Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2015., 00:43   #141
Nisam ziher, no možda i da, ako nisi mijenjao podatke o prebivalištu s te stare, istekle osobne, provjeri na MUP-ovom webu il ih cimni telefonski.
Pa napravi i osobnu usput, za istočne susjede i EU nam pasoš više ni ne treba, "samo" za preko bare i ostale kontinente.



ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 15:17   #142
Trebao bih ići vlakom/busom Zagreb - Beograd - Bukurešt.

Da li se cijela ruta može uz osobnu ili mi u nekoj fazi treba putovnica? Koliko sam vidio trebalo bi se moći sve samo sa osobnom, no svejedno bih se želio raspitati. Ima li neki mail/telefon od sektora u MUP-u nadležnog za to pitanje? Ili ako netko od vas zna?

Unaprijed hvala na odgovorima!
Kobelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 16:53   #143
trebalo bi sve osobna, vredi kako unutar eu, tako i za prelazak susedima (bih, srbija, cg). al cimni mup svejedno, ak te frka i oš bit baš 101% ziher
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 13:31   #144
Poz zanima me dali jos uvijek postoji mogućnost da maloljetna djeca(3.5 i 1.5 god) budu na majcinoj putovnici? znam da je to davno nekada moglo pa me zanima jel jos uvijek to postoji.
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 18:02   #145
ne. svatko svoju putovnicu, kao i osobnu.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 12:34   #146
moja putovnica istece za 4 mjeseca. putujem za nekoliko dana u svedsku. ne znam hoce li mi dotad doci osobna (ukraden mi je novcanik i ta putovnica je trenutno jedini dokument koji imam). mama mi sad nesto govori da mi mogu praviti problem jer mi je putovnica pred istekom (4 mjeseca). mislim jel to moguce i jel itko ikad imao takvo iskustvo? o cemu se tu radi? hvala
teazoldyck is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 13:50   #147
pa ak ti jos vrijedi sve je ok, problem je ak ostanes gore vise od 4 mjeseca pa ti istekne
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 14:47   #148
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
pa ak ti jos vrijedi sve je ok, problem je ak ostanes gore vise od 4 mjeseca pa ti istekne
e to i ja mislim i govorim staroj a ona uvjerena da je cula nesto.. ma hvala!
teazoldyck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 23:40   #149
Dobar dan.
U srijedu bih trebala otputovati na festival izvan drzave.
Buduci da mi je osobna istekla, 6. svibnja podnijela sam zahtjev za izradu nove, ali ocito nece biti gotova do srijede.

Mogu li ja s nevazecom osobnom i onim papiricem (?) koji sam dobila pri podnosenju zahtjeva takoder podnijeti zahtjev za izradu hitne putovnice?
Koliko je festival opravdan razlog za hitnu izradu?
Ako ja predam zahtjev za hitnu putovnicu u ponedjeljak u 12, hoce li mi ona biti gotova do srijede u 12 (ako sama dodem po nju) ili tek u cetvrtak? 48 sati ovo ono.
Prokleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 02:21   #150
Quote:
Prokleta kaže: Pogledaj post
Dobar dan.
U srijedu bih trebala otputovati na festival izvan drzave.
Buduci da mi je osobna istekla, 6. svibnja podnijela sam zahtjev za izradu nove, ali ocito nece biti gotova do srijede.

Mogu li ja s nevazecom osobnom i onim papiricem (?) koji sam dobila pri podnosenju zahtjeva takoder podnijeti zahtjev za izradu hitne putovnice?
Koliko je festival opravdan razlog za hitnu izradu?
Ako ja predam zahtjev za hitnu putovnicu u ponedjeljak u 12, hoce li mi ona biti gotova do srijede u 12 (ako sama dodem po nju) ili tek u cetvrtak? 48 sati ovo ono.
mislim da se hitan postupak izdavanja placa dodatno i to dosta para, uglavnom gotova je za 48 h u hitnom postupku

evo:

http://www.policija.hr/44.aspx

Quote:
Uputa o proceduri za izdavanje putovnice u žurnom postupku
zahtjev za izdavanje putovnice podnosi se osobno (za maloljetne i poslovno nesposobne osobe zahtjev za izdavanje putovnice podnose roditelji, odnosno zakonski zastupnik), te je zahtjevu potrebno priložiti:
dokaz o uplati novčanog iznosa od 410 kuna za izdavanje putovnice u žurnom postupku za koju se zahtjev podnosi u Policijskoj upravi zagrebačkoj, odnosno iznosa od 465 kuna za putovnicu u žurnom postupku za koju se zahtjev podnosi u drugim policijskim upravama ili u policijskim postajama koje su u sastavu tih drugih policijskih uprava. Uplata se može izvršiti na uplatnom mjestu pošte, FINA-e, poslovne banke ili putem internet bankarstva na račun državnog proračuna RH. Uplatu je potrebno izvršiti na IBAN državnog proračuna broj: HR1210010051863000160 uz naznaku za putovnicu po modelu HR65 7005-434-OIB (navesti OIB osobe kojoj će se izraditi putovnica)
upravnu pristojbu u iznosu od 220 kuna (20 kuna u državnim biljezima, a iznos od 200 kuna putem uplatnice ili putem Internet bankarstva. Pod opis plaćanja potrebno je navesti "državne upravne pristojbe", a uplatu izvršiti na IBAN broj državnog proračuna HR1210010051863000160 po modelu HR64 5002-713-23043.
osobnu iskaznicu ili drugu ispravu na temelju koje se može provjeriti identitet i hrvatsko državljanstvo
1 fotografiju - 35 x 45 mm, (naglasak fotografu da je fotografija za biometrijsku putovnicu)
staru putnu ispravu, koja će se poništiti i vratiti (osim ako se putna isprava ne podiže prvi puta)
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 18:25   #151
Pa nek kosta kolko kosta, samo da putovnica bude gotova na vrijeme. Mene samo jebe da mi ne bi trazili neke potvrde ili dokaze ili pizde mile matere zasto mi putovnica treba tako brzo.
Prokleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 14:02   #152
Quote:
Prokleta kaže: Pogledaj post
Pa nek kosta kolko kosta, samo da putovnica bude gotova na vrijeme. Mene samo jebe da mi ne bi trazili neke potvrde ili dokaze ili pizde mile matere zasto mi putovnica treba tako brzo.
tvoj razlog za putovanje je jednako dobar kao i bilo čiji drugi. ne brini, boli ti njih briga zapravo zašto ti putuješ, sve je to samo forme radi. platit ćeš više i
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 18:16   #153
Hvala ti, eto bas dosla iz MUP-a, ipak su mi napravili osobnu.
Prokleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 15:37   #154
U 10. mjesecu planiram putovati van EU, međutim, istekla mi je putovnica. E sad, ne znam je li problem to što mi je prebivalište izvan Zagreba - tj. mogu li unatoč tome napraviti putovnicu u ZG? A krajnje mi je nepraktično sad putovati doma...
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 16:41   #155
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
U 10. mjesecu planiram putovati van EU, međutim, istekla mi je putovnica. E sad, ne znam je li problem to što mi je prebivalište izvan Zagreba - tj. mogu li unatoč tome napraviti putovnicu u ZG?...
prema ovom, možeš:

"GDJE SE PODNOSI ZAHTJEV ZA IZDAVANJE PUTOVNICE

Zahtjev za izdavanje putovnice podnosi se osobno u policijskoj upravi odnosno policijskoj postaji koja ima upravne poslove, dakle referadu za izdavanje osobnih isprava, neovisno gdje građanin ima prijavljeno prebivalište.

Građaninu koji boravi u inozemstvu putovnicu može izdati i diplomatska misija ili konzularni ured Republike Hrvatske."

http://stari.mup.hr/44.aspx

no pokreni postupak čim prije, pa ako su odlučili to komplicirati da ipak stigneš reagirati na vrijeme.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 21:11   #156
Jel ima neko pravilo koliko se ceka putovnica u redovnom postupku? Piše 30 dana na stranici mupa, ali koliko to biva u stvarnosti?
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 21:58   #157
15-20 dana
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:01.