Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2014., 14:36   #4181
Hvala puno jasmine, na kraju sam za podočnjake uzela Shiseido, ali mislim da ću za ostatak lica uzeti Mac, kao i da mogu miješati malo sa Shiseidom kad hoću jače prekrivanje pod očima
HardRain is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 11:57   #4182
Quote:
HardRain kaže: Pogledaj post
cure koje ste koristile mac pro longwear korektor, možete ga usporediti s ELDW ako ste koristile ili napisati dojmove bez obzira jeste koristile EL?
je li dobar za podočnjake, i za suho okolooočno područje?
aktivirala sam si paypal
imam neki dojam da je manje žbukast od EL.
također, budući da imam one klasične tamne podočnjake, nisu ni plavi niti ljubičasti, nego prosto sivi, zaključila sam da je najbolje uzeti u boji moje kože, koja nijansa odgovara roze tonu, srednje svijetlom?
macove nijanse su mi misterija, a kocka je naručivati naslijepo.
Uf, nisam koristila EL, ali pro longwear imam i nikako ga ne bih preporučila za podočnjake. Prekriva super, tako da ga koristim za lice, ali za podočnjake mi je presuh i pretežak, bez obzira na kremu ispod.
Anarniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 12:20   #4183
Nova sam u cijelom svijetu korektora za podočnjake (imam tamne ), pa sam vas htjela pitati kako vi birate nijanse. Znam da se čini kao početničko pitanje jer koliko čitam, savjetuje se da se uzme nijansa svjetila od nijanse pudera, ali problem je u tome što ne znam, tj. ne mogu odrediti što je za nijansu svjetlije.

Koristim Revlon Colorstay za masnu kožu u nijansi 180, a planirala sam kupiti Bourjois Healthy Mix korektor, pa ako netko ima iskustva, pričajte!
Wallflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 19:33   #4184
Korektor i concealer nije isto. Ako imaš tamne podočnjake, svakako odaberi pravi corrector, što znači da ima u sebi pigmente koji su na color wheelu suprotni tonovima u tvojim podočnjacima koje želiš neutralizirati/maknuti. Dakle, ako imaš tamnoplave podočnjake, treba ti korektor s izraženim rozim podtonom jer će ti on najbolje korigirati plavetnilo ispod. Ako imaš izraženo ljubičaste, onda ti je bolji peachy/žućkasti korektor. Jako su ti dobri Bobbi Brown correctori (Bisque nijanse za plave, peach za ljubičaste podočnjake). Obično se PREKO correctora dodatno stavlja concealer da opet sve izjednači s ostalim tenom, ali po mom iskustvu, ako se corrector dobro odabere, često bude dovoljan. Isto tako, ako iskorigiraš diskoloraciju korektorom, ne preporučam (puno) svjetliji concealer (osim ako ne ciljaš na Kim Kardashian look), već iste boje kao i ten, eeeeventualno pola nijanse svjetliji. Opet, dobar brightening concealer ne treba biti svjetliji od ostatka lica, jer će sam po sebi dati brightening effect.

Po meni većina griješi kad preskoče korektor, pa samo šiknu preko podočnjaka svjetliji concealer, jer tad podočnjaci (a pogotovo oni jako tamni) često izgledaju još gore, i "prosijavaju" ispod tog svjetlijeg sloja. Tako da, za tamne podočnjake, corrector ti je obavezan. A ako ne bude dovoljan (često bude), tek ona preko njega concealer, ali u normalnoj boji svog tena.

Ja imam jako tamne plave podočnjake, i stavljam Bobbi Brown korektore (miješam porcelain bisque i light bisque), i oni mi korigiraju većinu površine podočnjaka. Obično mi ostane samo jedan manji, tvrdoglaviji dio, pa onda SAMO na njega dodam još malo By Terry concealera i to je to.

E da, konkretno što se tiče CS-a 180, mislim da bi ti odgovarao Bobbi Brown light to medium bisque ili peach. Bourjois korektori ti imaju izraženo žuti podton, nisu nimalo peachy, a i dosta su suhi kad se nanesu, pa njih ne bih baš preporučila za područje podočnjaka. Za nepravilnosti na licu su dobri.
Anarniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 20:17   #4185
Quote:
Anarniel kaže: Pogledaj post
Korektor i concealer nije isto. Ako imaš tamne podočnjake, svakako odaberi pravi corrector, što znači da ima u sebi pigmente koji su na color wheelu suprotni tonovima u tvojim podočnjacima koje želiš neutralizirati/maknuti. Dakle, ako imaš tamnoplave podočnjake, treba ti korektor s izraženim rozim podtonom jer će ti on najbolje korigirati plavetnilo ispod. Ako imaš izraženo ljubičaste, onda ti je bolji peachy/žućkasti korektor. Jako su ti dobri Bobbi Brown correctori (Bisque nijanse za plave, peach za ljubičaste podočnjake). Obično se PREKO correctora dodatno stavlja concealer da opet sve izjednači s ostalim tenom, ali po mom iskustvu, ako se corrector dobro odabere, često bude dovoljan. Isto tako, ako iskorigiraš diskoloraciju korektorom, ne preporučam (puno) svjetliji concealer (osim ako ne ciljaš na Kim Kardashian look), već iste boje kao i ten, eeeeventualno pola nijanse svjetliji. Opet, dobar brightening concealer ne treba biti svjetliji od ostatka lica, jer će sam po sebi dati brightening effect.

Po meni većina griješi kad preskoče korektor, pa samo šiknu preko podočnjaka svjetliji concealer, jer tad podočnjaci (a pogotovo oni jako tamni) često izgledaju još gore, i "prosijavaju" ispod tog svjetlijeg sloja. Tako da, za tamne podočnjake, corrector ti je obavezan. A ako ne bude dovoljan (često bude), tek ona preko njega concealer, ali u normalnoj boji svog tena.

Ja imam jako tamne plave podočnjake, i stavljam Bobbi Brown korektore (miješam porcelain bisque i light bisque), i oni mi korigiraju većinu površine podočnjaka. Obično mi ostane samo jedan manji, tvrdoglaviji dio, pa onda SAMO na njega dodam još malo By Terry concealera i to je to.

E da, konkretno što se tiče CS-a 180, mislim da bi ti odgovarao Bobbi Brown light to medium bisque ili peach. Bourjois korektori ti imaju izraženo žuti podton, nisu nimalo peachy, a i dosta su suhi kad se nanesu, pa njih ne bih baš preporučila za područje podočnjaka. Za nepravilnosti na licu su dobri.
Puno ti hvala na odgovoru, stvarno si se potrudila!
Kolika je cijena tog Bobbi Browna?
I hvala ti što si mi objasnila za Healthy Mix jer bih se inače samo bezglavo bacila, uzela bilo koju nijansu i onda bi mi to samo stajalo po ladicama. :/
Wallflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 11:57   #4186
I onda nakon ovakve prakse slojevitog žbukanja podočnjaka za 10 godina imaš suho i izborano područje oko očiju bez obzira na redovnu njegu.
Marra is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 18:02   #4187
Quote:
Wallflower kaže: Pogledaj post
Puno ti hvala na odgovoru, stvarno si se potrudila!
Kolika je cijena tog Bobbi Browna?
I hvala ti što si mi objasnila za Healthy Mix jer bih se inače samo bezglavo bacila, uzela bilo koju nijansu i onda bi mi to samo stajalo po ladicama. :/
Uf, nisam sigurna koliko je kod nas, ja ih uzimam vani. A pretpostavljam da su oko 200 kn, ali još provjeri, nemoj me uzimati za riječ. S tim da će ti jako dugo trajati, stvarno je super pigmentiran. Nema na čemu, Bourjois ti može biti super za lice ako si toplog podtona, ali za podočnjake radije nemoj.

Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post
I onda nakon ovakve prakse slojevitog žbukanja podočnjaka za 10 godina imaš suho i izborano područje oko očiju bez obzira na redovnu njegu.
Možda, ako šminku nanosiš lopatom + koristiš neprimjerene proizvode. U konkretnom slučaju i s proizvodima koje sam navela - upravo suprotno. Poanta jako pigmentiranih proizvoda je upravo u tome da se NE trebaš žbukati, dovoljna je minimalna količina, puno puno manja nego da koristiš neki manje pigmentiran korektor ili concealer, a za bolji efekt. A BB korektori su k tome i ultra kremasti, i zaista niti malo ne isušuju, dapače, neke cure ih zbog toga ne vole jer zahtjevaju malo truda kod nanošenja i treba im koja minuta duže za setting. Ja recimo dodatno nikad, ali nikad ne stavljam na podočnjake ništa u prahu, pa zaista nema nikakve brige. Radije pričekam par minuta ako se uvuče u koju crticu, nakon toga opet utapkam prstom, i nakon toga ne mrda nigdje cijeli dan, a područje oko očiju je hidratizirano.
Anarniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 18:32   #4188
Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post
I onda nakon ovakve prakse slojevitog žbukanja podočnjaka za 10 godina imaš suho i izborano područje oko očiju bez obzira na redovnu njegu.
uopce ne mora biti. imam jako izrazene podocnjake koje prekrivam/zbukam/whatever uvijek kada izlazim iz kuce i moje okoloocno podrucje je u daleko boljem stanju od tog podrucja mojih vrsnjakinja koje niti koriste okoloocnu kremu, niti spf, niti se sminkaju. moja mama cijeli zivot stavlja korektor na to podrucje i ima minimalno bora iako se blizi pedesetoj.
opcenito ljudi pigmentiranije proizvode dozivljavaju kao nesto tesko i lose za kozu, a 'laksa' dekorativa cesto ima milijun puta losiji sastav, krcata je alkoholom itd.
monama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 20:10   #4189
Moja mama koja je u 62. ima manje bora od moje frendice koja je u 42., no svakodnevno dvoslojno, troslojno stavljanje raznih korektora ne zvuči mi najsretnije. Možda zato što nemam podočnjake, pa svake prijetsupne kad radim full make-up stavim malo highlightera, još više strahujem od boranja.
Marra is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 08:24   #4190
Jel bi mi mogao netko usporediti Clarins instant concealer sa nekim od Bobbi Brown? Jako sam zadovoljna sa Clarinsovim, al imam defekt konstantnog traženja nečeg boljeg
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 14:26   #4191
Tražim neki korektor/concealer koji bi to područje oko očiju fino osvjetlio i ujednačio (tipa kod konturiranja lica) ali da nije iluminator.
Neki koji će prekriti podočnjake, ujednačiti sve to, a da odgovara suhoj koži (s borama), ne skuplja se u pregibima, ne naglašava bore. Bitno da je pigmentiran i trajan.

@Anarniel ti si imala (imaš) Kevyn Aucoin Sensual Skin Enhancer? Da li bi on bio za takvo nešto?
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 16:35   #4192
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Tražim neki korektor/concealer koji bi to područje oko očiju fino osvjetlio i ujednačio (tipa kod konturiranja lica) ali da nije iluminator.
Neki koji će prekriti podočnjake, ujednačiti sve to, a da odgovara suhoj koži (s borama), ne skuplja se u pregibima, ne naglašava bore. Bitno da je pigmentiran i trajan.

@Anarniel ti si imala (imaš) Kevyn Aucoin Sensual Skin Enhancer? Da li bi on bio za takvo nešto?
Niti slučajno SSE za to, on ti je strašno suh.

Za suhu kožu s borama ja još nisam naletjela na boljeg od Bobbi Brown korektora, zbilja je kremast i hidratantan. Ali on ti se zna zbilja minimalno uvući u borice odmah na početku, što lako riješiš tako da ga nakon par minuta "zagladiš" i onda više ne mrda nikud do skidanja. Navodno je za suhu kožu odličan i Tarte Maracuja, ali njega nisam probala. Od ostalih, još je tu By Terry Touche Veloutee, savršeno pigmentiran i trajan, meni osobno najdraži korektor ikad. S tim da ti je on malo više suh od Bobbi, pa se i po tome ravnaj kod odluke. Bojim se da nećeš naći proizvod koji će te sto posto zadovoljiti pošto imaš specifične potrebe. Sve što je ultra pigmentirano i trajno, obično je malo više suho, a sve što je super kremasto i ugodno za suhu kožu, zna biti malo manje trajno ili se uvlačiti u borice. Ova dva su ti najbolji kompromis za oba problema (u tvom slučaju pogotovo Bobbi Brown) pošto je i super kremast, i hidratantan, i ultra pigmentiran, i mislim da bolje od toga nećeš naći.
Anarniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 16:39   #4193
Meni je za to dobar i NARS Radiant Creamy Concealer, trajan, nije suh, dobro pokriva i ne uvlači se u borice kad ga setiram s prozirnim light-reflecting puderom.
Rhaenyss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 09:00   #4194
Hvala @Anarniel... probat ću onda s Bobbi Brown korektorom. Ma meni je jasno da ne može sve se postići s jednim. Ali do sada sve što sam probala nije bilo dobro

Još jedno pitanje, je li i njihov concealer sličan? Mislim odgovarao bi za suhu kožu?
Meni su podočnjaci nekako vidljivi, malo tamniji od ostatka lica, ali često nisu previše izraženi pa bi možda kupila i korektor i concealer i kombinirala. Nekad jedan, ponekad drugi, a po potrebi oba Za svaki dan u većini slučajeva BB krema sve ujednači.

@Rhaenyss isto hvala... već sam gledala taj NARS, bio je na sniženju NARS ovaj vikend i ozbiljno sam se dvoumila... sad na sljedećem uzimam sigurno Nek se nađe...Valjda će biti dobar i bez ičega preko. Pudere u prahu ne korisitm, nekako mi uvijek isuše lice pa se nakon par sati osjećam zabetonirano (to je slučaj i s većinom tekućih, pa već godinama samo koristim BB kreme). A posebno sam izbegavala stavljati ih na podočnjake. Imaš neki prozirni light-reflecting puder koji bi bio pogodan za suhu kožu? Super bi mi došao ponekad kako za podočnjake tako i za ostalo
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 11:21   #4195
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
Tražim neki korektor/concealer koji bi to područje oko očiju fino osvjetlio i ujednačio (tipa kod konturiranja lica) ali da nije iluminator.
Neki koji će prekriti podočnjake, ujednačiti sve to, a da odgovara suhoj koži (s borama), ne skuplja se u pregibima, ne naglašava bore. Bitno da je pigmentiran i trajan.
jesi li mozda probala ovaj eveline korektor? cini mi se da bi ti mogao odgovarati, lijepo prekriva i daje efekt iluminatora. meni je cak i mrvicu prekremast pa mislim da bi bio dobar i za suhu kozu, pogotovo uz kvalitetnu kremu ispod. cijena mu je manja od 30kn.
monama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 11:56   #4196
Quote:
rosa_salvaje kaže: Pogledaj post
@Rhaenyss isto hvala... već sam gledala taj NARS, bio je na sniženju NARS ovaj vikend i ozbiljno sam se dvoumila... sad na sljedećem uzimam sigurno Nek se nađe...Valjda će biti dobar i bez ičega preko. Pudere u prahu ne korisitm, nekako mi uvijek isuše lice pa se nakon par sati osjećam zabetonirano (to je slučaj i s većinom tekućih, pa već godinama samo koristim BB kreme). A posebno sam izbegavala stavljati ih na podočnjake. Imaš neki prozirni light-reflecting puder koji bi bio pogodan za suhu kožu? Super bi mi došao ponekad kako za podočnjake tako i za ostalo
Ja sam na tom popustu bila uzela isto NARS light-reflecting setting powder, i meni je super, ne osjećam ga na koži, nije nimalo prašnjav, a daje sjaj. I koliko god je ok za lice, najdraži mi je zapravo za ispod oči, jer mi se concealer ne pomakne kroz cijeli dan, ne uvlači u borice, a opet nije zabetoniran ispod očiju nego daje baš neki svilenkasti finish. Ma jako sam zadovoljna, super su mi te dvije stvari u kombinaciji.

Za Bobbi Brown neznam, nikad ga nisam koristila, moguće da on prekriva još bolje.
Rhaenyss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 12:31   #4197
Quote:
Rhaenyss kaže: Pogledaj post
Ja sam na tom popustu bila uzela isto NARS light-reflecting setting powder, i meni je super, ne osjećam ga na koži, nije nimalo prašnjav, a daje sjaj. I koliko god je ok za lice, najdraži mi je zapravo za ispod oči, jer mi se concealer ne pomakne kroz cijeli dan, ne uvlači u borice, a opet nije zabetoniran ispod očiju nego daje baš neki svilenkasti finish. Ma jako sam zadovoljna, super su mi te dvije stvari u kombinaciji.

Za Bobbi Brown neznam, nikad ga nisam koristila, moguće da on prekriva još bolje.
Prodano
Ide u popis želja
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 12:33   #4198
Quote:
monama kaže: Pogledaj post
jesi li mozda probala ovaj eveline korektor? cini mi se da bi ti mogao odgovarati, lijepo prekriva i daje efekt iluminatora. meni je cak i mrvicu prekremast pa mislim da bi bio dobar i za suhu kozu, pogotovo uz kvalitetnu kremu ispod. cijena mu je manja od 30kn.
Evelin mi ima super opise i privlačnu ambalažu, no svaki put kad sam nešto kupila (najčešće se radilo o preparativi) nisam bila zadovoljna. Pa se sve teže odlučim na kupovinu nečeg njihovog... ali s obzirom na cijenu, možda ipak probam
Jedino mi je njihov neki aqua ruž super... pa možda se isplati probati i korektor.

Zadnje uređivanje rosa_salvaje : 08.07.2014. at 12:39.
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 13:01   #4199
meni je njihova preparativa uzas, ali s dekorativom (tus za oci, lak za nokte, korektor) sam i vise nego zadovoljna.
monama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 20:50   #4200
Cure može preporuka za Vichy Dermablend Foudation Stick nijansu ako koristim Givenchy Photo Perfexion br.4?

I što mislite, će mi bit taj Vichy ok za prekrivanje ponekog prištića/crvenila?
polkagaist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.