Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2010., 09:25   #41
Dobro se jede kod Špičeka.
Uvijek.
Bez greške.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 17:11   #42
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Dobro se jede kod Špičeka.
Uvijek.
Bez greške.

slažem se.

ali i košta.

bez greške
gospoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 17:59   #43
Grgosova špilja, Otruševac kod Samobora

Skupo je, al je klopa i posluga izvrsna
__________________
ostaje mi to što se volimo...
Bellona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 12:52   #44
Da popunim karlovacku stranu
"kvaka" na obali Kupe, predobar biftek, cijena koliko se sjecam ispod 100kn.
"zeleni kut" zvecaj
mia.principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 10:25   #45
Quote:
gogili kaže: Pogledaj post
Ako hoćete stvarno loše pojest odite do DUMIĆA iza Samobora.Katastrofa,pastrva ,zagrebački,prilog smo dva puta vraćali.Užas nikad više.
Potpisujem! Tragikomičan restoran! Bio sam s curom tamo, i frajer nam je donio neke stvari koje nismo niti spomenuli, očito je pod LSD-om bio, pa je imao jake halucinacije! Ali su ga te halucinacije pustile kada je donosio račun! Užas! Takvo razočaranje je teško nadmašiti! Uglavnom svi bi glumili neke ugostitelje, i šmensi ambijent, a kloba-ma to nije bitno! Uglavcnom loša i poluloša iskustva sa restoranima u okolici Zagreba! Al zato u Prijedoru, za 10 KM se najedeš odličnog odojka i pečenog krupmira, i sav sretan popiješ pivu za 1,5 KM! Jest da ambijenta nema, al zato znaš na čemu si!
Crna kobra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 22:10   #46
mi smo prije znali često ići u zelengaj kod mamića, sve mi je bilo fino, nismo dugo bili ne znam ni dal više rade, u suhini mi je bilo dobro dok je stari bil živ, sad ovaj njegov zet kupuje čevape valjda u šparu ili di već, nije to više to, gumeni su i neukusni, bar meni, ja kad oću čevape odem kod marka na staroj samoborskoj, prošli smo ih dosta, ali je meni najbolje doma;jel ko zna dal se otvorila samoborska pivnica, bilo je zatvoreno nakon onog incidenta, kaj je s njom
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 09:25   #47
Quote:
gospoja kaže: Pogledaj post
slažem se.

ali i košta.

bez greške
Pa i nije nešto naročito skupo.
Viša srednja klasa i cijene za koje u većini restorana nećete dobiti ni tu kvalitetu ni tu količinu.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 21:48   #48
ima li netko iskustva sa Starom Vodenicom vezano uz neku od ovih grupnih ponuda?!
znam da su bili na grupnom popustu, sada su na megapopustu pa si razmišljam dal da kupim, a opet ako ima dosta loših iskustava, bolje ne bacat tih sto kuna bezveze...
šumska vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 22:09   #49
Kod Spilje, iliti Grgos kod Otruševca, Samobor.

Savršenstvo. Vrijedi svake lipe. Porcije bogovske, sve ogromno. Uvijek se tamo vraćamo.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 19:13   #50
Bili danas u Staroj vodenici. Od navedenih jela koja nude imali samo piletinu i natur šnicl, a od priloga pečeni krumpir pomfrit. Od navedenih specijaliteta kao što je pečena patka, srneći gulaš ili beli žganci - ništa! Naručili pohanu piletinu i pečeni krumpir. Dobili smo krumpir pržen u fritezi i pohani pileći filet.
Ako mi netko reklamira pečenu piletinu, očekujem komad sočne piletine kakav bi mi baka na selu spremila, a ne presušeni filet kakav si na brzaka spremim radnim danom kad nemam vremena za kuhanje, pa izvadim iz frizera. Pečeni krumpir je krumpir iz rola, a ne malo krupniji pomfrit što također spada u fast food, a ne na meni jednog seoskog domaćinstva koje reklamira finu papicu na svojoj web stranici.
Pre...pre...preskupo za ono što smo dobili. Čovjek se nakon toga osjeća blesavo i prevareno. Nikad više neću tamo...
Fijasko je ublažila vrlo simpatična konobarica i dva preslatka psića.
zvonkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 19:55   #51
Uuuu, kos špićeka sam jeo najbolje krokete, takve nikad nigdje nisam jeo.
Sječam se da smo na kraju ručka još naručili porciju kroketa, samo da bi imali šta grickati uz cugu.
Cijene su mu sasvim korektne s obzirom na kvalitetu.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 20:47   #52
evo dva slovenca kriticara s klopom

mladina konzum

rad dobro jem
__________________
[There's a little voice in your head reading this right now.]
suncek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 21:05   #53
Quote:
zvonkica kaže: Pogledaj post
Bili danas u Staroj vodenici. Od navedenih jela koja nude imali samo piletinu i natur šnicl, a od priloga pečeni krumpir pomfrit. Od navedenih specijaliteta kao što je pečena patka, srneći gulaš ili beli žganci - ništa! Naručili pohanu piletinu i pečeni krumpir. Dobili smo krumpir pržen u fritezi i pohani pileći filet.
Ako mi netko reklamira pečenu piletinu, očekujem komad sočne piletine kakav bi mi baka na selu spremila, a ne presušeni filet kakav si na brzaka spremim radnim danom kad nemam vremena za kuhanje, pa izvadim iz frizera. Pečeni krumpir je krumpir iz rola, a ne malo krupniji pomfrit što također spada u fast food, a ne na meni jednog seoskog domaćinstva koje reklamira finu papicu na svojoj web stranici.
Pre...pre...preskupo za ono što smo dobili. Čovjek se nakon toga osjeća blesavo i prevareno. Nikad više neću tamo...
Fijasko je ublažila vrlo simpatična konobarica i dva preslatka psića.
Ne bi ti štel kvariti, no pileći file je jamačno smrznuti iz Brazila, kupljen u Metrou. Svi to rade na žalost. U restačima više ne naručujem piletinu.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 08:53   #54
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Uuuu, kos špićeka sam jeo najbolje krokete, takve nikad nigdje nisam jeo.
Sječam se da smo na kraju ručka još naručili porciju kroketa, samo da bi imali šta grickati uz cugu.
Cijene su mu sasvim korektne s obzirom na kvalitetu.
Apsolutno se slažem.
Njegove hladne plate su čista ljepota i uživanje.
A tek kruh...
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 09:33   #55
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Apsolutno se slažem.
Njegove hladne plate su čista ljepota i uživanje.
A tek kruh...
Iskreno, jeo sam samo jednom, prije par godina, pa nisam upoznat sa svime. uglavnom ono što smo dobili, bilo je svježe i ukusno. vidi se da se Špićek ne zajebaje s kvalitetom.

o kakvim konkretno hladnim platama pričaš?
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 18:36   #56
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Ne bi ti štel kvariti, no pileći file je jamačno smrznuti iz Brazila, kupljen u Metrou. Svi to rade na žalost. U restačima više ne naručujem piletinu.
Je, vjerojatno si u pravu... nadam se da je uopće bila piletina...
zvonkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 11:29   #57
Gdje se u okolici ZG može pojesti dobar vrući odojak s ražnja? A da ambijent nije neka lokalna krčma, da je bar donekle ok restoran?
ljutakopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 17:48   #58
Quote:
gospoja kaže: Pogledaj post
slažem se.

ali i košta.

bez greške
klopa dobra ali cuga bezobrazno skupa.Znam da ima vodu 0,7l janu i da sam na to i sokove za djecu potrošio više nego za ručak!
sedam77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 18:15   #59
Quote:
ljutakopas kaže: Pogledaj post
Gdje se u okolici ZG može pojesti dobar vrući odojak s ražnja? A da ambijent nije neka lokalna krčma, da je bar donekle ok restoran?
Teško pitanje imaš u zg i bližoj okolici na par mjesta da peku odojke ali i to moraš imati vezu kod konobara da ti baš kaže kakav je ili da ga još vidiš na ražnju jer odojaka NEMA nitko više ne hrani svinje i oni koji se prodaju su skupilji od janjetine
Npr janje 500kn žive vage cca teško 18kg odojak 700-800 težine 25-28kg i to kad ga nađeš jer su postali egzotična roba ne govorim o ovima K-plus nego samo domače
Čeka nas zanimljiva budučnost gastronomije
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 20:41   #60
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
Teško pitanje imaš u zg i bližoj okolici na par mjesta da peku odojke ali i to moraš imati vezu kod konobara da ti baš kaže kakav je ili da ga još vidiš na ražnju jer odojaka NEMA nitko više ne hrani svinje i oni koji se prodaju su skupilji od janjetine
Npr janje 500kn žive vage cca teško 18kg odojak 700-800 težine 25-28kg i to kad ga nađeš jer su postali egzotična roba ne govorim o ovima K-plus nego samo domače
Čeka nas zanimljiva budučnost gastronomije
Ma ne brini, nije to ništa novo. Veća potražnja odojaka u ovo vrijeme je normalna. Sada ljudi koji sredinom prosinca žele klati stokilaša stavljaju odojke u tov, a ponuda je nešto manja zbog lanjske niske cijene. Ove oscilacije su kod nas uobičajene i već skoro normalne. Trenutno cijena janjcima pada jer ih kao prvo Todorić uvozi na veliko iz Makedonije, Moldavije, Rumunjske i Ukrajine, a istovremeno brojno stanje stada u kontinentalnoj Hrvatskoj je u stalnom rastu. Na širem Karlovačkom području u zadnjih godinu dana broj ovaca se udvostručio.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.