Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2007., 17:57   #81
Quote:
Nina-01 kaže: Pogledaj post
Sorry, a koliko imaš godina?
Zanima me, jer ja imam 33, pa se jaoš uvijek mučim sa problematičnim licem.
Danas sam si na Dolcu naručila tu kremu, 30 g. pakiranje, oko 100 kuna.
Jel imaš od te kremice kakve nuspojave?
Jel se koža guli, zateže....itd...
I je li je koristiš i po ljeti ili samo po zimi?
ja ti imam 30 god, za koji tjedan 31.
jesi tu kremu naručila na preporuku dermatologice?
nuspojave, nemam guljenje kože, zatezanje (iako imam užasno osjetljivu, stanjenu kožu,skoro sve mi ju iziritira), jedino mi se nekada kad mažem akne, fleke i sl.javi crvenilo na tom području(inače maže se samo na dio lica na kojem imaš akne, ne preko cijelog lica).kad se javi crvenilo, jednostavno taj dio kože 2-3 dana ne mažem, i to se povuče, pa onda ponovo mažem, ako je ostala koja akna.

naravno da ju koristim i ljeti i zimi, i to svaki dan već 5 godina, premda na uputama kreme piše da se ne smije koristiti duže od 6 mjeseci

ako nemaš iziritirano lice kao ja, bilo bi dobro da koristiš rezorcin losion(nikakav drugi) zajedno sa tom kremom, jer ako imaš upaljene prištiće, jedino će ti ta kombinacija pomoći.
ja trenutno koristim samo skinoren(umijem se sa afroditinom pjenom acne stop), bez rezorcina, jer nemam ništa upaljeno, a u zadnje vrijeme me je počela peći koža od rezorcina.

s tim da postoji više vrsta rezorcina, dermatologica mi je prepisala neku blažu verziju, a moja doktorica neku jaču, koja na upaljene prišteve fenomenalno djeluje,premda se ja ne kužim baš u te razlike.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 18:05   #82
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
umijem se sa afroditinom pjenom acne stop
acne stop pjena ti je ok? pitam jer si rekla da ti je noviderm boreade sindet isusio kozu, a meni je on puuuuno blazi od te pjene, koja mi ju je jako isusila.
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 18:10   #83
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
ja ti imam 30 god, za koji tjedan 31.
jesi tu kremu naručila na preporuku dermatologice?
nuspojave, nemam guljenje kože, zatezanje (iako imam užasno osjetljivu, stanjenu kožu,skoro sve mi ju iziritira), jedino mi se nekada kad mažem akne, fleke i sl.javi crvenilo na tom području(inače maže se samo na dio lica na kojem imaš akne, ne preko cijelog lica).kad se javi crvenilo, jednostavno taj dio kože 2-3 dana ne mažem, i to se povuče, pa onda ponovo mažem, ako je ostala koja akna.

naravno da ju koristim i ljeti i zimi, i to svaki dan već 5 godina, premda na uputama kreme piše da se ne smije koristiti duže od 6 mjeseci

ako nemaš iziritirano lice kao ja, bilo bi dobro da koristiš rezorcin losion(nikakav drugi) zajedno sa tom kremom, jer ako imaš upaljene prištiće, jedino će ti ta kombinacija pomoći.
ja trenutno koristim samo skinoren(umijem se sa afroditinom pjenom acne stop), bez rezorcina, jer nemam ništa upaljeno, a u zadnje vrijeme me je počela peći koža od rezorcina.

s tim da postoji više vrsta rezorcina, dermatologica mi je prepisala neku blažu verziju, a moja doktorica neku jaču, koja na upaljene prišteve fenomenalno djeluje,premda se ja ne kužim baš u te razlike.
Ne, nije mi prepisala dermatologica tu kremu, preporučio mi ju je Phyto
Kad sam bila kod dermatologice, dala mi je RetinA, krema sa retinoidima, i lice i je u par dana poludilo....a i preporučila mi je kemijski peelig sa AHA kiselinama, 70%. To je mislim jedan od najjačih postotaka. I nakon toga TCA. To je nešto opako za lice, ne bih to radila ni u snu!

Ak netko treba, poklanjam mu tu RetinA kremu.

Pretpostavljam da mi ništa neće biti od Skinoren kreme, valjda nema nekih posebnih upozorenja u uputstvu

Na lice mogu staviti doslovno sve..i čistu aloe veru sok/gel i Avene diacneal i benzoil peroksid. Imam "debelu" kožu lica, sa puno proširenih pora/ožiljaka od mitesera, koje se konstantno pune. I periode kad mi iskoče akne.
A daj mi reci kaj je to taj rezorcin losion? i gdje ga mogu nabaviti?
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 18:26   #84
rezorcin losion ti ide preko recepta, a možeš ga nabaviti kod svoje doktorice opće prakse.
mogu ti se ja raspitati kod svoje doktorice šta sve ide u tu jaču verziju rezorcina.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 18:28   #85
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
rezorcin losion ti ide preko recepta, a možeš ga nabaviti kod svoje doktorice opće prakse.
mogu ti se ja raspitati kod svoje doktorice šta sve ide u tu jaču verziju rezorcina.
Hvala ti puno!
Bolje da prvo probam sa tom slabijom verzijom, pa onda sa jačom.
A što točno radi taj losion?
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 18:32   #86
rezorcin se nabavlja u apotekama.
jesi bila kod dermatologice na šalati?
ja sam bila tamo, i žena mi je preporučila taj rezorcin i skinoren.

ti vjerovatno imaš kompliciranije lice nego ja, čim su ti preporučili kem.piling i tu kremu, meni su rekli čak da mi nije porebno ni čišćenje.

da, na uputama skinorena nema nekih nuspojava, samo ne znam zašto su napisali da se koristi samo 6 mjeseci
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 18:37   #87
Quote:
Nina-01 kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno!
Bolje da prvo probam sa tom slabijom verzijom, pa onda sa jačom.
A što točno radi taj losion?
rezorcin ti radi lagani piling, s tim da ima alkohola u sebi, a on dezinficira i smanjuje upale, bar koliko ja znam, inače uopće se ne kužim u te proizvode protiv akni, ali mislim da je to za rezorcin to.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 18:38   #88
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
rezorcin se nabavlja u apotekama.
jesi bila kod dermatologice na šalati?
ja sam bila tamo, i žena mi je preporučila taj rezorcin i skinoren.

ti vjerovatno imaš kompliciranije lice nego ja, čim su ti preporučili kem.piling i tu kremu, meni su rekli čak da mi nije porebno ni čišćenje.

da, na uputama skinorena nema nekih nuspojava, samo ne znam zašto su napisali da se koristi samo 6 mjeseci
Bila sam kod par dermatologa, samo mi je ova zadnja preporučila ovo drastično.
Bila sam ko Nole u Vinogradskoj, super je ženskica, dala mi je Uriage kozmetiku, al mi se to nije svidjelo.
Bila sam i na Šalati, zaboravila sam kak se zove doktorica, starija, plave kose.
Ona mi je dala Novaderm kremu,ali to je bilo davno.
I kod jedne i druge sam išla po preporuci, mama mi je radila na histokemiji, pa me poslala tim svojim kolegicama. No, nije pomoglo.
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 18:43   #89
Quote:
Andjelcic kaže: Pogledaj post
acne stop pjena ti je ok? pitam jer si rekla da ti je noviderm boreade sindet isusio kozu, a meni je on puuuuno blazi od te pjene, koja mi ju je jako isusila.
da,Anđelčić, jedino mi acne stop pjene ne iritira kožu, super mi je jer je blaga, a čisti.
noviderm boreade sam samo jednom stavila na lice, toliko me je lice počelo peći, zacrvenilo se, da sam narednih tjedan dana morala samo obloge od kamilise stavljati
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 18:51   #90
Quote:
Nina-01 kaže: Pogledaj post
Bila sam kod par dermatologa, samo mi je ova zadnja preporučila ovo drastično.
Bila sam ko Nole u Vinogradskoj, super je ženskica, dala mi je Uriage kozmetiku, al mi se to nije svidjelo.
Bila sam i na Šalati, zaboravila sam kak se zove doktorica, starija, plave kose.
Ona mi je dala Novaderm kremu,ali to je bilo davno.
I kod jedne i druge sam išla po preporuci, mama mi je radila na histokemiji, pa me poslala tim svojim kolegicama. No, nije pomoglo.
da, onda probaj skinoren i rezorcin, premda bi bilo možda bolje da si prvo otišla kod te dermatologice na šalati, mislim da sam i ja bila kod iste(mogla si nju pitati sve za skinoren i razorcin).
ova zadnja ti je očito bez veze kad ti je preporučila sve to.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 19:01   #91
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
da, onda probaj skinoren i rezorcin, premda bi bilo možda bolje da si prvo otišla kod te dermatologice na šalati, mislim da sam i ja bila kod iste(mogla si nju pitati sve za skinoren i razorcin).
ova zadnja ti je očito bez veze kad ti je preporučila sve to.
Ova zadnja je vrlo poznata i ugledna dermatologica. Jako puno ljudi je zadovoljno, i spasila im je lice. Privatnica je.
Zapravo, valjda sam i ja donekle kriva. Kad sam došla kod nje na pregled, nisam imala niti jednu aknu, možda pokoji prišić,mitesera puno, bila sam bez make upa.
Zapravo sam htjela da mi riješi ožiljke od mitesera i da mi se lice "izravna".
I onda mi je prepisala te kiseline.
Nije ona kriva ništa. Mislila je najbolje. A nije niti mogla znati kak ću reagirati na RetinA kremu.
Ne znam, možda bih trebala opet kod nekog dermatologa.
Kćer od sestrične je kozmetičarka, ali nikada nisam išla kod nje na čišćenje.Radi sa Babor kozmetikom, veli da je to sjajna kozmetika...
Previše je krema i kremica....ponuda je prevelika, pa ne znam za kaj da se odlučim.
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 19:11   #92
da, znam da je prevelik izbor krema, zato ja i mislim da sam imala ogromnu sreću što sam naletjela na ovu dermatologicu na Šalati

pa trebala si toj zadnjoj dermatologici reći da ti ta krema ne paše, možda bi ti dala neku drugu.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 19:12   #93
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
da, znam da je prevelik izbor krema, zato ja i mislim da sam imala ogromnu sreću što sam naletjela na ovu dermatologicu na Šalati

pa trebala si toj zadnjoj dermatologici reći da ti ta krema ne paše, možda bi ti dala neku drugu.
Zato što je svaki pregled 200 kuna.
A telefonski se nju može nazvati, ali me ne može vidjeti telefonski
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 19:20   #94
200 kn pregled
drži se ti Šalate, ja njima najviše vjerujem
probaj skinoren sa rezorcinom, ako ti ne bude pasalo odi kod one plave žene na šalati, i reci joj šta si sve koristila
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 20:07   #95
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
da,Anđelčić, jedino mi acne stop pjene ne iritira kožu, super mi je jer je blaga, a čisti.
dugo je koristis? izgleda da imamo sasvim drugaciji tip koze, osim sto je sklona pristicima, kod mene su iskustva obrnuta.
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 20:40   #96
Quote:
Andjelcic kaže: Pogledaj post
dugo je koristis? izgleda da imamo sasvim drugaciji tip koze, osim sto je sklona pristicima, kod mene su iskustva obrnuta.
da,koristim ju nešto više od 2 godine, i prezadovoljna sam.
meni ne isušuje kožu, valjda zato jer je masnjikava,pa ju taman neutralizira.

vjerujem da mi i boreade bio ok, da si prošlu zimu nisam kožu iziritirala Avene proizvodima(koristila sam onaj tamno plavo-zeleni gel za umivanje, rezorcin losion i diacneal preko cijelog lica, i ti samo zbog 2-3prištića).
vjerovatno nisam smjela koristiti diacneal preko cijelog lica, nego samo lokalno,i vjerovatno je u kombinaciji sa rezorcinom opak, uglavnom, nakon par dana korištenja tih proizvoda lice mi je izgledalo pečeno, nisam se smjela ni umiti u vodi, samo sam stavljala obloge od kamilice.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 11:00   #97
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
vjerovatno nisam smjela koristiti diacneal preko cijelog lica, nego samo lokalno,
pa da, sigurno je to, diacneal ide samo lokalno, nikako na cijelo lice. meni je djelotvoran, a cleanance gel mi previse isusuje.
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 11:12   #98
Quote:
Andjelcic kaže: Pogledaj post
pa da, sigurno je to, diacneal ide samo lokalno, nikako na cijelo lice. meni je djelotvoran, a cleanance gel mi previse isusuje.
da,meni je diacneal isto jako djelotvoran(koristim ga samo lokalno), pogotovo kad mi se počne stvarati neki potkožnjak
a od cleanance gela me koža užasno peče. koristim ga za dekolte.

Anđelčić, da li možda znaš, jel se stanjena iziritirana koža može nekako obnoviti, tj.vratiti na prijašnje stanje(prije nego što sam ju iziritirala)?
možda nekom hidratantnom kremom?
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 11:24   #99
Jel se može sada po ljeti koristiti Diacneal, Skinoren i kremice sa AHA i BHA kiselinama? Naravno, samo po noći...Ili treba čekati jesen?
Koja krema sa visokim faktorom je najbolja za masnu kožu?
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 11:25   #100
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
Anđelčić, da li možda znaš, jel se stanjena iziritirana koža može nekako obnoviti, tj.vratiti na prijašnje stanje(prije nego što sam ju iziritirala)?
možda nekom hidratantnom kremom?
hm, meni je koza isto stanjena, osjetljiva, jos uvijek i dehidrirana, mada je stanje sad puno bolje. (isprobala sam valjda 100 stvari u zadnjih 10-ak godina, muka mi je kad se sjetim).
ne ocekuj nikakvo cudotvorno i brzinsko rjesenje, ali ja ti preporucam da cim prije prijedjes na blaze sredstvo za ciscenje, laganu hidratantnu kremu (to je dosta tesko naci ako ti koza na skoro sve reagira pristicima) i agresivna sredstva svedi na minimum (ali nesto ipak moras za slucaj da ti iskoce kakvi pristici).
kad se pridrzavam toga i pravilnije prehrane, stvarno zamjecujem znacajne rezultate. moj dodatni problem je sto mi je koza dubinski dehidrirana, a povrsinski masna pa to moze neestetski izgledati, ali radije stavim pudera u kamenu na t-zonu, nego da ju jos dodatno isusujem.
ne znam kakvo je tocno stanje tvoje koze i nisam dermatolog, ali ako kazes da ti je koza stanjena i iziritirana, ovo mi se cini razumno. nadam se da ces rijesiti problem.
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.