Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2015., 17:21   #181
U Vili Prešern sam bila pred jedno mjesec i pol. Lošiju kremšnitu nisam u životu jela. Fila zgrudana, nelijepo formirana, tijesto iskidano, stol prljav, konobari se nadvikuju preko gostiju... A cijene da glava boli. Bio je lijep sunčan dan pa smo se prevarili, ali nećemo više, na kremšnite treba ići u Park i to je to.

Jela nisam već par godina na Bledu (osim jednom u Okarini fenomenalne pastrve), u Bohinju smo jeli u hotelu Jezero i bilo je ispodprosječno.

Dobar restoran je nedaleko od Bleda, Lectar u Radovljici.

Zanimljivosti za vidjeti u okolici: Blejski Vintgar - prelijepa šetnja kroz sutjesku rijeke, Radovljica - srednjevjekovni gradić s krasno očuvanim kućama i palačama, Kropa - neobičan gradić kovača željeza u uskoj dolini, Brezje - najveće marijansko svetište u Sloveniji.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 17:27   #182
Okarinu na Bledu svakako bih preporučio kao restoran.

Nisam siguran što se smatra pod 'Vila Prešeren'. Ja sam najbolje kremšnite jeo u kavani Prešeren. Ona je u parkiću odmah uz obalu, ou priobalnu šetnicu, negdje između hotela Park i Jelovica. To je tradicionalno bilo najbolje mjesto. Ali, nisam tamo probao kremšnite pet-šest godina, pa ne mogu garantirati da je još uvijek tako.

Lectar u Radovljici je nezaobilazan.

Na Bohinju je meni najbolje u restoranu hotela Zlatorog. Nije u samom mjestu nego na suprotnoj strani jezera, kod Ukanca, prema izvoru Save Bohinjke.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 23:15   #183
Kaj nije kavana u sklopu te vile?

Onaj podrumsati prostor fino ukrašen sa ciglama (barem u stražnjem dijelu)?

Bio sam prije godinu dana, i kremšnita je bila fina, konobari normalni, sve čisto i fino.. No, možda se kaj uzmjenilo od tada
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 01:16   #184
Još jednom hvala svima na preporukama

Izvješća su ovdje
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=9940
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=9941
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 16:05   #185
Friška preporuka za LJ: Skuhna na Trubarjevoj ulici. Svaki dan kuha kuhar iz druge zemlje, danas je bio na redu Egipat. Cijeli meni (juha, glavno jelo, prilog, salata, mini desert) je 10 eura. Simpatično uređeno, hrana fina, koncept odličan, cijene povoljne. Ima dva tri izbora za svaku kategoriju. Jela sam pileću juhu s češnjakom, pečenu piletinu s egipatskim prilogom (basmati, pašta i slanutak) i nekim umakom kojeg ne znam dešifrirati, egipatski tabulleh i za desert neku kremicu iz Bangladeša, serviranu u čašici za rakiju - taman za posladit se.

http://www.skuhna.si/
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 11:35   #186
Cats i ostali, imate li preporuku za restoran u Ljubljani ili na relaciji Zg-Lj koji radi nedjeljom?
Izgleda da ne radi azijski na Kongresnom trgu, Na gradu, Skuhna, Chuty's...
Nevjerojatno mi da nedjeljom ne rade restorani?!
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 11:50   #187
Pa ni u Zagrebu ti pola restorana nedjeljom ne radi.

[ Napominjem čisto tako, da ti pomognem. ]
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 13:32   #188
U centru LJ će ti sigurno raditi Sokol. Šestica i Figovec rade do 17 h; u Knafljevem prehodu su Cantina Mexicana i As. U staroj Lj Gujžina, Špajza i sigurno još toga. Malo van grada dobar kineski Veliki Hong Kong http://velikihongkong.si/ .
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 16:19   #189
Tnx Sokol sam skuzila u medjuvremenu, pogledam ostale nabrojene
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 18:31   #190
Ribja kantina Fritolin, Obala 53, Portorož

Ako želite poći u fini restoran, sa puno čaša, salveta, bešteka i svega toga, onda preskočite. Ako pak hoćete jesti jednostavne a odlične morske stvari, rezervirajte stol, jer je uvijek red Par stolova unutra i 5-6 klupa vani, nije veliko. Dvije čaše malvazije (tako-tako), hobotnica u salati (jako dobra), sipe na gulaš s palentom (izvrsne) i kuver okruglih 20 eura. Preporučujem.

Restavracija Pavel 2, Piran

Moje omiljeno mjesto na slovenskoj obali za frigane lignje. Po tom pitanju sam jako izbirljiva i do sada su mi tamo bile savršene. Ovo zadnje iskustvo kaže da je porcija malo manja i lignje zeru manje savršene nego inače, ali još uvijek jako, jako dobre. Dvije porcije friganih liganja, salata, kuver i 1/4 litra jako dobre malvazije plus napojnica 25 eura. Pavel na prvi pogled izgleda konfekcija ali konobari su super profesionalni, kuhari brzi a hrana - a tamo jedem uvijek samo morske stvari - odlična. Po lijepom vremenu se može sjediti i vani.

Restavracija hotela Marina, Veliki trg 11, Izola

Chef Ivek slaže vrlo maštovite menije koji i nisu skupi (5 morskih slijedova je 25 eura) i bilo mi je žao da nisam gladnija. Talijani, Rusi a bogme i hrvatski turisti su izgledali jako zadovoljni njegovim majstorijama. Miješane školjke na buzaru (s bijelim vinom i prezlama) i kapesante na žaru su bile vrlo ukusne, jedino je kruh iz neke ispodprosječne pekare malo kvario dojam. Dvije porcije školjaka, četvrt litra (ne baš dobre) malvazije i kuver 35 eura.

__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 12:17   #191
Znači, vino naručivati buteljirano, a ne na čaše?
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 14:16   #192
Vjerojatno, da. Za susjednim stolom su pili Sladki muškat od Vinakoper, vinsku listu nisam gledala.
Tu je meni: http://www.hotelmarina.si/restavracija_1/#c260
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 21:53   #193
Vozi Miško, Supernova, Ljubljana

Ono kad nešto pitaš konobaricu pa ona kaže "E znate ja sam tu na zamjeni".

Iskustvo mi kaže da na tu rečenicu treba ustati i promijeniti birtiju. Nisam ga poslušala.

Kakva greška

Salata s lignjama i kozicama ulazi u top tri najgorih jela koja sam ikad dobila na stol. Lignje hladne, kozice nedopečene, sve skupa čudno začinjeno i bačeno na hrpu salate složene kao pie chart - zelena, rukola i crveni radič, sve nezačinjeno.

Point zaustavljanja u zalogajnici u šoping centru je bio nešto na brzinu pojesti jer je netko čuo da su ćevapi dobri.

E pa nisu

Savjet: SVAKAKO IZBJEGAVATI.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga

Zadnje uređivanje Cats : 03.05.2015. at 22:10.
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 18:50   #194
Pivnica i vinoteka Kašča, Spodnji trg 1, Škofja Loka

Pa da nastavim monolog

Prvo. Škofja Loka je predivan, predivan gradić Bio je v srednjem vijeku bogati trgovački centar, porušio ga je potres 1511 ali je brzo i lijepo obnovljen i stari centar je cijeli u tom stilu, lijepo sačuvan. Baš pravi mali draguljčić, kojeg masovni turizam zaobilazi.

Drugo. Kašča je bila skladište žita i ostalih potrepština, i ona je obnovljena 1513 i osjećaj kad sjedite u takvom prostoru je jako dobar.

Treće. E sad postaje manje ružičasto. Zbog promjenjivog vremena s pljuskovima unutra je unatoč popodnevnoj uri bilo dosta svijeta, a i jedno veće društvo je imalo neku obiteljsku proslavu, pa je galama bila dosta velika, a prostor je akustičan.

Konobari informirani i ljubazni, izbor jela u jelovniku velik i raznolik. Jela se pica Kašča i svinjska ribica sa suhim šljivama. Pica meni nije izgledala privlačno, iako je navodno bila solidna. Svinjetina je bila odlično pečena, umjesto štrukle od sira su mi ispekli povrće na žaru, ali taj umak sa suhim šljivama je bio blijed i skoro pa bezukusan. U minuse spadaju njihov domaći tamni kruh bez imalo soli i bijeli pinot, dobrog okusa ali mutnjikav i s dosta taloga.

Sve nabrojeno i zaokruženo na puni iznos 22 eura. Mislim da će dobiti još jednu šansu jer mi se prostor jako sviđa.

Inače ako šetate Škofjom Lokom, odmah nakon mosta kod autobusne stanice je picerija Jesharna, u staroj kući koja je nekoć bila tvornica octa (jesiha). Tamo sam bila već par puta i imaju fine pice.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 19:36   #195
Gostilna Pri gradu, Grajski trg 4, Žužemberk

Evo mene opet

Dolina rijeke Krke je lijepa i slikovita. Osim Otočca i Kostanjevice, koji su turistima poznati, tamo se skriva još puno lijepoga. Jedna takva točka je i gradić Žužemberk. Gostilna Pri gradu (kraj dvorca) se nalazi, kao što joj i ime kaže odmah pored obnovljenih ruševina dvorca, u kojem se preko ljeta održavaju razne priredbe. Gostilna ima terasu u hladu, wc nisam testirala.

Zadnji put sam jela njihov štrudel od jabuka i bio je jako dobar. Danas smo svratili na kasni i lagani ručak. Vrganji na žaru na rukoli uz povrće sa žara - taman porcija za ne prejesti se, a jako fini. Kraška salata - velika zdjela raznog povrća s popečenim pršutom i friganim jajem. Puran sa sirom u umaku od vrhnja i restani krumpir isto fini, šnicl stvarno velik. Kruh je domaći, trobojni (pšenica, heljda i kukuruz) i tu je jedini minus - kad je pečen očito ga umotaju u platno koje je oprano deterdžentom i omekšivačem, tako da ti okusi prodru u kruh, to primijetim jer mi smeta.

Sve nabrojeno uz tri vode i tri kave oko 36 eura. Konobarice simpatične, terasa dog friendly
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 10:27   #196
O restoranu hotela Marina u Izoli danas piše Siol:
http://www.siol.net/trendi/kulinarik...ina_izola.aspx
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 19:38   #197
Kantina mexicana, jurčkova ulica, centar / rudnik nakupovalno središće

Dugo sam studirala u Ljubljani i svakako bi preporučila ovaj restoran. Prva lokacija se nalazi u samom centru u neposrednoj blizini Prešernovog trga. Interijer je jako lijepo uređen a u proljeće i ljeto je predivan ugođaj na terasi. Konobari su super. Hrana mi je prefina i cijene su normalne. Možete naručit i polvičnu porciju nekih jela koja je taman za najest se. Prosječna cijena jela je 9 eura s tim da se uz glavno jelo besplatno bira 5 priloga ( umaci,riža,kruh,krumpir,salata...)

Druga lokacija je u samom centru Supernova na Rudniku. Sve isto samo što nije tako lijepa lokacija. Radi i nedjeljom.
__________________
" ne daj mi da vidim ovo nije svijet za nas... "
Chocollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 14:53   #198
Imate li kakvu preporuku za okolicu Postojne? Gdje bi se moglo ručati nakon obilaska jame?
Frenky08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 07:28   #199
Quote:
Frenky08 kaže: Pogledaj post
Imate li kakvu preporuku za okolicu Postojne? Gdje bi se moglo ručati nakon obilaska jame?
Nemam nažalost preporuku za restoran, ali imam preporuku za razgled jame

Nemojte trošiti vrijeme ni novac na Postojnu koja je užasno dosadna (samo bezbrojni stalaktiti i stalagmiti), već pogledajte Škocjanske jame (http://www.park-skocjanske-jame.si/) koje su izuzetno atraktivne (podzemni kanjoni...).

Razlika je i u tome što Škocjanske jame treba proći "na noge", nema vlakića ko u Postojni jer je teren sasvim drugačiji.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 11:53   #200
:-) hvala na preporuci no ovaj put je izbor Postojna. Još uvijek sam u potrazi za dobrim ručkom na potezu od Postojne prema Trstu - Veneciji ...
Frenky08 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.