Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2008., 11:24   #101
Quote:
maxxie kaže: Pogledaj post
Jesi li probala uho isprati ili zapaliti onaj papir koji izvlači taj vosak koji se dublje natalozi, naime to moraš imati, nikad nisam čula da netko nema vosak u uhu, to je normalno, a to zna uzrokovati i bolove i začepljenje uha, iako vidim da si bila kod dosta specijalista pa sumnjam da ti to već netko nije savjetovao

a ono začepljivanje uha je meni tako poznato i isto vezano uz sinuse ali kod mene to obično znači da imam nešto zadrzano u sinusu, pa kad to izadje vrati se nekako u normalu

ne znam, meni su savjetovali da grgljam kadulju i ispirem sinuse fiziološkom, meni pomogne sad da li je zbog toga ili slučajnost ne znam
svakako ću probati grgljanje s kaduljom. to barem još nisam probala.

Probala sam raznorazne stvari trpati u uho ne bi li bilo neko promjene, ali ništa. Kapala sam uho kapima za uši, ukapavala kapi 'čuvarkuće', palila tuljce za čišćenje ušiju. Ispirem sinuse fiziološkom, inhalirala sam toplom kamilicom, sinusanom.....Ništa
Imam osjećaj ko da mi u glavi nije ostalo ni trunke sluzi, voska, štogod
Bila sam ćak i kod svog zubara koji me poslao na ortopan ne bi li se otklonila mogućnost nekog upalnog procesa na zubu. Nije ni do toga.

Sjetila sam se da zapravo nisam imala upalu sinusa godinu dana. Tko zna šta bi bilo kad bi se upalili

maxxie hvala na javljanju
__________________
I have seen the whole of the Internet
Ingrein is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 12:26   #102
Ja ne bi nikada koristila te zapaljive tuljce za čiščenje uha. Bilo je već govora o tome na ovom forumu da to može biti i opasno. Ja sam par puta koristila Cerustop i nakapala sam nekoliko kapi u uho i nakon 20 minuta sam isprala uho pod tušem. To mi je dosta pomoglo prošle godine na moru kada mi se uho začepilo od morske vode i ronjenja jer je nabubrila ta ušna smola. Inače je najbolje otići kod doktora na pravo ispiranje uha i to sam isto bila par puta jer je to dugoročnije rješenje. Kod ispiranja uha svakako mora biti topla voda. Meni su jednom kod doktora opće prakse ispirali uho s hladnom vodom i nije se niti malo uspjelo odčepiti. Poslije sam otišla kod specijalista ORL kod kojeg su mi od prve uspjeli odčepiti. Nije nužno za to ići kod specijalista, ako sestra u općoj praksi zna to dobro izvesti sa toplom vodom.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 13:10   #103
Možda sam krivo zazvučala, ali samo da naglasim da ja nemam ništa u uhu. Normalno je prohodno što su pokazali testovi, ali ja i dalje imam osjećaj kao da mi je u uhu podtlak.
__________________
I have seen the whole of the Internet
Ingrein is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 15:22   #104
Jesi li potpuno sigurna da ništa nije? Kakav ti je nalaz timpanograma?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 16:18   #105
Nisam sigurna...
no nalazi pokazuju da je ono što je kontrolirano u redu.

Timpanogram je bio ok. Barem me otorinac nije upozorio da nešto ne valja.
Timpanometriju i audiometriju moram ponoviti za 6 mjeseci.

Zaboravila sam spomenuti, ali prije postavljene dijagnoze devijacije septuma, sumnjalo se na probleme s Eustahijevom tubom.
__________________
I have seen the whole of the Internet
Ingrein is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 19:31   #106
Imaš li krajnike? Moze i od toga biti, nakon preboljene angine znaju ostati uništeni krajnici a to se nekad uopće niti ne vidi jer se ti "krateri"nalaze iza, i tamo ti se nakupe gnojni čepići pa to stvara isto pritisak
maxxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 09:53   #107
Imam.
__________________
I have seen the whole of the Internet
Ingrein is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 20:11   #108
Prišt iza uha

Stalno mi se rade nekakvi bolni čvorići iza uha. Malo iz jednog malo iza drugog. Na dodir su jako bolni, i malo otečeni. I ponekad mi se u uhu osjeti kao da mije voda. Dali je netko imao nešto slično?
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 13:03   #109
i da li ti se nakon nekog vremena sami povuku ili ?
ja imam slican problem, ali nemam osjecaj da mi je voda u uhu!
bushido is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 16:15   #110
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
Stalno mi se rade nekakvi bolni čvorići iza uha. Malo iz jednog malo iza drugog. Na dodir su jako bolni, i malo otečeni. I ponekad mi se u uhu osjeti kao da mije voda. Dali je netko imao nešto slično?
Napiši kako čuješ kad ti se pojave ti čvorići i da li te boli to uho iza kojeg je čvorić...
AKo te boli ili čuješ slabije, najvjerojatnije se radi o upali uha (ili vanjskog dijela ili rednjeg uha)...
Klinika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 00:01   #111
hej..
ja već godinama imam taj problem..dođe..traje..prođe..al nemam osječaj vode u uhu... jedan doktor mi je rakao da je to ugnojena lojna žljezda...i nekim ljudima se to eto tako stvara ... ako ti jako smeta da možeš ić da ti to malo zarežu i isčiste..ako ne..ništa..
kudkamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 01:03   #112
Prištevi u uhu

Molim za savjet.U zadnjih godinu dana,periodično,znači svakih mjesec,dva javljaju mi se gnojni prištići(gigantski prištevi točnije) u uhu,upravo nosim po jedan u svakom,bole,svrbe,neki sazriju i prodju drugi pak ne.Nisam išla kod doktorice s obzirom da to nije preraslo u veće tegobe,ali doista ne znam što činiti više.Previše higijene ili premalo higijene ili nešto treće?
helena111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 07:58   #113
Quote:
helena111 kaže: Pogledaj post
Molim za savjet.U zadnjih godinu dana,periodično,znači svakih mjesec,dva javljaju mi se gnojni prištići(gigantski prištevi točnije) u uhu,upravo nosim po jedan u svakom,bole,svrbe,neki sazriju i prodju drugi pak ne.Nisam išla kod doktorice s obzirom da to nije preraslo u veće tegobe,ali doista ne znam što činiti više.Previše higijene ili premalo higijene ili nešto treće?
Čekaj, gdje je to točno u uhu? U slušnom kanalu ili u školjci. Mislim da ako je u kanalu bi trebala do otorinca na pregled.
Ako je u školjci, neka antibiotska mast bi sredila problem.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 13:23   #114
U školjci i na resici uha,to stvarno više nema smisla,ovaj jedan je ogroman i nikako da se otvori.Hvala ti,probati ću antibiotsku kremu.
helena111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 02:20   #115
Hallo Ingrein,
imam isti IDENTICAN slucaj kao i ti!Prvi put nakon toliko dugo da sam vidio da neko dijeli isti problem kao i ja!da li mogu s tobom stupiti u kontakt da vidim da li si u medjuvremenu pronasla LIJEK
pozz
Graz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 12:56   #116
evo mene opet tu!ne znam da li i dalje koristis ovaj forum i da li ces procitati ovu poruku, medjutim osjecam potrebu da ti javim da sam izgleda ja pronasao lijek za problem koji dijelimo ja i ti haha!
zaista se lijeci putem nosa, doktor ovdje u grazu mi je dao kapi LIPONASAL ne znam da li se te iste kapi mogu naci i tamo pod ovim imenom, prvo mi je tretirao nos ,putem neke cijevi ubrizgao neku ljigavu kremu, naravno ponovo mjerio sluh ispirao uho (sto je u nasem slucaju mislim nepotrebno) i onda dao ove kapi da ih uspricavam dva puta dnevno! konacno se "otapa" taj VAKUM u uhu, koji mi se tu nalazi vec oko dvije godine! rekao je da dodjem za dvije sedmice , mozda ce pokusati pumpicom jednom da mi ocepi uho kako je pokusavao i prije, ali nije islo s lijevim uhom,sad se evo samo od sebe polako ocepljava, pucketa i pritisak nestaje, htio bih da skroz PUKNE )!toliko zasad, zelim ti sve najljepse!
graz 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 09:25   #117
Iz grla u uho?

Posljednjih par dana sam imao blagu prehladu, no onda sam se skoro potpuno oporavio te otišao jučer malo van gdje me propirio hladni vjetar. Navečer sam imao nekakve oštre bolove u grlu i to povremeno i tu se dogodilo nešto čudno. Uzeo sam onu ljutu tabletu za grlo i bol u grlu je nestala, no ta ista bol se najdenom pojavila u ljevom uhu. Sada me na sreću ništa ne boli, ali moram priznati da tako nešto još nisam doživio. Jeli se to možda nekakva infekcija stvorila na grlu koja je pod utjecajem te tablete pobjegla u ljevo uho?

Na pamet mi je pala ona epizoda Simpsonova kada Homer jede kod onog Indijca, Apua, govoreći kako je to zdrava hrana i mi u isto vrijeme vidimo Homera rengenskim očima te nakupine masti iznad njegovog srca koje se zbog utjecaja hrane najednom pomiču na njegov mozak stiščući ga.
Šlic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 15:06   #118
Moguće da se upala proširila na uho. To sigurno nije zbog tableta ili bombona. Ako se bol ne povuče u roku dan - dva ili boli budu jaki, onda trk doktoru dok se nije iskompliciralo...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 12:54   #119
Quote:
Leylah kaže: Pogledaj post
ne boli za sada nista... samo taj pritisak imam u uhu i to je sve... strah me nekako. ma kao mala (sa 5-6 godina) sam imala upale uha (ali sjecam se samo da su bile bolne ali ne da sam imala pritisak u usima...). idem popodne kod doktora, strah me
i?? šta je doktorica rekla?
mdnzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 12:50   #120
Voda u uhu - hitno trebam savjete

pozdrav


vec 6 dana imam vodu u uhu i ne ide vanka, pokuso sam sa skakanjem puno puta ali jednostavno ne ide..

molim vas da mi savjetujete kako da se riješim toga bez da idem na ispumpavanje kod doktorice..


Hvala
Šmirgl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.