Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2007., 14:29   #41
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Kad se to desilo?

prije 2 i po mjeseca... ova godina je katastrofalna
apsolutno sve koje poznajem su imali nesreću sa autom, čak i ja... ali ona je najgore prošla. sada se oporavila

neko vrijeme sam mislila da sanjam prošli život, naime svaki put bi sanjala jednog te istog tipa na kraju svakog sna bi mi umro na rukama, ja bi vrištala i plakala. Imao je dugu kosu, svaki put bi mi govorio : " zar me se ne sječaš, to sam ja... moraš me se sjetiti, ubrzo hočeš..." uvijek bi govorio nešto u tom stilu. Kada bi se probudila bila bi cijeli dan iz bedirana... 6 puta sam to sanjala.

Zadnje uređivanje eponine_fideale : 03.09.2007. at 14:54. Reason: zaboravila sam nešto napisati
eponine_fideale is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 10:57   #42
moja mama je vec par puta sanjala kako ljudi umiru .. ono, dodje joj i kaze ja sam umro jel znas to? .. obicno se radilo o nekim daljim poznanicima a jednom i o clanu obitelji .. i svi su umrli par dana od sna

vec dugo smo svi zgrozeni cim nesto tako sanja .. npr. da netko nije dobro .. i onda cjeli dan samo iscekujemo hoce li se sta desiti .. ma koma je taj dar ili sta vec bio
zlatna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 14:24   #43
Quote:
canex kaže: Pogledaj post
nije to...
teško je opisati točno kako to izgleda, uglavnom san kao san je toliko beznačajan da ga se ne sjećaš...sve dok se ne nađeš u identičnoj situaciji (i kad kažem identičnoj, mislim identičnoj - ne sličnoj, ne nalik na san)...i sugovornik izgovori nešto što djeluje kao okidač i u tom momentu se sjetiš da si sanjao točno tu situaciju - od onda nadalje sve ti se odigrava kao da gledaš film...kratak film od 10 - 15 sekundi maksimalno...
svaka riječ je na svom mjestu, svaki pozadinski zvuk, cijelo okruženje je točno onako kao što je bilo u snu...
upravo to
ja se snova najcesce ni ne sjecam,ali kad sam u snu u kojem sam svjesna toga da sanjam => taj se uvijek obistini,i to je tako oduvijek
.:Nightwish:. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 15:25   #44
Quote:
.:Nightwish:. kaže: Pogledaj post
upravo to
ja se snova najcesce ni ne sjecam,ali kad sam u snu u kojem sam svjesna toga da sanjam => taj se uvijek obistini,i to je tako oduvijek
U potpunost se slažem, ja takva iskustva imam godinama, mada moram priznati da sam lucidne snove takvog inteziteta imao puno češće kad sam bio dijete.

Ja sam naime godinama, gotovo svakodnevno sanjao pojedine motive iz svog okruženja u naselju u kojem sam živio kao dijete. Da pojasnim ;svaku bih noć sanjao uobičajene zbrkane snove kakve svi sanjamo i koji su ništa drugo do li recikliranje impresija koje akumuliramo tjekom dana ili godina, ali bi se uvijek kroz te različite snove i kaotična zbivanja "provlačila" jedna konstanta. Svi bi se snovi odvijali "pred" ili "oko" nekog motiva iz mog životnog okruženja koji se tu zatekao više u formi kulise pred kojom se sve zbivalo u snu nego nečeg što je aktivno u tom snu sudjelovalo. Npr. Godinama sam kao dijete sanjao kako se sva ta različita događanja,ti različiti snovi odvijaju uz tramvaje i tramvajsku prugu, čega sam u fazi sanjanaj bio tek površno svjestan. To je trajalo godinama, uvijek ista kulisa, uvijek isti motiv na marginama sna ; tramvji i tramvajska pruga. Povremeno, kad bih na neki način obratio pažnju na tu kulisu san bi uvijek dobio na "kvaliteti", jednostavno bi me preplavile emocije koje je teško opisati i čitavo bi se događanje usmjerilo na kulisu i tad bi počelo. Vidio sam tramvaje kakve do tad nikad nisam prije vidio - npr."češki" tramvji ( moram napomenuti da su u to vrijeme u Zagrebu postijali samo stari tramvji, "češki" su za to vrijeme bili čista fantastika ), zatim ti su tramvaji u mom snu dolazili preko mosta i prolazili prugom uz moju zgradu gdje su se okretali ( živio sam tada u Zapruđu, mosta Mladosti još nije bilo, a pruge ni u planovima, a da ih je i bilo ja sam kao dijete bio premalen da bi toga bio svjestan), svi su bili plave boje i jasno se sjećam brojeva koje su imali ; 66, 77 i 88. Moram napomenuti da se taj 1 te isti san ponavljao uvijek iznova kad bi postao "svjestan" ili skrenuo pažnju sa glavnog događaja iz sna na kulise koja je nekako uvijek bile prisutne na "marginama" - tramvaje. Znači jedan te isti san : Tramvaji prelaze most, idu prugom pored moje zgrade i tu se okreću. Brojevi su im 66,77 i 88. Nemoram vam objašnjavati svoje ushićenje kada je konačno most Mladosti sagrađen, pruge i tramvaj nakon toga još godinama nije bilo. San se i dalje ponavljao sve dok konačno i pruga nije izgrađena. Prvi tramvaj je bio br. 6., tramvaji 7 i 8 pojavili su se teka puno kasnije, ali sam ja već naveliko trubio okolo da će tako i biti. Nažalost bili smo djeca i takve se stvari zaborave. Nakon toga sanjao sam u kontinuitetu godinama prugu i tramvaje kako prolaze uz Velesajam i idu ka okretištu u Zapruđu ( Zagreb za sve vas koji niste iz Zagreba ). Pruge tada nije bilo. Razlika je bile jedino u tome da ovaj put nisam sanjao tramvaje koji prolaze pored mene, već da se u njima vozim. I to godinama - više od par stotina puta ; 1 te isti san ( ne cijelu noć, ali bar par minuta koje su na neki način tematski bile ukorporirane u sadržaj uobičajenih snova ). Napominjem još jednom da je san uvijek dobivao na kvaliteti - čeznutljivom osjećaju koji je teško opisati - kad bih ga ponovo doživio, što me tjeralo da ga uvijek ponovo želim sanjati. Da ne duljim - pruga je uz Velesajam izgrađena, tramvaj je krenuo, a ja sam se redovno njime vozio iz srednje škole preko Jadranskog mosta. Sanjao sam također i Jadranski most u kontinuitetu, zatim Ininu zgradu uz Velesajam, također u kontinuitetu godinama prije nego su sagrađeni. Što se Inine zgrade tiče, ispričao sam taj san prijatelju koji se toga i dan danas sjeća. Znam da me je kad se zgrada izgradila zadirkivao, jer sam mu rekao da su u mom snu na prizemlju staklene zgrade koju sam sanjao - bili automobili. Onda ih nije bilo, ali se par godina kasnije tamo pjavio salon automobila - i dan danas je tu ! Masu još primjera ima i mogao bi o tome romane napisati. Ono što bih naglasio kao zaključak je sljedeće ; sve o čemu sam sanjao bilo je iz mog neposrednog životnog okruženja i na neki način povezano s mojim životom, i za kraj ; naučio sam se prepoznavati takove snove jer imaju jednu neponovljivu "kvalitet", jedan osjećaj ushićenja i duboke čežnje koju je teško opisat, no ta "kvaliteta" ih nepogrešivo kvalificira u snove na koje treba obratiti pažnju. Imam ih i danas, ali ne u tolikoj mjeri kao nekada.
Rexadria is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 21:17   #45
Vidoviti i proročanski snovi

Več duži perid života imam snove koje ja osobno nazivam vidovitim,obično dolaze u fleševima ne sanjam ih svaki dan,obično su snovi takvi koji prikazuju katastrofalne događaje,koji će zaokupiti pažnju medija i o njima će se puno govoriti,informacije koje primam sastoje se od točnog opisa događaja sljeda ali ne imena osoba, ali sam i u dosta slučajeva osobno sudionik istih kao napranjam da letim avionom nad jednim Američkim gradom i vidim da je okružen vodom vidim avion kako udara u zgradu u središtu grada kosture zgrada iz kojih se izdiže dim kao gljiva vidim osječam da je sad red da moj avion padne padam znam da pogibam pomiren s situacijom da tako mora biti i da to nemogu izbjeći apsurd nakon svega toga nakon dv dana na tv vidim iz Njuorka sliku koja je identična mojim snovima ostajem osupnut jer to nisam očekivao sanjam ij snove koji se nikad ne ostvaruju ja ih nazivam normalnim po me u dosta slučajeva ovi iznenade jer mislim kao u slučaju Tsunamija u Indoneziji jednostavno sam mislio da je to nemoguče da se dogodi ali dogodilo se a da ne govorim za sijaset događaja u našoj zemlji koji su se ostvarili i to večinom 48 sati nako sanjanja
Pitanje je sada kojim načinom dobivamo unaprijed informacije i dali neko ima slična iskustva
__________________
Zvirkk
Zvirak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 20:27   #46
Recimo da je to istina sto si napisao i nije neka paljevina...

Pa da...ja sam citao slicne vizije nekih ljudi...sad, na koji nacin dobivaju takve informacije???hmmm tesko pitanje.
Mene vise zanima tko su ti ljudi i zasto se bas njima otkrivaju neke stvari? Da li su te vizije privukli oni u svoj zivot ili su bili vec pre izabrani. Mozda je to nagrada za njihov nacin zivota

Imas li kakve posebne snove za koje mislis da su nesto znacili a nisu se jos ostvarili? Da li uopce znas koji su snovi vidoviti a koji normalni ili to shvatis kad se vizije ostvare? Da li se ti desavalo da dozivis viziju dok si budan ili dolaze samo u snovima?
srki2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 22:09   #47
tražeći po netu jedino s prostora bivše juge pronašao sam da postoji jedan čovjek s vizijama sličnim meni samo on osjeća bol u snu a kod mene nema boli ja jednostavno umirem i to prilićno pomiren s nastalom situacijom,u većini slučajeva snovi realno pokazuju stanje koje če se odigrati i umjesto imena mjesta dobivam slikovit opis područja koji moram odgonetnuti to se odnosi na strane zemlje gdje nisam nikad bio,dok kod nas mi se lokacija događaja potvrđuje s onim što je moj mozak zapamtio o tom mjestu koje mi je poznato,naprimjer u slučaju najave cunamija prikazan mi je jedan veliki hotel u mom mjestu ali koji je u snu imao ispred bazen palme i ležaljke koje su ti ogromni valovi nosili kao na slikama koje su kasnije stizale iz pogođenih područja itd a kad sam se probudio ni sam nisam vjerovao da je tako nešto moguče jer su valovi doslovno rušili sve a za takav cunami do tad nisam ni čuo.Dnevni fleševi se događaju spontano bez ikakvog povoda pomislim u Londonu će eksplodirati bomba pa onda mi dođu brojevi do 6 stanka i sveukupno se pokaže 10,i onda gledamo tv i vidimo da je puklo 6 a ja kažem ima ih deset i oni pronađu ostale neksplodirane ovo je samo jedan detalj kojim ti želim kazati da iz nekog razloga dobijem takve informacije i ja tražim objašnjene i ljude koji imaju slične doživljaje
__________________
Zvirkk
Zvirak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 22:31   #48
Evo ja sam naprimer sanjao skoro u noci vise snova sa samim nekim katastrofama. U zadnjoj sam znao da cemo svi umrjeti. Treslo se svo nebo, grmilo je svi smo bili pognuti i cekali kraj, ja sam sestru tjesio da ce biti sve u redu i također sam bio pomiren sa situacijom...sanjao sam vise takvih snova no nije ovo moja tema i moji snovi se nikad nisu ostvarili u takvom smislu kako je bilo u snovima prikazano.

...zapanjujuce je to da ti nalazis svoje vizije u zivotu, realnosti i u skoroj buducnosti.

...ako budes imao jos kakvu viziju vezanu za podrucje bivse juge, bilo bi fino od tebe da je podjelis sa nama. Mozda spasis i koji zivot.

...nisi mi odgovorio dali razlikujes vizije od obicnih normalnih snova u tenutku sanjanja ili odmah posle? I kada si poceo dobivati takve vizije. Jeli povod bio neki odredjeni dogadjaj ili je doslo spontano?
srki2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 21:03   #49
ove

činjenice su sljedeće prvo to uopće za mene nije zapanjujuće jer snovi pristižu samo njima znanim redosljedom i u pravilu ostvare se 48 sati nakon sanjanja intezitet primanja je pojačan ukoliko se nalazim u nekoj stresnoj situaciji dok kod dnevnih vizija iz ćista mira dobijem neku informaciju koja tog momenta nema nikakve veze s trenutnom zanimacijom,nekad imam izražen deja vu i kad ga analiziram sjetim se da sam to mjesto ili događaj vidio u snu ali sam ga vjerovatno smetnuo kao nevažno
__________________
Zvirkk
Zvirak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 18:00   #50
cuj Zvirak, mogla bi ovo biti zanimljiva tema da ne pises tako 'senzacionalno'
tako zasljepljen selfproclaimed 'cinjenicama'

sto reci na takav san, osim da sam i ja sanjala jedan vrlo slican
zapisan 1999 godine, crno na bijelo, oujea
stvar je u tome sto ni ti ni ja nismo sanjali veliku neonsku reklamu
na kojoj pise NEW YORK, TWIN TOWERS

istina, right ?

nema pravila, nema cinjenica, nema 'znanja'
samo sjecanje da si jednom sanjao
poseban san
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 20:20   #51
e

a zašto bi uopče trebalo sanjati reklamu meni je u snu bilo sasvim sve jedno ja to nisam tražio ali sam znao kako izgleda i moja podsvjest mi je dala do znanja da je to Newyork,a jedna važna činjenica koju sam ispustio san sam sanjao oko 3 sata popodne i probudio sam se u znoju i sav rastrešen što inače nije običaj i odmah sam ispričao isti petorici osoba od koji su neki prvi put bili kod mene i prviput me upoznali poslovno nije mi bilo na kraj pameti nekakav senzaciolizam inače bi zvao Arenu ili ostale časopise ali me to ne zanima,ovdje prvenstveno ne želim raspravljati sa budalama nego pokušati proniknuti u još uvijek misterij na koji način i zbog čega primamo poruke za događaje koji će se dogoditi i dali je budučnost predvidiva jer ja sam se osobno uvjerio da jest i niko me drugačije nemože uvjeriti..........
inače ako si pročitao sve ja nikad nisam tvrdio da sam sto posto siguran što se tiče lokacije nekad je opisna ali je događaj uvijek dosta dobro slikovno prikazan.....
__________________
Zvirkk

Zadnje uređivanje Zvirak : 25.02.2008. at 20:32. Reason: dodatak
Zvirak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 14:44   #52
Kontrola događaja u snu

Neku noć sam imao san, ma neka bezveze radnja, i odjednom kao da mi je kroz misli prošla spoznaja da ja mogu mijenjati događaje u svom snu kako ja hoću, i uspio sam. Trajalo je vrlo kratko ali bilo je SUPER!!! Pa me zanima kako je to moguće? A čitao sam o aparatu ne nekom istraživačkom institutu u Velikoj Britaniji koji, kad utonemo u san, šalje signal mozgu i mi smo zapravo budni u vlastito snu.
__________________
Nije bogat onaj tko nema nego onaj tko ima.
ravencrow88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 17:31   #53
sad ti si druga osoba u dva dana koja pita za istu stvar, jučer sam temu preselila na duhovnost jer nikog nije interesiralo
https://www.forum.hr/showthread.php?t=320753

ali vidim da ni tamo nije bilo reakcija.

šteta - tema je super.
pa ništa...
udružite se za početak i počnite pričati o svojim iskustvima?

evo nešto za kontolu snova
http://www.hemisyncforyou.com/store/...?idproduct=771
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 23:18   #54
TEMA JE PREDOBRA....Steta kaj se nitko ne javlja....
Evo ovak: Pricao mi je jedan frend da je dozivio nesto slicno kad je bio manji....Spavao je i sanjao da je gledao raspored sati al ga nije mogao procitati, i onda se sjetio da sanja, jel se u snu nemoze citat, pa je radio svakakve gluposti i uzivao...
__________________
I get knocked down, but I get up again, you're never gonna keep me down...
Like pure poison is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 23:27   #55
pa naravno da mozes mjenjati dogadaje u snu, ljude, sto god vec sanjas, to se zove cini mi se svjesno sanjanje, sanjas a znas da sanjas
ne kuzim, kaj je tu cudno?? i kaj ce ti aparat za to?
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 10:42   #56
Quote:
ravencrow88 kaže: Pogledaj post
Neku noć sam imao san, ma neka bezveze radnja, i odjednom kao da mi je kroz misli prošla spoznaja da ja mogu mijenjati događaje u svom snu kako ja hoću, i uspio sam. Trajalo je vrlo kratko ali bilo je SUPER!!! Pa me zanima kako je to moguće? A čitao sam o aparatu ne nekom istraživačkom institutu u Velikoj Britaniji koji, kad utonemo u san, šalje signal mozgu i mi smo zapravo budni u vlastito snu.
I meni se to dogada i stvarno je super... Mozda kada bi se dovoljno istrenira mozda bi i moga sanjat sta oces
__________________
But who prays for Satan? Who, in eighteen centuries, has had the common humanity to pray for the one sinner that needed it most?

Mark Twain
fallenjokerXIII is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 15:14   #57
meni se dva puta dogodilo da znam da sanjam čak sam priji u snu rekla,
moš pričati šta hoćeš ja znam da je ovo samo sanjam.
i ja sam čitala knjigu o tome kako
svijesno sanjati ali nije mi uspjelo,dobro nisam se ni trudila previše.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 15:39   #58
jednom uspia ..
da znate kako sam to lijepo iskoristia...
mister vain is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 15:40   #59
puno puta sam to doživio...skroz fora...
Flo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 18:36   #60
ja lucidno sanjam većinu puta. niš posebno
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.