Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2013., 05:09   #41
Marker ca-125 moze pokazati radi li se moguce o malignoj tvorbi,iako npr.neka benigna stanja kao endometrioza moze dati povisene vrijednosti. Ovako odokativno radi se o dosta velikoj tvorbi koja,da se radi o ca jajnika koji je dosta agresivne prirode,vec bi do sada stvorio udaljene metastaze i imala bi vec ohoho drugih ocitih simptoma. U svakom slucaju,bez detaljnije obrade (op zahvat/phd analiza,ct/mr/pet) moze se samo spekulirati. Ja nekako mislim da nije zlo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 11:57   #42
Quote:
Talija444 kaže: Pogledaj post
ali ti nisu spominjali nikakvu operaciju?
mislim sa toliko cistom ne mogu ni menstruacije bit baš redovite...

inaće ako utipkate simptome raka jajnika na internet ispada ovo:
čest osjećaj nadutosti, bol u predjelu trbuha i pelvisa, manjak apetita i brzi osjećaj sitosti za vrijeme jela, urinarni problemi, kao što je nagla potreba za mokrenjem i česte potrebe za mokrenjem.


inaće, ne postoji nikakav parametar sa kojim bi se moglo sto posto reć to je karcinom jajnika, čak krvna slika može bit savršena a žena ima tu bolest jajnika. jedino ako su menstracije stalno neredovite...

et ja nisam imala baš nikakve te simptome a obolila sam od raka jajnika,imala sam endometriozu, a opet nikakve smetnje ijako je ginić pitao da li su mi bolne menstruacije, bolne spolne odnose, a ništa.nikakve boli nisam imala .Otišla na rutinsku op. ciste laparoskopski i kad su me otvorili ,vidjeli da imam karcinom koji je već i III stupnju...
kijaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 14:46   #43
Quote:
kijaraa kaže: Pogledaj post
et ja nisam imala baš nikakve te simptome a obolila sam od raka jajnika,imala sam endometriozu, a opet nikakve smetnje ijako je ginić pitao da li su mi bolne menstruacije, bolne spolne odnose, a ništa.nikakve boli nisam imala .Otišla na rutinsku op. ciste laparoskopski i kad su me otvorili ,vidjeli da imam karcinom koji je već i III stupnju...
Podmukao je taj karcinom. Jeste li rađali? Koje ste godište? Možete u inbox mi javiti. Pozdravljam i držite se!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 21:34   #44
Mene zanima jel bi se karcinom jajnika vidio na MR zdjelice?
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 09:52   #45
Quote:
Esthelle kaže: Pogledaj post
Mene zanima jel bi se karcinom jajnika vidio na MR zdjelice?
Posto se radi o dosta podmukloj bolesti ca jajnika se nerijetko otkrije kad metastazira. U tom smislu zna biti nezamjetne velicine na jajnicima da ga ponekad ne prepoznaju na MRu, posebno ako se radi bez kontrasta. Najcesce se postavlja dijagnoza na temelju sumnji zbog kojih se radi laparoskopija pa se onda pronadje.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 16:31   #46
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Podmukao je taj karcinom. Jeste li rađali? Koje ste godište? Možete u inbox mi javiti. Pozdravljam i držite se!
imam 33 godine i rodila sam prije 2...
kijaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 11:02   #47
Quote:
kijaraa kaže: Pogledaj post
et ja nisam imala baš nikakve te simptome a obolila sam od raka jajnika,imala sam endometriozu, a opet nikakve smetnje ijako je ginić pitao da li su mi bolne menstruacije, bolne spolne odnose, a ništa.nikakve boli nisam imala .Otišla na rutinsku op. ciste laparoskopski i kad su me otvorili ,vidjeli da imam karcinom koji je već i III stupnju...
ma gotovo isto-nikakvih problema,ali već obični uzv otkrio,u bolnici završila od danas do sutra...
__________________
......nogom vrit i glavu gore...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 12:13   #48
Nazalost su simptomi raka jajnika toliko podmukli da se tek otkrije kada je vec III stupanj .... Moja sestra je sa samo 24 godine obolila primarno od raka trbusne supljine sekundarno na raku jajnika. Osjetila je nadutost i imala je svako malo upale mokracnih kanala i takoder je imala bolove kod sponog odnosa , ali tko bih odma pomislio na rak , pogotovo u tim godinama. Njoj su vec na uzv vidjeli cistu koja nije izgledala kao uobicajna cista i imala je slobodnu tekucinu tj. aszites. Nakon toga ju je gin uputio odma u bolnicu , tumor markeri su joj odma pokazali 120 i posle toga su je slali na mrt na kojem su isto odma vidjeli neke izrazlice, tada su se i doktori nadali da je endometrioza ali nakon laproskopije je se definitivno utvrdilo da je rak jajnika. Tek nakon operacije koja joj je trajali 8,5 sati i nakon pataloskog nalaza je se utvrdilo da je njena vrsta raka primarno krenula od trbusne supljine. Figo 3c
catrice86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 22:29   #49
karcinom jajnika

imam 27 godina, prosle godine sam ostala bez reproduktivnih organa zbog karcinoma jajnika...zanima me iskustvo drugih ljudi...
iva 86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 20:02   #50
Quote:
iva 86 kaže: Pogledaj post
imam 27 godina, prosle godine sam ostala bez reproduktivnih organa zbog karcinoma jajnika...zanima me iskustvo drugih ljudi...
ovisi šta te zanima...Ja sam jedna koja je to prošla i koja još idem na kemo........
kijaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 17:47   #51
Quote:
kijaraa kaže: Pogledaj post
ovisi šta te zanima...Ja sam jedna koja je to prošla i koja još idem na kemo........
ja sam prosla i hemoth, 6 ciklusa, zavrsila u decembru. zanima iskustvo ovih izlecenih, ili bar koji su na pragu ozdravljenja...
iva 86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 09:40   #52
moja kemo gotova...sada samo kontrole...pa kako Bog da... Osijećam se skroz ok,malo možda sa manje snage nego inače,ali ok Začudo,kosa nije otpala,kile sam počela dobivati što me jaaako muči,ali evo već sam na nekakvoj laganoj dijeti preporuka onkologa-bez stresa,miran život,i svaki dan povrće i voće (tek toliko unijeti u organizam), probati reducirati meso i šećere...eto toliko od mene...
__________________
......nogom vrit i glavu gore...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 18:11   #53
i ja sam otprilike tu negde, isprimala sam hemo i sad kontrole. koji je tvoj stadijum bio? moj je 2c (zahvacena oba jajnika i materica). ja sam na strogoj dijeti-izbacila sam potpuno secer, belo brasno, so,przenu hranu, sva mesa osim piletine i ribe,unosim dooosta voca, povrca, kostunjavog i suvog voca...
iva 86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 10:42   #54
remisija,recidiv karcinoma jajnika

evo nakon redovnih kontrola koje su bile svaka 3mj.ca 125 mi e pet skočio.naručili su me tek u5 mj.na kontrolu.a trenala je biti sad u 3mj.neznam ni sama šta da radim.probat ću u pon.zvat da me prime prije jer neda mi se čekati 2mjna pregled a kako sam se uvjerila vrijeme je presudno i važno.Prošle godine sam završila s kemo i sve bilo ok.markeri u normali.najgore je što pijem martefarin pa neznam da li on može utjecati na povišene markere.ako netko zna???? Neželim ni pomišljati da se zlo vratilo.ali shebat ću ga ja.,
kijaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 13:20   #55
Pogledala onaj link o simptomima- npr. bolovi u donjem dijelu leđa- a što kad se ti bolovi, točnije na desnoj strani, jave desetak dana nakon operacije odstranjivanja (benigne) ciste na jajniku i svih reproduktivnih organa?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 00:01   #56
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Pogledala onaj link o simptomima- npr. bolovi u donjem dijelu leđa- a što kad se ti bolovi, točnije na desnoj strani, jave desetak dana nakon operacije odstranjivanja (benigne) ciste na jajniku i svih reproduktivnih organa?

ej, vidiš i ja sam odstranila teratom-dermoidnu cistu, dobroćudna i od operacije mjesec dana poslije i evo sada već ulazim u 6 mjesec kako me boli trbuh ma desnoj strani i još nisu otkrili uzrok. kakve ti bolove imaš?
vesela djevojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 11:16   #57
U desnom slabinskom dijelu-onak stalno osjećam, a na pritisak boli- ne jako al prije opercije nije uopće, pa me malo gnjavi tim više kaj je ta bol ( vidla sliku na netu) stavljena kao simptom ciste jajnika.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 13:14   #58
kod svake operacije se naprave priraslice koje mogu bolickati, posebno pod utjecajem hormona ciklusa. Ako je samo bolickanje i smetanje moze se tolelirazi, a ako su ti bolovi takve prirode da treba popiti tabletu, e onda treba malo studiozinije ispitat stvar.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 17:32   #59
Molim nekoga - ako ima neki ginekolog pogotovo - za komentar ovih nalaza UZV-a (napravljeni su u razmaku od par dana kod različitih ginekologa):

Prvi nalaz:
"U projekciji desnog jajnika susp. dermoid 44x43mm.
Lijevi jajnik 32x27x29mm; vol. 14.73ml sa anehogenom cističnom tvorbom promjera 17mm. U c.Douglasu džep sl. tekućine 28mm."

Drugi nalaz:
"Desni jajnik konzumiran inhomogenom tvorbom bizarnih odjeka 41x27cm.
Lijevi jajnik sa anehogenom tvorbom 24x22 mm, doima se fiksirana uz jajnik, CD pozit. Retrouterino manji džep slobodne tekućine."

Jako sam zabrinuta iako mi nitko od doktora nije ništa objasnio.
Za 2 mjeseca bih trebala opet na kontrolu.
Mislila sam otići ovih dana privatno na ultrazvuk. Ne znam gdje da odem, kakav ultrazvuk da tražim, što da radim... Itko? Puno hvala.
epistola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 23:30   #60
juhuu dižem temu

da li ima netko da mu se vratio živojedac,?Bila na MR i pronašli mi opet neke sumnjive izrasline,ijako su prije 3god.izvadili sve moguće iz mene i nakon kemo sve ok,sad opet markeri počeli rasti
kijaraa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.