Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2015., 13:23   #181
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Ne znam, zasto bi netko tko je u stanju otkljucati neke sposobnosti mozga to dao drugima? Ljudi smo, egoisti, onaj koji je u stanju shvatiti funkcioniranje mozga do te razine da nesto "otkljuca", taj ce vjerojatno to bas ljubomorno cuvati za sebe i iskoristiti kao prednost u odnosu na druge ljude. Osobno vjerujem da ima ljudi koji su u stanju shvatiti funkcioniranje mozga, svemira, prirode i svega ostalog bolje od drugih.
Ima razlike u tome kad neko ima velike sposobnosti i otkljucane kapacitete mozga i egoistican je u tom smislu kako ti velis... a ima i kad covjek dodje do spoznaje u kojoj njegov ego nestaje ili se smanjuje, u tom slucaju nema granica ljubavi ...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 13:29   #182
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
neda mi se čitat sve pa ću prokomentirat ovo...

da ljudi korite 100% mozga onda kako bi objasnili one ljude koji su naučili složenije zadatke (recimo doktor ili neki teški matematičar) a da drugi ljudi ne mogu savladati takvo gradivo...zar oni imaju "manji mozak skromnijih mogučnosti " koji nije razvijen toliko da shvate ono što doturi i fizičari rade "zatovrenih očiju"?????
ja tvrdim da mi NE korsitimo svih 100% iskoristivosti sivih ćelija...
pa normalno da ne koristim 100% koristimo samo odredjene djelove mozga do njihovih maksimalnih kapaciteta ali potrebno je jos puno energije uloziti da bi taj nas stroj mogao funkcionirati i na drugim razinama postojanja, jer samo treba energije da taj stroj pokrene te receptore u nasem tjelu...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 22:23   #183
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
pa normalno da ne koristim 100% koristimo samo odredjene djelove mozga do njihovih maksimalnih kapaciteta ali potrebno je jos puno energije uloziti da bi taj nas stroj mogao funkcionirati i na drugim razinama postojanja, jer samo treba energije da taj stroj pokrene te receptore u nasem tjelu...
kakve sad energije??? hrana nam je energija.
čak i kod osoba koje ne jedu cijeli dan ništa, njihova sposobnost rada NE opada. dakle nije u pitanju energija nego "kvaliteta" mozga. ljudsko tijelo bez brige može bit dan-dva bez hrane i ako je zdravo (ovdje mislim na željezo u krvi, da nije slabokrvan i ne manta mu se ak ne smaže Snikers) radne zadatke može odraditi jednako kvalitetno.

ljudi različito iskrištavaju kapacitet mozga ali nebi reko da se realno korsiti više od 50% njegovih mogućnosti. a to se najviše odnosi na inteligenciju, dakle sposobnost rješavanje problema bez predhodne pripreme.
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 23:03   #184
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
pa normalno da ne koristim 100% koristimo samo odredjene djelove mozga do njihovih maksimalnih kapaciteta ali potrebno je jos puno energije uloziti da bi taj nas stroj mogao funkcionirati i na drugim razinama postojanja, jer samo treba energije da taj stroj pokrene te receptore u nasem tjelu...
Bolje bi bilo reći da ne koristimo potencijal koji imamo. Ne koristimo ga jer ne znamo dobro učiti, jer su nam rekli da nikad nećemo nešto shvatiti, jer su udžbenici loši, jer su nam zgadili školu... Nema u mozgu neiskorištenih "površina", ali ima potencijala da se postojeće površine bolje iskoriste.

Neki ljudi koriste mozak za pamćenje rezultata treće županijske lige zapad, jer se klade i prate tko je bolestan, koga se prodaje i štajaznam, i možda istovremeno ne mogu zapamtiti, ili se ne mogu natjerati zapamtiti nešto iz povijesti. Znaju u glavi sračunati umnoške kvota na koje se klade, sa svim kombinacijama, ali ne znaju riješiti integral. Ne kažem da su povijest i matematika objektivno vrijednije od klađenja, svakome svoje, nego da potencijal za učenje postoji.

Nije slučajno da se u razvijenim zemljama cijelo stoljeće primijećuje porast inteligencije kod djece (tzv. Flynn efekt). Djeca postižu bolje rezultate od svojih roditelja na testovima inteligencije iz generacije u generaciju.

To nije zato što koriste "veći postotak mozga", nego jer koriste mozak za druge stvari, imaju bolje obrazovanje, susreću se s računalima, igraju komplicirane igrice, više čitaju, više pišu...

Taj će se proces vjerojatno nastaviti i dalje. Danas ljudi imaju pristup ogromnoj količini informacija s interneta. S vremenom će puno bolje 'preživljavati' oni koji bolje filtriraju krive informacije od ispravnih, razvijat će se kritičko razmišljanje u općoj populaciji.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 12:52   #185
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
Ne kažem da su povijest i matematika objektivno vrijednije od klađenja
naravno da jesu. poznavanje povijesti i upotreba matematike dovelo je čovječanstvo tu di je, klađenje će ga vratiti u pičku materinu
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 20:52   #186
Mislim da dosta toga ovisi o prihvacanju sebe. Ako se u potpunosti prihvaca sebe, onda se vjerojatno prihvaca i mozak i sve njegove moguce funkcije. Samim time to moze potaknuti i na barem djelomicno otkljucavanje.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 21:00   #187
Pa da cim se cise potrudis oko sebe normalno da to bude djelovalo i na mozak...samo obicna fizicka aktivnost vec stvara odredjene promjene u mozgu kroz autonomni zivcani sustav svaka tvoja fizicka reakcija djeluje na mozak na odredjeni nacin...

Sve ovisi u kojem smjeru ga razvijas
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 12:44   #188
Uh, pa tako nesto, primjetio sam da fizicke aktivnosti dobro utjecu jer mozak razvija bolje asocijacije i nakon toga mi je i kreativna strana nesto jaca.

Uostalom, sve te misli koje su ponekad razbacane po mozgu djeluju previse po obrascu nekih precvrstih navika. Te neke navike su me nekad cinile sretnijim, no vidim da je ponekad prisutna forsiranost u nekim stvarrima i onda mi je teze fokus prebaciti na sadasnjost.

Jos je puno uspomena i sjecanja koji djeluju prilicno zbunjujuce.
S jedne strane zadovoljan sam sto sam prosao i neke veoma lijepe dogadjaje, a s druge strane kao da su prisutni i djelomicni strahovi da se tako dobra raspolozenja i dobri dogadjaji javljati rjedje i da kad se i dogodi nesto slicno, da ce kao u mislima biti ipak prisutno ,,Dobro je, ali ipak malo fali.'' Nekako mi se cini da je i to mozda zbog precestih odgadjanja i kao da se djelomicno u mozgu stvara ju osjecaji privremenih nemoci kojeprevise ovise o vremenu i gomilanju nekih manjih problema koji su predugo bili pod tepihom i time je i to bila podloga za preveliku naviku razmisljanja o poprilicno stvari koje realno i nisu toliko bitne koliko sam ih ja sebi nastojao prikazivati bitnijima. Zato nekako vidim da pametnije zelim reagirati, ali da vjerojatno imam jos neke blokade koje me koce.

Kako onda da se kroz mozak generira cvrstina i snaga volje? Kako da se prilikom nekih relativno depresivnijih razdoblja u mozgu osvijesti klik da se treba bolje i pametnije djelovati?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 13:17   #189
Ak nejde iz glave onda prvo ppcnes na fizickoj razini nekej raditi to opet porkece mozak da ispusta svakakvr hormone koji ti djeluju na isjecaje i onda to opet na misli...pa lakse rjesavas probleme
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 18:20   #190
Kretanje donosi prilike. Uh, da, razliciti su smjerovi koji utjecu na raspolozenje.

Ipak, nastojim cuvati neko dostojanstvo u sebi. Ponekad mi se cini da prilicno kruzim i idem obilaznijim putevima u nastojanjima da pronadjem bolje nacine.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 20:48   #191
Mozak mozes otkljucati hipnozom ili triptaminskim psihodelicima.
Ili dubokom meditacijom (ali da bude uspjesna trebas biti dobro istreniran u istu).
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 20:18   #192
A tko ce otključati "in multikulti way" ove mozgove:

http://www.theguardian.com/world/201...d-survey-finds

Da li je uopće "multikulti mentalitet" 'otključano stanje mozga' ili mazohisticki "život" u kaosu?

Ukratko, gradjanski Izrael ili plemenski Izrael (vrijedi isto i za Hrvatsku)?
arthura is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 11:40   #193
Multikulti mentalitet?

Hm, vec sad se moze procjeniti da ce multikulturizam u buducnosti teze opstati jer su prevelike razlike u mentalitetu..
Unatoc tehnoloskom razvoju, moc manipulacije je prilicna ii s jedne i s druge strane, tj. neka kompromisna rjesenja je teze naci jer se mocnim korporacijama to ne bi svidjelo.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 08:34   #194
Izgleda da je, pomoću nano-tehnologije, sada dovoljno samo jedno rukovanje, sa "nekim" Kinezima/Izraelcima, pa da (za cca mjesec dana) potpuno izgubite osjećaj nacionalnog identiteta.
Dakle, ništa ne "otključava mozak" kao nano-tehnologija.
arthura is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 00:44   #195
Exclamation

Quote:
arthura kaže: Pogledaj post
Izgleda da je, pomoću nano-tehnologije, sada dovoljno samo jedno rukovanje, sa "nekim" Kinezima/Izraelcima, pa da (za cca mjesec dana) potpuno izgubite osjećaj nacionalnog identiteta.
Dakle, ništa ne "otključava mozak" kao nano-tehnologija.
Hm, bas nesto razmisljam, , ta nacionalna pripadnost, nacionalni identitet , jos ako se previse naglasava, to i jest djelomicna kocnica za funkcioniranje na globalnijoj razini.
Gledao sam razne videozapise iz 80ih, fakat se cini da su ljudi u to doba djelovali nekako pozitivnije.

No, dobro, opet i ak se ide u smjeru nostalgija, opet se dodje do slicnih ideja
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 17:17   #196
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Hm, bas nesto razmisljam, , ta nacionalna pripadnost, nacionalni identitet , jos ako se previse naglasava, to i jest djelomicna kocnica za funkcioniranje na globalnijoj razini.
Gledao sam razne videozapise iz 80ih, fakat se cini da su ljudi u to doba djelovali nekako pozitivnije.

No, dobro, opet i ak se ide u smjeru nostalgija, opet se dodje do slicnih ideja
Osobno, više bi voljela biti prosjakinja u doba renesansne Firence nego današnji "poluborg" ... ali vrijeme leti naprijed a ne nazad.
Vjerujem da će već pronaći načina kako osloboditi čovjeka i nostalgija za iskoristiti onda veće njegove potencijale u sadašnjosti i budućnosti.
arthura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 21:59   #197
Mozak se jedino u sadasnjosti moze otkljucavati
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 13:55   #198
Sto se dogadja u podsvijesti prilikom parminutnog sna? Mislim, nekad mi se dogodi nesto izmedju polusna i sna kaj traje svega par minuta, al je osjecaj kao da je proslo dva tri sata.

Jel i to dobra metoda za bolji fokus?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 14:39   #199
U tom trenutku mozak uđe u alfa stanje, a može čak i u teta.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 15:55   #200
Je li u alfa stanju vise pozitivne energije nego u teta stanju?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.