Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2015., 17:08   #141
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Onaj koji je teži i onaj koji ima poklopce koji se lako peru, dakle bez spoja metal-staklo kojeg ni isus bog ne može pristojno oprati.
Prvi put kupujem posuđe.. od čega su onda ti poklopci koji se lako peru?
ove dvije marke koje sam navela su ok??
jacobs kofi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 17:44   #142
Bitno ti je da su poklopci na obodu od jednog materijala. Spoj staklo-metal na svim poklopcima koje sam ja vidio ostavlja zazor u koji se uvuku ulje, komadići hrane, itd, i to je stvarno teško (do nemoguće) oprati. Dakle, poklopac treba biti ili čisti metal, ili čisto staklo, bez oboda. Za dršku poklopca je bitno da nije plastična, jer će kad-tad puknuti.

Što se posuđa tiče, velim, ja se držim toga da su teški lonci dobri lonci. Bolje drže i raspoređuju toplinu, hrana teže zagori, manja je vjerojatnost da će dno promijeniti oblik zbog nagle promjene temperature, a težak lonac u pravilu može i na indukcijsku ploču. Možda ju sad ne koristiš, ali za pet godina, tko zna.

Osobno bih izbjegavao posuđe kakvo npr. u nekim serijama ima Zepter, da na vrhu lonca ima malu "platformu" na koju se onda nasloni poklopac. Tu se zna zapeći hrana pri kuhanju, pa onda moraš krvnički ribati ili namočiti kompletan lonac, umjesto samo dno.

Općenito gledaj da su i lonac i poklopac i drške na loncu i poklopcu čim jednostavniji, bez raznih "nooks & crannies" u koje se može zavući prljavština. Suđe treba i prati, je li.

E sad... Ako tek krećeš s učenjem kuhanja, onda sve ovo gore baci u vodu i kupi najjeftinije moguće lonce Zašto? Zato što ćeš za par mjeseci vjerojatno shvatiti da imaš neki set od 6 lonaca, a koristiš samo 3.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 01:03   #143
Kakvo je posuđe od Brabantie,jel valja šta? nekakve tave i posude su na akciji pa zato pitam...
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 07:30   #144
Quote:
jacobs kofi kaže: Pogledaj post
Planiram skoknuti do Lesnine... koji set lonaca uzeti FISSLER ili WMF ?? Silit mi je preskup...
Ja doma imam tave WMF i jako sam zadovoljna ali ne znam kakvo im je ostalo posudje. Jedino sto znam je da mi se ne svidjaju poklopci (staklo/metal), koje zapravo i ne koristim jer su stalno kao prljavi, ne moze ih se na tim spojevima dovoljno oprati. Nisam pobornik staklenih poklopaca pa ne znam kako je to kod ostalih rjeseno.
S druge strane, stara mi ima fissler lonce s metalnim poklopcima i koristi ih vec godinama, u savrsenom su stanju. Jednom prilikom, prije kojih 10ak god sam malo u jednom stavila rizu da se kuha i otisla. Lonac se ugljenisao, mislila sam da ce me mama zapaliti ali sam ga na kraju ugrijala s detergentom i dan danas sjaji kao prije, sve super.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 16:52   #145
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Evo ti odgovor. Nema tu nikakvih premaza.
Evo gledam na Sol i Papar te tave i piše u opisu da "zahvaljujući non-stick tehnologiji, namirnice se ne lijepe za njezino dno". Kako sad to? Ako je obična željezna tava, ne želim ni čuti za taj omraženi "non-stick". A baš da ću naručiti konačno tavu a da nije ka suvo zlato...
tovareća mužika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 13:41   #146
Ne znam. Moje nemaju nikakv premaz. Ali imaju oni i tih sa premazima. Najpametnije se zaletit tamo ili nazvat i pitat
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 11:56   #147
Ima li tko iskustva s bakrenim posuđem?
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 16:13   #148
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Ima li tko iskustva s bakrenim posuđem?
Tipičan američki hype.
Izvana bakar koji treba glancati eda bi sve izgledalo ko u filmovima a iznutra je ionako pocinčano, niklovano ili obučeno u inox.
Osim teško mjerljive nešto veće brzine rasprostiranja topline sve ostalo je isto.
Ne vidim valjana razloga da bi u 21 stoljeću kuhali u niklu ili cinku te riskirali da je netko od jelaca u društvu alergičan na nikal.
Unutarnja obloga od inoxa je ponajviše prihvatljiva.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 08:02   #149
U fazi sam preseljenja u novu kuću, i novu kuhinju
U stvari još se premišljam da li uzeti plin ili indukciju?
Sviđa mi se Staub i De Buyer posuđe, planiram ga kupovati parcijalno, komad po komad.
Smatram da ne treba uzimati komplet od 15 lonaca, nego da se to sve može riješiti i s 4-5 komada kvalitetnijeg posuđa, što i sada radim u stanu i skoro sve mi stane što planiram kuhati
Može li netko reći od čega su npr. one tavice što možemo vidjeti vidjeti na TV-u u profesionalnim kuhinjama, izgledjau poput nekog aluminija-pleha , budu sive boje s ponekom tamnom flekom ?
Koju tavicu od gusa uzeti?
Da li kupovati vani (vidim da je nekih 10-20 % jefitnije) ili kod nas?

Zadnje uređivanje Tunjica : 22.08.2015. at 08:24.
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 00:18   #150
Evo sam naletjela na ovu temu, slučajno sam i ušla na ovaj pdf.

Ja sam nakon nekoliko desetljeća kuhanja shvatila da meni najbolje odgovara posuđe ono koje "izgleda kao starinsko".
Obični lonci i teće (kako žargonski kažemo).
Puna mi je kapa i inoxa, i zeptera i raznih drugih marki.To uopće više ne koristim i eno stoji u ormaru.

Hrana u onom običnom loncu (stvarno ne znam koja je to vrsta materijala) ima tako dobar okus, punoću, energiju i djeluje mi puno prirodnija.

Imam veliki vrt, ljetnu kuhinju, kuham naša tradicionalna jela.
Vikendom se nešto ispeče ispod peke, roštilj ili neko dobro varivo u kotliću.
Čak mi niti ona velika tepsija za peć ispod peke nije od inoxa nego crna s bijelim točkicama... Kao prije 100 g.

To posuđe isto nije jeftino, ali nije ni blizu tom markiranom.

Jedno vrijeme kad sam dobila onu veliku Zepter tavu s poklopcem, ovalnu, pravila sam meso i povrće onako po pravilima koje ide uz to posuđe.
I tako mi se zamjerio taj "zepter okus", svako meso i povrće ima isti okus.
Ne bi više da mi netko džabe da cijeli komplet.
Pa onda idem prat suđe, treba uvijek neka ceremonija da se ne ogrebe, čak postoje posebni deterdženti za to, a teško kao vrag.

Hvala Bogu da sam sve to eliminirala. Sad uživam u hrani, a suđe operem ručno za 5-10 min.

Eto. Tako je kod mene.
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 06:31   #151
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
Ja sam nakon nekoliko desetljeća kuhanja shvatila da meni najbolje odgovara posuđe ono koje "izgleda kao starinsko".
Obični lonci i teće (kako žargonski kažemo).
Puna mi je kapa i inoxa, i zeptera i raznih drugih marki.To uopće više ne koristim i eno stoji u ormaru.
Hvala Bogu da sam sve to eliminirala. Sad uživam u hrani, a suđe operem ručno za 5-10 min.
Eto. Tako je kod mene.
Ima tu nešto...
Ja ću pokušati naći nešto između starog posuđa i ovih novih marki...
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 09:40   #152
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Ima tu nešto...
Ja ću pokušati naći nešto između starog posuđa i ovih novih marki...
Meni se čini da je najbolje odabir posuđa prilagoditi sebi, svojoj obitelji, navikama i načinu pripremanja hrane.
Možda je bolje kupovati ciljano određene komade posuđa za ono što je nekoj obitelji konkretno potrebno, nego čitave komplete.Znači, selektivno i iskoristivo.
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 10:26   #153
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
Meni se čini da je najbolje odabir posuđa prilagoditi sebi, svojoj obitelji, navikama i načinu pripremanja hrane.
Možda je bolje kupovati ciljano određene komade posuđa za ono što je nekoj obitelji konkretno potrebno, nego čitave komplete.Znači, selektivno i iskoristivo.
To stoji.
Najgore je kupiti nešto s čime ćeš biti nezadovoljan cijeli život...
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 12:18   #154
Naftali, koliko kuzim, govoris o klasicnom emajliranom sudju i apsolutno je istina da hrana iz inoxa nema takav okus

Meni su npr. Riessove protve vrhunske, odlican emajl, teske protve.
Rado bih i njihov komplet lonaca kupila
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 23:16   #155
Prilično hitno mi treba odg. pa copy moje pitanje s tefal teme
Da li je netko možda vidio onu ponudu u kauflandu na kojoj su tefalove tave na 50% uz skupljene naljepnice? Zanima me da li tko ima takve tave i da li valjaju. Dobila sam preporuku da tava treba imati podebljano dno kako se ne bi savilo, no ove imaju skroz tanko obično dno pa se bojim da se to ne bi desilo. Trebaju nam dvije nove tave pa bi sad iskoristili priliku kad su na popustu. Pitanje je prilično hitno jer ponuda traje još do kraja tjedna :/
__________________
Postoji plan da te anđeli ukradu, ili bar na čas da te vrate meni.. <3
bony4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 06:12   #156
Ja sam imala tefalovu tavu i meni se savila (plinski sparet). Nemam osjecaj da je ista bolja od upola jeftinijih teflonki; cak se s vremenom pocelo sve ljepit na nju..
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 08:18   #157
Quote:
bony4 kaže: Pogledaj post
Prilično hitno mi treba odg. pa copy moje pitanje s tefal teme
Da li je netko možda vidio onu ponudu u kauflandu na kojoj su tefalove tave na 50% uz skupljene naljepnice? Zanima me da li tko ima takve tave i da li valjaju. Dobila sam preporuku da tava treba imati podebljano dno kako se ne bi savilo, no ove imaju skroz tanko obično dno pa se bojim da se to ne bi desilo. Trebaju nam dvije nove tave pa bi sad iskoristili priliku kad su na popustu. Pitanje je prilično hitno jer ponuda traje još do kraja tjedna :/
Bojim se da se prave tave ne kupuju u Kauflandu
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 10:55   #158
Ma da, znam da se ne kupuju, ali opet sam mislila bolje dati 90 kn za tefal (28cm, prije bila 180kn), nego neku xy marku.. ali pošto vidim da se i tefal može svinuti i biti nekvalitetan, onda izgleda da ipak ništa od toga
__________________
Postoji plan da te anđeli ukradu, ili bar na čas da te vrate meni.. <3
bony4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 11:26   #159
Quote:
bony4 kaže: Pogledaj post
Ma da, znam da se ne kupuju, ali opet sam mislila bolje dati 90 kn za tefal (28cm, prije bila 180kn), nego neku xy marku.. ali pošto vidim da se i tefal može svinuti i biti nekvalitetan, onda izgleda da ipak ništa od toga
Prije 4-5 godina je Billa prodavala ovu liniju teflonskih tava a uz sakupljene bodove moglo se kupiti jako povoljno.
Uzeh jednu od 28 cm koja je vrlo kvalitetna, debelih stijenki ne samo na dnu već i na boku. Moja preporuka.

http://www.lumenflon.com/index.php?d...ettaglio&id=11
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 21:20   #160
Ubo nekidan ovu u Ikei... Taman za dva jajeta, teska i cvrsta...

http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/90101207/
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:17.