Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2007., 17:30   #41
Jako mi je žao što ove godine nema ni jednog društvenog usmjerenja , ali tek sam na godinu 4. razred, pa se nadam da će sljedeće biti.

Inače, ovaj program me jako zanima, pa bih voljela čuti kako točno izgledaju te provjere fizičke spremnosti od nekoga tko je bio i što se sve gleda (konkretne discipline, ako može što detaljniji opis), unaprijed hvala
 
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 20:33   #42
pitanje u vezi liječničkog pregleda,., čujem da je strog,., što to točno znači?,., je li problem ako nosim leća?,.
Faint is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 22:05   #43
Nosiš leće, pilot nikako ne možeš biti... a i ostalo je upitno, ovisi o konkurenciji i tvojoj dioptriji.
DarkSun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 16:45   #44
ma ni ne bih za pilota,., dioptrija 2,0 na oba oka,., pričala sam danas sa frendicom,. njen otac je pukovnik tamo,., ona kaže da to nije problem,., nadam se da je upravu,., danas sam pokupila potvrdu o nekažnjavanju i potvrdu da idem u školu,. sad,. u vezi te potvrde.,, to je ista onakva kakva se traži za npr. dječji doplatak i slično,. ili treba nekakvo drugačije uvjerenje?,.,
pisanje zamolbe i životopisa,., kak bi to trebalo izgledati?,. da raspišem na dugačko i široko,. il nešto kratko,. sažeto,.,? ,., thx,. pozz,.-
Faint is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 13:04   #45
Kako postati kadet? II. dio

Planiram se prijaviti za natječaj kadeta u OS RH.

E, sada sam vidio da je postojao ovakav thread i bilo je dosta dobro objasnjeno.
Ali, ja imam jos par pitanja, pa ako nebi bio problem...:

1. pitanje

Pisalo je da smo mi obvezani ugovorom na 10 ili 6 godina?
I jel to 6-10 godina poslije faxa ili od pocetka skolovanja(postajanja kadeta)?

(biti ce ih jos, ali polako do toga...)

unaprijed hvala na odgovorima
__________________
Ponekad smo premali da bismo vidjeli proces, pa vidimo samo nekoliko dijelova. Ponekad smo preveliki kako bismo vidjeli dijelove, pa vidimo samo proces.
Shinobi No Mono is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 12:04   #46
Dajte ljudi sta nema ni jednog kadeta na forumu?
__________________
Ponekad smo premali da bismo vidjeli proces, pa vidimo samo nekoliko dijelova. Ponekad smo preveliki kako bismo vidjeli dijelove, pa vidimo samo proces.
Shinobi No Mono is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 10:07   #47
Slijedeci ponedjeljak (10. 03.) u dnevnom tisku ti izlazi novi natječaj za kadete, trajat ce do kraja 4.mj, a do tada bit ce hrpa informacija na www.morh.hr/kadet (vec sada ima dio), bit ce na radio postajama, telki, novinama, po skolama, na smotri sveucilista pa sam sigurna da ces naci sve sto te zanima!
moxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 17:46   #48
To ti je 10 godina od kada počinješ raditi u nekoj eskadrili (ako završiš)...
black martha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 20:58   #49
Quote:
moxa kaže: Pogledaj post
Slijedeci ponedjeljak (10. 03.) u dnevnom tisku ti izlazi novi natječaj za kadete, trajat ce do kraja 4.mj, a do tada bit ce hrpa informacija na www.morh.hr/kadet (vec sada ima dio), bit ce na radio postajama, telki, novinama, po skolama, na smotri sveucilista pa sam sigurna da ces naci sve sto te zanima!
E hvala na informaciji!

Onda netrebam pitat bas sve sto sam mislio kad ce biti na www.morh.hr/kadet.

Samo ima jedno, kojem tamo nema odgovora, a to je, jel netko ide tamo, bio tamo pa da podijeli iskustva. Jel, te tamo muče ili se samo zajebavas ili nesto treće..............
__________________
Ponekad smo premali da bismo vidjeli proces, pa vidimo samo nekoliko dijelova. Ponekad smo preveliki kako bismo vidjeli dijelove, pa vidimo samo proces.
Shinobi No Mono is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 15:11   #50
Nit te muce, nit se zajebavas... Zlatna sredina, dok obavljas sve kaj treba na faxu i obuci ti je vise nego dobro, minimalna lova godisnje je 12 soma kuna koje imas za sebe jer ti je sve osigurano pa ne moras trosit za smjestaj, klopu, fax, obleku, sport i sl.
Gle, ono kak mozes doci do samih kadeta i pitat kako im je probaj na smotri sveucilista u Zg od 03. do 05. travnja u SC-u, imat ce svoj stand na kojem ces moci dobit i info materijale i pitat same kadete na standu kak im je, za iskustva i to pa onda mos prosudit jel ti odgovara! Cinejnica je da svake godine sve ljudi dolazi na prijave, kad je program krenuo ljudi su bili skepticni, a sad se cak i organizatori iznenade odazivu pa dosta ljudi i otpadne na kraju!
Pa eto, imas mjesec dana za informirat se, stupit s tim studosima/kadetima u kontakt i procijenit jel ti to ok! Mislim da je s obzirom na sve dobro, ako mislis davat ispite u roku, jer onda ti je stvarno sve otvoreno, posao nakon faxa siguran, a i kasnije mos nastavit ili vojnu ili civilnu karijeru, i to ti je osigurano!
moxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 16:23   #51
@ moxa

Baš me zanima jel si ti kadet ili samo jedan od onih koji su prepametni pa dijele savjete koji imaju malo ili nikakve veze sa stvarnošću?????!!!!!!

Onaj tko nije probao ne zna što je to, a najgore od svega je to što je čovjeku bitno, pa mu zbilja nije svejedno kakve će dobiti imformacije!!!

@ShinobiAnte - imaš PM
VIRUS05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 18:15   #52
Mozda tebi jesam prepametna, ali kadet nisam vec samo zaduzena za kadete protekle 3 god, ali zato ne zelim davati izjave koje im stavljaju rijeci u usta ili opisivat njihova iskustva jer mislim da su to osobna iskustva stoga nemam namjeru nikoga na nista nagovarati ili prodavati muda pod bubrege! Samo onaj koji je u programu moze reci kako ga dozivljava, ja mogu ostale generalije prenijeti i reci sto se s te strane moze ocekivati!
Javila sam se samo da pomognem s info koliko mogu, a ako tebi toliko smeta nesto sto sam navela - ispravi me ili zatrazi konkretno objasnjenje, jer sve sto sam navela ima veze sa stvarnoscu! Ali ti nemas nista za podijeliti javno na ovu temu, cisto dobronamjerno, nego samo na pp, jel?
Ne vidim razloga za ovakav ton jer da, po ovom i slicnim pitanjima imam malo vise informacija! Ili si ti prepametan da das informaciju i javis se samo radi provokacija (dobar prvi post, u skladu s nickom)... osobnih se frustracija rjesavaj putem smajlica koliko god te volja...
moxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 20:45   #53
Joj, što si se odmah tako zapijenila i uvrijedila....?!!!
Uuuuhhhhuu, zadužena si za kadete 3 godine a ovo što si i kako napisala jasno pokazuje da nemaš pojma kako je biti kadet za razliku od nekih drugih koji su ovdje komentirali da pomognu čovjeku samo nisu imali potrebu javno pisati ovdje na forumu što su jer ako radiš s njima sjeti se da to baš i nije pametno....
A jedina ovdje si isfrustrirana ti, ne vidim da se itko od nas drugih naljutio i pisao nešto što je čuo, samo ono što je prošao....
...stoga ne pjeni se, nego se opusti i uživaj
black martha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 20:53   #54
Nemojte odma dizat prašinu.

Ovaj thread sam otvorio da malo se informiram u vezi toga, jer stvarno se mislim posvetiti tome.A i da drugi mogu naći informacije, a ne ko ja tražit i umirat po netu za par informacijica.
Zato, bez svađe molim.

BOG i HRVATI
__________________
Ponekad smo premali da bismo vidjeli proces, pa vidimo samo nekoliko dijelova. Ponekad smo preveliki kako bismo vidjeli dijelove, pa vidimo samo proces.
Shinobi No Mono is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 21:55   #55
OVIM PUTE SE ISPRIČAVAM TVORCU OVOG TOPIC-a, ALI JEDNOSTAVNO MORAM...

@ moxa
Kad smo kod vjerodostojnosti... Ja sam izabrao da ne pišem javno jer ne smijem, i zato se ne predstavljam! U drugu ruku...malo sam ispitao kolege i ti jednostavno ne postojiš, tj. nema osobe koja radi s kadetima 3 godine... Možda si nekada radila, željela raditi, željela biti kadet ili si bila kadet pa te ''nepravedan muški svijet'' odbacio???!!!! Ili si čistačica...ona isto radi s kadetima (SVAKA ČAST ČISTAČICAMA...DA ME SE NE SHVATI KRIVO) baš kao i baba na kiosku koja prodaje pljuge - kadetima! Da uistinu radiš s kadetima, dala bi malo korisnije informacije, bar preko PM-a jer javno...trebala bi znati o čemu pričam!!!
Mojih 5 redovnih godina ''DARKWOOD-a'' (kadetski izraz) je više nego dovoljno nagledanih uspjeha, padova, mizerije, sreće, neizmjernog zadovoljstva i nemjerljive patnje...što iz osobnog iskustva, što od mojih klasića...

Pozdrav cijenjena nacijo!!! A kako ShinobiAnte kaže: ''BOG I HRVATI!''
VIRUS05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 11:41   #56
Quote:
moxa kaže: Pogledaj post
zato ne zelim davati izjave koje im stavljaju rijeci u usta ili opisivat njihova iskustva jer mislim da su to osobna iskustva stoga nemam namjeru nikoga na nista nagovarati ili prodavati muda pod bubrege! Samo onaj koji je u programu moze reci kako ga dozivljava, ja mogu ostale generalije prenijeti i reci sto se s te strane moze ocekivati!
Dakle, sto sam ovdje rekla u ime kadeta jos mi nije jasno? Ako stvari u sustavu ne funkcioniraju kako bi trebale, imate primjedbe, molim da mi private javite pa da nesto mozda i promijenimo (jbg, mozete i sluzbeno poslat), ovakav nacin gdje se mene osobno proziva (ne, ne smatram se isfrustriranom, ali ne odgovaram za cijeli sustav)... Povratne informacije ovakve nisam dobila i zato me zanima, samo zasto se onda ne obratite nekome unutar sustava?

I ne iznosim javno nista sto i tako nije "vani", znam sto radim!
Uostalom, sve sto sam rekla upravo provjeravam i stoje neka iskutva na prvoj temi https://www.forum.hr/showthread.php?t=177591 pa gdje sam ja to tako pogrijesila osim probala pomoci?
Ma ovo stvarno mozemo onda na pm ako zelite, jer decku trebaju informacije, ja ostajem pri svim navodima gdje ce informacije moci dobiti - bit ce na webu, po svim medijima, na smotri sveucilista, po srednjim skolama u RH!

Zadnje uređivanje moxa : 12.03.2008. at 13:26.
moxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 11:46   #57
Quote:
VIRUS05 kaže: Pogledaj post
ti jednostavno ne postojiš
Ovo vec zalazi u filozofska pitanja?

Slobodno iznesi svoje misljenje, na mene to ne utece, jer postojim, bez obzira na tebe ili nekog drugog, nemam potrebu dokazivati se na krivim frontama! Samo sam htjela dati info koje imam i za to se najdublje ispricavam, nece mi vise pasti na pamet!
Martha, tnx, ali stvarno se ne pjenim, samo mi se nije svidio ton obracanja meni ponaosob od jednog pojedinca pa sam osjetila potrebu odgovoriti!
Ispricavam se za offtopic!

Zadnje uređivanje moxa : 12.03.2008. at 13:27.
moxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 14:13   #58
Ja osobno ne poznam nikoga kome je bilo lako biti kadet, dapače bilo im je svima teško, al ovdje treba napomenuti da ti u jednom danu bude tako grozno da bi odustao, a za čas ti ide super i cvateš od sreće i ponosa,pa opet tako ponovno...

@moxa
Sve 5, čovjek je već upućen kojeg datuma i gdje se može detaljno upoznati s programom "kadet", a ovo što ti ne znaš za loša iskustva, čini mi se da je to nažalost nedostatak tvog posla, kao što ga ima svaki posao...
black martha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 10:44   #59
Slazem se, ali ono sto mi je zao je da dobivam povratne informacije iz druge ruke tako da recimo prijedlog za neku tribinu na kojoj bi nam sami kadeti mogli izraziti probleme i prijedloge za poboljsanje, nesto se moze, mada nece nikad biti kao na godisnjem... Predlozit cu drugi tjedan pa cemo vidjet!
A obicno dobijemo objasnjenje da u OS ne ulazis da se odmaras, takve sam dobila reakcije kad sam spomenula ove komentare!
Opcenito, treba biti spreman na sve i ja znam da osobno ne bi mogla proci sve sto vi prolazite, jednostavno nisam taj tip, ali imam svoje krizeve koje sam sama odabrala pa to tako valjda ide... Svako izabere svoj put!
moxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 18:05   #60
imam pitanje.... dali upis na vojnu akademiju
uvjetuje da sam upisan na faks? ili mogu samo upisati
vojnu akademiju ?
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:43.