Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2012., 14:02   #261
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post


Za Rickona SPOILER
Pa zapravo i nije eksplicitno kazano gdje se Rickon nalazi, ali se iz svega može zaključiti da je upravo tamo gdje je VK Girl rekla.
Bar ako čitaš westeros.org

Ljudožderi i jednorozi.
Glykon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 15:20   #262
da li imam amneziju ili WTF, moze li netko, dal ovdje dal na pm pls objasniti, kako, s kim, ic cijeg POVa se to pricalo o malom Rickonu... Molim Vas!
Flamingo Noir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 17:25   #263
Davosovo zadnje poglavlje je o Rickonu.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 18:42   #264
To s Rickonom mi uopće nema smisla. Izvor svih informacija je neki ironborn klinac koji nemože pričati. Pod jedan nije jasno kako ih je on uspio tako dugo pratit, ono pratio je direwolfa i wildling ženu.
Onda mi nije jasno gdje su oni to nabavili čamac da odu do tih otoka i kako on zna da su baš tamo otišli.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 20:15   #265
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
To s Rickonom mi uopće nema smisla. Izvor svih informacija je neki ironborn klinac koji nemože pričati. Pod jedan nije jasno kako ih je on uspio tako dugo pratit, ono pratio je direwolfa i wildling ženu.
Onda mi nije jasno gdje su oni to nabavili čamac da odu do tih otoka i kako on zna da su baš tamo otišli.
Slažem se da je nelogično da ih je klinac pratio tako dugo.
Ali to što je nelogično neznači da nije tako jer ipak je ovo fantasy roman.
Neke, a i ne samo neke stvari su pojednostavljne i banalizirane.

Ima još jedna bitna indicija da je Rickon na tom otoku, a to je da Ghost u svom snu vidi Shaggy-a kako se bori sa jednorogom, a jednorozi su uz ljudoždere trademark otoka.
Glykon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 08:49   #266
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
To s Rickonom mi uopće nema smisla. Izvor svih informacija je neki ironborn klinac koji nemože pričati. Pod jedan nije jasno kako ih je on uspio tako dugo pratit, ono pratio je direwolfa i wildling ženu.
Onda mi nije jasno gdje su oni to nabavili čamac da odu do tih otoka i kako on zna da su baš tamo otišli.
Bome ni meni, nakon tog poglavlja imala sam tisuću upitnika i niti jedan logičan odgovor. Martin je očito tako htio pojednostavit priču...mislim Rickon je ziher na Skagosu, tamo će se ziher nekaj gadno dogodit, a kako smo mi čitatelji i oni sudionici događaja to saznali, manje je bitno
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 11:53   #267
za valentinovo
skochibooha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 13:08   #268
Konačno vidjeo Otherse,ali nadam se da to neće biti za cijelu knjigu kraj.
I vidim ovo sa Jaimeom, bome su ga sjebali, dođe mi žao da ne znam koliki je lik monstrum
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 13:39   #269
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Konačno vidjeo Otherse,ali nadam se da to neće biti za cijelu knjigu kraj.
I vidim ovo sa Jaimeom, bome su ga sjebali, dođe mi žao da ne znam koliki je lik monstrum
nemoj tako
Jaime mi je jedan od dražih likova uz Tyriona i Jona

na kojoj si ti knjigi
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 14:36   #270
po meni jahači znajčeka bi mogli biti
Danny, Tyrion i Victarion (ipak on ima onu vuvuzelu, to nekako svi zaboravljaju)

Victarion mi što priča sve više odmiče postaje sve draži i draži
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 15:06   #271
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
po meni jahači znajčeka bi mogli biti
Danny, Tyrion i Victarion (ipak on ima onu vuvuzelu, to nekako svi zaboravljaju)

Victarion mi što priča sve više odmiče postaje sve draži i draži
Mislim da se taj s rogom neće dobro provesti, tko kod da na kraju to pokuša.
Nekako vidim kao treću glavu zmaja Jona ili Brana.
A Victarion je meni sve luđi i luđi.
Od kompleksa mlađeg brata je došao do toga da pali ljude, utapa ih, iz ruke mu se dimi..
Nadam se da će ga Dany riješiti po kratkom postupku.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 15:12   #272
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Mislim da se taj s rogom neće dobro provesti, tko kod da na kraju to pokuša.
Nekako vidim kao treću glavu zmaja Jona ili Brana.
A Victarion je meni sve luđi i luđi.
Od kompleksa mlađeg brata je došao do toga da pali ljude, utapa ih, iz ruke mu se dimi..
Nadam se da će ga Dany riješiti po kratkom postupku.
I uz sve to ide s komentarima kao "Dany je oslobodila robove pa ću to i ja", i onda skine okove robovima s brodova koje je osvojio i onda im kaže da sada imaju čast veslati za Iron Fleet i da moraju se mnogo truditi or else
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 15:20   #273
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
I uz sve to ide s komentarima kao "Dany je oslobodila robove pa ću to i ja", i onda skine okove robovima s brodova koje je osvojio i onda im kaže da sada imaju čast veslati za Iron Fleet i da moraju se mnogo truditi or else
zato mi i je drag
on je Železni, a železo nije meko
a što se roga tiče mislim da će tu bit svega
kao što mu crveni svećenik kaže da ne mora on nužno dunit u njega već da to učini netko drugi jer se zmajevi priklanjaju gospodaru roga a ne onome ko je dunio

e sad tko je gospodar roga?
mislim da se tu Victoriom malo zahljebo.
on misli da će preveslat Eurona i za sebe uzet i zmajeve i Danny jer on sad ima rog ali rog se mora osvojiti krvlju a ne pukim posjdovanjem
zbog toga ja mislim da će Vicko nekome zapovjedit da puhne ali će se grdno iznenadit

"I am Dragonbinder, No Mortal man should sound me and live, Blood for Fire, Fire for Blood"
Moqorro says whoever blows the horn will die but any dragons that hear will obey the horn's master. Moqorro says Victarion must be made the horn's master and he must claim the horn with blood

copypaste from Westeros
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 16:15   #274
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
zato mi i je drag
on je Železni, a železo nije meko
a što se roga tiče mislim da će tu bit svega
kao što mu crveni svećenik kaže da ne mora on nužno dunit u njega već da to učini netko drugi jer se zmajevi priklanjaju gospodaru roga a ne onome ko je dunio

e sad tko je gospodar roga?
mislim da se tu Victoriom malo zahljebo.
on misli da će preveslat Eurona i za sebe uzet i zmajeve i Danny jer on sad ima rog ali rog se mora osvojiti krvlju a ne pukim posjdovanjem
zbog toga ja mislim da će Vicko nekome zapovjedit da puhne ali će se grdno iznenadit

"I am Dragonbinder, No Mortal man should sound me and live, Blood for Fire, Fire for Blood"
Moqorro says whoever blows the horn will die but any dragons that hear will obey the horn's master. Moqorro says Victarion must be made the horn's master and he must claim the horn with blood

copypaste from Westeros
Sad si me sjetio onog što je Donal Noye rekao za Stannisa i željezo.
"Stannis is pure iron, black and hard and strong, yes, but brittle, the way iron gets. He'll break before he bends".
Stannis i Victarion su se već sreli i vidjeli smo čija je majka crnu vunu prela, tako da me ti željezni ne impresioniraju baš.
Poslužit će da prevezu Dany u Westeros, a onda će dobiti lagano nogom u guzicu. Ako i to.

Crveni svećenik će vjerojatno misliti da je Dany Azor Ahai i neće dopustiti da rog i zmajevi padnu u krive ruke.
Makar, bilo bi odlično da na kraju Euron ispadne Azor Ahai.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 17:26   #275
Quote:
Ajvz kaže: Pogledaj post
Sad si me sjetio onog što je Donal Noye rekao za Stannisa i željezo.
"Stannis is pure iron, black and hard and strong, yes, but brittle, the way iron gets. He'll break before he bends".
Stannis i Victarion su se već sreli i vidjeli smo čija je majka crnu vunu prela, tako da me ti željezni ne impresioniraju baš.
Poslužit će da prevezu Dany u Westeros, a onda će dobiti lagano nogom u guzicu. Ako i to.

Crveni svećenik će vjerojatno misliti da je Dany Azor Ahai i neće dopustiti da rog i zmajevi padnu u krive ruke.
Makar, bilo bi odlično da na kraju Euron ispadne Azor Ahai.
ispane li slučajno Azor onaj izgubljeni Tyrionov striček koji je oša u Valyriu tražit izgubljeni Lannisterski mač zapalit ću sve knjige
to bi bio pre velik preseranc

a što se tiče Stanisa i Victoriana sadašnje uloge su u mnogome drugačije nego za vrjeme Balonove pobune
Stanisu je jedina nada da mu u Vjetrovima zime upali dogovor sa Željeznom bankom
Stannis also orders Massey to go with Tycho Nestoris to Braavos where Massey will use the money given to him by the Iron Bank of Braavos to hire sellsword companies till he has a force of no less then twenty thousand strong and sail back to Westeros. Stannis also gave orders that if he is slain in the coming battle, Massey is still to do as instructed, with the intention of using the army to place Shireen on the Iron Throne.
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 17:49   #276
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
nemoj tako
Jaime mi je jedan od dražih likova uz Tyriona i Jona

na kojoj si ti knjigi
Na Oluji mačeva, 300. strana, čitam pararelono još par knjiga i pišem diplomski pa mi je malo sporije
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 18:52   #277
Mislim da je Stannis svoju sansu ispucao na Crnovodi. Ovo sve poslije je iz supljeg u prazno. Na sredini sam 5. dijela. Po meni Jon Snow jest potencijalni sin Rheagara i Lyane. Opet, onaj kapetan sa tri sestre govori Davosu da je Neda u vrijeme pobune neka ribarica prevezla sa otoka na kopno i da joj je napravio dijete. To dijete on smatra da je Jon Snow. Sad, svasta je moguće do kraja.

Što se tiče serije, mislim da ce nakon treče - četvrte sezone početi ići ljudima na q jer će biti dosta događaja i preokreta, ali ništa konkretno ni izrazito bitno.
w1k1ng is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 19:03   #278
Quote:
w1k1ng kaže: Pogledaj post
Mislim da je Stannis svoju sansu ispucao na Crnovodi. Ovo sve poslije je iz supljeg u prazno. Na sredini sam 5. dijela. Po meni Jon Snow jest potencijalni sin Rheagara i Lyane. Opet, onaj kapetan sa tri sestre govori Davosu da je Neda u vrijeme pobune neka ribarica prevezla sa otoka na kopno i da joj je napravio dijete. To dijete on smatra da je Jon Snow. Sad, svasta je moguće do kraja.

Što se tiče serije, mislim da ce nakon treče - četvrte sezone početi ići ljudima na q jer će biti dosta događaja i preokreta, ali ništa konkretno ni izrazito bitno.
a jedna od mogućih opcija je da će George otegnit papke i uopće ne završit knjige...tempom kojim piše, najvjerojatnija

serija je za sada zanimljiva, ali nakon Red Wedding i Purple Wedding mislim da i nema nekih događaja koji bi mogli biti centar neke sezone - Gozba (meni najdraža knjiga) je više knjiga o likovima nego o događanjima, Ples je bućkuriš svega i svačega a ako i dođu do snimanja pete sezone (nakon što se pređe radnja odrađena u Mačevima) mislim da će morati paralelno snimati događanja Gozbe i Plesa s obzirom da su ona i po vremenskom toku radnje u knjigama dijelom paralelna. Koliko će uspjeti pohvatati sve likove i radnju...hmmmmm, htjela bih to vidjeti.

p.s - ne dirajte mi u Lannistere lol
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 22:22   #279
Quote:
garfield007 kaže: Pogledaj post
a jedna od mogućih opcija je da će George otegnit papke i uopće ne završit knjige...tempom kojim piše, najvjerojatnija

serija je za sada zanimljiva, ali nakon Red Wedding i Purple Wedding mislim da i nema nekih događaja koji bi mogli biti centar neke sezone - Gozba (meni najdraža knjiga) je više knjiga o likovima nego o događanjima, Ples je bućkuriš svega i svačega a ako i dođu do snimanja pete sezone (nakon što se pređe radnja odrađena u Mačevima) mislim da će morati paralelno snimati događanja Gozbe i Plesa s obzirom da su ona i po vremenskom toku radnje u knjigama dijelom paralelna. Koliko će uspjeti pohvatati sve likove i radnju...hmmmmm, htjela bih to vidjeti.

p.s - ne dirajte mi u Lannistere lol
Gozba i Ples se moraju paralelno snimati. Tu ne bi trebalo biti dileme. Volio bih da netko kokne Dany, njezin lik mi ide najviše na živce , znam znam, glup sam...
w1k1ng is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 06:47   #280
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Na Oluji mačeva, 300. strana, čitam pararelono još par knjiga i pišem diplomski pa mi je malo sporije
još te puno obrata čeka u ovoj sapunjari
možda još i zavoliš Jamiea do kraja knijge
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:30.