Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2015., 21:27   #21
pozdrav zanima me zna li itko gdje ima za kupiti one kao aluminijske šalice coffe to go?
ts9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 18:16   #22
Doma pijem Illy ili malo jeftiniju verziju Pellini iz kafetijere kako mi aparati za kavu idu na zivce, a kava nije nista bolja nego iz kafetijere.
Vani takoder nastojim pronaci Illy, iako mi i Julius Meinl moze proc.
frabos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 19:26   #23
isključivo speciality coffee, a sve ostalo nije dovoljno dobro
__________________
We are only limited in life by the limitations, we set upon ourselves
Dega76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 19:55   #24
Davidoff 100% arabica za espresso i Lebanese cardamom coffee, 100% arabica za tursku kavu.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 15:02   #25
Ovih dana isto pijem specialty coffe kao i Dega76, doma isprženo (pržilica, ne pećnica ), trenutno mi je favorit Indija Monsooned Malabar AA Aspinwall Farm, malo tamniji roast (sirovo zrno je u startu već bitno svjetljije od drugih pa mi nekako nije za napraviti jako tamni roast kako se kod nas preferira, a onako svjetliji roast mi više ispadne okusom kao Nescaffe)... ali se isprobalo u zadnjih par tjedana napraviti (pržiti+kuhati) i iz drugih zemalja (Brazil, Tanzanija, Kolumbija...).

Kuham kao tursku. Imam Aeropress ali...nekako mi ga se ne da koristiti.
__________________
We are all mad here.
--
https://www.instagram.com/passportofdijana/
ahnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 19:33   #26
Već sam pitala na espresso aparatima ali da pitam i ovdje....Možda je ovo bolja tema za to
Obožavam Starbucks kavu i svaki put kad sam u inozemstvu doma donesem bar 4 paketa kave. E sad... probala sam ju samljet i napravit u espresso aparatu,zatim u onoj moki i kao tursku i to nije to. Čudan je okus, Jel moguće da se takve kave rade u običnom kuhalu za kavu s filterom? Točno stavim preporučenu količinu kave na napisanu količinu vode. Baš bi s guštom se usavršila da doma radim bar sličnu varijantu
please help
__________________
" ne daj mi da vidim ovo nije svijet za nas... "
Chocollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 16:16   #27
Quote:
Chocollina kaže: Pogledaj post
Već sam pitala na espresso aparatima ali da pitam i ovdje....Možda je ovo bolja tema za to
Obožavam Starbucks kavu i svaki put kad sam u inozemstvu doma donesem bar 4 paketa kave. E sad... probala sam ju samljet i napravit u espresso aparatu,zatim u onoj moki i kao tursku i to nije to. Čudan je okus, Jel moguće da se takve kave rade u običnom kuhalu za kavu s filterom? Točno stavim preporučenu količinu kave na napisanu količinu vode. Baš bi s guštom se usavršila da doma radim bar sličnu varijantu
please help

Glupo i snobovski zvuci ali Starbucks kava je SMECE!!!! Isto kao da kazes da je McDonalds vrhunska kuhinja. Uglavnom razlog broj jedan je to sto je kava PREPRZENA i to je ugljen a ne kava i onda imas onaj zagoreni, smokey, ugljenasti, zemljasti, spaljena guma oku. Posto koriste nekvalitetna zrna najlakse ih je spalit i to zamaskirat pogotovo sa dodavanjem litre mlijeka, secera i raznih okysa, to pravoj kavi NE TREBA! Zato ti i ima los okys kad je ogolis i pijes samu (espresso, moka, turska...). Vidim da si iz Zagreba, podji kao covjek u neki vrhunski specialty coffee kafic ("Eliscaffe", "U dvoristu", "Express bar", "Taneo") i uzmi svjeze svijetlo przenu arabicu kavu (Kenya, Ethiopia, Brasil, El Salvador, Columbia...) i uzivaj! ��
__________________
"Nema više ovdje ni Grka ni Židova, ni obrezana ni neobrezana, ni barbara ni skita, ni roba ni slobodna čovjeka; tu je samo Krist—koji je sve i u svima" (Kol 3,1-17)
fretless11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 15:46   #28
Kava

Kupila sam na kraju filter aparat za kavu i dobila priblizan okus meni se jako svida okus njihove kave a definitivno ima i veze s tim da me okus podsjeca na lijepa vremena provedena u SAD-u hvala svejedno
__________________
" ne daj mi da vidim ovo nije svijet za nas... "
Chocollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 10:21   #29
Jel netko probao od Barcaffea (hm, barem mislim da je njihovo) instant tursku kavu? Vele okus kao turska i ima talog, ali priprema je instant.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 11:24   #30
Zašto bi to netko uopće pio? Naime i vrlo ukusnu običnu kuhanu kavu možeš napraviti tako što ćeš je samo preliti vrućom vodom. Na stranu s onim "turskim magijama" tri put provri isl...
IMHO, obična instant kava ima samo jednu prednost što nema talog, ništa više.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 12:46   #31
A nemam pojma... nahvalila kolegici kolegica, a babe u uredu se pomamile.. a kako djelimo troskove kava, ne daje mi se novac za smece :
Tj. kak stvari stoje, dat cu za prvi put, al pitam tek toliko da vidim kaj ocekivati jer nisam do sad cula za to.

Meni je instant skroz drugacija od turske. Ne samo zbog taloga. Al ja nisam neki poznavatelj, ovo govorim vodeci se svojim ukusom.

Ova kolegica veli "ima isti okus ko turska". Meni turska od npr. Francka i turska od Barcaffea imaju drugaciji okus. Kao uostalom i povrste unutar istog brenda. Tak da ne kuzim kaj je htjela reci. A opet im je zajednicko da su mi skroz drugacikje od instanta...
A vjerojatno cu imati priliku skoro probati....
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 17:13   #32
Naravno da se u okusima razlikuju instant i turska, nekome je to prednost, nekome mana. Ja sam samo napisao da je definitivna prednost to što instant kava nema taloga, a ostale razlike su brojne.
Samo ponavljam - nije mi jasno zašto bi netko pio instant kavu koja ima "isti okus kao i turska, i još ima taloga", a ne pio pravu tursku kavu.
Kad probaš, napiši ovdje iskustva...

EDIT: Vidim da ima još jedna slična stvar - JACOBS MILLICANO.

Zadnje uređivanje BigDaddy : 30.07.2015. at 18:41. Reason: nadopuna
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 21:00   #33
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
Zašto bi to netko uopće pio? Naime i vrlo ukusnu običnu kuhanu kavu možeš napraviti tako što ćeš je samo preliti vrućom vodom. Na stranu s onim "turskim magijama" tri put provri isl...
IMHO, obična instant kava ima samo jednu prednost što nema talog, ništa više.
Valjda jer je praktično za nositi na posao, jer je dozirano za jedno šalicu i ne treba ti žlica itd. Nisam probao, ali planiram.
Hiawatha87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:06.