Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2008., 00:41   #41
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Što sve neću da čujem od tebe,Skopje većinom alb.grad ali eto zemjotres pomutio stvari
Ti da doživljavaš Makedoniju kako svoju državu ćeš je tako nazivati, a ne podmuklo i ponižavajuće FIROM ,gde u snovima živiš u kosovu i albaniji
Jos smo vas protjerali u Švajcariju i Ameriku kuda vam vodi ovo dokazivanje da ste bili diskriminirani ,da dobijete plus kod hrvata pa i vase prijateljstvo je zavrseno.

Nego koliko ste vi u MK civiliz.narod ,ste danas pokazali sa gomilom incidenata u alb.područja, jedan mrtav nekoliko ranjenih,dok u mak.izb.jedinice nijedan incident.
Hrvati i Bošnjaci su jedini pravi Albanski prijatelji na Balkanu. Albanci su godinama diskriminirani od kom. vlasti i na Kosovu i u Makedoniji, koliko ja poznam zagrebačke Albance iz Makedonije, oni ne žele biti dio Kosova niti Albanije to su gluposti. Oni se i inače drže za sebe i boli ih k... za državu u kojoj žive. Na kraju krajeva oni su albanci koji žive u zemlji koja se zove makedonija, i opče je poznato da njih državnost ne zanima nego isključivo zajednica unutar vlastite nacije i orjentirani su isključivo sami na sebe.
Easternborder II is offline  
Old 02.06.2008., 00:46   #42
Quote:
Easternborder II kaže: Pogledaj post
Hrvati i Bošnjaci su jedini pravi Albanski prijatelji na Balkanu. Albanci su godinama diskriminirani od kom. vlasti i na Kosovu i u Makedoniji, koliko ja poznam zagrebačke Albance iz Makedonije, oni ne žele biti dio Kosova niti Albanije to su gluposti. Oni se i inače drže za sebe i boli ih k... za državu u kojoj žive. Na kraju krajeva oni su albanci koji žive u zemlji koja se zove makedonija, i opče je poznato da njih državnost ne zanima nego isključivo zajednica unutar vlastite nacije i orjentirani su isključivo sami na sebe.
Ovo ti je klasicna alb.drama ali ajde da je progutam,hrvati su bili pametni i iskoristili ih u ratu protiv srba dali im neke cinove ,priznali kosovo i adio ,nema tu ljubavi bar ne iskrene
snezana mk is offline  
Old 02.06.2008., 00:57   #43
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Ovo ti je klasicna alb.drama ali ajde da je progutam,hrvati su bili pametni i iskoristili ih u ratu protiv srba dali im neke cinove ,priznali kosovo i adio ,nema tu ljubavi bar ne iskrene
Ja ti mogu reći samo ono znam, a to je da su Albanci masovno dolazili u HV u dobrovoljačke brigade, znajući da je borba protiv Srba naša zajednička borba.

Nadalje poznato ti je da u Zagrebu živi priličan broj Albanaca , vjeruj mi da ih je većina izrazito kulturna, ljubazna i kao prijatelji su iznimni.
E sad ono što ja možda kod njih ne volim previše, ali to ne možeš promijeniti, jest da se oni možda malo previše drže za sebe i okrenuti su svojoj zajednici.

Što se ljubavi tiče to ti je subjektivna kategorija jer se ljubav određuje prema svakome individualno, ali da smo bili saveznici kada nam je bilo najteže i da sada imamo uzajamnih simpatija, to je istina.

O ljubavi Makedonaca i Hrvata dovoljno govori ona slika gdje majmun načelnik gl.štaba Makedonske vojske orgija sa četničkim pijanim hordama po Vukovaru.
Easternborder II is offline  
Old 02.06.2008., 01:05   #44
Ne treba se zanositi kolektivnim prijateljstvima. Narodi jedni drugima ne mogu biti ni prijatelji ni neprijatelji. Ako se uopste moze reci da su prijateljski odnosno neprijateljski a to je zbog interesa (teritorija u slucaju Balkana). Ako tako posmatras a u kontekstu sadasnjih dogadjanja u istim taborima sede manje vise priblizno

Hrvatska,Madjarska,Bugarska i Albanija,kontra tabora

Rumunija,Grcka,Srbija,Makedonija

BiH i CG ne znam gde bih po tom kljucu svrstavao.

I ovo kada pogledas opet ispadne glupo,jer se drzave iz istog tabora mogu preklapati po interesu (Grcka,Makedonija). No,srecom nije ovo Riziko


Opet naglasavam,ljudi pojedinacno su ti koji imaju utisak o nekome,a ne predstava o nekom narodu od strane drugog naroda. Ta predstava je cesto pogresna. Na kraju krajeva,i ti si Easternborder izneo svoje vidjenje i shvatanje,koje se mozda kod drugih Hrvata razlikuje.
__________________
Ko želi da ostavi alkohol
može ga ostaviti kod mene
Unared zahvalan
sdespot is offline  
Old 02.06.2008., 01:06   #45
Quote:
Easternborder II kaže: Pogledaj post
Ja ti mogu reći samo ono znam, a to je da su Albanci masovno dolazili u HV u dobrovoljačke brigade, znajući da je borba protiv Srba naša zajednička borba.

Nadalje poznato ti je da u Zagrebu živi priličan broj Albanaca , vjeruj mi da ih je većina izrazito kulturna, ljubazna i kao prijatelji su iznimni.E sad ono što ja možda kod njih ne volim previše, ali to ne možeš promijeniti, jest da se oni možda malo previše drže za sebe i okrenuti su svojoj zajednici.

Što se ljubavi tiče to ti je subjektivna kategorija jer se ljubav određuje prema svakome individualno, ali da smo bili saveznici kada nam je bilo najteže i da sada imamo uzajamnih simpatija, to je istina.
Oni su masovno dolazili, samo da bi ratovali protiv srba, a i ne treba im puno da bi ratovali i to nema veze sa nekim prijateljstvom,jedino na sto vi hrvati trebate malo obratiti paznju je to sto uveliko davate drzavljanstva i putovnice nasim mak .albancima svaki drugi ih ima,cisto da ne bi i kod vas za koju godinu trazili neka "graganska prava".Shvati ovo kao dobronamjeran savjet jer znam u kojem broju odlaze kod vas.
snezana mk is offline  
Old 02.06.2008., 01:13   #46
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
albancima svaki drugi ih ima,cisto da ne bi i kod vas za koju godinu trazili neka "graganska prava".Shvati ovo kao dobronamjeran savjet jer znam u kojem broju odlaze kod vas.
To drzanje Albanaca u stilu ''svi mi imamo jedan cilj'' obilo se o glavu svim susednim zemljama Albanije. Ali nisu Albanci posast koje se treba braniti. Ima tamo OK ljudi,ali masovna je pojava da su se Albanci okurazili ekspanzijom na Balkanu,a posledice toga po druge narode... pa videcemo sta ce biti.

Samo da ako se to dogodi kroz 50 godina neko od prezivelih forumasa iz HR ne pocne kukati kada to dozivi. Mada mislim da je ovo danas realna situacija,Kosovo im je zaista dato,i tu prestaje dalja prica.
__________________
Ko želi da ostavi alkohol
može ga ostaviti kod mene
Unared zahvalan
sdespot is offline  
Old 02.06.2008., 01:14   #47
Quote:
Easternborder II kaže: Pogledaj post
Ja ti mogu reći samo ono znam, a to je da su Albanci masovno dolazili u HV u dobrovoljačke brigade, znajući da je borba protiv Srba naša zajednička borba.

Ovo je fenomenalno!
Ako se bilo kada i bilo gde ukaze prilika da se svet oslobodi kojeg Srbina , prikljucimo se!
__________________
Dugotrajno robovanje i rdjava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti shvatanje jednog naroda da zdrav razum i prav sud njemu otancaju i oslabe , da se potpuno izvitopere.Takav poremecen narod ne moze vise da razlikuje ne samo dobro od zla , nego i svoju sopstvenu korist od ocigledne stete" I.Andric
grand duchess is offline  
Old 02.06.2008., 01:17   #48
Quote:
grand duchess kaže: Pogledaj post
Ovo je fenomenalno!
Ako se bilo kada i bilo gde ukaze prilika da se svet oslobodi kojeg Srbina , prikljucimo se!
Cuti, digla se kuka i motika da se oslobodi velikosrpskog jarma.
50 cent is offline  
Old 02.06.2008., 01:20   #49
Quote:
sdespot kaže: Pogledaj post
Ali nisu Albanci posast koje se treba braniti. Ima tamo OK ljudi,ali masovna je pojava da su se Albanci okurazili ekspanzijom na Balkanu,a posledice toga po druge narode... pa videcemo sta ce biti.

Samo da ako se to dogodi kroz 50 godina neko od prezivelih forumasa iz HR ne pocne kukati kada to dozivi. Mada mislim da je ovo danas realna situacija,Kosovo im je zaista dato,i tu prestaje dalja prica.

Rekla bih da su na Kosovu u vlasti neki njihovi "radikali" i dss?
__________________
Dugotrajno robovanje i rdjava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti shvatanje jednog naroda da zdrav razum i prav sud njemu otancaju i oslabe , da se potpuno izvitopere.Takav poremecen narod ne moze vise da razlikuje ne samo dobro od zla , nego i svoju sopstvenu korist od ocigledne stete" I.Andric
grand duchess is offline  
Old 02.06.2008., 01:22   #50
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Oni su masovno dolazili, samo da bi ratovali protiv srba, a i ne treba im puno da bi ratovali i to nema veze sa nekim prijateljstvom,jedino na sto vi hrvati trebate malo obratiti paznju je to sto uveliko davate drzavljanstva i putovnice nasim mak .albancima svaki drugi ih ima,cisto da ne bi i kod vas za koju godinu trazili neka "graganska prava".Shvati ovo kao dobronamjeran savjet jer znam u kojem broju odlaze kod vas.
Albanci ne traže građanska prava tamo gdje im nisu ugrožena.

Hrvatska država jest iznimno susretljiva prema njihovim zahtjevima, i oni se ovdje zbilja osječaju kao u svojoj domovini

Evo u subotu smo kod mene gledali Hrvatska-mađarska , ja i prijatelji između ostalih i prijatelj Albanac , nevjerojatno je s koliko fanatizma navija za Hrvatsku i on ali i cijela rodbina. Meni je to dovoljno.
Easternborder II is offline  
Old 02.06.2008., 01:27   #51
Quote:
sdespot kaže: Pogledaj post
Ne treba se zanositi kolektivnim prijateljstvima. Narodi jedni drugima ne mogu biti ni prijatelji ni neprijatelji. Ako se uopste moze reci da su prijateljski odnosno neprijateljski a to je zbog interesa (teritorija u slucaju Balkana). Ako tako posmatras a u kontekstu sadasnjih dogadjanja u istim taborima sede manje vise priblizno

Hrvatska,Madjarska,Bugarska i Albanija,kontra tabora

Rumunija,Grcka,Srbija,Makedonija

BiH i CG ne znam gde bih po tom kljucu svrstavao.

I ovo kada pogledas opet ispadne glupo,jer se drzave iz istog tabora mogu preklapati po interesu (Grcka,Makedonija). No,srecom nije ovo Riziko


Opet naglasavam,ljudi pojedinacno su ti koji imaju utisak o nekome,a ne predstava o nekom narodu od strane drugog naroda. Ta predstava je cesto pogresna. Na kraju krajeva,i ti si Easternborder izneo svoje vidjenje i shvatanje,koje se mozda kod drugih Hrvata razlikuje.

Ponavljam, apsolutno se ne razlikuju po ničemu od prijatelja Hrvata, imaju i mana i prednosti, ali ono o čemu mi ovdje pričamo je njihova lojalnost državi u kojoj žive. Hrvatskoj su oni iznimno lojalni jer znaju da su tu sigurni od bilo kakvih maltretiranja bilo koje vrste, što se ne može reći za Srbiju ili Makedoniju.
Easternborder II is offline  
Old 02.06.2008., 01:27   #52
Quote:
Easternborder II kaže: Pogledaj post
Albanci ne traže građanska prava tamo gdje im nisu ugrožena.
Hrvatska država jest iznimno susretljiva prema njihovim zahtjevima, i oni se ovdje zbilja osječaju kao u svojoj domovini
Evo u subotu smo kod mene gledali Hrvatska-mađarska , ja i prijatelji između ostalih i prijatelj Albanac , nevjerojatno je s koliko fanatizma navija za Hrvatsku i on ali i cijela rodbina. Meni je to dovoljno.
Niko vam ne brani da pravite drzavu sa Bosnjacima ili Albancima.
50 cent is offline  
Old 02.06.2008., 01:28   #53
Quote:
Easternborder II kaže: Pogledaj post
Albanci ne traže građanska prava tamo gdje im nisu ugrožena.
Hrvatska država jest iznimno susretljiva prema njihovim zahtjevima, i oni se ovdje zbilja osječaju kao u svojoj domovini

Evo u subotu smo kod mene gledali Hrvatska-mađarska , ja i prijatelji između ostalih i prijatelj Albanac , nevjerojatno je s koliko fanatizma navija za Hrvatsku i on ali i cijela rodbina. Meni je to dovoljno.
Zelis mi reci da su im kod nas prava bila ugrozena i zato su poceli rusiti MK,aj me ne zezaj, to je njihova klasicna prica gde god da se nalaze
Hrvatska je susretljiva prema njihovim zahtevima, a kako, dali ste im skole ,zastavu kako?

Vidis kad smo kod utakmica kad su igrali HR-MK ovi nasi alb.nikad nisu navijali za MK stalno za vas , da verojatno sam ja u krivo vi se zbilja puno volite..
snezana mk is offline  
Old 02.06.2008., 01:38   #54
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Zelis mi reci da su im kod nas prava bila ugrozena i zato su poceli rusiti MK,aj me ne zezaj, to je njihova klasicna prica gde god da se nalaze
..
Policajci koji su radili na Kosovu kazu da su Albanci ustali protiv Srbije najvise zbog bede u kojij su ziveli. A takve je lako manipulisati. Vecina se nikad nebi pobunila da je imala posao ili bar neku nadoknadu kao za vreme komunizma. Ali nije bbilo vise pomioci federacije, fondovi su presusili a Sr. vise nije mogla pod sankcijama ulagati.
S druge strane nije htela ili imala sluha za njihove probleme, koji su pre svega bili ekonomske prirode.
50 cent is offline  
Old 02.06.2008., 01:38   #55
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Zelis mi reci da su im kod nas prava bila ugrozena i zato su poceli rusiti MK,aj me ne zezaj, to je njihova klasicna prica gde god da se nalaze
Hrvatska je susretljiva prema njihovim zahtevima, a kako, dali ste im skole ,zastavu kako?

Vidis kad smo kod utakmica kad su igrali HR-MK ovi nasi alb.nikad nisu navijali za MK stalno za vas , da verojatno sam ja u krivo vi se zbilja puno volite..
Kažem ,teško je generalizirati , ali zbilja su mi draži nego Makedonci a i večini Hrvata koje poznam.

Oni ne žele svoju državu, ti to znaš, oni samo na svom prostoru traže maximalnu autonomiju jer su i inače takvi da se drže svoje etničke grupe i ne mješaju se previše sa drugim narodima, pa to ti je valjda poznato.

Škole ne mogu imati jer ih nema dovoljno, ali mislim da sa time ovdje nebi imali problema. Mi Hrvati smo takvi, da onom ko je nama pomogao kada nam je pomoč trebala, bit čemo zahvalni do groba.

Nedavno sam radio text o sprezi politike i građevnog lobija, pa sam došao do interesantnih spoznaja o poslovima koji se dodjeljuju određenim firmama. Ima zanimljivih stvari , a poanta je da ova država zna vratiti svoj dug svima koji su se za ovu državu borili.
Easternborder II is offline  
Old 02.06.2008., 01:51   #56
Quote:
Easternborder II kaže: Pogledaj post
Kažem ,teško je generalizirati , ali zbilja su mi draži nego Makedonci a i večini Hrvata koje poznam.

Oni ne žele svoju državu, ti to znaš, oni samo na svom prostoru traže maximalnu autonomiju jer su i inače takvi da se drže svoje etničke grupe i ne mješaju se previše sa drugim narodima, pa to ti je valjda poznato.

Škole ne mogu imati jer ih nema dovoljno, ali mislim da sa time ovdje nebi imali problema. Mi Hrvati smo takvi, da onom ko je nama pomogao kada nam je pomoč trebala, bit čemo zahvalni do groba.

Nedavno sam radio text o sprezi politike i građevnog lobija, pa sam došao do interesantnih spoznaja o poslovima koji se dodjeljuju određenim firmama. Ima zanimljivih stvari , a poanta je da ova država zna vratiti svoj dug svima koji su se za ovu državu borili.
Vec ste im vratili dug, priznali im kosovo sto jos radujem se sto su vam drazi nego mi ali znas ljubav je slepa to spoznas tek kad progledas,samo da se ja i ti za jedno 15 god. ne sretnemo ovde pa da mi kazes da sam bila u pravu ,a u međuvremenu dajte im skole i jezik i zastavu,sve u znaku vaseg prijateljstva .
snezana mk is offline  
Old 02.06.2008., 02:02   #57
@snezana mk
@sdespot
@ephervemy
@ljativ

Ja sam Hrvat i znam kakav su oni problem. Jer zivim u neposrednoj blizini sa njima (u hrvatskoj), i vjerujte mi, vecina Hrvata se zgraza na njih jer znaju tko su oni zapravo.

Makedonci bi dovrsili taj posao, da ih Ameri nisu zaustavili, i ja Makedonce u tome u potpunosti razumijem, jerbo ne bi se cudio da Albanci traze autonomiju i kod nas, sto je velika mogucnost za kojih 20-30 godina...nazalost u svakom zitu, pa tako i hrvatskom ima kukolja koji vise simpatiziraju Albance nego pripadnike svoga naroda...mislim da to sve govori o njima, ali neka, dok ih zadesi zlo, svatit ce o cemu smo mi ovdje cijelo vrijeme njima pricali.
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
Old 02.06.2008., 02:07   #58
Quote:
Mrak kaže: Pogledaj post
@snezana mk
@sdespot
@ephervemy
@ljativ

Ja sam Hrvat i znam kakav su oni problem. Jer zivim u neposrednoj blizini sa njima (u hrvatskoj), i vjerujte mi, vecina Hrvata se zgraza na njih jer znaju tko su oni zapravo.

Makedonci bi dovrsili taj posao, da ih Ameri nisu zaustavili, i ja Makedonce u tome u potpunosti razumijem, jerbo ne bi se cudio da Albanci traze autonomiju i kod nas, sto je velika mogucnost za kojih 20-30 godina...nazalost u svakom zitu, pa tako i hrvatskom ima kukolja koji vise simpatiziraju Albance nego pripadnike svoga naroda...mislim da to sve govori o njima, ali neka, do ih zadesi zlo, svatit ce o cemu smo mi ovdje cijelo vrijeme njima pricali.
hvala Bogu da si ovo rekao da ne ispade da sam ja neki paranoik,ali stvarno vam sve najbolje zelim.
Pozdrav
snezana mk is offline  
Old 02.06.2008., 02:24   #59
Quote:
Mrak kaže: Pogledaj post
@snezana mk
@sdespot
@ephervemy
@ljativ

Ja sam Hrvat i znam kakav su oni problem. Jer zivim u neposrednoj blizini sa njima (u hrvatskoj), i vjerujte mi, vecina Hrvata se zgraza na njih jer znaju tko su oni zapravo.

Makedonci bi dovrsili taj posao, da ih Ameri nisu zaustavili, i ja Makedonce u tome u potpunosti razumijem, jerbo ne bi se cudio da Albanci traze autonomiju i kod nas, sto je velika mogucnost za kojih 20-30 godina...nazalost u svakom zitu, pa tako i hrvatskom ima kukolja koji vise simpatiziraju Albance nego pripadnike svoga naroda...mislim da to sve govori o njima, ali neka, dok ih zadesi zlo, svatit ce o cemu smo mi ovdje cijelo vrijeme njima pricali.
pa cuj...i ja zivim u neposrednoj blizini jedne albanske obitelj is kosova. ljudi imaju svoju pekaru koja btw radi odlicna peciva i kruh i s njima nema apsolutno nikakvih problema. nisu zatvoreni i druze se sa svima. doduse oni su katolici pa ne znam dali to utjece na ovo gore napisano.

a ovo da će trežit svoju samoupravu za 20-30 godina mi je čista paranoja.
__________________
Kad budala postavi pitanje, sto mudraca ne mogu na njega odgovoriti!
balls_of_steel is offline  
Old 02.06.2008., 02:40   #60
Quote:
balls_of_steel kaže: Pogledaj post

a ovo da će trežit svoju samoupravu za 20-30 godina mi je čista paranoja.
Ha cuj, tko je mogao prije 50 godina reci da ce Kosova postati nezavisno? NITKO...tak da ti to ne drzi vodu. A vjeruj mi, nazalost to ce se dogoditi, ako se nesto ne promjeni, jer ce SISTEMOM BROJKI doci na vlast u hrvatskoj, te moci raditi i krojiti politiku sebi po volji.
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:27.