Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2009., 23:09   #101
Četvrtak, 16.07.2009.
Pokret iz Koelna u 4h...i sad po A3 na Frankfurt....pa kod Darmstadta na A5....preko Heidelberga i Karlsruhe na Rastatt....to sam nebrojeno puta vozio u Mercedes tvornicu....a ovo je još uz samu A5...točno 4 sata vožnje....iskrcaj....i ko što sam i mislio....Blaufelden za Horst....a u PM....pa to je opet iza Hamburga!....nema veze....do Blaufeldena preko A6 pored Sinnsheima i tehničkog muzeja
A Concord i Tupoljev baš uzlijeću.....

....i tu perem na usponu Volva iz N.Sada....Partnertrans....dobro se drži...i neda....ali ni Meri ne popušta....dugo smo u pat poziciji.....dok ja ne skinem pola brzine niže i ciao ragazzi!

Pa onda po B strasse do sela gdje je tvornica....a cestica ...evo vidite...
....
Idem se prijavit....i ono još 2 naša sub poduzetnika...i još neki....kad meni tip kaže odmah na rampu 4....ovi graknu....a on će ..ovdje hrvatski vozači imaju prednost! Robert je dečko iz VŽ toplica....došel pred par godina....ajmo 33 palete na Meri i gas....stižem još do Wurzburga....na Autohof....i pizdim laganini....jer bu trebalo proć kasselska brda pun...a i goriva bu malo, moral bum dotakat! Sve jer to arkadaš planiral....misli da bu mi otpala stimulacija kaj sam van firme točil.....e bome nebu!
Taman sam htel na pivu kad dolaze 2 nova Stralisa cisterne od Tomislav Sajko špedicije iz Zagreba....a u njima 2 kauboja Jole i Miroslav....voze otpadno ulje iz Italije za rafineriju kod Bremena...pa se pitam koji kxxxx rade na A7 kod Wurzburga? A došli su preko Brennera i Minhena? Ali dobro nije moja stvar ...kaži da imaju jako šarene dijagrame pa mi je sve jasno zakaj idu ovuda!
I onda su nam se otvorili fergazeri na pivuši! Ujedno smo pola personala počeli u teamu barit!


...

A ujutro u 3h pokret za svu trojicu .....
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 23:10   #102
Moral sam putpis podjelit u 3 posta jer ne prima više od 5 slika u jednom....

Petak, 17.07.2009.
Pokret i polako dok se ne zagrije Meri, moram počet još više štedit gorivo....i ko grom ispod 30 litara do Hannovera, tu radim pauzu od skoro uru vremena i zovem Franju da ga pitam gdje se toči gorivo jer Shell karticu imam ali treba izbjegavat te pumpe već neke male sa popisa vidit....i tak spikamo i veli on ima ti još za 500km ...ne brini...rekoh kod NS kad je počela rezerva bilo je uvijek gusto jer onda više ne pokazuje litre nego samo koliko km još možeš....a to je onda preračunavanje prema trenutnoj potrošnji..pa je nekad puno manje a nekad veli ima za 500-600km ....pa ti sad znaj jel bu stal nakon 200km? Zviznem ja pored Hamburga pravac Horst...i onda po planu u Bargteheide po med....popreko pa se svadim sa Natašom...ona bi ko svaka ženska drugi smjer uzela....natovarim med i odmah iza ugla pred Aldi ...nema rien nevai plus....ništa ne ide više....vrijeme za spavanje, ali ne mogu spavat pa rekoh idem u obližnji trgovački centar u „FAMILA“ nabavit spizze za doma, i popunjavam frižider slanim inčunima, maslinama, malo jogurta i kefira, našel zgodne mokasine cipele pa i njih kupil, i onda malo dušu sixpack Guinness pive samo 4€ bagatela! I sad vuci Rudi vole sve to do kamiona.....jer ako idem vozit onda kasno mogu ujutro krenut...a subotom je sad u sezoni od 7-20 zabranjen promet na autocesti....ma da mi se samo dokopat Bremena pa po A1 opizdim do Osnabrucka...jer do Cloppenburga je dozvoljeno...a onih 60-70 km do Osnabrucka se bum švercal jer po A30 smijem vozit...nego evo dečeci kaj kod kamiona troši i do 15l goriva više....ova šlepa je u kxxxxxu sa špurom!
Dobro su pomakli osovine ....celo vreme ide za njime ko nastreljeni lovački pas!

Pijuckam pivicu i čerupam pečenog piceka sa štanda pred familom....malo surfam po netu sve simultano od čega mi najbolje ide Guinness niz grlo! Onda veliko pospremanje da kad dođem sutra na plac samo provučem kroz praonu i izbacim svoje krpice u malu Meri i gas doma..
Subota, 18.07.2009.
Naštimal sat u Meri ( onaj tvornički u OBC ) da svira u 4 ure....moram još u Hamburg točit goriva...gledam u listu ...ubacim u iGo i peri Rudi ..polafke....nađem ja i ulicu i sve u samom centru Hamburga....i 2 -3 puta gore dolje ali nema pumpe! Stani Ruda pitaj taxistu! Veli tu 100 metri leve...ali je davno već zatvorena! Ajmo onda drugu iz istog lanca, ta je u Grossmannstrasse to je već ind. Zona...to bi moralo delat ...aha moš si mislit .....e da ga onda .....nema druge sad je već frka s gorivom....idemo mi na Shell...pa kaj košta košta! Gledam na „natašu“ kaj ona veli kolko je do doma...280km...a nekaj još ima u tanku...a nebum više od 60 litri ni tankal...to mora biti dosta!
U jebate već je 6:10....a u 7 je zabrana od Horster trokuta do Oytena pred Bremenom!
Ajmo Ruda daj konjima zobi nek beže kaj moreju! I onda bauštele i onda se nakaki „sontagfahrer“ i vozi 6 banki ....pa napravil bi mu od portapacka garažuuuuuuu! I pred samim Oytenom onda kolega kamionista....ni makac sa 8 banki.....ajmo mi njega cimnut preko CB-a! Daj rista malo ošini bičem te tvoje konje...već smo 15 minuta u zabrani prometa! A on će....e onda stani ak si u zabrani ....ma nabijem te na .....nećem biti prosti! Da su njemu još prije neg je potpisal ugovor rekli da nesme više od 85...ma daj ne pizdi, rekli su i meni ....i još i fleetboard imam pa me boli „tantor“ , ja nis subotar da nem doma subotu! I ošine i on malo ....kad je prošla bauštela jedna od ....ja njega preskočim pa nek se on veseli! Iza Cloppenburga opet počinje zabrana a ja moram delat pauzu 45 minuta....i odspavam si uru vremena....krenem i kaj ti je ono ....da sam krenul nakon pauze 3 minute kasnije...nisam praf ni ušel na autocestu sa parkinga kad dolazi priključak i ja ispred nosa BAG kombija prolazim .....sve gledam u retrovizor jesu li u službi ili ne ....kad prozuje pored mene da sam mislil da stojim! ...i odu ....ko zmaj! Ioni su valjda na putu za doma ( Koeln) a do tam imaju još za vozit ohoho! Na raskrižju A30 i A1 čujem na radiju da je moj izlaz za Versmold zaprt jer je kamion probio središnju ogradu...na fala lepa....opet moram obilazit a i nemam baš preveć goriva! Nekih 15 km pred Beelenom zove junior ....veli gdje si nemamo kaj više prat kad dođeš na plac direktno u praonu!
Ok šefe! U praonu i onda točim 1050 litara goriva....postavim Meri na rampu za istovar i utovar i na brzaka stvari u malu Meri....i ciao ragazzi! Točno je podne! .....
Uzput poslikam ovog jednog novog ....megaspace kad stigem....a i ovog malog za Bagzija!
Novi Actros MP3 ....mala kabina LS ko nekad moja Meri u bivšoj firmi...

I nekaj kaj bi za bagzija bilo...
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 09:30   #103
Quote:
fiat doblo kaže: Pogledaj post
....
5. sjećaš li se kamiončića OM Lupetto, prije dva dana sam vidio jedan odbačeni, kak je bio sladak s onom malom njuškicom, što je s tom tvornicom ?

hvala
Moj stari je svojevremeno vozio OM Titano, a prvi sa kojim je poceo je bio Opel Blitz...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 11:05   #104
[QUOTE=Actros1841;21627374]Četvrtak, 16.07.2009.
Pokret iz Koelna u 4h...i sad po A3 na Frankfurt....pa kod Darmstadta na A5....preko Heidelberga i Karlsruhe na Rastatt....to sam nebrojeno puta vozio u Mercedes tvornicu....a ovo je još uz samu A5...točno 4 sata vožnje....iskrcaj....i ko što sam i mislio....Blaufelden za Horst....a u PM....pa to je opet iza Hamburga!....nema veze....do Blaufeldena preko A6 pored Sinnsheima i tehničkog muzeja
A Concord i Tupoljev baš uzlijeću.....

...

zar nisu ti zrakoplovi povučeni iz upotrebe
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 11:43   #105
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
zar nisu ti zrakoplovi povučeni iz upotrebe
http://de.wikipedia.org/wiki/Auto-_u...useum_Sinsheim
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 11:46   #106
Slatky moram se nasmijat! Pa "toljago" zar ne vidiš da su u muzeju kao eksponati????? ( ne se ljuti na toljagu he heh heh e) polijeću u pariću ko borbeni zrakoplovi ..
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 12:10   #107
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Slatky moram se nasmijat! Pa "toljago" zar ne vidiš da su u muzeju kao eksponati????? ( ne se ljuti na toljagu he heh heh e) polijeću u pariću ko borbeni zrakoplovi ..
ja čitam (wtf) što pišeš da zlijeću a znam da nisu u upotrebi
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 19:32   #108
bome vas gospon Rudi, guze di god jeste, prvo disponent u Nord Sud-u, a sad ovaj arkadas...mene nije jasno zasto...covjek normalno obavlja posao al se uvijek nade neki druker koji kajla...
crvek2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 20:31   #109
bravo rudi =) slike su odlicne....
Blacky_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 22:55   #110
Da nije Actros zaglavio među onih 260 koji su se skršili jučer na A2?
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 06:46   #111
@crvek

daj odi dalje klopaj zemlju u delaj humus! ( ili buši rupe u drvetu i delaj pilovinu ovisno o tome kakav si crvek) il te bum del na udicu pa pem s tobom u ribičiju!

NS je za svoju zajebanciju moral meni isplatiti pola vrednosti jednog novog Actrosa ko odpremninu...tak da neznam koliko im se isplatilo....

A ovo ovde ti je samo odmeravanje snage i misli si da ak sam na probnom roku da bum skakal kak si on zamisli....ak mu sad popustim onda sam opet jexxxa stranka, samo kaj o ostanku ne odlučuje on nit ga se pita.....odlučuje gazda, i to na osnovi parametara iz fleetboarda....a to je ko jemput jen....nakon 6 tjedana u firmi sam u prvih 10 na rang listi! A i sa svima je on takav, nema prijatelja među vozačima...moj Franjo mu rekel da je najgori disponet kojeg je do sad imal a Franjo ima 4 godine do penzije!

Vidiš, prošli tjedan mu "hanuma" ni dala....a i mislil je da neznam dat po gasu...i unatoč tome mi je potrošnja ukupna ostala ispod 29 litri....a jučer je bil tak da iz ruke jede! Sad ga zovem samo onda kad sam prazan a ne kak bi on htel....a razlog kaj hoće da se zivka je kaj bedak nezna ući u fleetboard da vidi gde su mu kamioni a ovak čim nazoveš pokaže mu tvoju poziciju na ekranu u sve podatke....a popizdi kad mu na turskom kažem dobar tek,
ili "gunajden efendi Selim" .....jer on je "Njemac" kaj je zel državljanstvo....aha...i onda me pita kak to da znam turski ...rekoh stari moj gdje si ti bil kad je meni turkinja spikala u mikrofon! Tak se najbrže nauči turski ....meni je bitno da se vozi regula...a tu nemre niš...

Ja spavam svaki dan najmanje 11 sati....a skraćujem na 9 samo ako ide meni u prilog ...pa da se on na glavu postavi! A to kaj ja dođem u subotu, kad se vozi regula moraš vikend imat 45 sati....ako sam došel u subotu ne može me u nedelju poslat na turu neg mora u ponedeljak....ili ako skratim vikend na 24 tek je onda najebal....drugi iza toga mora biti 45 sati a treći moram onda prvo 9 sati dodat...na to 45 sati ....i na to ono kaj sam skratil....onda znači da idem tek u noći s utorka na srijedu opet na put.....tak da time sam sebi jamu kopa ....a pošto imam digitalni tahohgraf i vozačku karticu nemre to pokrit sa "potvrdom da nisam vozil" ....ali to kaj on pokušava je tak minorno da se samo nasmijem na to! Sad je videl da mu ne prolazi i polako se pridržava normi ponašanja....a to je najbitnije kad si nov u firmi da se nedaš stavit pod pritisak da nešto MORAŠ! Da ne valjam već bi mi dali papire i rekli aj ća!

EDIT: Znaš arkadaša ti nitko u firmi ne šljivi, to se vidlo sad kad je bila fešta 30 godina firme....A Rudi je tu nekaj više od 2 meseca, i pokazal ženskoj ekipi kak se pleše rock, od sitnih ribica do gazdine šogorice i guzdarice! Uz to cela ruska ekipa vozača neki me znaju još iz NS ( nekima sam bil učitelj u NS i treniral ih po Španjolskoj) a junior guzda određuje ko koji auto vozi...i ja sam nakon 2 tjedna dobil relativno novi ( Franjin) dok 3 nova vozača voze svaki drugi tjedan drugi auto! Junior Guzda si je pogledal Fleetboard podatke a tu je mali tata-mata, gleda kakva mi je kabina ( uredna-neuredna) i to je to...

@franzi
Nemaš brineš Franzi, dok su se oni čunfali po A2 između Braunschweiga i Hannovera ( u smjeru Hannovera) Rudi je doma bil na leđnoj peraji i cugal hladni Guinness....to ti je ono kaj ja velim da Njemci voze bez pameti....ušli su u jaki pljusak....i sunce na zalasku ....a gledaju samo 100 metri pred haubu!! Vidim ja njih kad su 3 trake....pa ja povućem na srednju u preticanje...oni me ne vide dok ne dođu na 100m....onda su u panici ....i na silu pokušavaju u lijevu....tak je i ovdje bilo.....prvi se spičxxxxl a ostali se nagruvali ...nije to bio jedan lančani već više nalijetanja u grupama na cijeloj dionici! Do jučer u podne je A2 bila zatvorena za promet zbog rasčiščavanja...a moja je tura bila Nortorf kod Neumunstera....pa sam išel na po A1 na Bremen-Hamburg....i onda utovar u Bargtheide sjeverno od Hamburga...i došel još po A7 do pred Hannover....sad sam već u Beelen čekam ekipu da me istovari i natovari....a sinoć fino već u 16:15 na parking...gledat HTV, marisat po slanim inćunima i maslinama, i zalijevat s Guinness pivicom! Danas sam zviznul od Hannovera do Beelena u 2 ure svega ...
__________________
W213 220d ....

Zadnje uređivanje Actros1841 : 21.07.2009. at 07:03.
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 12:09   #112
Lijepi pozdrav!

Evo mene sa novim pitanjem. Primjetio sam na vecini novijih kamiona jedan meni nejasan aerodinamicki element. Vidim da se dosta kuzite u sve elemente kamiona pa me zanima cemu on sluzi. Radi se o "obrazima" na kamionu, obicno se nalaze na prednjim coskovima u visini donjeg djela vratiju. Cini se da samo usmjeruju zrak...

Evo i slike:



Hvala na odgovoru!
__________________
Svaki dan pomalo!
ToTaL is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 18:05   #113
ja bi prije posumnjal na usisne puteve za zrak koji masina uzima...
crvek2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 22:24   #114
Quote:
crvek2 kaže: Pogledaj post
ja bi prije posumnjal na usisne puteve za zrak koji masina uzima...
nebih rekao da je to namjena, mislim da zrak za motor vuče iznad kabine.

girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 23:27   #115
moze bit, al ko zna, mozda nove serije donose i drukciji dizajn i konstruktorske manevre...gospon ruda bu to znal najbolje...
crvek2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 00:46   #116
Quote:
ToTaL kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav!

Evo mene sa novim pitanjem. Primjetio sam na vecini novijih kamiona jedan meni nejasan aerodinamicki element. Vidim da se dosta kuzite u sve elemente kamiona pa me zanima cemu on sluzi. Radi se o "obrazima" na kamionu, obicno se nalaze na prednjim coskovima u visini donjeg djela vratiju. Cini se da samo usmjeruju zrak...

Evo i slike:



Hvala na odgovoru!
Nemaš brineš, ali ti difuzuri su tu prvenstveno da smanje vrtloženje zraka u lošim vremenskim prilikama koje onda prljaju staklo itako smanjuju vidljivost na retrovizoru i prozoru.....njihova je funkcija isključivo smanjenje vrtloženja! Optimiziranje aerodinamike kamiona je manje više slično....kad se nađe ona formula zaobljenja "cigle" ....a sad neki manje ili više vrtlože prljavštinu ( kao posljedica optimiranja kompletne aerodinamike) u lošim vremenskim prilikama.... e za to su ti difuzori....da usmere protok vrtložnog zraka (prljavog) dalje od elementa sigurnosti ( retrovizori i stakla)
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 00:55   #117
i još nešto , celi dan jučer radio javlja...A2 na istoj dionici u pravcu Berlina zatvorena...zakaj? Kamionu pukla guma.....niš posebno....ali komadi te raspukle gume su oštetili rezervoar drugog kamiona .....icurilo oko 800 litara dizela ...pošto je aspfalt na toj dionici jako porozan i grub .....treba maknut cijeli sa sve 3 trake ....i ekološki sanirat....te ponovo asfaltirat .....posljedica ....ŠTAU od 14 km....autocesta zatvorena do kasno u noć..( udes bio u jutarnjim satima) ....i obilazak za sve u pravcu Berlina!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 16:12   #118
Evo nastavak putopisa, jer prošli tjedan zbog privatnih obveza za vikend nisam imao ni vremena ni volje pisat....ovaj je tjedan manje više prošao B.O.....

Ponedjeljak 27.07.2009.
Na dnevnom rasporedu je „igra na domaćem terenu“ , ALDI Werl, odmah par km dalje REWE-UNNA i još jedan istovar jedne palete hrane za odojke naravno na privatnom seoskom gospodarstvu i onda za ALDI-Schwelm.... Kako ALDI-Nord ( imaju podjeljenu teritoriju 2 brata na Nord i Sud.....jedan trži na sjeveru, drugi na jugu) ima otvoren prijem robe tek u 7 sati....bedasto je da krenem prije 6:00 jer do Werla imam samo 45 minuta. Pa tako standardno po B-Strasse na Beckum i tu onda na „varšavsku aleju“ prema Dortmundu ali samo 20km do Hamm, onda opet van pa prema A44, jer distribucijsko skladište Aldi je bliže A44 koja je u biti paralelna veliki dio svog toka sa A2...i u 6:45 sam na predaji dokumenata robe, i sad čekaj u kabini dok pozove preko razglasa....u 7:15 počeo iskrcaj.....ajmo dalje do UNNA to je predgrađe Dortmunda, tu sam zadnji puta bio uhuhuuuuuuuuuuuuu davno, mrzim REWE i sve te diskontere oko Dortmunda, jer osoblje ( frustrirane polupismene Dame ) su bezobrazne i neefektivne u svom poslu a misle da drže boga za xxxxxx.

Pa tek su počeli delat u 6:00 a već čikaju pred prijavnicom, jedna kategorije „sumo borac“ druga konkurencija za Twiggi! Na šalteru za prijavu naravno nikoga! Kad dolazi ona „sumo borac“ ....predam dokumente i kaže odmah na rampu 72 ( to je odmah do prijavnice u skladištu, takoreč vidi što se iskrcava sa svog mjesta) imam tu nekih 12 paleta za ostavit ...ali MJESTA NEMA jer onaj koji je prije istovario njegovu robu još nisu sa Still-om odvukli u regal.....tako da gledam u kojoj liniji ima mjesta za moje palete....kad počinje „švraka“ kreštat sa Still koji zbog dugih vilica može 5 paleta odjenom odvuć....da ne tu....ma kaj ne tu .....a ja već istovario polovicu.....pridružuje joj se ona konkurencija za Twiggi....da ovo da ono ....rekoh curo draga, stavljam ti gdje ima mjesta .....a ona nek manje spika sa kolegicom na istom tom 2m visokom Stillu.....i nek odvlači ....pa bu sve 5! Ajde „švraka“ ljutito upelja pod jedan red i odvuče ...konačno je oslobodila 2 linije za moju robu.....može se kad se hoće!!!!! Treba ih poslat na školovanje organizacije skladišta u Aldi.....ali ne može jer je to konkurencija! A imam dojam da u LIDL i REWE zapošljavaju samo one s nedostatnom inteligencijom!

Slika Still sa visokim vozačkim mjestom.....ovisno o dužini vilica 3 -6 paleta odjednom odvlači....


A masa ovih malih iz regala već komisionira robu za pojedine prodavaonice tako je kaos kompletan!
Jer ovi koji komisioniraju nesmiju se mješat u posao „boginja“ .....

A ovo je Still-ov „električni mravac“.....baš se zove „Ameise“.....


U biti po zakonu je vozačima zabranjeno istovarivat.....ali veliki diskonteri ne mare za taj zakon, jer špediteri se ne bune, iz razloga ako žele dobijat taj posao onda moraju njihovi vozači istovar radit...za to dobijaju ekstra po istovaru 50€....a sad su počele kontrole pomalo, i opet se prelamaju na vozačima....BAG stane ispred terena diskontera....i promatra....vozači kod LIDLA i REWE imaju i po kako gdje satima čekanje na istovar.....shodno tome da bi poslije mogli dalje svi stave birač grupe na tahografu na „pauzu“ ( oznaka krevet) ....umjesto na „kvadratić“ koji je baš predviđen za „čekanja kad vozač ne radi ali mora biti uz vozilo jer nezna kad će morat na istovar“ ....a kako je max dozvoljeno radit dnevno 10 sati ( pod uvjetima koje ću spomenut drugom prilikom kod objašnjenja zakona o vremenima upravljanja i rada) tako i za sam istovar drže na krevetu....i onda kad izlazi sa parkinga diskontera zaustave ga i pregledaju tahograf.....naravno ....čekao je i radio a nije mjenjao grupu aktivnosti na tahografu ....i kazna od 35€ na licu mjesta! Na parking od diskontera BAG nesmije, smije samo „gewerbeaufsicht“ iliti inspekcija opčinske kontrole privrede...a oni dolaze svakih 5 godina i moraju se najavit! ( osim ako postoji prijava pa sudski nalog za kontrolu)....Diskonteri koriste svoju poziciju pa kad ih vozači prijave inspekciji ( ima nekoliko slučajeva i upravo je jedan aktualan u Truckeru) onda firma gubi posao, a on dobija zabranu stupanja na tlo svih ispostava tog lanca!

Tipično za LIDL, REWE i ALDI...kao i KAUFLAND, FAMILA,SPAR, koji su vodeći u kritikama sindikata o kršenju prava radnika kako svojih zaposlenika tako i komitenata koji dolaze kod njih!
Nisu bolji ni kod direktne dostave u „ baumarkte“ .....Baumax, Praktiker, Bauhaus, OBI, i svi oni prema vlastitim zaposlenicima krše odredbe zakona o radu, sve u cilju ostvarenja maksimalne dobiti uz niske cijene za kupce i veliki obrt roba! Moderno robovlasništvo! Upravo sam čuo na radiju ...SCHLECKER aferu, protupropisno vrši prinudu na svoje stalne zaposlenike za smanjenje plaće, traži odricanje 5 radnih dana godišnjeg odmora ( a radnici po kolektivnom ugovoru za kompletnu branšu ne samo za SCHLECKER imaju pravo na više).

Ako radnici ne prihvate izmjene radnog ugovora prijeti im se premještanjem u druge poslovne jedinice, daju se otkazi, i zapošljavaju novi za manju lovu i manje godišnjeg! Novine i mediji su se prihvatili teme, a sindikat branše je aktivan i štiti radnike!....no dobro idemo dalje..... Sad par km dalje na privatno gazdinstvo....i prva prilika za psovanje....

iGo veli tu leve.....je bi ja ....samo ako tu uđem sa šleperom trebat će mi 3 traktora da me izvuku!
Palim Google Earth.....ajmo vidjet kako dolje izgleda iz satelita! Zoom....gledam, razmišljam i ajmo leve! Usko....asfaltirano jeste...ali taman za širinu kamiona.....dolje je bolje....T – raskrižje, motam desno....ako zatreba kasnije u rikija pa istim putem nazaj....bit će gusto okrenut šlepu ali bu išlo, sad pješke u dvorište....5 jakih FENDT traktora na dvorištu ....silosi...zgrade , svinjogojstvo....mašine rade same ...nigdje žive duše! Ajmo u stambenu zgradu....zvoni ..dođe neka bakica .....sad bu došel sinek veli....a sinek čovjek 55 godina....i sad on ima razloga za psovanje....ja imam kofer šlepu.....paleta je daleko naprijed ....običnu tu mušteriju vozi kolega sa ceradom....pa gazda samo skine sa vilicama na traktoru....a ja nemam ručnu rudlu.....a niš moramo otpakirat i prebacit tih 25 vreča po 25kg na drugu paletu ručno da je more skinut.....a dolazi i njegov po izgledu retardiran sin....nemrem gledat siromaka da se muči pa ja sa starim prebacujem te vreče....mada mi to nije posao i nemam kod ove mušterije baš nikakvu obvezu da ja istovarujem ili prebacujem, moje je samo da dovezem i otvorim.

Malo se spikamo još dok potpisuje dostavnicu....u rikija i sad se moram desno pored stabla provuć sa šlepom....na 2 cm da koja grana ne zgrebe stranicu...a baš je desna strana zajebana, u velikom retrovizoru kad se toliko „prelomi“ ne vidiš niš....a u širokokutnom samo do pola šlepe! Zadnji kraj ne vidiš nikako a kamoli još 4 metra visine stranice....ali sam prošel.......ok, na glavnu cestu....pa na „zubringer“ za A44...( spojna cesta za autocestu) pa prema Dortmundu....onda na A1 i na jug do Schwelma...u ALDI....predam papire i idem na parking za čekanje .....nisam se na rikija ni stal već me zove....istovario i javljam se, mislim da će „arkadaš“ kad se javi Jurgen....ops znači sad je on a „arkadaš“ ima godišnji....shodno tome i ture štimaju....sve ko po loju ide kad Jurgen disponira!

Znao sam da idem za Solingen u Haribo po gumene medeke....ali opet moram provjerit da nema slučajno izmjena.....i ajmo za Solingen....kad tamo ....odmah na rampu! Počinju utovar....kad me zove da dođem....kaže od zamjenskih Euro paleta 3 su šrot! Znam da nisu ali „the russian conection“ mulja sa paletama....ja osobno vršio selekciju paleta i uzeo samo dobre u zamjeni kod diskontera...3 palete koje njegov ruski driver izveze iz kruga proda za 10€ svaku ......ako ima samo 20 kamiona i svakog zajexxx za 3 palete plus ako još kome uvali vlastitu šrot paletu njegov paletni konto je u plusu za 6 paleta! .....60 paleta a 10€ ......plaća more ostat nedirnuta na računu! Ništa, ja ostajem sad pri utovaru i nadgledam......još nisu ni jednu uvezli u šlepu....šutim i gledam.....kad dolazi on sa brzim utovarivaćem ( vidi sliku za komisioniranje) a ja vidim paleta šrot!!! STOOOOOOOOOOOOOOJ...vičem!

On stane.....kaj je pita? Rekoh paleta s robom je ŠROT! On pogleda, i nazad u pakiraonu.....dolazi s drugom ispravnom.....kad nakon jedno 5-6 ispravnih evo njega opet sa šroticom.....opet ja Stoooooooooooj! Kaj je ? Paleta šrot kažem! .....gleda i pita me onak :“ kaj misliš delat stres?“
Ne mislim prijatelj nikako delat stres, samo tvoj kolega ( dvojica su dovozili) je rekel da sam dopeljal 3 šrot palete! A nisam.....a ti sad razmisli...ja moram vodit evidenciju zamjena paleta za svoju firmu ....znaju da su mi ukrcali ispravnih 28 komada....ostalih 6 mjesta su bile Dizeldorfske palete znači njih ima 12 komada! Ja sam obvezan kod zamjene uzet samo dobre palete.....i sad odjednom imam 3 šrotice koje ste vi kao našli....znači vraćam se u firmu sa 3 paleta manjka...koje će meni skinut zbog nepažnje kod zamjene sa stimulacije! U to dolazi onaj kaj je rekel da imam šrot palete...bledo gleda....ovaj ga pogleda i veli meni kaj kolega zna....bumo to prebili u evidenciji da ne vozim sad i ovu na prepakiranje! Rekoh može ali moram ti bar reč da se evidentira!

I kraj priče....mičem kamion sa rampe, imam 33 palete gumenih medeka opet za Aldi u Werl! Ali oni primaju samo do 14h....nema veze ionako je planirano bilo za drugi dan dostavit! Dolazim po otpremnicu kad iznenađenje!
Uz otpremnicu ide i potvrda o predanim i zamijenjenim paletama.....tamo piše da sam predao 33 palete i dobio 33 palete sve ispravne! A predao sam samo 28 komada! I još mi se ispričava i veli da kolega njegov nema pojma! Znam ja gdje je frka ali šutim....ako dignem frku...onda se klupko počinje odmotavat.....oni ne varaju svoju firmu, ali varaju komitente firme...ako se pročuje Haribo je u kxxxu! Jer će svi špediteri koji imaju minus u zamjeni paleta reč da su bili varani! Da bi se to izbjeglo onda će firma špediterima izjednačit konto na nulu...s time firma ide u gubitak ( novčani samo za palete) jer nova Euro paleta košta od 25-35€! A njima otkaz....krivično gonjenje....i nikad više zaposlenje...jer ugledne firme traže kod zaposlenja potvrdu o nekažnjavanju! ( u Njemačkoj je u registru i prekršajno kažnjavanje ) ....i tako ja pomalo dalje...i na 6km od Werla na A44 izlazim na odmorište „am Haarstrang“.....tek je 15:30...do ujutro u 6:30 mogu krmit! Ajmo na tuširanje, pivica.....HRT gledat i malo surfat.....pa onda u krevet ali nemreš spavat....sparina očajna....tek o 2 sam zaspal jer pljusak ohladio malo.

Utorak, 28.07.2009.
U 6:45 pokret.....u 7:00 u ALDI predajem papire....i čekam....u 7:30 istovar i bon voyage.....nazad u Beelen u firmu....“ratni raspored“ .....brzi ukrcaj za Aldi-Schloss Holte ( opet domaći teren) i L&R Beauty produkts.....za njih 8 tank kontejnera veličine tlocrta euro palete...i zapremine 1000 litara...u kojima je aloe vera za njihove kozmetičke preparate....Andreas je na brzaka utovaril i ja po gasu.....u Ahlen....dok iskrcavam evo Constantina kolega dobio novog MP3 ...i on ima iste kontejnere.
Malo spikam s njime pa za Schloss Holte.....tu sam odmah na redu .....sve gotovo picikato i dobijam nalog za Vlotho.....komplet za ALDI-Bargteheide, nekih 30km sjeveroistočno od Hamburga.

Dolazim u Vlotho, ono firma izgleda ko gigijeva šupa....ali obrt love nemjerljiv.....rade šampone i sredstva za pranje suđa, dodatak za kupanje u pjeni, losione..i prodaju za ALDI i LIDL....mi tu tovarimo 3-4 puta tjedno po nekoliko kamiona...33 palete uvijek komplet za nekud!
Gledam nakon utovara koliko mi je vremena ostalo za vožnju ....ma ko u priči! Imam tek 2 sata vožnje iza sebe a podne je već prošlo....ajmo Ruda, piči na A2 za Hannover –Hamburg-Bargteheide....tamo se bum stuširal kod Langnese.....kod njih sigurno ujutro tovarim....a prekoputa su mjesta gdje imam istovar....i tako i bilo....stao 17:30 pred Aldi....uzeo svoj neseser i torbicu sa garderobom za zamjenu...i na tuširanje....poslije otišao u famila popunit zalihe Guinessa pivice i surfanje i HRT gledat.

Malo sam i na skype s frendovima u HR spikal...i krmi do 7 ujutro.....

Srijeda 29.07.2009.
Ovjde nemaš brineš sa istovarom, pošto sam još od sinoć ovdje dovoljno je u 6:45 izać iz kamiona....stat se i čekat da njihov zaposlenik koji u to vrijeme dolazi na posao u svom zlatnom C Coupe Mercedesu...i stane pored svakog vozača....uzme papire i veli ti odmah na koju rampu ....samo oni koji kasnije dođu moraju na prijavnicu....i odmah dobio rampu i na istovar.....za uru gotov! Odmah preko puta opet Langnese....33 palete meda za našu firmu preskladištenje.....dok oni utovaruju ja u kupaonicu.....friško otuširan uzimam dokumente, palim španjulet i gas za Beelen!

Začudo, A1 pored Hamburga ima prometa ali ide! Isto tako i 7ica prema Hannoveru.....A2 je već domaći teren....idemo uspon kod Bad Nenndorfa.....piči Meri, šaltam pola niže iz 8me....na 1300 okretaja i 7 banki penje ko koza! Jedino onaj Herfordski uspon od 2,5 km 8%....tu sam moral u sedmu i sa 65km/h.....te ista stvar za Bielefeldski....nije ni čudo....ima 25 tona tereta! Stižem u Beelen u rekordnom roku...4:10 minuta iz Bargteheide!!! To je fini rezultat za nekih 330km....obično treba zbog jakog prometa i više od 5 sati!

U dispoziciju do Jurgena....kad će on: Imaš 2 ture, prva Schloss Holte, pa mjenjaš šlepu i onda za Aldi Herten.....gledam na zidni sat....14:30......hoćeš reč da opet imam fajrunt? On me gleda...pa veli nebu Aldi samo za tebe imal prijem popodne ...ma rekoh ne toooooooooooooo......čudno mi je imam još 4,5 ure vožnje na raspolaganju!!!!!!!!!!!! Ostavim svoju šlepu na rampi, i parkiram Meri u hladovinu...dok sam ranžiral na rampu prešetava mi se nonšalantno fazan na dijelu zemljišta gde gazda gradi novo skladište jer ovo puca koliko je iskorišteno...


Ništa, idem u malu Meri, i gas do obližnje šoderice....doma mi se ne isplati ić....ima 65km...pa ujutro opet 65km....nije grof cicija ali razbacivat se ne moramo kaj ne? Navečer kod Valentine u našu gostionu....i spavanac....
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 16:15   #119
Četvrtak 30.07.2009.
Ovo je već mačji kašalj....ALDI..pa promjena šlepe pa za Herten....isto tako komplet...za to vrijeme je moja 517 trebala bit nanovo utovarena .....došao iz Hertena u Beelen, a mislio sam da će opet biti Haribo utovar jer je logično tih 30km samo skupiti 33 palete....dođem u Beelen kad veli Jurgen...imaš LIDL Eggersdorf....uh jebate...pa to je između Bamberga i Nurnberga....onda imaš Nurnberg BSG....i Waikersheim jednu paletu..uzmi i rudlu sa sobom.....jer su 3 palete Denkavita....i onda komplet utovar u Blaufeldenu kod Bosch.....znao sam da će me negdje sjexxxx. Samo do Nurnberga od nas ima 7sati vožnje....sutra je petak....dan za metak a tane....to u ostale dane! Nema šanse biti u petak doma...subota oko podne računam u glavi....i znam to ako još danas napravim bar 2 ure vožnje!

Idem videt svoju 517 šlepu.....ma moš si mislit.....ja je ostavio praznu, u međuvrmenu je poslao s njom po neku robu i to još stoji na njoj! Sad je treba istovarit i moje natrpat! .....lovim skladišne radnike....nema druge nego do albanca Niko....mir je Niko! ( Mir je= albanski kako je ) njemu sam bio socijalni radnik kad je prije 15 godina došao u Njemačku i tražio azil....uzme on moju listu i odmah počne iskrcavat.....kaže prebaci na rampu 12, tamo je na jednoj šlepi još tvoja roba pa samo pretovarim....ok šefe....pomažem mu oko pretovara jer vreme ide....sati vožnje imam ali šihta me beje!!!!! Nakrcam i još za 2 ure stignem pred raskrižje A44 i A7 kod Kassela....znam da bu mi potrošnja otišla u visine...jer moram ga gazit kroz kaselska brda....sve do Schweinfurta kad idem na A70 na Bamberg....pa po 73 dolje prema Nurnbergu....

ovaj me je mjesec arkadaš cimal samo po bregima tak da sam ionako stalno na potrošnji između 28,8 i 29,1.....i knap vremena tak da sam moral „gazit“ ......a dobro dečeci dragi ....svaki brzi vlak košta izdatak za dodatak.....ovdje u vidu veće potrošnje! I to uvijek pun ispod 20 tona nikad nisam imal! Vlotho je u samim brdima....ili pak u rursku „kuhinju“ gdje je gradska vožnja kreni stani.....ali unatoć tome sam po potrošnji u prvih 5 u firmi!

Petak, 31.07.2009.
Nesmijem krenut prije 6:00....inaće nemam minimalnih 9 sati odmora.....tak da čim je sat na tahografu prebacil na 6:00 budim konjiće....i dajem im zobi....sa parkinga je nizbrdica koju koristim za ubrzavanje.....pa bauštela....na mostu prema A7...tu je i fiksna kamera pa je strogo 8 banki...iza mosta perem po gasu u relativno blagi desni zavoj, idem odmah dolje celu brzinu ....i dižem okretaje na 1800.....jer izlazak iz zavoja je u BRDOOOOOOOOOOOOO penjanje i spaja se na A7....3 trake plus dvije spajanja.....oni po A7 dolaze iz doline i kod spoja su već manje više svi izgubili inerciju i sad stenju sa 40-50 u breg.....Meri šiša prvo sa 75....i pada na 60 idem još pol brzine niže i držim 1800 okretaja....

ima još 200 metara do kraja ( prijevoja ) uspona i moram još pola brzine niže šaltat....i dolazim na prijevoj sa kojih 55km/h...kad puštam gas i puštam da ga masa prebaci na drugu stranu....i onda 7ma....i retarder! Dolje ko laka konjica kad uletava da spasi karavanu od indijanaca!
Dolje na kraju nizbrdice od ca 3km je izlaz Guxhagen.....pa opet 5 traka brdo! I tako stalno kojih 40km dužine! Zadnji zajebani uspon je između odvojka za A4 kod Kircheima pa do odvojka za A5 i A7 ....nakon toga je brdovito ali se da vozit....po voznom redu stižem u LIDL.....izlazim iz kamiona i iz daljine vidim bavarku kako dimi španjulet ...krenem prema njoj a ona maše da je prijem negdje u dvorištu......a jexx ga ..ja vidio komad na sučanju pa odmah prema njoj! I predam dokumente i iznenađenje ( imam tu samo 2 palete) aj na rampu ....

jebate čekal sam ko da sam iskrcal 33 a ne samo 2 palete....dok je ona scanirala ..pa joj scaner nema struje više, pa ovo pa ono .....dobro da sam stavil na pauzu pa morem dalje za Nurnberg ima samo nekih 50 km do istovara u samom Nurnbergu pa po „frankenschnellweg“ jurim ko lokomotiva....i onda ...jeb ga....ja ubacio u navigaciju adresu sa liste....dođem tam ....nema nigdje ništa.....onda gledam u papire ...tamo čist druga adresa! Ali fala bogu ipak u Nurnbergu ali moram kroz sami centar sad....tam neki turčin nezna kak da istovari ....moram mu pokazivat!


Tu sam opet del na pauzu .....i ubacil u navigaciju slijedeće odredište....kaže navigacija 143km....i ide ravno po A3 prema Wurzburgu ...da bi se spustila po A7 dolje prema Ansbachu....pa kaj sam ja nore gljive papal? Nema navigacija je za kxxxx! Bar kaj se ove rute tiče!
Ide Ruda na R4 kroz Nurnberg na Feucht.....pa onda po B8 do B470....pa poprek došel na A7 i onda na lokalne cestice kroz planine...plovi Meri i ziba se ko brod u nevremenu....cesta ko u Zagorju ....potrošnja za današnji dan kaže 33-34 litre u prosjeku...ok to bu išlo dol kad spraznim.....i opet privatno gazdinstvo....do njega uz 10% uspon....neke curice pješače uz breg.....ide 90 stupnjeva uski zavoj...po dobrom običaju ajmo „truck horn“.......ove se usrale ....i ja bi da me kolega koji je odzgora dolazil nije čul i kad bi se našli oči u oči u zavoju! Ovk je stal i pustil me jer sam ja na usponu, mahnemo jedan drugome na pozdrav ....i dalje ....sad tražim adresu ....ne vidim ..zovem na broj u dostavnici ..niko se ne javlja....ide enki stari pasat ( ima sigurno 20 godina) pitam čovjeka jel zna tu obitelj....veli da zna...a dobro a gdje su ?

Tu dolje pokazuje u neku rupu među brdima....jel se morem dolje okrenut? More veli ....jel sigurno? Veli da jer on je tam doma! A jeb ga kaj ne veliš da si ti taj koji prima robu? Ajmo sad na brzaka do Blaufeldena u Bosch.....kaže navigacija ima 37 km.....ok....ali ..uvijek ono ali....svugdje kopaju i obilazak a obilasci po 15 km više....dođem s meni nepoznate strane u Blaufelden i onda zajeb.....raskopali su jedinu moguću ulicu kojom s strane mogu do firme....pred bauštelom je već zapel i mađar sa TGX-om...ja na rikija....probam na jednu stranu ....nema puta ....na drugu stranu ......oće obilazak od skoro 25 km....ma pas vam mater!

Nazaj .....pred bauštelom skrećem leve .....ima znak 12,5t stvarne težine...ma znaš kaj ? HEBE ME SE....imam samo 3 više jer sam prazan! Greme u neki uspon....pa par zavojčića...i onda zna se samo kaj se ljudima kroz dvorišča ne vozim! Na 2 mesta jedva sam prošel! Fala ti bože!
Dođem u Bosch i pitam za Roberta našeg dečeca iz Varaždina kaj tam dela na expeditu..veli na godišnjem....rekoh koje je moja roba? A veli poljak da oni sad imaju pauzu! Ma koja kuxxxxva pauza? Dok vi napravite pauzu meni i natovarite meni bu šihta prešla i kaj sam onda? A imam samo pol 45 minuta odavde do autohofa na A7 u Wornitz....a tamo me čeka Heidi....zgodna plava stara cura....roštilj za klopu, pivica , sauna i turska ( rimska) kupelj.....užitak za dušu i tijelo!

Na brzaka ja njemu gurnem jedan hladni Guinness ...i daj mravca ....veli onaj kup tamo .....dok su oni na pauzi ja sam plešem balet sa mravcem....za uru sam gotov ( čekal na papire) dok sam utovarival došel je i Roland iz naše firme i još jedan mora još doć.....Roland je fajrunt nesme više ni metra delat.....ja žejen kak kaća.....pored mene na rampi dedica i bakica vele da čekaju samo 5 paleta i da imaju uru i pol do doma....ma daj ...ja krenul odmah za njima ....za 15 minuta sam bil na A6 kod Crailsheima..pa do A7 kod Feuchtwangena ima kojih 18km.....pa gor prema Wurburgu i nakon 6km je izlaz Wornitz!

Sve prazno a Heidi stoji na ulazu u lokal .....stal se direkt pred nju ( ima 30m) do lokala....navukel zavjese ....uzel boršu sa stvarima za kupanje....prvo na šank....grlo suho ko staza u Boneville!
Onda pod tuš....pa prva runda u saunu....za drugu rundu su došle i neke lokalne dame....pa druga runda....onda roštilj i pivica .....pa malo odmora pa u parnu kupelj....pa udri po pivuši....u pol 12 sam bil ko novi....ali i spreman za „leđnu peraju“ ....a moram i krenut u 5 najkasnije jer u subotu je zabrana prometa po autocesti u sezoni godišnjih odmora......počinje u 7 i završava u 20h....a ja moram do 7h proć raskrižje A7 i A70 kod Schweinfurta.....jer dalje do Kassela smijem onda jer zabrana samo sektoralna po pojedinim autocestama....legel se u krevet i zaspal ko da netko prekidač okrenul! I krenul tek u 5:30.....

Subota 1.08.2009.
Laganini štepam po A7.....prometa još nema ...par kamiona samo.....početna potrošnja spala sa 70 na 33 litre za početak dana...ma ok ....do Beelena će bit možda 31 litra....u 6h prolazim raskrižje A3 i A7 Biebelried....pa dalje prema Kasselu....nekaj pred 7 prolazim Schweinfurt ...sad sam na miru....ali i da nisam ..pošto je kofer misle drotovi da je hladnjača a za njih ( jer od spojlera ne vidi da nema agregat) nema zabrane ako voze svježe namirnice....pa se i ne trude da zaustave i kontroliraju....negde oko Fulde me prelazi Actros 1851.....ali ne beži mi više od 300m!

Tu se sad stalno na A7 do Hattenbacha i Kirchheima izmjenju dionice sa zabranom preticanja za kamione....ali tortura počinje tek od Kirchheima....prema Kasselu ...prvo se penje 8% u dužini od 3,5-4km.....pa onda kratki nizbrdo pa opet gor....na prvom usponu ovom 8% prvo 51ica vuče na srednju i obilazi jednog Volvo FH12 460.....onda ja....malo mi čudno....Volvo 420 ovdje piči ko raketa u brdo....a ovaj se vuče ko šepavi mrav! Naravno do pla uspona samo u 7oj onda cela dolje u 6tu i 1800 okretaja sve konje iz rezerve svih 440 moraju sad vuč! Jer na kraju dolazi malo slabiji uspon ....pa opet ide 2 km veći ...na tom dijelu ne šaltam u višu makar okretaji pokazuju da sam po turaži iznad potrebnog ( upali zelene diode ispod kazaljke brojača okretaja) ali ako sad šaltam gubim dragocjenu inerciju jer za kojih 700 metara bu opet trebalo niže šaltat....ovak ulazim u slijedeći uspon sa svih 440 konja.....

bez prekida snage i penjem sa 5 banki do zaravni gdje prestaje zabrana preticanja.....i ide na dolje....potrošnja se penje na 37 litara ( prosječna) a za celi mjesec sa 28,8 na 29,3! Sad dolazi „rolercoaster“ prema dolje....7ma i retarder na max ....88km/h drži i ne grije se ....kad bi se zagrijal izbacil bi retarder ( jer on sad najviše grije i mora odvest prekomjernu toplinu preko sistema za hlađenje) i onda bože pomozi sa 40 tona i 90km/h dolje ....ona 51ica mi malo beži opet ....ali ga stižem na samo 100m pred jednim usponom....i tak se celo vreme vozimo na kojih 150-300 metara razmaka....i onda kod Melsungena gdje je Maxi24 autohof......naravno da je promet osobnih već poprilično ojačao....spuštamo se s kojih 9 banki .....kad se uključuju njih 2 sa kamp prikolicama....

.i onak sa 40 na sat ni 5 ni 6 neg vuku pred onog 51icu....ovaj panično beži u srednju.....ja vidim kaj se događa i na vrijeme vučem srednju.....ulaz je u samoj udolini i poslije počinje uspon.....na usponu oba gubimo na inerciji i speedu....a ovi mamlazi ubrzali i nedaju da povučemo desno! Onog ispred muči prvi kamper .....koji malo gubi sapu pa ga uspijeva na jedvite jade priječ.....ja popustim gas i ulazim iza ovog mog kampera....i pas mu mater počinje usporavat! ......a sad ni nesmijem više levo vuč jer je zabrana....ma čekaj znam ja gde te bum prešel ..kad pred vrh uspon postaje blaži ...i ukida se zabrana....i ja pol niže ....i gas ....Meri ubrzava.....dižem ga na 85 i šaltam ...8ma....dižem na 9 banki...i vučem van na srednju.....kad sam mu došel na razinu vozačkih vrata frajer da po gasu i neda!

Tera me u blokadu ali neda neda ni nazad ni napred drži me kreten u pat poziciji! Malo sam uspio još kojih 2 -3 metra dobit i onda ko ga hebe ..dajem desni ....provocira frajer „utrke slonova“ misli da će me možda policija vidjet i kaznit....ali za to ima lijeka....desni pa ako onda ne pusti a policija vidi ...onda je on na redu za „hranjenje medvjedića“......skužil je frajer da sad za njega postaje frka....pa me propusti .....da bi se onda odmah zatim zaletio i preticao me opet! Dok me preticao vidim kako mu „baba“ drži prodike! I u pola preticanja odustaje.....

baš me zaboleeeeee! U međuvremenu je odustal i onaj njegov kompić pa smo sad opet 51ica i ja jedan iza drugog...i pičimo dolje 9 banki.....do pred Guxhagen.....to je najzajebanije mjesto po pitanju policije.....mnogi su vozači kamiona ovjde već platili 70€ i dobili 2 boda....naime u dugom desnom zavoju .....na dnu nizbrdice na samom izlazu je priključak na autocestu.....i uvijek nema da nema ....tu pizduni izlaze u Mc Donalds sa osobnima i kamperima.....i onda kad se uključuju direktno pred kamione koji su se sjurili dolje i hvataju inercije da se što višlje popnu na uspon do raskrižja gdje se odvaja za A44.....

kamionu ne ostaje drugo nego vuć na srednju...jer ovi ne gledaju uopće ( pogotovo danci kod kojih prednost ima onaj koji se uključuje na autocestu) a skoro uvijek u tom trenu iza tebe naiđe ophodnja i ne vidi da SI MORAO VUĆ NA SREDNJU da ne napraviš MASKAR i samo zapiše broj i dobiješ čestitku....ja sam dobio na sreću prije 10 godina jednu ...na ondašnjih 70 DM i jedan bod.....i od onda nikada više....mada me na MSN neki dan pital kolega sa foruma, njega su ukebali i poslali mu upitnik doma na ISTOM MJESTU na ISTI NAČIN...U ISTOJ SITUACIJI! I tak kod Kassela smo se odvojili onaj 51 i ja ....pred odvojkom za A33 prema Paderbornu radim pauzu od 45 minuta i pospremam svoje stvari koje uzimam iz kamiona doma, čiščenje i pranje poda...stakla itd....sitne detalje još pred praonicom u firmi ali večinu toga sad....i ko predviđeno točno u podne u firmi...pred praonicom stajem i vadim karticu.....provlačim kroz praonu i stavljam na rampu za istovar

....ponedjeljak imam LIDL Hann Munden kod Kassela....to nije kritično....2h vožnje...a nesmijem krenut zbog obveznog vikenda od 45 odmora prije 9 ujutro!

Evo što kaže računar za subotu....


A evo što kaže za cijeli mjesec, kompletni Srpanj...sa svim ranžiranjima stajanjima na semaforu itd.
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 23:14   #120
Ponedjeljak, 3.08.2009.

Dolazim na posel ko „uredski štakor“ u 8:00....prije 9:00 nema ni mrdac!
Jurgen je već u uredu ...ja se reda radi javim....on me gleda i niš ne veli ...zna kxxxxa zna!
Zna da sam došel tek u subotu u podne na plac....i zna da je onda vikend do ponedeljka u 9:00!

Znam da još moram natočit goriva i ad blue, pa je digitalni tahograf namješten na „out of scope“....jer na terenu firme koji nije javna prometna površina se ne mora koristit, i dokumenti od tovara su na središnjoj konzoli, cilj: Hannoversche Munden, selo nadomak Kassela, ALDI...komplet, ca 2 sata vožnje od firme...Točno u 9:00 stavljam vozačku karticu u digitalni tahograf, i onda moram ručno nadopunit vrijeme od subote u podne do ponedeljka u 9:00....digitalni tahograf je potpuna kontrola vozača i njegovog rada, ni jedna profesija osim pilota nema tako detaljnu evidenciju rada i odmora i to 24 sata dnveno, 365 dana u godini! Nakon ubavivanja vozačke kartice, slijedi Welcome, moje ime i prezime na zaslonu, i podatak da je kartica izvađena u subotu u 12:00....i upit želim li ručno upisat podatke....ne da želim već MORAM, jer u subotu su još ranžirali kamion po firmi, i ako sad kažem ne, onda ta vremena UPISUJE NA MOJU VOZAČKU KARTU!

.....onda sam u prekršaju jer nemam 45 sati vikend odmora! Tako stišćem na OK....za manualni unos podataka...onda izlista datum i vrijeme vađenja karte.....subota, 1.08. 2009 u 10:00 UTC ....svi digitalni tahografi su UTC vremenu....i pita jel to bio kraj smjene? Na to nelogično moram odgovorit sa NE ( greška u programiranju softa jer ga nisu radili oni koji imaju veze sa vožnjom) jer inaće ne dobijam mogućnost manualnog upisa podataka....kad sam odgovorio sa NE....onda mogu vertikalnim strelicama vrtiti kroz meni do ponedeljak, 3.08.2009. i 7:00 UTC....( dalje od aktualnog vremena ne ide) i onda stisnut OK...zatim mi daje mogućnost da odaberem grupu aktivnosti za razdoblje od subote u podne do danas u jutro....

to prebacujem opet vertikalnim strelicama na „odmor“ za što je ikona „krevet“.....slijedi upit da to spremi ? OK ....tek sad sam ispravno prijavljen u sistemu digitalnog tahografa....i vožnja može započet! Kad dolazi jedan skladištar naš, i kaže da moram još na terminal 3 kod nas....da dobijam još 1 paletu za Bertelsmann u Verl....jebi ga, već imam 33 gore i zadnji je red po dužini 3 složen, da je lakše na rampi istovarit, sad moramo skinut te 3 i okrenut ih po širini da se dobije mjesto za 34tu!

Nije to kaj je 34 palete, već kad kod Bertlesmanna iskrcam ovu jednu, oni sigurno neće opet ove preostale 3 okrenut a to će biti pizdarija onda na rampi kod ALDI....naime rampa nema kuda se prisloniti jer tako složene palete zauzimaju i zadni centimetar tovarnog prostora, i kak da onda iskrcam u ALDI? Moral bum opet na ključeve od poluga za zatvaranje vrata prislonit most rampe...i onda sa teškim mravcem molit boga da izdrže mravca i paletu....

.pa onda kad skinem te 2 opet dignut most...vozit 5 cm unazad i opet most postavit sad ispravno na dosjed na prikolicu....te iskrcat ostatak.
Verl je mačji kašalj...jedna paleta dolje i sad poprek na A33 prema Schloss Holte.....i tu vidim kak se jedan talijan sa Scaniom zapiknul čoveku u ogradu oko kuće! Vrlo dobro...idemo dalje....A33 prema Paderbornu i onda kod Haaren na A44 prema Kasselu, pa u Kasselu na A7 prema Hannoveru....izlaz Hann Munden, preko kružnog toka ....i prva desno ....točno je podne kad sam došel....ajmo poslat dokumente kroz cijevnu poštu....i čekat! Čekam ravno 1 sat!

Nakon sata čekanja naša firma uzima lovu za stajanje bez pardona! 50€ za svaki započet sat stajanja! Mnogi špediteri se ne usude tražit to, jer se boje da onda neće više dobit ture, a naša firma vozi već 30 godina i nikome ništa....dečeci u skladištu su prva liga! Još nisam ni iskrcal a već mi je pripremil 33 palete za zamjenu i to sve u odličnom stanju! Ajmo na telefon i zovem „Houston“ ( tako se ja šalim u nazivu za centralu) .....

Kad veli idi u Vlotho....komplet za Lingen, 34 palete! Ok , nema frke, malo mi čudno ima do Vlotho na A2 skoro 160km za vozit....sad je 14:30h, dok dođem moram još i pauzu od 45 minuta delat...bit će nekih 17h....ja u uvjerenju da bum još danas tovaril, jer neznam dokle rade ali do 17-18 h je skoro pa svugdje moguće tovarit....i tak pomalo do tam. I zajeb....nisam si kupil španjulete.....pive imam i klope imam ....pogotovo dobre insalata „frutti di mare“....sipice i hobotnica u marinadi!

Dođem tam a ono lokot na vratima....ništa ...jedan Čeh stoji na cesti.....u firmi preko puta MP3ica od Talke špedicije istovaruje platični granulat....ja otvorim vrata na šlepi i navezem na rampu....da ne moram ujutro trošit vreme na tahografu...i bacam satelitsku na krov ....i ubrzo je HRT na ekranu. Zovem Jurgena...kad ovi počinju? Kaže u 7:00....ma ko grom! Opet 14 sati „leđne peraje“! Dolazi onaj od Talke i malo se spikamo, veli da nije loše kod njih, da je plaća uredna i dobra ...pitam kaj znači „dobra“? Veli 2500€ na račun ( znači netto) plus dnevnice po reguli! ....opaaaaaaa nije loše , nije loše! Krešem jedan Guinness za drugim....dosadno je ....na netu isto ništa....i začorim ko da je netko prekidač okrenul!......samo sam po noći se zbudil i ugasil sve potrošače struje da nebi ujutro bilo nismo znali!....

Utorak, 4.08.2009.

Aha kaj su točni, moš si mislit! U 7:00 nema još nikoga a zbudil me kolega koji ima isto utovar tu, u 6:00, skidal sam mu po katoličkom kalendaru sve redom! To je moral platiti španjuletima, odmah ga globim! U 7:15 se otvaraju vrata...ali odgovornog još nema ....baš mi paše...uzimam svoju torbicu i pravac sanitarne prostorije ..dok on dođe ja se fino stuširam i obrijem! 8 manje kvarat, počinjem s utovarom, šamponi, šamponi, šamponi .....u 9i 30 pokret za Lingen! Znam kaj me čeka...Lingen je na 22km od Spelle a tamo opet 33 palete hrane za „kućne tigrove“....pa za Beelen! U Aldi Lingen ista pjesma ko i uvijek čekaj i čekaj ..

javim se nakon prvog sata u firmu...i opet čekam....zove Jurgen da zakaj sam krenul tek u 9:30...da kad sam počel utovar? Onda kad su otprli tu šupu u 8:45h! Aha dobro onda, veli .....i ja mislim da je dobro onda! Već je prošlo debelo podne kad sam iskrcal i ko što sam i mislio za Spelle.....tam pak moram čekat da završi prvo nekog belgijanca.....i onda gas za Beelen.
Celi dan je prošel a ja imam još i šihte i upravljanja ko u priči.....pogledam tovarnu listu....Mittenwalde , znači Berlin.......onda dalje do pred Dresden...i tu imam 3 istovara u okolini Dresdena. Ko grom sviđa mi se tura....ali .....

junior šef gleda i veli izvadi kartu....ma rekoh daj pa sa 4,5 ure koliko još smijem vozit sam skoro u Mittenwalde! Sad i on gleda ..a veli nađi si rampu....i ko bu te istovaril? Ma bum ja sam, samo daj nek oni tovare, jer tu se ne snalazim još! I krenemo ekspressno .....ipak su zaje me skoro za 2 sata....tak da sam došel samo do Uhrsleben pred Magdeburgom.....ali moj omiljeni autohof! I to točno u ponoć! 15 sati smjene....do 9 nema mrdanja! Idem u shop....nema žive duše....jedino Jennifer....ajde popijem si pifce ko tabletu za spavanje i kupim si novi grijač za vodu ( stari sam uspio sjexxx, otfikario mu konektor kad mi je trebal osigurač za satelitsku) sad bumo one 5 minute juhice od Maggi mljackali....a i kavica bilo Nescafe ili polako preko filtera lijevat vruću vodu....idem u krpe....

Srijeda, 5.08.2009.

v jutro zna se.....piva radiiiiiiiiiiiiiii!...jedva sam došel do WC-a! U 9 palim budim konjicu....i gas, šteta kasno sam videl ...imali su na parkingu simulator kojim možeš zorno isprobat koliko te štiti sigurnosni pojas ....sjedneš se u kabinu Atega...i onda te okrenu za 180 stupnjeva....drži te samo pojas! Čudno
do Berlina i prilaz Berlinu sve ide ko po loju!
Ovo je čudo za prilaz Berlinu, to nisam videl ni usred noći ovak prazno....

Ovo dvoje uživaju a imaju i njemačkog ovčara koji sjedi dolje ispred žene....

__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:39.