Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2015., 13:20   #61
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Najprije mi je šef bio George Soros, pa sam prešao Warenu Buffetu.

I da znate, George Soros mrzi kad ga napusti toliko kvalificirana osoba kao što sam ja.

Toliko je ljubomoran, da sam se čak, jedno vrijeme bojao za svoju sigurnost, ali mi je Waren poslao svoje ljude da mi srede sigurnosni sistem u mojoj kući.
Zbilja? A šta si po struci da te Šoroš ne voli? I kaki je to sigurnonosni sustav?

Evo da ne mislite da vas sve slažem oko ljudi - mravaca, pročitajte si ovo POSEBNO DIO ANT PEOPLE

Ljudi moji pa to su ozbiljne stvari.
Vaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 13:27   #62
Quote:
Vaxxx kaže: Pogledaj post
Zbilja? A šta si po struci da te Šoroš ne voli?
Prevoditelj i marketingaš.

Nije problem u struci, problem je što je davo premalo ojra, pa sam ga napustio. A on mrzi i ima ispade ljubomore kad ga napusti kvalificirana osoba.


Quote:
Vaxxx kaže: Pogledaj post
I kaki je to sigurnonosni sustav?
Nemam pojma. Nisam tehničar.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 13:24   #63
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Ne pratim baš nešto posebno tog lika i djelo, al rekao bih da je to tip kakav daje guzu baš svima koji nešto plaćaju. Tako da me ne bi začudilo niti da si pogodila u sridu.
A gledajući i raskrinkavanje činjenice da naftna industrija plaća kampanju za negiranje/umanjivanje posljedica globalnog zatopljenja/klimatskih promjena, izgleda mi i prilično očito da tako plaća i poneke alternativce da isperu mozak svome segmentu publike.
Ti baš isključujš svaku mogućnost da osobe poput Davida Icke-a boluju od paranoje/paranoidne šizofrenije, da imaju mesijanski kompleks, već u svemu vidiš samo želju za profitom.
Zašto ljudi obično ne vide širu sliku, sve solucije, već se uhvate samo jednoga??
To mi je nekako površno gledanje na stvari.
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 21:55   #64
Quote:
VragJeUOvojZeni kaže: Pogledaj post
u svemu vidiš samo želju za profitom...

Zašto ljudi obično ne vide širu sliku, sve solucije, već se uhvate samo jednoga??
To mi je nekako površno gledanje na stvari.
Ali vizija globalnog profita i jeste šira slika, u biti nepovršinsko gledanje stvari.
Uzmi za primjer medicinu psihijatrije koja je javno ustvrdila da nijedan psihijatar nikad nije izliječio nijednog pacijenta (ako zatreba poduprjet će se dokumentarnim filmom na istu temu), stoga svi imaju pravo pitati 'dal se onda možda radi o profitu' i 'imaju li iluminati ikakve veze sa svime time' (?).

Ili je možda sam izraz 'iluminati' odbojan u dovoljnoj mjeri da se njime ljudi ni ne pozabave?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 00:09   #65
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ali vizija globalnog profita i jeste šira slika, u biti nepovršinsko gledanje stvari.
Uzmi za primjer medicinu psihijatrije koja je javno ustvrdila da nijedan psihijatar nikad nije izliječio nijednog pacijenta (ako zatreba poduprjet će se dokumentarnim filmom na istu temu), stoga svi imaju pravo pitati 'dal se onda možda radi o profitu' i 'imaju li iluminati ikakve veze sa svime time' (?).

Ili je možda sam izraz 'iluminati' odbojan u dovoljnoj mjeri da se njime ljudi ni ne pozabave?
'Globalni profit i multikorporacije' jest tema koja svakako zaslužuje pozornost.
Ali ljudska je priroda sama po sebi dovoljno pohlepna da u to ne treba miješati Illuminate i slična društva. Multikorporacije i farmaceutska industrija doista ne moraju biti dio mračne globalne zavjere, tj. njihovu pohlepu i želju za profitom stvarno ne treba još dodatno zaogrnuti mračnjaštvom i urotom protiv čovječanstva. Kod njih su stvari ustvari dosta jasne.
Netko vlasnike multikorporacija i bankare naziva Illuminatima.. Pa, ok..
Ali ja sam se referirala na haramov post, u kojem on piše da Icke-a pokreće samo želja za profitom.
Pa to je usko gledište. On je jedan pisac koji piše o Illuminatima i strašnim zavjerama. Doista, njega može pokretati želja za profitom. A može i ono gore što sam nabrojala, a čime se psihijatrija i bavi, između ostaloga.
To bi bila šira slika, sagledavanje svih mogućih motiva za pisanje knjiga.
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 14:32   #66
Kad bismo baš htjeli,imali vremena i strpljenja te sistematski tražili svim teorijama zajedničku informaciju,mogli bismo se jako iznenaditi...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 16:03   #67
Quote:
VragJeUOvojZeni kaže: Pogledaj post
'Globalni profit i multikorporacije' jest tema koja svakako zaslužuje pozornost.
Ali ljudska je priroda sama po sebi dovoljno pohlepna da u to ne treba miješati Illuminate i slična društva. Multikorporacije i farmaceutska industrija doista ne moraju biti dio mračne globalne zavjere...
Doista, što kažeš zaslužuje pozornost.

Pa tim više, zašto si pomislio da iz pozornosti valja izuzeti teške koorporacije?

Farmaceutska industrija je svakako dio njih., zatim industrija psihijatrije koja za sebe tvrdi da nikad do sada nije izlječila nijednog pacijenta no u sklopu s sveopćenitijom psihoanalizom uvjetuje ljudima da sve više postanu ovisni o drogsima proglasivši "depresiju" poboljenjem modernog doba. Farmacija lijek kontra depresione nikad neće izumiti, neće ni psiholozi, ni psihijatri, neće niko jer globalno je oboljenje kojeg je jedini lijek pad globalnosti, kad padne ta tlaka - opašće i depresija.
(Jeste li to znali?)

A kada će pasti depresija nepitke vode u svijetu (unatoč izvorima vode) i kada će past glad u svijetu (njima osnovanog uzroka nema) i kojeg dana nafta neće ugrožavati oceane i mora - pretpostavljam da za sve to imate kvalitetnih izgovora.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 21:01   #68
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Farmaceutska industrija je svakako dio njih., zatim
Merck je širio zarazne bolesti, pa našao lijek za iste i skupo prodavo.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 21:24   #69
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Merck je širio zarazne bolesti, pa našao lijek za iste i skupo prodavo.
Interesantno.
Tako često puta sam se pitala (ne jedina) kako su ljudi kroz povijest prohodavali sve te teške livade, pa i ležali na travama kad se umorili ili piknikovali, a nakon dolaska doma nijedne starinske knjige nisu pisale o nekim tamo krpeljima pod ljudskom kožom opasnima po zdravlje.
Nikad niko nije obratio pažnju sve do druge polovice 20.stoljeća, odjednom upozorenja nejd vamo u travu, nejd tamo u šumu, nejd na brdo, ajd nejd nigde prije neg se od glave do pete ne pošpricaš sprejem tim i tim, al ne sam sebe neg svu si familiju i sve pese koje furaš u šetnju. O, čovječe, što bi na to rekli naši srednjovjekovni preci.

Alternativa i iluminati.... Ide to skupa?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 17:54   #70
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Kako razlikovat istinu od neistine?

Pa recimo netko kaže da je za jednu bolest bolje liječiti se jednom biljkom, a netko drugi, predloži drugu biljku.

Neka se nađu dva čovjeka koji boluju od iste bolesti jedan se liječi jednom biljkom drugi drugom, pa ćemo vidjet.

Ustvari, neka to učine grupe ljudi. Istina će izaći na vidjelo.
Jel ti to na alternativi zagovaraš znanstvenu metodu?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 18:14   #71
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Jel ti to na alternativi zagovaraš znanstvenu metodu?
Da tako je.

S time da treba narodu omogućiti da se što jeftinije liječi. Neprihvatljivo je da litra noni-đoni soka ili Acai ili Goji soka dođe po 250-300 kn umjesto recimo 50.

Litra prerađenog Aloe Vera soka nikako nebi smjela doč više od 20-30, a dođe 150-200kn.

Pa isplativije mi je sjest u avion i otić na Tahiti i brat Noni. a možda povalim i neku Tahićanku.

Jedna četvrtina judi u HR koji završe med. fakultet odu za farmaceute. Ima ih tol'ko da bi iz svježeg zraka trebali ekstrahirat nešto, a kamoli ne iz biljaka.

A mi se ne možemo dogovorit oko sadnje najobičnije konoplje.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 18:40   #72
Meni je tužno što se toliko forsira sok od brusnice (koji je btw. totalno neučinkovit za infekcije urinarnog trakta) a zanemaruje naše domaće voće. Šljiva, recimo, koja je bogatija antioksidansima od većine "superhrane". No, nije sve u eksrahciji - spojevi u biljci djeluju sinergijski.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 18:44   #73
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Meni je tužno što se toliko forsira sok od brusnice (koji je btw. totalno neučinkovit za infekcije urinarnog trakta) a zanemaruje naše domaće voće. Šljiva, recimo, koja je bogatija antioksidansima od većine "superhrane". No, nije sve u eksrahciji - spojevi u biljci djeluju sinergijski.
Zato treba upotrebljavati cijele biljke, odnosno dijelove biljaka.

Ovo o ekstrakciji sam samo somenuo kao paradoks.

Eto npr. ljudi koji uzimaju Euthyrox tablete (nadomjesni hormoni štitnjače) imaju veću šansu da dobiju hemoroide kao nuspojavu korištenja tih tableta. Te su tablete osmišljene prije trideset i više godina, a nikom nije palo na pamet da ih usavrši da ne izazivaju tu nuspojavu, bez obzira na to što po svijetu postoji ogroman broj osoba koje ih moraju koristiti.

A imamo toliko farmaceuta.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 18:49   #74
Farmaceute mi ne spominji. To su tek plaćenici, jebeš alternativce.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 18:56   #75
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Farmaceute mi ne spominji. To su tek plaćenici, jebeš alternativce.
Imaš li negdje tablicu s izravnom usporedbom nutrijenata ušljive i brusnice?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 19:23   #76
Ne. Brala sam šljive i sve što sam dobila bio je ovaj ušljivi link.

http://www.sciencedaily.com/releases...0128160926.htm
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 20:44   #77
Quote:
Vrag Jedan kaže: Pogledaj post
Ti baš isključujš svaku mogućnost da osobe poput Davida Icke-a boluju od paranoje/paranoidne šizofrenije, da imaju mesijanski kompleks, već u svemu vidiš samo želju za profitom.
Ne isključujem. Ali nemam dovoljno podataka, niti stručnosti, za takvu dijagnozu. Premda se i to ponekad može nazrijeti.

Quote:
Zašto ljudi obično ne vide širu sliku, sve solucije, već se uhvate samo jednoga??
To mi je nekako površno gledanje na stvari.
Imaš pravo.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 00:39   #78
Quote:
Vaxxx kaže: Pogledaj post
Ovo mi se već neko vrijeme mota po glavi.

Što ako su ljudi koji tu pišu po Alternativi i općenito po medijima zapravo plaćeni da pričaju to što pričaju i da nas napune dezinformacijama tako da više ne možemo razlikovati što je istina a što ne?

Kako da znamo kome možemo vjerovati? Toliko je kontradiktornih informacija da se prosječna osoba neupućena u te stvari više ne snalazi.

Što vi mislite?
Upravo tako, mnogo je agenata dezinformatora koji rade za Iluminate koji su ubačeni u sve skupine koje se bave Alternativom.

Teško ih je uočiti jer u svemu što pišu ili komentiraju ima mnogo istine, ti onda kao riba zagrizeš mamac i onda ti oni ubace laži koje ti također konzumiraš i na kraju ti vjerovanja i percepcija o datom subjektu postanu iskrivljena i onda ti dođe da sve zajedno baciš u reku-kako jedna pjesma kaže.

To je i cilj mračnih agenata -dezinformatora, da ti lažima pomute istinu i da ti na kraju odbaciš sve kao laž i nebulozu.

Moj sistem dugi niz godina je razvijen unutarnji detektor za sranja kad ih pročitam(možeš ga nazvati i intuicija) i odmah proradi alarm(osjećaj) u meni
kad pročitam rečenicu ili dvije u tekstu koje se ne podudaraju sa intuicijom ili višom svijesti ili višim ja.

Ima mnogo agenata dezinformatora ali ima još i više nesvijesnih ljudi koji su pročitali sve i svašta pa žele dominirati i onda šire dezinformacije i to nesvijesno .
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 12:25   #79
..meni nikako da plate

a bas se trudim
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 14:35   #80
Je si li se učlanio? Imaš člansku kartu?
Onda znaš da ulaz je besplatan ali izlaz se naplaćuje.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:17.