

A ostale implikacije su opet nešto što ti kreiraš, ne znam opet od čega se braniš.

Htio sam ti sad tu citirati dijelove tvog uvodnog posta gdje ti zapravo djelom i želiš i brak i njegovo prezime, ali nema smisla, jer mogu onda citirati gotovo cijeli post.

A onda kada te se potsjeti na negativne implikacije, postaješ samostalna, čvrsta, emancipirana.
za seks bez kondoma treba imat muža, a ne dečka.
kolkotolko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:16   #84
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Apsolutno nemam ništa protiv života bez papira...ali kad baš netko na tome inzistira...pali mi se alarm
Mislim ok...ako papir ne znači ništa, pa zašto mu je pobogu toliko teško potpisati. Papir ko papir...ili???
Zato što ovo nije primjer osobe kojoj nije bitan papir, nego kojoj je jako bitan, ali u suprotnom smjeru.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:17   #85
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Zato što ovo nije primjer osobe kojoj nije bitan papir, nego kojoj je jako bitan, ali u suprotnom smjeru.
Pa baš zato
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:19   #86
Quote:
ja-cu-poludit kaže: Pogledaj post
A je li ona ikada nekamo s djetetom putovala sama, recimo u inozemstvo?

Pa se dogodi da te ne puste preko granice jer dijete i ona nemaju isto prezime? I bez obzira što imaš rodni list kod sebe, na kojem piše da je majka tog djeteta, ali ti kažu da to nije dovoljno.
Pa moraš s ocem djeteta otići kod javnog bilježnika potpisati izjavu da mu je ona majka i da otac djeteta to potvrđuje i daje dopuštenje da putuje sama s djetetom?
Pa nakon toga još to sve skupa nositi na ovjereni prijevod na engleski jezik jer putuješ u inozemstvo, a tamo, jebiga, ne znaju hrvatski?

Ne, ne izmišljam. Stvarno. Najstvarnije. Stvarna situacija.
Dijete ionako ne smije preko granice sa samo jednim roditeljem bez potvrde drugog. Znam to jer mi sestra i njen muž nisu iz iste zemlje i za djecu je uvijek potrebna dozvola.
A isto prezime može s djetetom imati i neki drugi rođak.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:20   #87
Quote:
kolkotolko kaže: Pogledaj post
eto vidiš.

inače ja sam prije braka nekoliko godina živio nevjenčano. nakon vjenčanja nije nam se promijenilo ama baš ništa osim što smo imali papir i isto prezime. taj papir ne mijenja jačinu ljubavi ali rješava tvoj konkretan problem. ovako mu reci, ako se hoće vjenčati ti pristaješ uzeti njegovo prezime i problem riješen. ako neće onda će dijete imati tvoje prezime, a za to si je sam kriv.
Osim sto je problem da inacenje ne dovodi do niceg dobrog.

Vjencanje je rjesenje za sve, a moze i autorica popustiti jer je glupo ocekivati da se drugi mijenjaju radi nas.

Da je njen dragi pokrenuo temu, savjetovao bi i njemu brak ili da popusti.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:21   #88
Da i?
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:33   #89
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Zato što ovo nije primjer osobe kojoj nije bitan papir, nego kojoj je jako bitan, ali u suprotnom smjeru.
Wow...
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:44   #90
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
pitamo mi kolegu koji će postati otac- i kak je bebica? super, veli on, niš joj ne fali osim pinpeka
Quote:
kolkotolko kaže: Pogledaj post
treba čekati ultrazvuk

Quote:
Shaina kaže: Pogledaj post
Ne razumijem ovo. Zašto?
Tako mu je i rečeno. S tim da mi su mi i oba prezimena sasvim zadovoljavajuća opcija, bilo bi mi bezveze i da dijete i ja imamo jedno prezime a on drugo.
Razloga je više.
Prvi razlog je da si ti spremna uzeti njegovo prezime, ali on ti ga je ne spreman dat.
Drugi razlog je da si se ti spremna udati, no on nije. A opet traži nešto od te tradicije.
Reći da bi djetetu dao svoje prezime, a tebi ne, može zvučati malo ponižavajuće.

Treći razlog je da je za ime djeteta potreban konsenzus oba roditelja.
Koliko znam. Pitanje je kako stoji stvar s prezimenom.
Vaš status bez svadbe je da niste formalno vjenčani, ali ste prijavljeni na istoj adresi i živite u obiteljskoj zajednici, zar ne ?
Postoje neke male razlike, koje bi mogle biti bitne u toj cijeloj proceduri.
Uglavnom, mislim da u vašem konkretnom slučaju riječ majke ima veću težinu nego riječ oca (nisam siguran).

Dakle, po bilo kojem argumentu ti popuštaš.
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:51   #91
Pa nije valjda poanta braka samo da uzmeš njegovo prezime. I sam u obitelji imam sličnu situaciju, par ljudi sa par različitih prezimena. S time da moja mater nema isto prezime kao ja primjerice. I nikakav problem nismo imali zbog toga. S time da djeca nečije prezime moraju imati, tako da ne vidim neki problem u tvom slučaju, već si sama zapravo kompliciraš situaciju.
TheRevenant is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 17:10   #92
Quote:
Shaina kaže: Pogledaj post
Brine me jedino to prezime, zbog kojeg je na kraju i otvoren topic, ali definitvno neću pristati na ništa manje nego na oba prezimena za dijete.

zašto je to toliko važno?

netko je spomenuo talijanski primjer; prijateljica mi je u nevjenčanoj vezi s talijanom, dobili su unazad dvije godine sina, koji nosi njegovo prezime. ona se nije oko toga ni osvrnula, jer se - vole. putuje sa sinom bez problema, iako nemaju zajedničko prezime. prije ovog odnosa bila je u braku s drugim talijanom, zvala se uvijek isto, jer se tamo prezimena ne mijenjaju ni nakon braka, osim u slučaju specijalnih zahtjeva.

imam dojam da se samo mi balkanci bavimo pitanjima osobnog vlasništva kroz prezime.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 17:14   #93
Evo i nas sličnih nesretnika.

Mi smo odnedavno i trudni. Inače živimo zajedno preko dvije godine i nismo planirali nikakve svatove. Kad bi se i poteglo to pitanje oko braka, nismo baš bili odlučni oko stava bi/ne bi, pa nam očito ni nije bilo u planu. Ne zato što se ne vidimo zajedno ili se ne volimo nego ne vidimo nneki pretjerani smisao postojanja tog papira.
Znam dvoje ljudi koji su pred četvrtim brakom (ne zajedno ), i hrpu razno raznih nesretnih kombinacija koji se doslovno trpe, a već su toliko ubijeni u pojam da im se ne da krenuti od iniciranja rastave pa odlažu i to i život iz godine u godinu.

istina, svatko je slučaj za sebe. neki šljakaju, neki ne, nema pravila ni garancije ni za što. uglavnom, kužim i vjerujem da postoje parovi pa čak i žene kojima vjenčanje nije nešto oduvijek željeno. i nije da se prave da je tako.

no vratimo se temi. sa mnom završava moje prezime i ja sam odmah predložila da dijete ima oba prezimena jer mi to osobno mnogo znači. da ne govorimo da sam ja skoro krepala prva tri mjeseca od mučnina, ja se pazim u trudnoći i prolazim sve blagodati i nedaće, i na kraju - ja ću roditi to dijete.

osim toga, to dijete je kombinacija nas dvoje, mi smo ga napravili i fer je da ima i mamino i tatino prezime.

ne znam da li je dečko već rekao svojima za taj plan, nekako mi se čini da nije. a i kad bude, nek me netko pokuša razuvjeriti.

na ovakvim bitkama se pokazuje klapate li kao par, u onom pravom praktičnom smislu, a ne po pitanju tko će prati suđe.
ja osobno ne bih mogla živjeti s nekim tko mi na većinu tih bitnih pitanja gura svoje i tapše mi kao "budeš se navikla". ne, stvari se trebaju iskomunicirati, argumenti, želje i pozdravi...i naći rješenje.

a ovaj tvoj se čini kao da čeka kad ćeš se umoriti i popustiti. imaš pravo zvati se kao svoje dijete, pobogu.
snjesska is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 17:18   #94
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Apsolutno nemam ništa protiv života bez papira...ali kad baš netko na tome inzistira...pali mi se alarm
Mislim ok...ako papir ne znači ništa, pa zašto mu je pobogu toliko teško potpisati. Papir ko papir...ili???
Na njenom mjestu debelo bi se zapitala dali on ne zeli brak uopce(nikad u zivotu) ili zapravo ne zeli sa mnom.

Imala sam prilike u uzoj obitelji svjedočit nečem sličnom
Totalno protiv braka, ma nema sanse da se zeni, on ce zivjet s curom izvanbracno.....bla bla
Dok nije nasao drugu i vjencao se tak ekspresno da svi ostali u soku
betty boop 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 17:19   #95
Quote:
snjesska kaže: Pogledaj post
osim toga, to dijete je kombinacija nas dvoje, mi smo ga napravili i fer je da ima i mamino i tatino prezime.


osobno mislim da je puno bitnije da je dijete zdravo i sretno nego kako će se prezivati.

što ako kada navrši 18 zatraži promjenu imena? znam ponešto takvih slučajeva.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 17:21   #96
Quote:
snjesska kaže: Pogledaj post
na ovakvim bitkama se pokazuje klapate li kao par
Samo što ste ta pitanja trebali potegnuti prije nego što si ostala trudna. I što ako sada ne uspijete naći zajednički jezik?

Osim toga, čije ti prezime nosiš? Od oca ili od majke?
TheRevenant is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 17:21   #97
Quote:
Shaina kaže: Pogledaj post
Za početak isprike što temu dižem iz mrtvih, ali ne znam gdje bih drugdje pitala za mišljenje, a ne želim otvarati novu.

Dakle dečko i ja živimo zajedno i planiramo dijete, no on nije zagovaratelj braka i smatra da on ni na koji način ne bi utjecao na našu vezu, da je bitno samo da se volimo a da boljeg "dokaza" ljubavi od djeteta nema. Ja sam pristala na takav scenarij dijelom zato jer ni sama ne vjerujem da naša zajednička sreća ovisi o komadu papira, dijelom zato jer potencirati na silu ne želim ništa. No da budem iskrena, bojim se da bi nam u pravnom i društvenom smislu ozakonjenje veze poprilično olakšalo život. I tu dolazimo i do glavnog razloga pisanja ovog posta i do onoga što osjećam da bi meni osobno bio problem, iako će nekima biti samo pitanje formalnosti, dok će neki nadam se shvatiti. A to je da dečko, naravno, želi da dijete nosi njegovo prezime (jer kao to je običaj, što me usput "lagano" nanerviralo kao argument jer običaj je i ženit se ) što meni ne bi uopće smetalo da ja također uzmem njegovo pa da on, dijete i ja svi imamo isto prezime. Ali ovo, da on i dijete imaju jedno, a ja drugo kao da nisam dio iste zajednice, to ne želim ni pod razno. Da ne spominjem izgledna nepotrebna objašnjavanja pri posjetu doktoru, školi itd. koja bi se mogla izbjeći da imamo isto prezime. Ali najviše bi me mučio taj osjećaj "odvojenosti", "isključenosti" makar samo na formalnoj razini, pa i sami princip. Kvragu, znam da su bitnije neke druge stvari, ali valjda zaslužujem prezivati se isto kao vlastito dijete? Pogotovo s obzirom na to da je on taj koji ne želi vjenčanje i da bi prema tome trebao prihvatiti eventualne posljedice. A stvarno ga ne krivim što se ne želi vjenčati, ali ako sam ja pokazala razumijevanje za njega, mogao bi i on za mene i ovu situaciju koje bez njegove želje za ne-vjenčanjem ne bi bilo.

Sve ovo što sad pišem dala sam do znanja i njemu, i odmah smo počeli raspravljati o opcijama jer nije neki zadrti primitivac koji će samo tupiti po svome, ali vidim da je zauzeo prilično čvrst stav i što se tiče braka (što bi i meni bilo relativno nebitno da nema djeteta i komplikacija s prezimenom) i što se tiče davanja svog prezimena djetetu.

Pa me sad zanima, što mislite o situaciji kada žena, majka, ima različito prezime od svog djeteta i partnera jer su se partneri umjesto sklapanja braka odlučili na vanbračnu zajednicu? Postoji li ovdje netko tko se našao u sličnoj situaciji i jeste li to uopće doživjeli kao problem? Ako jeste, koja bi rješenja ponudili?



Oba prezimena neka dijete nosi ili oces ces sebi zakomplicirat zivot i vuci sa sobom rodni list svugdi jer je nasa birokracija jos uvijek u 19 st.

Imat ces problema od sluzbenicima RH prilikom prelaska granice ako ides sama sa djetetom ,a to ti ne treba ,odnosno nisu to kao problemi ali ces trebat imat sa sobom raznorazne potvrde ,a zasto ?
Nije mi jasno kako je taj tvoj uopce dosao na tu ideju ?
Ako se gospodin ne zeli ozeniti i ti si s tim ok ,rekla si da ni tebi nije bas nesto bitno ,svakako ne vidim razlog zasto bi dijete imalo samom njegovo prezime ?
Aj predlozi ti njemu kad je on tako nekonvencionalan da dijete nosi samo tvoje prezime npr.
Aj razmisli ti malo o toj vasoj vezi i ravnopravnosti u njoj ,prije nego se odlucis za dijete .
Take care
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 17:52   #98
Nikakvih problema nemamo zbog različitih prezimena, ni granično, pogranično ili bezgranično.
Međutim, zaključak je da bi se samo zbog prelaska solo preko granice, što se apsolutno nikad ne mora dogoditi, trebalo vjenčati. U svakom slučaju zanimljiv pro razlog.

Činjenica da je to nešto što želiš (imati njegovo prezime) sasvim je dovoljan i validan bez dodatnih argumenata, stoga ti ne preostaje drugo nego razgovor. A što većina radi ili ne radi, na to se nemoj obazirati. Tek to nije nikakav argument za učiniti ili ne učiniti nešto.
Roditelji koji očekuju da se poštuju njihove želje također bi trebali naučiti poštovati odluke svoje djece koje se tiču života te djece.

Zadnje uređivanje MARIJA0077 : 16.02.2017. at 18:21.
MARIJA0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 17:52   #99
Quote:
TheRevenant kaže: Pogledaj post
Samo što ste ta pitanja trebali potegnuti prije nego što si ostala trudna. I što ako sada ne uspijete naći zajednički jezik?

Osim toga, čije ti prezime nosiš? Od oca ili od majke?
mi nismo imali problem sa dogovorom. partner se složio sa mnom, njemu je to potpuno u redu.

prije trudnoće je postojala mogućnost da imam problema sa plodnošću. zaista misliš da mi je izbor prezimena za moguće dijete "ako jedno dana ga bude" bilo prvo na listi prioriteta?
ne, nije.

a da mi je partner i pravio problem oko dva prezimena za dijete, morali bi to riješiti do poroda nekako. no sigurna sam da me ne bi dobio na "budeš se navikla". zapravo poprilično sam sigurna da ne bih išla raditi djecu sa osobom koja me tako tretira.

ja nosim od oca. i to je bio dogovor mojih roditelja. ne razumijem zašto je to bitno?
snjesska is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 17:56   #100
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
osobno mislim da je puno bitnije da je dijete zdravo i sretno nego kako će se prezivati.

što ako kada navrši 18 zatraži promjenu imena? znam ponešto takvih slučajeva.
slažem se da je bitnije zdravlje.

ali drago mi je što smo to "riješili", a ne da bude nezgodacija kod upisa djeteta jer ne znamo kako druga strana razmišlja.

ako će mijenjati ime/prezime nek mijenja, sa 18 godina ima puno pravo na to. meni osobno puno znači što moje prezime ima šansu duže "živjeti", jer iza mene potpuno nestaje. pa kako bude...
snjesska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger