Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2006., 11:03   #81
Molim informaciju: je li moguce kredit iz stambene stednje dobiti poradi zatvaranja, tj. placanja dijela stambenog kredita?
Hvala unaprijed!
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 21:28   #82
Quote:
Lucky kaže:
Po cemu je kredit po starim ugovorima povoljniji od kredita po novim ugovorima?
u slučaju da ti je ugovorna svota 10 000 eur, nakon 5 godina ti imaš svojih 4 000 eur, a 6 000 eur možeš dobiti kredit! u wustenrotu ćeš plačati kamatu 5% na 6 000 Eur. U slučaju da slično želiš sa ugovorima koji još nisu dobili pravo na dodjelu kredita (novi ugovori), iznos kredita je 10 000 eur, a dobiješ 6 000 (4 000 eur se ostavlja kao tvoja štednja). prema zakonu o državnom poticaju moraš opravdati preko računa i predračuna svih 10 000 eur(a ustvari si dobio 6 000). to je tzv. međufinanciranje! ovo je bio samo jedan primjer, wustenrot ima nekoliko verzija takvih kredita.
moja preporuka je ako ti treba kredit za godinu, dvije, ostavi stare ugovore i nastavi štednju po njima, jer će ti međufinanciranje po novim ugovorima biti skupo. naravno ako želiš samo svoju ušteđevinu, ostavi stare ugovore, početkom iduće godine uplati, ako možeš, 5 000 kn u splitskoj ili erste banci i za par dana zatraži isplatu. novac će ti biti isplačen maximalno u tjedan dana, a ostvarit ćeš poticaj za cijelu godinu.
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 21:33   #83
Quote:
lappino kaže:
Molim informaciju: je li moguce kredit iz stambene stednje dobiti poradi zatvaranja, tj. placanja dijela stambenog kredita?
Hvala unaprijed!
moguće je! trebaš nabaviti potvrdu o stanju duga po kreditu koji želiš zatvoriti ili djelomično otplatiti. bitno je samo da paziš koliko iznos kredita želiš preko stambene štedionice, jer ako će te za taj iznos kredita tražiti hipoteku, rijetke su stambene štedionice koje će prihvatiti da budu upisane hipotekom iza neke banke (prihvatit će uglavnom ako je upisana banka koja je u njihovoj grupaciji)
preporuka, provjeri u banci koliku naknadu će ti naplatiti da potpuno ili djelomično prijevremeno zatvaranje kredita (da ti ne bi bilo skuplje odobrenje novog kredita i zatvaranje starog nego da otplatiš stari kako je bilo i planirano)
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 01:33   #84
Međufinanciranje u stambenoj i otplatni plan

Pozdrav,

Imam stednju u RBA stambenoj i nude mi međufinanciranje kao mogucnost brzeg dobivanja kredita. U stedionici mi ne zele dati otplatni plan unaprijed pa zapravo uopce ne znam sto mi nude. Po zakonu su ga duzni pokazati prije potpisivanja ugovora o kreditu, ali nakon kapare i sto drugih troskova tesko da cu rec da mi se ne svidja i odustat od svega.

Zato, da li netko zna kako izgleda otplatni plan (trenutno stanje duga kroz mjesece) u slucaju medjufinanciranja?
Elektrodječak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 16:32   #85
ne vidim u čemu je njihov problem da ti daju otplatni plan .... to bi u stvari ujedno bio i izračun EKS-a koji ti je banka dužna dati ....
lijepo ti do njih pa traži nekog od nadređenih, mislim da je i nekim člankom zakona propisano da su ti dužni to dati jer to je zapravo ukupni trošak koji ćeš imati po kreditu, nazovimo to predračunom
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 09:28   #86
Ma taj list s EKS, anuitetom i jos nekim parametrima dobijes bez problema. Problem je sto ti ne zele dati uvid u tablicu u kojoj bi vidio kako mi se glavnica smanjuje kroz mjesece. Ta tablica se zove otplatni plan i daju ti je pri potpisivanju ugovora o kreditu.

Ja zelim vidjeti tocno stanje duga prema banci za svaki mjesec koji cu biti u kreditu, dakle da vidim kolko im jos dugujem nakon prve rate, koliko nakon druge i koliko nakon pola otplatnog roka.

Erste banka takav izracun ima na svom webu (http://www.erstebank.hr/gr_krediti.asp pod Kreditni kalkulator) ali on je primjenjiv samo na uobicajene kredite gdje nema medjufinanciranja.
Elektrodječak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 13:26   #87
ja mislim da ti ga nedaju jer one službenice ti to ne znaju izračunati, i nemaju program za to. to međufinanciranje ti je kemija s smanjenjem glavnice, prijevremenom otplatom itd

ja sam u zabi dizao lombardni kredit na temelju stambene, htio opciju kta mjesečno, glavnica na kraju kad istektne stambena.

jel mi vjeruješ da to nikto nije tamo znao izračunati kolike su mi kta. tri dana im je trebalo za to. nemaju program, pa zovu ove direktno u stambeno, pa ni oni neznaju. jer kod ovoga moga, glavnica se ne smanjuje već je uvijek ista, a tebi tkta ovisi o broju dana u mjesecu, jedna ak ima 30 dana, druga za 31, treća za 28.

svi standardni kalkulatori kredita ti računaju anuitete, a toga kod mene nema. ja sam na temleju njih izračunao kolika mi je kta za anuitete i pomnožio s 2 i pogodio, izračunao prije njih. na 3000€ na 38mj mjesečna kta mi je nekih 15€, glavnica ostaje ista no možeš napraviti prijevremenu djelomičnu otpaltu duga bez 2% troška, pa em smanjiš kta em glavnicu i slijedeća je kta niža jer je glavnica niža
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 15:22   #88
Svjestan sam ovog sto kazes, zaista nemaju softver koji bi to racunao, ali krajnje je nekorektno, neprofesionalno i neposteno sto ne mozes dobiti na uvid niti nekakve postojece izracune, cisto da covjek vidi princip konkretno jer iz njihovih objasnjenja je tesko shvatiti o cem je rijec.

Ono sto znam je da je iznos jednak svaki mjesec i da je po visini vrlo konkurentan obicnim stambenim kreditima, s tim da je kamata fiksna, da je isplatni tecaj srednji od HNB, ne zahtjevaju zivotno osiguranje niti jamce, dovoljna je samo hipoteka 1:1,2. Cak niti ne zahtjevaju obustavu na placu, moze se placati preko uplatnice.

Sve je to lijepo, ali ja i dalje nemam pojma kako su oni dosli do mjesecne rate i koja mi je dinamika smanjenja duga. Bit ce veselo ako za par godina budem u poziciji da zatvaram kredit a ono glavnica ni mrdnula....
Elektrodječak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 15:56   #89
iskreno ni ja to međufinanciranje ne kužim

ovaj lombardni mi paše, plćam kta 100njak kuna, kad skupim nekaj na hrpu vratim im bez naknade, onda kta niža, pa opet skupim....pa imam 38mj....da vratim3k €
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 11:04   #90
Pa sta nitko ne zna nista konkretno o ovome?
Elektrodječak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 22:49   #91
Quote:
Elektrodječak kaže:
Pa sta nitko ne zna nista konkretno o ovome?
ne znam onda čemu sam pisala post .... banka ti ga je obvezna dati i to je to
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 22:50   #92
Quote:
Edgar kaže:

ovaj lombardni mi paše, plćam kta 100njak kuna, kad skupim nekaj na hrpu vratim im bez naknade, onda kta niža, pa opet skupim....pa imam 38mj....da vratim3k €
lombardni su mi zakon
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 16:05   #93
U vezi otplatnog plana, ovakav divni odgovor dobijam od svih instanci RBA stambene štedionice:

Quote:
otplatni plan je sastavni dio dokumentacije uz ugovore o kreditu te se kao takav sastavlja i daje klijentima po odobrenju istog.
Dovoljno da svatko tko ima nekog izbora zaobiđe ovakvu ustanovu ako ima ikakvog izbora. Wuestenrot ima istu politiku, da nema zabune, za druge štedionice ne znam. Banke daju otplatni plan za stambene kredite bez ikakvog problema.

Pitam se kako bi im se svidjela ideja da ja njima donesem dokaz o plaći isto tek nakon odobrenja kredita...

Zato, ako itko zna nekog tko ima sklopljen ugovor o međufinanciranju u stambenoj neka se raspita i prenese što detaljnije informacije o istom. Koliko god se trudio na internetu naći neke dodatne informacije jedino nalazim na isprazne novinske članke koji ponavljaju rečenice skovane u marketinskim odjelima stambenih štedionica.
Elektrodječak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 19:15   #94
Quote:
Elektrodječak kaže: Pogledaj post
U vezi otplatnog plana, ovakav divni odgovor dobijam od svih instanci RBA stambene štedionice:



Dovoljno da svatko tko ima nekog izbora zaobiđe ovakvu ustanovu ako ima ikakvog izbora. Wuestenrot ima istu politiku, da nema zabune, za druge štedionice ne znam. Banke daju otplatni plan za stambene kredite bez ikakvog problema.

Pitam se kako bi im se svidjela ideja da ja njima donesem dokaz o plaći isto tek nakon odobrenja kredita...

Zato, ako itko zna nekog tko ima sklopljen ugovor o međufinanciranju u stambenoj neka se raspita i prenese što detaljnije informacije o istom. Koliko god se trudio na internetu naći neke dodatne informacije jedino nalazim na isprazne novinske članke koji ponavljaju rečenice skovane u marketinskim odjelima stambenih štedionica.

ak ti je još uvijek ovo aktualno pitanje, javi
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 10:50   #95
Quote:
Elektrodječak kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Imam stednju u RBA stambenoj i nude mi međufinanciranje kao mogucnost brzeg dobivanja kredita. U stedionici mi ne zele dati otplatni plan unaprijed pa zapravo uopce ne znam sto mi nude. Po zakonu su ga duzni pokazati prije potpisivanja ugovora o kreditu, ali nakon kapare i sto drugih troskova tesko da cu rec da mi se ne svidja i odustat od svega.

Zato, da li netko zna kako izgleda otplatni plan (trenutno stanje duga kroz mjesece) u slucaju medjufinanciranja?
ne mogu ti dati unaprijed nego tek kad papiri (zahtjev i svi ostali potrebni dokumenti) budu predani, sve ostalo je samo kalkulacija. dobiješ ga zajedno s ugovorom o kreditu kad ideš na solemizaciju ugovora...

btw. ja imam takav kredit i na otplatnom planu ti pišu samo iznosi anuiteta (koji su uvijek jednaki dakako), kako u razdoblju međufinanciranja, tako i u razdoblju otplate.

samo, nikako ti nebi to preporučio ukoliko nemaš 30 % ušteđeno od traženog kredita, za dodatne informacije, upitaj ih u štedionici...znati će o čemu pričaš...

nadam se da sam pomogao...
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 14:51   #96
[QUOTE=vukovarac69;8272940]

samo, nikako ti nebi to preporučio ukoliko nemaš 30 % ušteđeno od traženog kredita, za dodatne informacije, upitaj ih u štedionici...

otkud sad to?
ja sam baš tražila neke izračune i uspoređivala razliku kad ima nešto love na ugovoru i kad nemam - ovo drugo je ispalo isplativije
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 14:31   #97
kredit za međufinanciranje

znam da je to kredit koje stambene štedionice nude onima koji nemogu cekat da im prodje potrebno vrijeme štednje, al jel može neki link ili detaljnije objašnjenje? jel se to isplati i pod kojim uvjetima i tako to?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 20:22   #98
ja sam ga uzela u wustenrotu
mislim da se isplati... jer kad sam ga uspoređivala s kreditima banaka, puno više mi je odgovarao

a mislim da te prvenstveno treba privući fiksna kamatna stopa tako da idućih 20 godina ne moraš razbijati glavu hoće li ti kamata narasti

na stranici od ove štedionice imaš sve o toj vrsti kredita
za druge ne znam
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 13:46   #99
Tražim gdje bih postavila pitanje - ipak ću ovdje a vi me onda uputite gdje treba molim.
Ako ste čuli za Zabin kredit po stambenoj štedionici, odnosno kredit za međufinanciranje po stambenoj štedionici - kamata fiksna 5,99% prve dvije godine, 4,99% ostalih 15 (za kredit na 15 godina).
Pitanja su: da li na tržištu postoji bolji (s manjom fiksnom kamatom), i što ovdje može krenuti po zlu, ako pretpostavimo da će euro biti stabilan ()?
hvala
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 14:55   #100
koliko je meni poznato to je kredit s vrlo povoljnom ktom ... samo treba vidjeti i ostale uvjete (učešće..)
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:16.