Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2010., 00:07   #241
Mene zanima kakav mora biti materijal za plisiranje?? Mora li biti neki poseban ili?? I da li ste negdje vidjele neki takav ljubičasti/boje ciklame u Zgu??? Hvala
__________________
A vidiš, neko to od gore vidi sve. Povlači te konce, igra se. Postavi na svoje mesto svako dobro, zlo još pre. Sve vide oči sudbine.
Zvončicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 00:08   #242
da li netko zna neku dobru krojacicu u na istocnoj strani zg?
__________________
~ tko ne riskira ne profitira ~
_maja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 12:14   #243
Quote:
_Mali_Medo_ kaže: Pogledaj post
Zna li netko gdje se u Zg mogu naći razne kopče i magnetni zatvarači za šivanje torbi?
metalni djelovi poput D ringova, karabinera, plasticnih i metalnih kopci za remen naci ces u TKIP-u u boskovicevoj.
magnetni zatvaraci... ja sam ih nasla samo u na-na sanu u medulicevoj. paket sa 1 magnetnim kopcom ti je oko 20-25 kn (ako se ne varam. meni osobno puno preskupo). problem je u tome sto u nana samu naruce po par komada koji se brzo prodaju. tako da ti je mozda najbolje magnetne kopce potraziti na ebayu.
Charmel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 22:43   #244
hvala puno na informaciji I sama često zalazim u TKiP, ali se nisam sjetila kod njih pitati. Što se tiče na-na sana, oni imaju i prodavaonicu u Ozaljskoj pa ću tamo pogledati za metalne kopče. Cijena je stvarno malo visoka za jednu kopču...
_Mali_Medo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 10:49   #245
Quote:
Zvončicaa kaže: Pogledaj post
Mene zanima kakav mora biti materijal za plisiranje?? Mora li biti neki poseban ili?? I da li ste negdje vidjele neki takav ljubičasti/boje ciklame u Zgu??? Hvala
Materijal za plisiranje bi trebao u sastavu imati barem malo sintetike jer prirodni materijali ne drže, tj. brzo se raspadne. To mi je rekla teta koja se bavila time.
U Radićevoj je bio Plisse u kojem su to radili, nisam sigurna da to još postoji, treba provjeriti.
kotaci21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 10:48   #246
da li netko zna tko u Zagrebu popravlja kućne šivaće mašine?
__________________
I love the way you love me...

Zadnje uređivanje kendi_3 : 07.09.2010. at 10:54.
kendi_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 11:02   #247
Quote:
kendi_3 kaže: Pogledaj post
da li netko zna tko u Zagrebu popravlja kućne šivaće mašine?
Ima serviser Igla u Koturaškoj i Cvek u Ilici. Al' ne znam koliko naplaćuju.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 11:12   #248
Hvala ti mnogo! Moram aktivirati stari šivaći stroj a ni prije nije dobro štimalo sve sa njom. A onda ću redovno biti na ovoj temi
__________________
I love the way you love me...
kendi_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 11:13   #249
Quote:
kendi_3 kaže: Pogledaj post
da li netko zna tko u Zagrebu popravlja kućne šivaće mašine?
Bagatik, Vlaška 60. servis 220 kn, a ako treba još nekih dijelova, nazovu i dogovore se s vlasnic(k)om.

ja sam svoju odnijela prošli tjedan, čekam da mi jave kad je gotova.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 11:24   #250
Po adresama najbolje mi odgovara IGLA, ali moram svakog nazvati, mislim da je moja RUŽA STEP iz 80-tih pa da znam jel imaju dijelove
__________________
I love the way you love me...
kendi_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 11:27   #251
Quote:
kendi_3 kaže: Pogledaj post
mislim da je moja RUŽA STEP iz 80-tih
i moja je. Bagatik je nekad bio dio Bagata (tako sam čula), a oni su proizvodili Ružu.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 11:35   #252
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
i moja je. Bagatik je nekad bio dio Bagata (tako sam čula), a oni su proizvodili Ružu.
Znači nisam jedina sa njom. Ja sam nešto šivala prije 4-5 godina na njoj, bila je ok za sitnice ali nakon rada na industrijskoj šivaćoj mašini, teško je se naviknuti za kućnu varijantu. Moja Ruža je jako spora bila i imala sam problem sa labavošću konca koliko god da sam ga zategnula. A kad je odnesem na servis sve ću ih ispitati jer sam zaboravila kako se šiva
__________________
I love the way you love me...
kendi_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 13:35   #253
Koliko bi me u Zagrebu došlo šivanje jedne suknje i hlača za posao?

Imam svoj materijal, oko 5 metara, pa me zanimaju okvirne cijene kod krojača, tj. da li mi se i isplati davati nekome na šivanje ili jednostavno kupiti gotovo u dućanu.

Isto tako, ako netko zna kakvog dobrog krojača ili krojačicu na području centra Zagreba, ili Novog Zagreba, molim neka mi javi... Hvala.
boogieman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 18:21   #254
Quote:
kendi_3 kaže: Pogledaj post
Po adresama najbolje mi odgovara IGLA, ali moram svakog nazvati, mislim da je moja RUŽA STEP iz 80-tih pa da znam jel imaju dijelove
Ja sam pred par mjeseci uzimala u Splitu dijelove za bagatovu staru mašinu, tako da može se naći još uvijek
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 08:21   #255
Dala sam šit haljinu...prošlo je već više od 2 tjedna kad sam ja to odnjela,hm.. rekla je i upisala u rokovnik da će haljina biti 10.9. gotova!
Pa meni nije normalno da me još nije zvala na probe il nešt...
ajme totalno sam ubedirana,al sve mislim javit će se,neću gnjavit..
Crnileptir00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 16:26   #256
Quote:
Crnileptir00 kaže: Pogledaj post
Dala sam šit haljinu...prošlo je već više od 2 tjedna kad sam ja to odnjela,hm.. rekla je i upisala u rokovnik da će haljina biti 10.9. gotova!
Pa meni nije normalno da me još nije zvala na probe il nešt...
ajme totalno sam ubedirana,al sve mislim javit će se,neću gnjavit..
oum... haljina bi ti trebala biti gotova prekosutra, a jos te nije zvala na probu?
odmah na telefon, zvati tu tetu silicu i zahtjevati da ti pripremi probu za veceras ili uzimas svoj materijal natrag.
i da... nakon ovoga si nadi pouzdaniju snajdericu
Charmel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 22:22   #257
Zna li netko gdje se mogu kupiti drveni metri baždareni ,oni kao u trgovinama metražom?
bella7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 00:45   #258
Quote:
bella7 kaže: Pogledaj post
Zna li netko gdje se mogu kupiti drveni metri baždareni ,oni kao u trgovinama metražom?
Mislim da je najbolje pitat tete koje rade u metraži gdje su kupljeni ovi koje one koriste ili da li možda znaju di bi ih mogla kupiti.
Ja ih nigdje nisam vidjela za kupiti.
Ono što ja koristim je metalni ravni metar dug 65 cm koji sam kupila u Baumaxxu ili negdje u tom stilu.
__________________
"Čim nakaze vide nekoga ko je drugačiji od njih odmah viču - evo nakaze." by Romain Gary

araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 21:10   #259
Šivanje cifa sa skrivenim kopčanjem

Pozdrav,

Ja upravo tražim po netu da li ima gdje kakva uputa kako sašiti cif sa skrivenim kopčanjem, ali nigdje ništa ne mogu naći...

I ja sam prije 10-ak god završila Ruža vez tečaj mogu reć da sam oduševljena. prije nisam znala ni papučicu na mašini stisnut, ali tamo sam u mjesec dana naučila šivat suknju, koje sad radim u svim mogućim varijacijama, hlače, šivam haljinice... Ma predobro je. Iako nisam neki talent, ali za sebe i više nego dovoljno.

Ali sad me muči to što bi htjela na suknjama sašit skriveni cif, jer mi to puno ljepše izgelda, ali ne znam kako???

Da li ima tu netko tko bi mi to mogao ukratko objasniti?
snoopyxx9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 22:17   #260
dugmad

gdje je najbolji/najveći izbor dugmadi?
trebam onako oveće ljubičaste za kaput.
nisam u Zg, ali imam koga poslati u šoping pa ako netko zna bila bi zahvalna....
Konkubina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:08.