Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2006., 06:36   #61
Quote:
Tinchi kaže:
Ak on neće, znam tko hoće
Što ono veliš, gdje se nalaziš?

Quote:
Boozer kaže:
Mogu i ja doc?
Eh, zdogovorite se, sjednite u auto i pripremite se za podužu vožnju.
Ili pričekajte da dođem u HR

Sve se može dogovoriti, ne?
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 07:47   #62
zadnji put sam u mekija bila sa 5 godina. jednostavno neman zelju da ista kupujem tamo.
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 07:56   #63
Quote:
rossonero kaže:
Idem na WC, i nemozes unutra dok ne utipkas kod s racuna
To mi se valjda najvise zamjerilo.
toga u puli još nema... nadam se da neće ni biti
__________________
Today is the first day of the rest of my life!!!

http://caffe.com.hr

Forum FET-a u Puli
AnkH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 08:26   #64
Quote:
Hana_ kaže:
volim njihovu cool pitu, sladolede, pomfri, cheesburger mi je fin i shake
odem na mc drive nekad pa uzmem
Zbog ovakve djece trebalo bi zabraniti mekdrek
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 08:30   #65
Meni nije jasno da neki ovdje tvrde da im je McD klopa FINA!
Ne bi me diralo kaj je nezdrava, ali meni je to fuj po okusu. Ne kuzim da to nekome moze valjati - ubijte me.

A u moj Burger King si odem po cheeseburger kad god sam u blizini jer oni pljeskavice peku na rostilju (na drva) i to je onda nekaj sasvim drugo po okusu.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 08:48   #66
ovako...neko vrijeme sam radila u meku pa da vam kažem prave informacije...nije istinda da radnici imaju samo 10 min pauze i da palćaju hranu...imaš pauzu onoliku koliko taj dan radiš, tj. za 8 sati je pola sata, ako (kao studenti uglavnom) radiš manje, kraća ti je i pauza...hranu isto tako smiješ jesti u zavisnsti od broja sati...dakle za osam sati imaš pravo na npr. big mac, veliki pomfrit i sladoled...
a to da se prema radnicima odnose loše...nije ništa lošije od ostalih velikih firmi...to znam jer sam kao student radila hrpu poslova u raznoraznim firmama...i svugdje je isto

wc bi trebao uvijek biti čist jer postoji osoba koja ga provjerava svakih 15 min i čisti ako je potrebno, a svaki sat se temeljito pere bez obzira čist ili ne...
što se tiče bacanja hrane, mek ima politiku da im je hrana uvijek istog okusa, zato se baca ako stoji duže od (to zavisi o proizvodu) 7 do 12 minuta...naravno da nije isti okus kad je nešto svježe ili kad je pol sata nakon pečenja...
da smrdi kad prođeš kraj restorana, smrdi, ali tko voli nek izvoli...
ja osobno jedem tamo samo sladoled jer je pravi mliječni i znam da je dobar jer se svi aparati tijekom noći rastavljaju i čiste...

ali jedino što mi se jako sviđa kod meka je to što oni svu hranu uzimaju od hrvatskih proizvođača...meso je pik vrbovec, peciva su klarina, sladoledi i shakeovi su vindijini...
__________________
I've got plenty of common sense!
I just choose to ignore it.
vlale is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 08:51   #67
e da...još u vezi bacanja hrane...zato se događa da čekate na svoju hranu u meku, pazi se na to da nema bacanja hrane, tj. da uvijek ima napravljeno onoliko koliko će se u tom trenu prodati...i za to postoji osoba, koja procjenjuje koliko će ljudi u određenom trenu pojesti i čega
možda zvuči smiješno ali tako je...
__________________
I've got plenty of common sense!
I just choose to ignore it.
vlale is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 19:08   #68
ja bih samo dodao da je krumpir pravi krumpir, imam i ja doma strojček koji ga nareže jednako tanko i četvrtasto. i peče se u palminom ulju koje se redovno mijenja.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 20:12   #69
Hm..meni osobno je smece ,ali smece sa pedigrom za razliku od ostali domacih TZV fast foodova gdje ni neznas sta jedes i koliko je staro to sta jedes.
Pitanjce: gledao sam dokumentarc SuperSize pa sam ostao zatecen...jesu li njihocve porcije u SAD toliko vece od nasih ?

http://www.fxnetworks.com/shows/orig...days/main.html

za onog ko nije gledao
cheff is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 23:05   #70
Quote:
vorpatril kaže:
ja bih samo dodao da je krumpir pravi krumpir, imam i ja doma strojček koji ga nareže jednako tanko i četvrtasto. i peče se u palminom ulju koje se redovno mijenja.
nije bit u obliku, već u okusu. imam i ja rezač za pomfrit, ali ono nema okus niti sličan na krumpir! a i ne vjerujem da ga sami gule i režu. garant nabavljaju duboko smrznuti, a taj ima raznih dodataka
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 23:23   #71
Quote:
aktovka kaže:
Obožavam Big Mek, ali mi je preskup i ne najedem se od njega. Radije si kupim burek za 10 kn koji jedva pojedem cijeli.
A volim i onaj neki neskvik sladoled.
zato sto beskucnik ne jede pa se pitas kaj je izrigo?

ko zna, mozda mu taj dan nije sjelo nekaj u puckoj kuhinji, a i jako pijano je izgledao

a sjecam se da je imao najk tenisice koje su se raspadale pa je i lijevu i desnu obljepio selotejpom ... nemojte me sad napast da se sprdam sa siromasnim ljudima, al bilo je smijesno
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 06:55   #72
Quote:
AnkH kaže:
šta vi mislite o hrani iz mcdounald'sa...

...

i onda sam jučer slučajno pogledao film "Super Size Me"

Aha... I ja sam se sokirala kad sam vidjela Supersize Me.

Covjek je stvarno u tih mjesec dana ostario. Sto radi secer i masnoce...

Volim pojesti hamburger. Ali izbjegavam ih.
Ako bas jedem, radje odem u In and Out. ili napravim odrezak doma. Barem znam sto je u njemu.

McDonalds dodaje jako puno secera i masnoca u svoje meso, peciva i sosove.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 10:18   #73
ne bih kod tih kolonijalističkih robovlasničkih izrabljivača djece ušao ni na čašu vode. Da ne spomnjem da šejkovi imaju totalno umjetan okus, porcije su male, a i inače ne jedem fast food (za one koji se pitaju, probao sam u berlinu prije 10 godina, i ne bi više, hvala.)
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 11:14   #74
Ma meni jedino skoči tlak (bar je skakao nekad) kad sam navečer, vraćajući se s posla gledala kak neki roditelji (mame, uglavnom), kupuju te hamburgere i happy-mealse za van i onda još diskutiraju na autobusnoj stanici o tome kak njihova djeca niš osim toga neće jesti.
I dok sam kroz prozor Maca stojeći na stanici gledala kak roditelji s malom djecom mlate tu hranu sve u šesnaest.

Ma daaaj, molim te, čista lijenost. Nemreš djetetu normalan obrok skuhat. Djeca to ionak vole zbog igračke. Pa kupi mu hebenu igračku, al nemoj si od djeteta raditi pacijenta!
Masne stanice se ionak umnožavaju samo do pete godine života, a kasnije povećavaju veličinu. Možeš smanjiti veličinu masnih stanica, ali broj nikada.
A djeca su nam sve deblja i deblja. Naravno, ne u razmjerima USA, ali dobro smo se zalaufali. Pretilost u školske djece nam je naročito u porastu.

Pa kad mi je došao klinac na odjel, dijete ima 13 godina, 1,60 visine i 120 kila. Hipertenzija i apneje u spavanju. Ma baš se pitam od čega? Pa od špeka naravno. Stavili ga na 1200 kalorija, a mama mu poskrivečki nosa hamburgere i pommes, da joj dijete ne umre od gladi valjda. A to kaj bu umro od cerebro-kardio-vaskularnog udara u ranim dvadesetim, time se ne zamara. To kaj se nemre normalno igrat s ostalom djecom, kaj mu pimpača nemreš naći u onoj količini špeka i kaj ga klinci u školi zafrkavaju nikom niš. I onda mama mene uvjerava da je to na hormonalnoj bazi, jer je i ona jaka Naravno, i mama se hrani jako zdravo

Pa gledam ovu njemačku djecu (8-18 godina), zovemo ih Nutella generacija, to se špek prelijeva na sve strane.
Dok, oni samo desetak godina stariji (25, 26 na gore) nisu pretili, normalno su uhranjeni.

Moje dijete će svaki dan imati svježe skuhani obrok, ako mogu svaki dan kuhati mužu i sebi, kako ne bih mogla svom djetetu. A Mac Donald's ćemo zaobilaziti u širokom luku kaj se mene tiče

Odrasla sam bez junk fooda i kaj mi fali.
Navike u prehrani razvijaju se od pelena.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 12:32   #75
Quote:
Khan kaže:
ne bih kod tih kolonijalističkih robovlasničkih izrabljivača djece ušao ni na čašu vode. ....
Kakav borac za prava slabih i potlačenih

Dakle ne koristiš ni jedan proizvod velikih multinacionalnih korporacija
Ako je tako - svaka čast
Vjerojatno je taj komp s kojeg pišeš napravio pošteno plaćen radnik u Kini, a zarada ide na račun neke karitativne organizacije koja pomaže gladne u Africi

A pošto vjerojatno takva korporacija ne postoji - čemu bit licemjeran i radit razliku.
McDonalds u odnosu na hrvatske prilike ništa više ne izrabljuje radnike od drugih velikih firmi, a za razliku od njih može radit valjda svaki student i znat šta ga očekuje.
Nije da ja smatram da su oni dobrotvori, al me smeta konstantno pljuvanje po njima jer je to u trendu.
Imaju način djelovanja kao i svaka druga ogromna firma u bilo kojoj grani industrije. Samo šta imaju nesreću da su baš oni najmanje cool i in je pljuvat po njima
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 01:41   #76
Quote:
alfred stokes kaže:
Kakav borac za prava slabih i potlačenih

Dakle ne koristiš ni jedan proizvod velikih multinacionalnih korporacija
Ako je tako - svaka čast
Vjerojatno je taj komp s kojeg pišeš napravio pošteno plaćen radnik u Kini, a zarada ide na račun neke karitativne organizacije koja pomaže gladne u Africi

A pošto vjerojatno takva korporacija ne postoji - čemu bit licemjeran i radit razliku.
McDonalds u odnosu na hrvatske prilike ništa više ne izrabljuje radnike od drugih velikih firmi, a za razliku od njih može radit valjda svaki student i znat šta ga očekuje.
Nije da ja smatram da su oni dobrotvori, al me smeta konstantno pljuvanje po njima jer je to u trendu.
Imaju način djelovanja kao i svaka druga ogromna firma u bilo kojoj grani industrije. Samo šta imaju nesreću da su baš oni najmanje cool i in je pljuvat po njima
Gle, meni se gade sve korporacije, pogotovo što se tiče industrije hrane. Razlog je jako jednostavan - prioritet im je isključivo samo PROFIT. Kvaliteta hrane je na zadnjem mjestu. Cilj je samo proizvesti hranu sa što boljim okusom i što bolje je reklamirati, a što se nalazi u hrani to je potpuno NEBITNO, dok god su u granicama labavih zakona i regulativa.
Ako neka tvrtka koja proizvodi bicikle misli samo na profit, dok god su ti bicikli sigurni i tvrtka ne zagađuje okoliš za vrijeme proizvodnje, onda me baš briga koliki će profit ostvariti. Ali ako proizvode hranu, onda mi je bitna samo i isključivo kvaliteta hrane i ne postoji opravdanje pod kojim bi profit bio važniji od toga.

Kaj mislite da Dukat, Vindija, Kraš, McDonalds, Nesttle, Pik Vrbovec, Gavrilović brinu o kvaliteti hrane???? samo onoliko koliko je potrebno da ih kontrole puste na miru.
Kad ste zadnji put vidjeli u dućanu vakumiranu npr. pancetu ili neku kobasicu koja ne sadrži bar nekoliko konzervansa, pojačivača okusa, umjetnih boja, regulatora kiselosti i sličnih sranja??? Pa zar se ne može običan špek napravit bez ikakvih dodataka osim soli i začina? Naravno da može, ali ovi proizvodi u dućanima moraju moći stajati 10 godina bez kvarenja.

Danas je jako teško kupiti "zdrave" namirnice i stvarno se treba potruditi pronaći seljake i kupovat od njih ili imati svoje vrtove, uzgajati svoje životinje.

Bojktotiram već nekoliko godina 90% industrijski proizvedene hrane, ali nažalost zbog nedostatka vremena nekad zažmirim i pojedem smeće.

Shvatite, nikoga nije briga za vaše zdravlje! Pogotovo ne korporacije.
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 11:14   #77
Quote:
Martinn kaže:
Gle, meni se gade sve korporacije, pogotovo što se tiče industrije hrane. Razlog je jako jednostavan - prioritet im je isključivo samo PROFIT.
...
Shvatite, nikoga nije briga za vaše zdravlje! Pogotovo ne korporacije.
a ostalim poduzećima nije bitan PROFIT...

pa ne razumijem zašto bi se drugi brinuli za moje zdravlje... to je moja zadaća... imam izbor da li ću jesti "junk" food ili zdravu i sam biram...
__________________
Today is the first day of the rest of my life!!!

http://caffe.com.hr

Forum FET-a u Puli
AnkH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 22:23   #78
Quote:
AnkH kaže:
a ostalim poduzećima nije bitan PROFIT...

pa ne razumijem zašto bi se drugi brinuli za moje zdravlje... to je moja zadaća... imam izbor da li ću jesti "junk" food ili zdravu i sam biram...
Ako korporacije već prodaju hranu u dućanima, onda je većini ljudi to jedini izbor za kupovinu i onda nije svejedno kaj kupuju. Onda to nije njihov izbor, nego je jedini izbor
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 13:51   #79
Quote:
becky_maro kaže:
Ja ne jedem tamo od kad su mi frendovi pričali (bivši radnici u Macu) kak se tam dela...od hrane,a i od odnosa prema studošima koji tam šljakaju. Tak da iz protesta ne idem tamo.
__________________
Hello, is it me you're looking for?
icegirl78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 14:01   #80
Ja volim jesti u mekdonaldsu mislim da im je hrana najzdravija. kakve salatice ribe i ostale pizdarije mek rula...
Divlji Cigan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.