Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2010., 22:05   #61
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
Nakon mirne reintegracije 1998., značajan broj Mirkovčana je počeo prodavati svoje kuće i seliti u Srbiju ili drugdje u inozemstvo, pa se zbog toga povećava broj Hrvata, a smanjuje broj Srba u tom dijelu Vinkovaca.
*wiki

Velečasni Tomislav Korov, župnik Župe sv. Ćirila i Metoda je podsjetio da u Mirkovcima, gdje je do rata bilo večinsko srpsko stanovništvo ali se dobar dio njih odselio nakon što se i tu mirnom reintegracijom vratila hrvatska vlast 1998. , sada ima oko 500 katoličkih obitelji sa preko 2 500 vjernika.
http://www.vecernji.hr/vijesti/sraki...a-clanak-92954
Znam
bellaswan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 22:37   #62
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
Nakon mirne reintegracije 1998., značajan broj Mirkovčana je počeo prodavati svoje kuće i seliti u Srbiju ili drugdje u inozemstvo, pa se zbog toga povećava broj Hrvata, a smanjuje broj Srba u tom dijelu Vinkovaca.
*wiki

Velečasni Tomislav Korov, župnik Župe sv. Ćirila i Metoda je podsjetio da u Mirkovcima, gdje je do rata bilo večinsko srpsko stanovništvo ali se dobar dio njih odselio nakon što se i tu mirnom reintegracijom vratila hrvatska vlast 1998. , sada ima oko 500 katoličkih obitelji sa preko 2 500 vjernika.
http://www.vecernji.hr/vijesti/sraki...a-clanak-92954
Sudbina Mirkovaca je zapecacena. Uopste sva naselja sa srpskom vecinom a nalaze se u predgradju hrvatskih gradova dozivece istu sudbinu. Tenja mi pada na pamet kao potencijalni primer. Dosta Mirkovcana se i dan danas okuplja u selu na neke crkvene praznike (procitao sam to negde) ali tamo vise ne zive.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 23:23   #63
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Sudbina Mirkovaca je zapecacena. Uopste sva naselja sa srpskom vecinom a nalaze se u predgradju hrvatskih gradova dozivece istu sudbinu. Tenja mi pada na pamet kao potencijalni primer. Dosta Mirkovcana se i dan danas okuplja u selu na neke crkvene praznike (procitao sam to negde) ali tamo vise ne zive.
Upbičajeno da se prigradska naselja povećavaju zbog doseljvanja ljudi sa strane, jeftinje kuće, stanovi zemljišta, a grad je blizu.... tako je i Petrovaradin i prije zadnjeg rata postao većinski srpski...
demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 23:37   #64
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Sudbina Mirkovaca je zapecacena. Uopste sva naselja sa srpskom vecinom a nalaze se u predgradju hrvatskih gradova dozivece istu sudbinu. Tenja mi pada na pamet kao potencijalni primer. Dosta Mirkovcana se i dan danas okuplja u selu na neke crkvene praznike (procitao sam to negde) ali tamo vise ne zive.
Ma gledaj,Mirkovci su ipak specifični.
Niti Sotin niti Trpinja niti Bršadin niti ijedno susjedno selo Vukovaru nije na taj način spojeno sa gradom.
Naime da neki huligani preko noći maknut tablu Mirkovci,a ti kreneš autom iz centra Vinkovaca tim putem, ne bi ni znao da si izašao iz Vinkovaca
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:36   #65
Mirkovci za mene predstavljaju srpsko uporište za vrijeme Dom. rata. I dan-danas su mi antipatični. Valjda zbog toga... U središtu sela bio veeeeliiikiiii kip Draže Mihajlovića s tri prsta... Stajao je i neko vrijeme nakon reintegracije... Sjećam se...

Zapravo, Mirkovci su Vinkovcima ono što su Negoslavci Vukovaru...
__________________
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering. Yoda
bellaswan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 18:41   #66
Quote:
bellaswan kaže: Pogledaj post
Mirkovci za mene predstavljaju srpsko uporište za vrijeme Dom. rata. I dan-danas su mi antipatični. Valjda zbog toga... U središtu sela bio veeeeliiikiiii kip Draže Mihajlovića s tri prsta... Stajao je i neko vrijeme nakon reintegracije... Sjećam se...

Zapravo, Mirkovci su Vinkovcima ono što su Negoslavci Vukovaru...
Bio je,ali su ga Ultrasi iz Vinkovaca skinuli i autom odvukli.
Toliko o tome

Osim ove ulice Karadžića, ne vidim neko Srbovanje tamo, a osim toga, politički-upravno gledano,slo ne psootji,nego je dio Vinkovaca
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 19:14   #67
Quote:
bellaswan kaže: Pogledaj post
Mirkovci za mene predstavljaju srpsko uporište za vrijeme Dom. rata. I dan-danas su mi antipatični. Valjda zbog toga... U središtu sela bio veeeeliiikiiii kip Draže Mihajlovića s tri prsta... Stajao je i neko vrijeme nakon reintegracije... Sjećam se...

Zapravo, Mirkovci su Vinkovcima ono što su Negoslavci Vukovaru...
tako se onda moze reci i za Knin,Benkovac itd.. bilo pa proslo ,to sada mogu biti samo Hrvatska uporista .
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 19:15   #68
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ma gledaj,Mirkovci su ipak specifični.
Niti Sotin niti Trpinja niti Bršadin niti ijedno susjedno selo Vukovaru nije na taj način spojeno sa gradom.
Naime da neki huligani preko noći maknut tablu Mirkovci,a ti kreneš autom iz centra Vinkovaca tim putem, ne bi ni znao da si izašao iz Vinkovaca
granica naselja je zeljeznicka pruga pa i nije tesko znati gdje se nalazis .
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 19:55   #69
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
granica naselja je zeljeznicka pruga pa i nije tesko znati gdje se nalazis .
Ima pruga i u Vinkovačkoj Maloj Bosni, postoje i po Borovu Naselju,pa i jedna na Sajmištu,ali naravno ne rade.
Sa obje strane su odmah kuće.

Jedan Lužac je odvojen recimo i od Borova Naselja i od ostatka Vukovara,pa nitko ne tvrdi da je posebno selo.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 15:13   #70
Prišinci
__________________
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering. Yoda
bellaswan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 17:17   #71
Michael,posto znam da volis mape,evo jedne koja se uklapa u temu

Udeo izbeglog stanovnistva iz HR i BiH u Srbiji po opstinama
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 17:26   #72
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Michael,posto znam da volis mape,evo jedne koja se uklapa u temu

Udeo izbeglog stanovnistva iz HR i BiH u Srbiji po opstinama
Zanimljiva mi je ova siva rupa na sjeveru Vojvodine, koja je to općina
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 20:38   #73
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zanimljiva mi je ova siva rupa na sjeveru Vojvodine, koja je to općina
To su tri opstine sa madjarskom vecinom - Ada,Kanjiza i Senta.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 21:01   #74
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
To su tri opstine sa madjarskom vecinom - Ada,Kanjiza i Senta.
Ne bi li bilo logičnije da ih se tamo naseljava,bar u općinska središta?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 21:44   #75
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ne bi li bilo logičnije da ih se tamo naseljava,bar u općinska središta?
Iskren da budem,ne znam zasto se to nije sprovodilo u Vojvodini,tj sprovodilo se ali vrlo selektivno (npr. Subotica i Becej su bez razlike naseljavani). Za razliku od toga,pokusalo se sa naseljavanjem izbeglih Srba u Prizren,Pristinu i jos neke kosovske opstine i to znamo kako je proslo nakon NATO bombardovanja kada je 30ak hiljada njih ponovo moralo da izbegne.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 21:49   #76
Naseliti 30.000 Srba na Kosovo sa 2 mil ALbanaca je kao staviti jednu žličicu(kašiku ) Cedevite u kadu punu vode
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 21:56   #77
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Naseliti 30.000 Srba na Kosovo sa 2 mil ALbanaca je kao staviti jednu žličicu(kašiku ) Cedevite u kadu punu vode
Sulud plan. Mada ko zna sta se tim ljudima na vlasti tada motalo po njihovim sumanutim glavama. Mozda je to bila neka prva faza,sta god bilo zaista je suludo naseliti recimo 2 srpske porodice iz Hrvatske u 99 % albansku opstinu Kacanik kao sto je bio slucaj.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 22:18   #78
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Sulud plan. Mada ko zna sta se tim ljudima na vlasti tada motalo po njihovim sumanutim glavama. Mozda je to bila neka prva faza,sta god bilo zaista je suludo naseliti recimo 2 srpske porodice iz Hrvatske u 99 % albansku opstinu Kacanik kao sto je bio slucaj.
mozda ne 2, ali recimo 1000 ili 2000 kao sto je bio slucaj za npr Knin.
frane2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 22:25   #79
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
mozda ne 2, ali recimo 1000 ili 2000 kao sto je bio slucaj za npr Knin.
A recimo naseliti svih 30.000 Srba u sam grad Prištinu,iako i to nije neka prevaga.

Čak i npr. da su svi preseljeni u manji Peć,opet bi bilo svega 37.000 Srba(dakle 7.000+ 30.000)dakle oko i 110.000 Albanaca
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:08.