Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2015., 23:11   #921
Jel ova prica nova ili je oduvijek tako?
Jel ikada radio 'normalno'

Ak sam ja sad tebe dobro shvatio ti imas neki drugi bojler a ne vailantov

Spojio si nespojivo

Ocigledno na bojleru imas montiranu regulaciju po vanjskoj i na nju si spojio obicni on/off termostat?

Tebi ne treba sobni on/off termostat vec sobni korektor, a to je vec velika razlika

Tko zna kak su zice od tog tvog sobnog termostata spojene na tu regulaciju od bojlera....pa ne cudi sta divlja
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 23:15   #922
Quote:
moja-kucica kaže: Pogledaj post
kolko je meni poznato taj moj bojler nema mogucnost ocitavanja nutarnje temp ako mu je nariktano vodjenje po vanjskoj tako da ne znam u kojem on to scenariju bi sebe iskljucivao.
Sad vise nista ne razumijem...ako unutarnja temperatura nije bitna, nego samo vanjska, cemu ti sluzi termostat?
Quote:
dapace, ja cujem na sobnom termostatu kako relej klikne (i tada se bojler pali ili gasi) i on upravalja sa bojlerom a ne bojler sa termostatom ili sa samim sobom.
Znaci ipak termostat pali i gasi....a zasto, ako se bojler vodi prema vanjskoj temperaturi i kazes nema mogucnost ocitavanja unutarnje?
Kako onda ipak dozivljava termostat?
Mozda tebi uopce nije ukljucena ta sonda?
A da se obratis svom ovlastenom serviseru?

Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Ocigledno na bojleru imas montiranu regulaciju po vanjskoj i na nju si spojio obicni on/off termostat?

Tebi ne treba sobni on/off termostat vec sobni korektor, a to je vec velika razlika

Tko zna kak su zice od tog tvog sobnog termostata spojene na tu regulaciju od bojlera....pa ne cudi sta divlja
Calormatic 230 i bojler s vanjskim osjetnikom (ipak)...vrlo neobicna kombinacija.

Edit:
Ovo i nema veze s naslovom teme, jer nije bitan termostat, nego bojler i podesavanje njegove automatike...pa bi mozda na temi o beretti bilo prikladnije, ali ...imas li uputstva?
Nisam citala, ali mozda ovo pomogne. Ili ovo.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 10.01.2015. at 23:32.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 10:51   #923
Gledam ja katalog i upute od te berette
Kao originalni dodatni pribor navodi se i tjedni programator i daljinski upravljac (po slici bi rekao da je to sobni korektor)

Dakle ak postoji originalna oprema za tu regulaciju na bojleru zasto se ona nije uzimala nego vailantova, mozda nisu kompatibilne

A i,sobni termostat i sobni korektor nisu jedno te isto

Osim toga, u ovim uputama a vezano za sobni korektor navode se parametri 50 i 51 na regulatoru pa se valja time zabaviti

A krivulja ti je previsoka i prvo to treba dovesti u red
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 09:37   #924
pozdrav svima, molio bih nekog stručnjaka za pomoć
imam kombi fasadni bojler VUW 242/3-5 R2 i na njega spojeni termostat VRT 250.
Zamijenio bih ga sa VRT 350F pa me zanima postupak prije ugradnje istog. Pretpostavljam da je VRT 250 sada spojen na stezaljke 3 i 4.
Ako je to točno zanima me dali nakon što skinem žice koje vode prema termostatu sa stezaljka 3 i 4 dali treba staviti briku (izmeđi 3 i 4) prije ugradnje prijemnika VRT 350F u eBUS bojlera. Hvala unaprijed.
mrawac.70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 14:42   #925
Stranica 14:
http://www.vaillant.rs/stepone2/data...TIC%20350f.pdf
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 15:17   #926
Čitao sam to uputstvo i baš zato postavio i pitanje brike. Naime, mene zanima točka 5.1 kada se jedinica radio prijemnika montira u bojler. Pod točkom 5.2 objašnjeno je kada se jedinica radio prijemnika montira izvan bojlera i tu se spominje brika između stezaljka 3 i 4. Mene samo zanima dali je isti slučaj i kada se jedinica radio prijemnika montira u bojler, dali se onda stavlja brika ili ne?!
mrawac.70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 15:53   #927
DA
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 19:30   #928
Quote:
bob4 kaže: Pogledaj post
DA
hvala na odgovoru
mrawac.70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 16:42   #929
Pozdrav, molim za pomoć.
Imam vaillant termostat vrt 240.. zanima me, kada postavim ona razdoblja grijanja (h1, h2..) i zatvorim sve radijatore, bojler svejedno radi tj. na displeju mi je osim onog sata i sunca, i ona ograda, kao da je uključen krug grijanja i tako konstantno.. nebi li se to trebalo ugasiti ako nigdje nije otvoren radijator? ili termostat konstantno šalje signal za grijanje iako nisu otvoreni radijatori?
victoria85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 17:06   #930
Ako si podesio da grije, onda salje signal za grijanje...samo zasto bi to radio? Ako ne zelis da grije, onda si narihtaj na termostatu da ne grije...tome i sluzi.
Iako bojleri imaju zastitu (ne znam dal' svi) nije dobro pozatvarati sve radijatore, ostavi bar jedan otvoren. A ako ne zelis da radi smanji na termostatu, odnosno podesi intervale ne-grijanja onako kako ti odgovara.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 17:22   #931
Muči me što mi se čini da prije nije tako radio.. tj da se isključio bar na neko vrijeme a ne da bojler konstantno radi a radijatori zatvoreni.. to znači da kada odem iznenadno od doma, moram na termostatu gasiti grijanje a ne samo zavrnuti radijatore i izaći iz kuće.. jer bojler radi i troši a ja ne grijem..
ja se inače nisam time bavio, ali zbog nekih okolnosti sad se bavim, pa me ispričajte ako je nešto glupost
victoria85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 17:30   #932
Quote:
victoria85 kaže: Pogledaj post
Muči me što mi se čini da prije nije tako radio.. tj da se isključio bar na neko vrijeme a ne da bojler konstantno radi a radijatori zatvoreni..
Ako su svi radijatori zatvoreni, bojler ce prestati raditi kad postigne onu temperaturu koja mu je ogranicena termostatom na bojleru.
Medjutim, nije dobro da radi, ako su svi radijatori zatvoreni, pa bi bilo bolje da ih ne zatvarate. (bojler bi morao imati zasatitu, nekakav by pass da voda u njemu ne zakuha...ali bolje je ipak ostaviti jedan radijator)
Quote:
to znači da kada odem iznenadno od doma, moram na termostatu gasiti grijanje a ne samo zavrnuti radijatore i izaći iz kuće.. jer bojler radi i troši a ja ne grijem..
Pa zar ti nije jednostavnije napraviti jedan pokret na termostatu, nego zatvarati ventile po radijatorima?
Quote:
ja se inače nisam time bavio, ali zbog nekih okolnosti sad se bavim, pa me ispričajte ako je nešto glupost
Kad ides van, jednostavno smanji temperaturu na termostatu...cas posla.
Iako, bolje ti je da ne gasis grijanje sasvim, nego da ga ostavis na eco temperaturi. (cca 4 stupnja niza od zadane dnevne)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 17:44   #933
mhm, okej.. a što ako ne grijem onu sobu u kojoj je termostat uopće, nego neku drugu? ta u kojoj je termostat gotovo nikad ne grijemo.. to znači da će on raditi prema temperaturi u toj sobi- koju nikad ne dostigne, neovisno što je u nekoj drugoj sobi u kojoj je otvoren radijator postignuta ta temperatura?
victoria85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 17:47   #934
Termostat treba biti montiran tamo gdje najvise boravite i gdje zelite imati najvisu temperaturu. Da, ako u sobi gdje je termostat ...(koji je npr. podesen na 22° ) ne radi radijator i prostorija se ne moze zagrijati na zadanu temperaturu, termostat ce stalno davati naredbu za grijanjem i grijanje ce raditi non-stop.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 20:32   #935
okej, hvala na pomoći riješio si mi neke dvojbe
victoria85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 22:40   #936
Moguce rjesenje vam je nabava bezicnog termostata ...kojeg cete onda drzati tamo gdje boravite.
Ili...staviti termostat na najjace pa ce biti kao i da ga nema...a onda termoventilima regulirate temperaturu po prostorijama kako zelite. Kad izlazite i zelite ugasiti grijanje stavite termostat na najmanje ...ili na recimo 10-15°...da se bas ne rashladi dok vas nema.
Obzirom da je u prostoriji gdje je montiran hladno..treba otkriti na koliko se pali...pa ostaviti tu negdje, da povremeno upali i grije druge prostorije. Ako izlazite na kratko...par sati....ok je staviti na najmanje...i grijanje nece raditi. Kad dodjete, opet stavite na najjace (i nece imati nikavu funkciju osim sto se ukljucili grijanje) i sluzite se termoventilima.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 19:25   #937
Termostat modulirajući

Zamijenio bih stari Vaillant termostat za bojler koji radi na dvije žice. Kupio sam modulirajući koji radi od 5-30 stupnjeva. On ima 4 mjesta za spajanje. Kad spojim prema shemi novi termostat upali bojler ali ga ne mogu ugasiti bez obzira na mijenjanje temperature. Može li pomoć MOLIM. Vjerujem da bi trebalo raditi ali....

https://www.mediafire.com/?0w3434rq0r3bnqc

Zadnje uređivanje gloncare : 31.01.2015. at 19:58. Reason: dodavanje slike
gloncare is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 14:48   #938
Ako u zidu imas samo dvije zice onda je stari vjerojatno radio na baterije a ne na 220 (24) V.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 00:23   #939
Mogu li pitati---moze li vrc 410 na wuv soe 242/3-3m tj. gdje se tocno spaja vanjski senzor....do studenoga nije hitno
8miki0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 16:00   #940
još malo pa počinje sezona grijanja, pa evo jednog upita za iskusnjare. Želim promjeniti VRT 30 termostat s digitalnim programilnim.

Zovem firmu gdje radim servis bojlera, tražim ponudu za neki od Calormatic modela od Vailanta.
Daju protuponudu za neki noname EMOS termostat uz napomenu "kak je to sve isto", ali je ovo dosta povoljnije. (http://www.chipoteka.hr/artikl/10452...s#tab-info-tab)

Želim isprogramirati termostat da mi ujutro bude toplo kad idem na posao, da me dočeka topli stan kad dođem doma i da spusti temperaturu poslije 22h. Isto tako želim vikend program.

Da li stvarno stoji tvrdnja da je to "sve isto", ili se ipak više isplati platiti 800+ kuna za Vaillantov termostat?
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:13.