Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2015., 09:29   #2261
Ni najmanje, znali smo kud idemo i navikneš se na hladnije. Jedino bi mi bilo draže da je manje vjetra.
junikeki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 11:12   #2262
Quote:
junikeki kaže: Pogledaj post
Ni najmanje, znali smo kud idemo i navikneš se na hladnije. Jedino bi mi bilo draže da je manje vjetra.
Hvala na info. Oprostite, možda samo još jedno pitanje jer su odgovori vidim iskreni. Koji vjetrovi, koliko jaki , jel usporedivo sa našim ? Hvala!
dharma108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 20:05   #2263
Quote:
dharma108 kaže: Pogledaj post
Koji vjetrovi, koliko jaki , jel usporedivo sa našim ?

mare-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 22:08   #2264
Quote:
mare-82 kaže: Pogledaj post
dharma108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 09:23   #2265
Quote:
dharma108 kaže: Pogledaj post
Sve ti pise ovdje https://weatherspark.com/averages/28...ockholm-Sweden

Ima na kraju malo i o vjetru.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 15:25   #2266
Quote:
mare-82 kaže: Pogledaj post
jadan i primitivni komentar
Din is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 16:19   #2267
Uskoro selim u Švedsku. Pošto imam nešto ušteđevine razmišljam čak da si kupim stan u mjestu zaposlenja. Prije nekih konačnih odluka molio bi malo pojašnjenje s obzirom da nemam nijednog HR kontakta tamo.

Dakle, na oglasniku (blocket.se) piše:

60 000 kr
2 rum
2 315 kr/mån
62 m2

Zanima me što znači "2 315 kr/mån". O čemu se tu radi? Da li je moguće da ja zapravo gledam stanove za iznajmljivanje ili...?

Hvala
pedevej is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 16:21   #2268
Avgift. Nesto kao pricuva ali ulazi dio drugih rezija
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 16:22   #2269
Sta si ti to nasao za 60.000? I gdje. Moze link
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 09:34   #2270
Nađe se toga, samo pitanje je isplativosti jer prosječno cijena iznajmljenog stana je tek nešto veća od Avgifta.
http://www.blocket.se/bostad/saljes?...&f=c&ca=17&w=3

Hvala
pedevej is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 13:48   #2271
Čitam unazad malo forum i vidim da neki tvrde da prihvaćenost ljudi s balkana nije baš na visokoj razini?
Zna li netko iz iskustva je li stvarno tako?
Planiram do kraja godine preseliti u švedsku, iako tek nakon što nađem posao i sve dogovorim (Eures ili LinkedIn). Magistar sam strojarstva, pa ima li tko kakvih saznanja kako to ide u tom slučaju, je li teško naći posao i kakva je prihvaćenost ljudi s VSS u Švedskoj?
Hermode is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 08:12   #2272
Quote:
Hermode kaže: Pogledaj post
Čitam unazad malo forum i vidim da neki tvrde da prihvaćenost ljudi s balkana nije baš na visokoj razini?
Zna li netko iz iskustva je li stvarno tako?
Planiram do kraja godine preseliti u švedsku, iako tek nakon što nađem posao i sve dogovorim (Eures ili LinkedIn). Magistar sam strojarstva, pa ima li tko kakvih saznanja kako to ide u tom slučaju, je li teško naći posao i kakva je prihvaćenost ljudi s VSS u Švedskoj?
A tesko je tu dati odgovor a da se ne ide u generalizacije. Poprilicno i ovisi gdje mislis odseliti. Mene bi nekad teren odveo na selo i tamo sam osjetila tu neku suzdrzanost da kazem. Tipa ono sto bi mene zasmetalo je npr. Zaobilazenje ili ignoriranje mene u nekim dogovorima iako bi cesto bila odgovorna u periodima kada sefice ne bi bilo. I takve stvari. Sad koliko je to do toga da oni mene ne zele tamo ili ima cisto podlogu u jeziku i tome da dijele isti kulturni krug ko ce ga znati.a mozda su jednostavno konkretno te osobe seljacine. A mozda nisu imali nikakvu zlocestu namjeru. Kad pocnes kopati po tome svasta tumacis svakako. Ovako zvuci bezveze ali def se vidi razlika. Nije to bilo nista neugodno ali ipak osjetis to.
Inace zivim u Stockholmu i nisam bas primijetila na svojoj kozi tako nesto konkretno u gradu,dapace. A sad netko drugi ti moze posve drugaciji odgovor dati.
Ali sad na stranu moje iskustvo vjerujem da ima toga. Mislim, krajnja desnica im je trenutno treca po velicini stranka a netko ipak glasa za njih.
Jos jedan faktor je politicka korektnost koja je na apsurdnom nivou, izrazavanje nepopularnih misljenja nije dobrodoslo i zapravo je tesko znati tko ima kakvo misljenje. Tako nesto te moze ostetiti u drustvenom kontekstu. Ja pricam za grad naravno, na selu vjerujem da su slobodniji. A i ova opaska je isto strasno subjektivna jer ja dolazim iz zemlje gdje politicka korektnost prekticki ne postoji. Mi ismijavamo sve i svasta.

Mislim da je najbolje ne opterecivati se sa time, Svedska je u mnogim stvarima super zemlje i pruza puno mogucnosti. Naravno da ima mana kao i svaka zemlja.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ

Zadnje uređivanje a1exa : 23.07.2015. at 08:22.
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 20:14   #2273
Quote:
Hermode kaže: Pogledaj post
Čitam unazad malo forum i vidim da neki tvrde da prihvaćenost ljudi s balkana nije baš na visokoj razini?
Zna li netko iz iskustva je li stvarno tako?
Planiram do kraja godine preseliti u švedsku, iako tek nakon što nađem posao i sve dogovorim (Eures ili LinkedIn). Magistar sam strojarstva, pa ima li tko kakvih saznanja kako to ide u tom slučaju, je li teško naći posao i kakva je prihvaćenost ljudi s VSS u Švedskoj?
setam prekjucer centrom Göteborga, covjek srednje dobi nosi tablicu na kojoj pise - trazim bilokakav posao, po zanimanju sam magistar fizike.
Hecky3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 20:52   #2274
Quote:
Hecky3 kaže: Pogledaj post
setam prekjucer centrom Göteborga, covjek srednje dobi nosi tablicu na kojoj pise - trazim bilokakav posao, po zanimanju sam magistar fizike.
Ovaj komentar ne zaslužuje ništa osim -
The_Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 22:41   #2275
Quote:
Hecky3 kaže: Pogledaj post
setam prekjucer centrom Göteborga, covjek srednje dobi nosi tablicu na kojoj pise - trazim bilokakav posao, po zanimanju sam magistar fizike.
malo lazemo a

je desilo se... prosle godine... ne jucer... i ne tebi...

http://www.metro.se/nyheter/civiling...OExlBm2RJSrVM/
inace...
i sad bas kad sam guglala nezaposlene inzinjere... ajde ima i istine u tome... navodno u västeråsu 500kom cak... ima naravno i svugdje drugo... moja frendica je ing. industrijski i nakon 100injak molbi tek nasla posao i to 140km od kuce putuje svaki dan jbg.... seli se navodno dosta poslova u poljsku i sl. masa poljaka se cak vraca kuci
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 22:46   #2276
Quote:
pedevej kaže: Pogledaj post
Zanima me što znači "2 315 kr/mån". O čemu se tu radi? Da li je moguće da ja zapravo gledam stanove za iznajmljivanje ili...?
2315 kronor per månad = 2315 kruna mjesečno
Night_raven26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 23:01   #2277
Quote:
Poco kaže: Pogledaj post
Samo se ti potrudi i podjeli informacije koje znas... ako nekome mozes pomoci, zasto ne?
Svedski mi je nikakav, pa trebam na SFI, za sto opet trebam personnummer, a za sto opet trebam job ... i tak izgleda da je to sve jedan kruzni proces ... temelj svega je job offer
ak imaš smartphone, skini si duolingo app za učenje jezika. Ili uči preko kompjutera. U 2-3 mjeseca svakodnevnog truda od 2 sata dođeš do B1-B2 razine.

Jag lär mig svenska nu bara på Duolingo och jag tycker att jag ska tala bra eller jättebra svenska när jag slutföra det. Också, jag vill läsa "Män som hatar kvinnor" och jag vill titta på "Bron" bara på svenska
(ovo gore mogu napisati nakon pola završenog tečaja)
Night_raven26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 23:16   #2278
Pomoziteee sto preee

Imam pitanje vezano za Svedsku i Dansku. Moja zena je rodjena u svedskoj, ima srpsko drzavljanstvo jer su njeni iz Srbije naravno, ali kao mala je dovedena u Minhen gde je odrasla i radila za grad pa je dobila posle 18 godiina priliku da uzme Nemacko drzavljanstvo. Mi smo godinu dana u braku i ja cu zbog nase tek novorodjene bebice dobiti boravak za 5 meseci na tri godine i tako ce mi stalno produzavati... E sad problem je sto je nemacka sranje nemoguce . Nemozes naci stan, Azilanti imaju vise sanse za zivot nego ja koji se mucim i koji sma polagao A1 i svasta da bih ostao ovde . Sada smo sa bebicom i nemamo stan na ulici smo , Wohnungzamt nece da nam da stan socijalni ma prakticno nikoga ne zanima gde smo i ja ne mogu posao da nadjem jer svi mi traze da znam perfekt nemacki cak i da bih prao sudove. Pitanje je posto imamo opciju da idemo u Dansku da bi tamo ziveli jer je pogodna za porodicu, da li bi mi to mogli jer moja zena je kao sto rekoh rodjena u Svedskoj, a ima dozivotni boravak za Nemacku drzavu i jos ima pravo na nemacko drzavljanstvo?? I kako bi se to odnosilo na mene ??? Ako ne moze nista da se ucini da li da idemo na kartu da uzme Svedsko drzavljanstvo jer je rodjena tamo kao sto i pise u srpskoom pasosu???? Jos veceras imamo neki stan od njene bezobrazne drugarice koja nas sada isteruje napolje joj se moze a mi smo sa bebicom starom mesec dana i nemamo gde :/ oboje bez posla sa nesto ustedjenog novca.
NesretniPavle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 12:32   #2279
Quote:
romantic_ass kaže: Pogledaj post
malo lazemo a

je desilo se... prosle godine... ne jucer... i ne tebi...

http://www.metro.se/nyheter/civiling...OExlBm2RJSrVM/
inace...
i sad bas kad sam guglala nezaposlene inzinjere... ajde ima i istine u tome... navodno u västeråsu 500kom cak... ima naravno i svugdje drugo... moja frendica je ing. industrijski i nakon 100injak molbi tek nasla posao i to 140km od kuce putuje svaki dan jbg.... seli se navodno dosta poslova u poljsku i sl. masa poljaka se cak vraca kuci
desilo se i ovaj tjedan, lokacija Kungsgatan

ovo je od prije 2 mjeseca u Jönköpingu; istu tablicu je nosio i ovaj tjedan na potezu Kungsgatan - Nordstan

http://www.jkpglive.se/jobbsokarmann...u-i-jonkoping/
Hecky3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 14:08   #2280
Jel netko carinio elektroničke uredjaje kupljene u hrvatskoj? Kako ide to? Sa racunom na carinu i onda jel moram platit nesto ili? Ne znam jel mi se uopce isplati dobila bi iz cro cca 500kn nazad poreza ali ne znam jel bi u swe morala nesto platit
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:13.