Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2011., 16:29   #61
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
ti ovo zbilja ili???
jesi kojim slučajem pročitao/la zadnjih niti 10 postova?
mislim stvarno...

pod 2. mi nije jasno kako je nemaš, ako je nisi ni imao/la dosad onda ne znam, ali ako si je imao/la pa je istekla treba je svakako donijeti na uništenje, bez toga nema nove, a ako si je pak izgubio/la trebala si prijaviti gubitak kako bi je se proglasilo nevažećom...sad si još možeš i sranje navuć na vrat ako nisi na vrijeme (odmah) prijavila gubitak jednog od osobnih dokumenata (pasoša) koji je podložan mogućoj zloupotrebi.


A da ne velim da se rano sjetio...
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 22:00   #62
Lagano pitanje.
Dolazim u 6mj. Avion mi slijece u 13.15. Posto nisam iz Zg. koliko ce mi otprilike vremenski trebat do Petrinjske 30.
Jel moguce izvadit putovnicu taj isti dan?
Zahvaljujem!
galman99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 12:25   #63
help ljudi, pliz

idem idući tjedan raditi biometrijsku putovnicu i zanima me ostaje li broj putovnice isti kao na staroj - kako broj treba za kupnju avio karte, ako ne moram, ne bih čekala dok ne dobijem novu, ako je broj isti..?

help pliz
__________________
I don't know the answer, but I admire the problem.
Copycat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 14:26   #64
mislim da ne..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 15:11   #65
Quote:
Copycat kaže: Pogledaj post
help ljudi, pliz

idem idući tjedan raditi biometrijsku putovnicu i zanima me ostaje li broj putovnice isti kao na staroj - kako broj treba za kupnju avio karte, ako ne moram, ne bih čekala dok ne dobijem novu, ako je broj isti..?

help pliz
broj ti se mijenja. ako ti je hitno, možeš zatražiti izradu putovnice po žurnom postupku. jest da ti je skuplja, ali je zato za dan ili dva gotova.
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 01:43   #66
Sada cu malo otici u off, ali situacija je slijedeca: dolazim hitno po novu putovnicu u zagreb po zurnom postupku. Putovnica mi istjece sada 30.05. a osobna mi je istekla prosle god a da nisam ni znala. Tu se nadam da cu nesto smuvati. Nego, slijecem u Zadar u subotu, u nedjelju dolazim u Zagreb. Zanima me, (ako ima netk oda je iz Zagreba), posto je uprava u Petrinjskoj - da li u blizini ima neki hotel, nesto najblize gdje mogu da otpjesacim?(ne znam ni gdje se Petrinjska nalazi), da li je daleko od autobuskog kolodvora? Ne znam uopce kako da se organiziram. Avionsku kartu ne mogu bukirati unaprijed zbog novog broja putovnice, ali to cu uciniti cim je dobijem. Da li u tom okrugu ima i neka turisticka agencija ili mjesto gdje mogu kupiti avionsku kartu? Ovo za hotel mi je mnogo bitno jer u nedjelju vec mora da bude rezervisan. Ne znam ni koliko dugo da bukiram jer ako dobijem putovnicu isti dan moram da jurim da bukiram avionsku kartu. Nadam se da nisam previse otisla u off, ali sve zbog putovnice
Nisam se nista organizirala a polijecem sada u subotu.
I u slucaju da do Petrinjske moram taksijem, koliko naplacuju generalno?
Nadam se da ovdje ima nekoga iz Zagreba ko ce da me prosvijetli i udjeli koji savjet koji necu naci na mapi grada Zagreba.
Hvala vam mnogo!
electryone is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 05:35   #67
Petrinjska ulica ti je u samom centru Zagreba, izlazi na Trg bana Jelačića. Kad stojiš na samom Trgu, radi se o koso položenoj ulici u njegovom jugoistočnom kutu. Za hotele ne znam, jedino što mi pada na pamet je hotel Jadran na križanju Draškovićeve i Vlaške ulice, čuo sam da nije preskup a usluga odlična. On se nalazi doslovno 10min lagane šetnje od MUPa u Petrinjskoj. Pogledaj kartu, vidjet ćeš odmah i Petrinjsku. U Praškoj ulici koju također vidiš na karti a nalazi se uz samu Petrinjsku imaš 3 turističke agencije i ured Croatia Airlinesa. Od Petrinjske do Zračne Luke ako ideš s Taxi Cammeo ti je mislim oko 90kn, a s Radio Taxi Zagreb oko 130+kn
Slym is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 17:25   #68
Rade li oni subotom? Moram po novu osobnu
Ima li jos onakvih nesnosljivih guzvi??
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 18:20   #69
Quote:
electryone kaže: Pogledaj post
Sada cu malo otici u off, ali situacija je slijedeca: dolazim hitno po novu putovnicu u zagreb po zurnom postupku. Putovnica mi istjece sada 30.05. a osobna mi je istekla prosle god a da nisam ni znala. Tu se nadam da cu nesto smuvati. Nego, slijecem u Zadar u subotu, u nedjelju dolazim u Zagreb. Zanima me, (ako ima netk oda je iz Zagreba), posto je uprava u Petrinjskoj - da li u blizini ima neki hotel, nesto najblize gdje mogu da otpjesacim?(ne znam ni gdje se Petrinjska nalazi), da li je daleko od autobuskog kolodvora? Ne znam uopce kako da se organiziram. Avionsku kartu ne mogu bukirati unaprijed zbog novog broja putovnice, ali to cu uciniti cim je dobijem. Da li u tom okrugu ima i neka turisticka agencija ili mjesto gdje mogu kupiti avionsku kartu? Ovo za hotel mi je mnogo bitno jer u nedjelju vec mora da bude rezervisan. Ne znam ni koliko dugo da bukiram jer ako dobijem putovnicu isti dan moram da jurim da bukiram avionsku kartu. Nadam se da nisam previse otisla u off, ali sve zbog putovnice
Nisam se nista organizirala a polijecem sada u subotu.
I u slucaju da do Petrinjske moram taksijem, koliko naplacuju generalno?
Nadam se da ovdje ima nekoga iz Zagreba ko ce da me prosvijetli i udjeli koji savjet koji necu naci na mapi grada Zagreba.
Hvala vam mnogo!
Vidim da je netko napisao da Petrinjska izlazi na TRg ali izlazi i na Glavni kolodvor, gdje odmah na desno imas hotel kojem se ja sad nikako nemugu sjetit imena,ali i u samoj petrinjskoj ti je hotel Astoria. Kada izades iz Petrinjske na tu stranu prema Glavnom kolodovru, i krenes lijevo po branimirovoj ulici s ljeve strane imas nekoliko turistickih agencija pa mozes tamo pitat za karte ili krenes desno prema importane centru,tamo ih ima stvarno puno...
__________________
PROTIV!
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 19:05   #70
nevezano na temu - kad se krene Petrinjskom od GK, odmah na ćošku (sa znači Branimirovom) s leve strane je hotel Central, a malo niže desno u ulici i hostel za mlade. Astoria je onda još niže desno, nakon raskršća sa Šenoinom, a prije zelenog vala (Hatzove).
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 21:59   #71
Je, tak je, hotel Central (3 zvjezdice) je odmah na uglu Petrinjske kod Glavnog kolodvora, hotel Astoria (4 zvjezdice- ja bih tamo ) je u samoj Petrinjskoj, a tu je negdje i hostel.
Sve je to na par minuta hoda od MUP-a. Nešto dalje, ali opet blizu su ti i hotel Arcotel i Sheraton i Palace, ma i Regent Esplanade je blizu. Kad gledam, sve je to na max 10-15 minuta hoda ako ne i kraće, mali smo grad.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 08:51   #72
Uspjela sam nac odgovor, jucer sam bila u guzvi nisam stigla sve procitati. Svejedno hvala
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 13:41   #73
Treba mi putovnica žurnim postupkom. Problem nije u ničem nego u razlogu. Nije baš nešto objektivno hitan (odlazak na koncert, ali zbilja prije nisam mogao predvidjeti, a 2 i pol tjedna je dosta vremena da izvadim normalnim putem).

Koliko rigorozno kontroliraju te hitne razloge i mogu li to navesti kao razlog ili da izmislim nešto drugo (ako je moguće) ili da odustanem od puta (makar mi onda propada dosta novaca i koncert..... :/

unaprijed zahvaljujem na pomoći!
jfutach is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 18:10   #74
mislim d više niš ne kontroliraju, sam daj neki zahtjev zakaj, uplati 100 il kolko kn više i bok. dobiješ isti ili drugi dan, max. 2 dana.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 16:09   #75
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
mislim d više niš ne kontroliraju, sam daj neki zahtjev zakaj, uplati 100 il kolko kn više i bok. dobiješ isti ili drugi dan, max. 2 dana.
mislim da je više od 100kn razlika.
630kn je putovnica po žurnom.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 11:51   #76
Pitanje!

Produljenje putovnice....koliko kosta i koliko se dugo ceka ako nije zurni postupak nego redovni....

za zurno znam da je 600-700 kn

hvala puno!
bezsmisla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 15:00   #77
cca. 450 kn sveskup, 2 do 3 tjedna, kako kad.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 19:15   #78
ljudi, ne znam jel ovo pravo pitanje za ovu temu...ako nije, ispricavam se
vidjela sam da za novu putovnicu treba uvjerenje o matičnom broju građana , zanima me mogu li to izvaditi bilo gdje u RH ili samo u gradu u kojem sam prijavljenja? hvaaaalaaaa vam
cok'lada is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 22:44   #79
Quote:
cok'lada kaže: Pogledaj post
vidjela sam da za novu putovnicu treba uvjerenje o matičnom broju građana
Kakav matični broj?? Zar nemamo svi sada samo i jedino OIB?
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 10:47   #80
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Kakav matični broj?? Zar nemamo svi sada samo i jedino OIB?
UuuUUh mozda sam ja nesto pobrkala
cok'lada is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:13.