Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2015., 17:36   #1701
Evo danas bas sam dosta procitao o lucidnim snovima i svime i svacime,i naisao sam na nekoj stranici na internetu je pisalo da su neki ljudi doživjeli umjesto lucidnih snova koje su pokusavali iskusiti umjesto toga dozivjeli su paralizu sna,a za paralizu sna znam jer moj prijatelj je to doživio i bilo je jako strasno trajalo je oko 5min nije se mogao micati i tu su bila dva cudovista koja su mu nesto govorila i radila neke određene stvari heheh e sad kako izbjeci tu paralizu i je li itko to dozivio umjesto lucidnih snova.
Stravidamus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 17:42   #1702
imaš cijelu temu ovdje o paralizi sna, ali inače to ti se može dogoditi neovisno o tome pokušavaš li lucidno sanjati. Meni se događa paraliza relativno često u zadnje vrijeme, međutim u većini slučajeva nije popraćena halucinacijama (govorim kod mene, tj. samo jednom sam susreo 'čudovište'). Nakon malo proučavanja shvatio sam da to nije ništa strašno, tako da čak i ako dođeš do tog stanja nemaš razloga za strah. Često je popraćeno osjećajem gušenja. Ovaj video to lijepo objašnjava.

tu cu stati jer sam previse off topic
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 18:55   #1703
Aha ok hvala ma najvise me brine ta paraliza inace sve oko lucidinih snova je super
Stravidamus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 06:50   #1704
Ma ne brini se za to. Malo jest neugodno, al bitno je da ne pružaš otpor ako ti dođe obična paraliza sna. Ponekad se tijelo sporije probudi od uma, i samo pričekaš smireno da i tijelo dođe k sebi

Ako vidiš da te napadaju neki entiteti, u mislima im samo naredi neka otiđu i zamisli kako iz tebe i s neba kroz tebe isijava sve jača svjetlost. neovisno da li su stvarni ili halucinacija, to će pomoći da nestanu
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 11:50   #1705
aha ok hvala jer imam prijatelja kojem se to dogodilo ali nije znao o cemu se radi,mislim ako se to meni dogodi situacija ce biti drugacija jer cu biti potpuno svjestan situacije
Stravidamus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 21:08   #1706
Pozdrav. Sinoć dok sam ležala u krevetu i pokušavala zaspati, kao da sam odjednom počela sanjati, čula sam jako glasnu zvonjavu zvona na crkvi i pljesak ljudi i općenito glasnu buku, također sam osjetila iznenadni val vrućine. Nakon toga sam se našla u stanju paralize sna. Nešto slično mi se dogodilo još nekoliko puta iste noći. Zna li tko što je u pitanju? Hvala.
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 19:38   #1707
Quote:
EdithSiddhartha kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja pohvalim kako sam upravo imala lucidni san.. definitivno najneobičnije iskustvo ikada.

Što je još bolje, apsolutno sam mogla upravljati snom, stvarati osobe koje želim da su tu i slično.
To je jedna od zamki lucida.
Ok je kao vežbica, ali ne bi to trebalo prečesto koristiti - lucide treba pre svega koristiti za saznanje i učenje, ne treba dozvoliti da te opije moć.
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 22:43   #1708
Quote:
Silence. kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Sinoć dok sam ležala u krevetu i pokušavala zaspati, kao da sam odjednom počela sanjati, čula sam jako glasnu zvonjavu zvona na crkvi i pljesak ljudi i općenito glasnu buku, također sam osjetila iznenadni val vrućine. Nakon toga sam se našla u stanju paralize sna. Nešto slično mi se dogodilo još nekoliko puta iste noći. Zna li tko što je u pitanju? Hvala.
Bok!

Taj iznenadni val vrucine su vibracije koje uglavnom (ali i ne moraju) prethode paralizi sna ili astralnoj projekciji/oobe. Rijec je o stanju svijesti prilikom sna. Vjeruj mi, postoji ogroman broj ljudi koji vjezba i zeli iskusiti ono, sto si ti imala spontano. Postoji cijeli jedan svijet iza paralize sna jednom kada pobjedis strah. Nisi navela jesi li osjecala strah, al pretpostavljam da nisi, sto je vrlo, vrlo rijetko. Gotovo 98% paraliza sna su popracene ogromnim osjecajima straha sto znaju dovesti do halucinacija koje bi odraslom covjeku natjerale suze na oci.

Sljedeci puta kada te uhvati paraliza sna - budes svjesna sebe i okoline, a opet paralizirana, zatvori oci. Trebala bi osjecat lagano propadanje, kao da padas iza sebe, mozda cak i naglavacke. Jednom kada propadanje zavrsi imat ces iskustvo gdje si svjesna u ne-fizickoj stvarnosti, odnosno snu. Ovisno o jacini te tvoje svijesti mozemo govoriti ili o lucidnom snu ili o astralnoj projekciji. No, mislim da je najbolje da ne trazis razliku navedenih pojmova vec da prihvatis i prozivis ta iskustva kako ti dolaze. Svaku iskustvo govorit ce za sebe. Sretno
Hater is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 13:12   #1709
Hvala na opširnom odgovoru.
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 22:10   #1710
Ja pak ne kužim štop lucid dreaming radi na alternativi uz ove paranoidne teme o chemtrailsima, babi vangi i ostalim pizdarijama.

Lucidnost je nešto što svatko može postići i dokazano je stotine puta.

???
Bugsy93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 00:27   #1711
valjda jer ima dozu mističnosti.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 02:57   #1712
Quote:
Bugsy93 kaže: Pogledaj post
Ja pak ne kužim štop lucid dreaming radi na alternativi uz ove paranoidne teme o chemtrailsima, babi vangi i ostalim pizdarijama.

Lucidnost je nešto što svatko može postići i dokazano je stotine puta.

???
Probaj pitat ljude oko sebe jesu ikada shvatili da sanjaju. Ljudi nemaju apsolutnog pojma da takvo što postoji. Gledat će te ko da si sjeo i počeo neki ritual krvi kako bi pozvao demona.

Strašno, opekla sam se jednom kad sam rekla da lucidno sanjam, ne daj da kažem za astralnu projekciju nešto, spalit će me.
Hater is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 10:00   #1713
Ljudi su glupi. Uvijek mi je drago kad mi netko proširi znanje sa stvarima o kojima nisam pojma imao ali da nije nekakvi vuđu đuđu alternative bullshit.
Bugsy93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 15:28   #1714
ah nemozes opet tako ...
sve sto nemozes objasniti ili jos gore dokazati ide pod vuđu đuđu
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 00:55   #1715
Quote:
Kukulkan kaže: Pogledaj post
ah nemozes opet tako ...
sve sto nemozes objasniti ili jos gore dokazati ide pod vuđu đuđu
Tak dugo dok se ne objasni
lik_vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 01:31   #1716
dotle cmo ispariti

bas sam jutros imao neobjasnjive pojave ali eto spadaju u đuđu-vuđu
nazalost nekontrolirano
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 21:27   #1717
Danas sam imao najrealniji san i najstrasniji san u zivotu! Bilo bi mi drago da mi neko objasni sta je ovo.
Nisam mogao da zaspim nekoliko puta,ali sam nekako na misice uspeo,onda sam se opet probudio oko 3 uvece. Oko 10 puta sam pokusavao ponovo da zaspim,ali bezuspesno.
Odjednom ustajem,i kazem sebi strasno ne mogu da zaspim odustajem,necu vise da pokusavam da pokusavam da zaspim.U tom trenutku mi postaje cudno sto su vrata otvorena,a uvek ih drzim zatvorena,i sto mi je otvoren laptop,a uvek ga zatvorim.Izlazim iz sobe i sve je toliko realno da je to strasno,puno je boja,a obicno se nikad ne setim boja u snu,odjednom me nesto doziva u 2 sobu koja je poluotvorena,ulazim i naidjem na neko stvorenje,koje ima kosu koja mu prekriva glavu, kad sam ga pogledao u trenutku je skocio na mene,i ja sam se u tom trenutku probudio u krevetu sav uplasen.Ovo mi je prvi put da imam super realistican san tj. kosmar,koji je bio toliko realan da mi je bilo gotovo nemoguce razaznati da li sanjam ili sam budan.Ako neko moze da mi kaze sta je ovo bio bih mu jako zahvalan posto sam se sav isprepadao jutros
Pavle vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 16:27   #1718
Talking

Spontani lucidni san...
Stravidamus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 20:28   #1719
Često imam lucidne snove, otkad pamtim za sebe. Prvi san iz mog djetinjstva, kojeg pamtim kao lucidnog, jest kad sam 'lebdjela' u dvorištu, jedno metar iznad tla, i jasno čula što sve moji pričaju u kući.Bila je to prava pravcata astralna projekcija.
Istina je da mi je paraliza sna često išla uz takve snove, ali isto tako često i nije. Kad god mi se događala paraliza sna, imala sam osjećaj prisutnosti kraj sebe. Već sam pisala o tome, i samo ću napomenuti da sam uvijek 'to' nešto osjećala kao žensku energiju, žensko biće, ono što ljudi nazivaju 'morom'.
Nisam se mogla micati dok je 'to' bilo kraj mene, ali ne mogu reći da sam se bojala. Jednom sam tom entitetu/mori/energiji/halucinaciji rekla, dok sam ležala i osjećala to kraj sebe: Pusti me na miru i idi gnjaviti nekog drugog. Ne mogu se pomaknuti zbog tebe. Kad ćeš više otići? I odsad pa nadalje kad to doživim, uvijek pričam sa tom 'morom'/halucinacijom, šta god da je to.
Samo što je moj 'sugovornik' prilično nerazgovorljiv, šuti kao zaliven.

Inače, tada doživljavam intenzivnije zvukove i boje, ali san mi bude plitak. U takvim noćima, često se budim i opet zapadnem u san, nastavljajući sanjati isto. Baš sam prošli tjedan imala dva lucidna sna. Sanjala sam mačku koja mi je govorila kako treba pospremiti kuću, koja mi se umiljavala, a ja sam bila svjesna da sanjam. Eh da - u lucidnim snovima često sanjam životinje koje govore.
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 14:41   #1720
Ojla, eto da se i ja javim, cesto vas citam, prije 5 i vise godina imala sam cesto lucidne snove onda su nekako nestali a sad unatrag mjesec dana poceli su se spontano javljati. Jedino me smeta da nemogu kao prije nesmetano letjeti i jos neke stvari. Mislim da je uzrok tomu tbl koje uzimam, nazalost...
rerry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:24.