Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2009., 17:31   #61
Quote:
kobayashi2 kaže: Pogledaj post
Magarac definitivno, iako je i on zna otić na Hajduka npr. u beograd finale kupa 90-e, al ipak 100% armada. al zna se da je Mitar bia Torcida i Hajduk Split, razumljivo je i šta se družio, pio, tukao i zajebavao sa armadom jer su ipak iz istog grada, al ga to ne čini pripadnikom armade jer je momak navijao i išao na utakmice Hajduka. Njihova zajednička tragična smrt je posebna priča.
Posebna priča je i Pupe, još jedna vaša legenda koji je u svojim prvim godinama ko navijač isto bio Hajdukovac, dok mu je jedan put u Splitu, Mujo Smrt nije otea spitfajericu i optužia ga za neko drukanje da bi dotični poslije toga posta Armada.
Ipak šta se tiče mene veliki respekt za tu generaciju i ekipu armade, sta se tiče svega u to vrijeme bili su ko neka dosta manja verzija Torcide, i po mentalitetu dosta slični. Cuga, droga, lipilo, tuče, utakmice, zajebancija. I čini mi se bolja i luđa ekipa nego purgeri u to vrime.
...od Armade dva lika nije niko spomenija,a virujte imaju mista...ajkula i guzo...a sad šta je s njima ...možda zna "ne dirajte mi moje krugove"
__________________
...ŠRK ST 1939...
huhuhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 17:38   #62
Torcidaši, ostavite se tog nabrajanja ko je ko nije, iz poštovanja prema onima koje ste slučajno ili namjerno zaboravili, za koje jednostavno neznate, niste nikad čuli, ostavite se toga ko je veči a ko manji. Šta bi jedan pojedinac sam bija u toj prići a da iza njega nije stala još čitava masa luđaka, fanatika ili kako več da ih oslovim.
Za kraj jedna priča iz lita 1981. Tridesatak mladića tada na željezničara (ne na utakmici nego na dilu Bačvica), da me bolje razumite današnjim žargonom u žestokom ultra momentu. Pok. Lubina je navigava i bija je na utakmici u Brazilu. Bija je pun dojmova, donija je slike šta je slikava: velike tribine, masa ljudi, velike zastave, veliki transparenti (tu je i nastala ideja za prvi transparent Torcide), ludilo. I splitska Torcida u odnosu na brazilsku mu je bila bezveze da se pita ima li to uopće smisla. Malo posli toga poginija je u prometnoj, splitsku Torcidu luđu od brazilske nažalost nije doživija i nikad vidija. Sve ostalo je povijest...
HS 1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 17:41   #63
Quote:
huhuhu kaže: Pogledaj post
...od Armade dva lika nije niko spomenija,a virujte imaju mista...ajkula i guzo...a sad šta je s njima ...možda zna "ne dirajte mi moje krugove"
Da,baš htjedoh pitati, još se davne 87 spominjali u onome časopisu tifo,pa supertifo,kaj je sa Ajkulom?
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 17:49   #64
Quote:
ratwa kaže: Pogledaj post
Ja neznam zasto klokan spada u navijacke legende BBB-a,mislin covjeku svaka cast,ali bas da je legenda???
Dugi,Ićo,Macko i Buba car
Za torcidu mogu reć da je pokojni Ćipe(muda ko Rusija) puno dao novijoj generaciji torcide
-Čuj sve je ionako subjektivno ,kako u kome,njegovoj osobnosti, vidiš legendu...inače, postoje li neki gabariti za biti navijačka"legenda"ili...?
Klokan je bio za fajt,fanatizam,srčan momak,vazda na tribini još 80-tih(plus Cibona) i zašto bi po tome,u biti po tebi buba bio legenda,a ovaj ne ?(samo da čujem tvoje mišljenje,ili si čuo od drugih,? ..a ja ću ti hrpu događaja napisati o pok.bubi,kad ulovim vremena ok? premda je za me Buba naj legenda,zbog niza bizarnosti i lik samo taki "ubojica dječjeg lica")
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 17:54   #65
Mislim,da bi ipak,bilo sadržajnije kada navodite imena legendi,napisati i koji događaj,anegdoticu koju uz njih,koja ih veže uz stil isl.,te zbog čega tko misli ,zašto je baš taj i taj legenda...(ovak ispada ,da će se na kraju samo jedna te ista imena ponavljati ,bez ikaka obrazloženja)

hvala
Pozdrav!
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 17:57   #66
...evo malo i bbb(osim već spomenutih),bičba,ćudovište,brača badžek,talijan,đuro,pavić,max,goge i ana,ćelić,sarma junior...
__________________
...ŠRK ST 1939...
huhuhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 18:02   #67
Eto,od prekodrinskih bih sa sigurnošću naveo partizanovog pampija,..uporan i tvrdoglav,na maltene svakoj (Cibona-partizan) te koliko, je god po eks Ju dao po tamburi ,proporcionalno tome bi dobio u Domu sportova,najžešće što vidjeh kada su bili izdvojeni bez osiguranja, od M. i ekipe kod WC-a dobili,da su ovoga na kraju balade morali nositi ,a nije htio hitnu niti muriju zvati. I ponovno bi redovito navratio...
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 18:06   #68
Quote:
huhuhu kaže: Pogledaj post
...evo malo i bbb(osim već spomenutih),bičba,ćudovište,brača badžek,talijan,đuro,pavić,max,goge i ana,ćelić,sarma junior...
OK za SARMU juniora,ali zašto talijana,zbog staža ili...?
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 18:10   #69
Inače su Ičo iz St i pok. Buba bili kumovi Da li je Ičo,morti imal kakih problema u ST (ipak je tamo živio) zbog dinamovog istetoviranoga grba na podlaktici?
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 18:13   #70
bbb

BBB-i, na žalost, nikada nisu imali toliko jake ličnosti, s dugim stažem i aktivnim djelovanjem, da bi ušli u kategoriju pravih navijačkih legendi. Buba je, primjerice, više simpatična legenda iz priča ali nije nikad bio lider koji je mogao podignuti grupu na viši nivo. Na žalost, to je istina, imao je velik broj gostovanja, nekad krenuo pa se negdje putem izgubio, ponekad stigao mrtav pijan, a kada je bio trijezan često je bio ugodan sugovornik.

E sad, kako gledati na širok pojam legendi, u svakom slučaju, podizanje razine grupe na višu razinu (prve baklje, transparenti, gostovanja u bivšoj državi...) a iz toga razdoblja je jako malo ljudi ostalo na tribini. Mnogi su stradali u ratu, neki završili u zatvorima, drugi se preselili na istok ili nestali sa sjeverne tribine a neki ostali u sjeni. Nekom će možda nešto značiti legendarni grafit u Maksimirskoj Bobo, Peki, Bela a tu su bili Klokan...Renato...Sarma... pokojni Luks..Mac, Macko, Toni...Zujo...Hasan...Pan....Nikša...John i Tomo... Čupko...Gotovo svaki kvart je imao svoju legendu. Nakon toga, dolaze neki novi klinci, ali nikad s toliko jakom osobnošću i karizmom. Dolaze i odlaze, neki znaju (ZCB) zašto jedan od tadašnji istaknutijih pripadnika odustaje (B), a na posljetku nam se događaju najnoviji problemi...

Namjerno nisam spomenuo Dugog. Za mene je on bio n a j v e ć a legenda. Zbog nekih priča koje sam čuo, kao i sam se uvjerio, ali danas me samo zanima zbog čega na ova posljednja sranja nije REAGIRAO.
zg2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 18:20   #71
legende?

Quote:
huhuhu kaže: Pogledaj post
...evo malo i bbb(osim već spomenutih),bičba,ćudovište,brača badžek,talijan,đuro,pavić,max,goge i ana,ćelić,sarma junior...
Bez imalo ljutnje, većina kojih si nabrojao ne ide na utakmice već duže vrijeme, a otprilike slične legende ima gotovo svaki zagrebački kvart. Ćelić bi, recimo, odmah ušao u sukob interesa jer je mažnjavao na objavama, a kasnije žicao lovu i više je nije vraćao. Sarma se nakon Bergama pojavi svake pete ili desete godine na utakmici, talijan je išao svega nekoliko godina na tekme do 90-tih, pavić ok, ali ekipa s ravnica nikad nije išla na sva gostovanja, niti su primjer današnjih ultra navijača...
zg2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 18:21   #72
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
OK za SARMU juniora,ali zašto talijana,zbog staža ili...?
...ma talijan mi je pa onako redom na pamet,niti znam šta je s njim ni dali i koliko ima staža...tada je bija aktivan,zvrkast,sa malo pluseva i 1 debelim minusom
p.s.legenda mi je sama po sebi debilna riječ,no možda se sa ovim topikom razvije i kvalitetna rasprava,možda se neki ljudi site nekog i tako to...
__________________
...ŠRK ST 1939...
huhuhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 18:30   #73
Quote:
zg2000 kaže: Pogledaj post
Bez imalo ljutnje, većina kojih si nabrojao ne ide na utakmice već duže vrijeme, a otprilike slične legende ima gotovo svaki zagrebački kvart. Ćelić bi, recimo, odmah ušao u sukob interesa jer je mažnjavao na objavama, a kasnije žicao lovu i više je nije vraćao. Sarma se nakon Bergama pojavi svake pete ili desete godine na utakmici, talijan je išao svega nekoliko godina na tekme do 90-tih, pavić ok, ali ekipa s ravnica nikad nije išla na sva gostovanja, niti su primjer današnjih ultra navijača...
...eto vidiš,za sve šta si tu napisa ja ne znam,dakle sad sam upoznat,jebiga ljudi su kvarljiva roba,ali se ipak ponekad sitiš nekih ljudi i zapitaš se "šta je s njima"?
__________________
...ŠRK ST 1939...
huhuhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 18:44   #74
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
Inače su Ičo iz St i pok. Buba bili kumovi Da li je Ičo,morti imal kakih problema u ST (ipak je tamo živio) zbog dinamovog istetoviranoga grba na podlaktici?
...jednom ga je dotićni bacija niza skale o kn.
...moje mišljenje o Ići (isključivo moje i bez obzira šta ga više nema)je krajnje negativno(nema veze sa navijačima)...druge stvari su bile u pitanju...
p.s.ostavit nekoga da umre
__________________
...ŠRK ST 1939...
huhuhu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 19:52   #75
Quote:
nevolja kaže: Pogledaj post
po meni ovde trtu triba ubacit i ta lista bi za torcidu bila ok.....a one neke narkomane tipa parangal molim ne ubacivat u legende
Evo samo usput da priko ovoga odgovorim i na ostalo šta se pisalo.
Trti svaka čast ko velikom hajdukovcu, navijaču i zajebantu i na stažu od valjda 30-tak godina koliko ide nonstop na hajduka, al se po navijačkoj priči ne može nikako stavit u isti kontekst sa npr. Rasom, Žanom ili Armandom.
Druga stvar, Parangal, droga i sl. Slažem se za Parangala, al ne i za to da sve koji su bili u vezi s dopom treba zaboravit. Parangal je iša na utakmice osamdestih šta je, je. Nikad nikakvi vođa ko šta srbi vole govorit, nego jednostavno momak iz ekipe koji je putovao. Dosta naših starijih govore i kako je bia jebivjetar i niko i ništa, i da je zaslužia to šta mu se desilo, al šta se tiče mene, ne daj bože nikome. Neznam stvarno šta je momak skrivia bogu, da tako odživi i završi život. Inače, nakon šta je bia već odavno van svih zbivanja umro je u starom restoranu bastion, i to tako da su ga konobari išli maknit pred zatvaranje, a ovaj se samo izvrnia. nikome nije bilo čudno šta tamo spava već desetak sati sa novinama isprid sebe, jer je često tamo dolazi kljucat na miru.
Inače šta se tiče Torcide i dopa kad sad pogledam ove gore napisane, osim Žuvele koji je bia stari čovik od ovih 12, 6 ih je bilo debelo na dopu, šta je ogroman postotak koji nema valjda ni jedna grupa na svitu. jebiga samo i to ne triba uzet zdravo za gotovo nego gledat u duhu vrimena kad je to bilo. Tadašnjoj torcidi je bilo ufurat se kao danasnjoj zapalit cigaru i popit dvi pive. I inače se na dop nije gledalo crno ko sad, nego ko na nešto ok i zabranjeno. U to vrime droge nije bilo nigdi osim u Splitu i Beogradu, tako da su tadašnji mangupi po Zg, Ri, Sa... bili i ljubomorni na Split ko neki najluđi grad. Nije se ni svaki seljo drogira ko sad, nego samo mangupi, navijači i sl. niti je bilo toliko droge ko sad. Velika većina tih momaka su zaslužni zašto ime Torcida svi iz exyu dan danas pamte sa respektom i strahopoštovanjem. Osim droge koja je bila tu, neznam kad će se opet pojavit generacija sa toliko luđaka znanih i neznanih. momci koji živili tako ko da nikad 25-u neće dočekat, niti ih je bilo briga. Puno njih nažalost i nije, šta od droge ili rata. Danas znamo koje je to zlo, al ove prije nije bilo briga. Da sad krenem nabrajat pokojne, moga bi napisat 3 stranice, i sve dobri momci. jebiga, tako je bilo.
Šta se tiče spomenutog pok. Čipe, svaka mu čast ko navijaču, na srcu i mudima. A to šta je pred kraj svog mladog života zamijenia navijački đir sa mafijaškim ne bi trebalo bit ovde tema, ne mora ni meni bit drago šta je na kraju bia posta, a i inače nismo nikad bili skupina berača cvijeća, tako da puno ljudi ima il je imalo svoje minuse, Torcida će ga pamtit ko navijača.
I još je neko pita za Iču purgera. Koliko sam ja vidio nije ima tetoviran dinamov grb, nego blue rebels na ramenu. Ičo je osim šta je navija za Dinamo bia i u ekipi torcide, tako da je normalno živio u Splitu. Bilo je par momaka koji ga nisu volili i znali zajebavat i nekad maltretirat npr. kad bi došao žicat pare na kućice kad bi igra Hajduk u devedesetima kad se već poceo skroz deklarirat ko bbb, al nikad ništa pretjerano.
 
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 20:19   #76
Quote:
kobayashi2 kaže: Pogledaj post
Šta se tiče spomenutog pok. Čipe, svaka mu čast ko navijaču, na srcu i mudima. A to šta je pred kraj svog mladog života zamijenia navijački đir sa mafijaškim ne bi trebalo bit ovde tema, ne mora ni meni bit drago šta je na kraju bia posta, a i inače nismo nikad bili skupina berača cvijeća, tako da puno ljudi ima il je imalo svoje minuse, Torcida će ga pamtit ko navijača.
Istina. Čipe je krenija krivin smjeron i to je to. Izabra je krivi put, ali ka navijač je bija srčan.
PoistPop't is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 20:33   #77
Neka dečko počiva u miru, poznavao sam ga i svaka mu čast, imao je onu pravu navijačku svijest (sjećam ga se sa jednog fajta na gl.kolodvoru u Zagrebu dok smo čekali Tovare koji su se vraćali iz Vinkovaca ili Osijeka negdje 99 godine, ispao je navijač kakav bi svatko od nas morao biti), te sa Hrvaska-Njemačka u Splitu, žao mi je samo jer je na krivi put krenuo, to ga je i koštalo glave...nadam se da će on biti pouka ostalima.
Čipe, R.I.P.
 
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 20:40   #78
Čipe je jednostavno uživa u takvom životu...
__________________
NorTh Dalmacija
neonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 20:43   #79
Pave Fadic--"kapa i ja",nije bia voda ali jedan od legenda torce sigurno je!
Mislin da malo ko od torcidasa se nije baren nekad nasmija ili iznervira na njegov racun,covik sa vise od 150 gostovanja,trenutno neaktivan navigaje na brodu..



JUBAV JE BOL HAJDUCE MOJ JUBAV JE PRETESKA BOL
against u€fa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 20:47   #80
A legenda Jozo iz Brodarice,koji je to fajter bija,uvik love nije ima al srca i muda.sad je valjda u australiji,da se bar vrati
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:54.