Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2006., 11:56   #41
Quote:
Slide kaže:
A gdje si to vidio da prodavačca "usporedjuje potpis" s kreditne?
Vidio ja. Prije desetak godina.
__________________
JE T'AIME BOUREQUE!
oskar kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 08:48   #42
Imamo Diners C i Master C.
Sve plačamo sa karticma.
Uvijek na kraju mjeseca platimo koliko smo i potrošili dakle sve,tako da još nikada nismo platili ikakve kamate...........pa jel na kartice uopće postje kamate??
kartice su super ,al ne za one koje se hoće kur.... sa njima !
ZUJAN_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 13:42   #43
Dugovi, minusi, krediti ....

Pomagajte!
uvalio sam se u govna. U minusu sam na iznos cijele plaće, u dugovima još toliko i moram naći načina kako iz toga svega.

namjeravao sam uzeti revolving karticu da vratio sve to pa da otplaćujem ali na ovom podforumu čitam da je to smrtna presuda!

Ima li smisla podići tu karticu, uzeti novac i otplaiti dugove a onda vraćati 5%?
bluntman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 13:45   #44
ako nemaš drugog izbora podigni je...

inače probaj dić nenamjenski kredit na par godina pa otplaćuj...mislim da je to bolje rješenje....

revolving je pretakanje iz šupljeg u prazno, barem mi se tako čini u tvojoj situaciji...
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 18:40   #45
Najisplativije ti je zaista uzeti gotovinski nenamjenski kredit ( u Zabi je npr kamatna stopa 8%), dok ti je na minus kamata 12%, a isto je tolika i na kartice. Revolving kartica će te pokopat još dublje, zato kaj ćeš imat feeling da možeš trošit a ne moraš plaćat.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 09:22   #46
Quote:
bluntman kaže: Pogledaj post
Pomagajte!
uvalio sam se u govna. U minusu sam na iznos cijele plaće, u dugovima još toliko i moram naći načina kako iz toga svega. ?
Koliko ti konkretno treba?
Primas placu, znaci radis, znaci mozes podignuti kredit sto je puno povoljnije nego kartica.
Uzmi gotovinski kredit u visini 3 tvoje place.
1/3 zatvori minus
1/3 vrati dugove
1/3 stavi u neki fond koji nema izlazne naknade

Neka ti je placa 5000kn, a dugovi 10000 kn uzimas 15000 kredita
Rata na 7 god uz ktu 9% je oko 240 kn
Naizmjenicno jedan mjesec platis ratu od place, a iduci iz fonda
Trebao bi zavrsiti na pozitivnoj nuli ako bi PGP fonda bio iznad 15%
I nemoj ponovo ulaziti u minus
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 10:19   #47
Quote:
syrius1 kaže: Pogledaj post
Koliko ti konkretno treba?
Primas placu, znaci radis, znaci mozes podignuti kredit sto je puno povoljnije nego kartica.
Uzmi gotovinski kredit u visini 3 tvoje place.
1/3 zatvori minus
1/3 vrati dugove
1/3 stavi u neki fond koji nema izlazne naknade

Neka ti je placa 5000kn, a dugovi 10000 kn uzimas 15000 kredita
Rata na 7 god uz ktu 9% je oko 240 kn
Naizmjenicno jedan mjesec platis ratu od place, a iduci iz fonda
Trebao bi zavrsiti na pozitivnoj nuli ako bi PGP fonda bio iznad 15%
I nemoj ponovo ulaziti u minus
Znači ako dignem kredit na 1.000.000 eura sa kamatom 6-7%, a prinos fonda je preko 15 % ne moram ništa raditi. Hura !
Antimon2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 10:22   #48
Quote:
Antimon2 kaže: Pogledaj post
Znači ako dignem kredit na 1.000.000 eura sa kamatom 6-7%, a prinos fonda je preko 15 % ne moram ništa raditi. Hura !
koja računica...
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 10:23   #49
Quote:
vukovarac69 kaže: Pogledaj post
koja računica...
Optimistična
Antimon2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 12:48   #50
Quote:
syrius1 kaže: Pogledaj post
Koliko ti konkretno treba?
Primas placu, znaci radis, znaci mozes podignuti kredit sto je puno povoljnije nego kartica.
Uzmi gotovinski kredit u visini 3 tvoje place.
1/3 zatvori minus
1/3 vrati dugove
1/3 stavi u neki fond koji nema izlazne naknade

Neka ti je placa 5000kn, a dugovi 10000 kn uzimas 15000 kredita
Rata na 7 god uz ktu 9% je oko 240 kn
Naizmjenicno jedan mjesec platis ratu od place, a iduci iz fonda
Trebao bi zavrsiti na pozitivnoj nuli ako bi PGP fonda bio iznad 15%
I nemoj ponovo ulaziti u minus
Dugovi su mi otprilike 2.500 kuna plus oko 3.000 u minusu. Evo čitajući ovo već sam se potpuno predomislio oko kartice. Kredit već imam, pa sad razmišljam i o drugom... Uf!
bluntman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 15:26   #51
ne diži kredit ni slučajno. u dug si zapao zato što sa svojim prihodima nemožeš pokrivati troškove a sad ih misliš još povećati kamatama pa onda nećeš moći na vrijeme plaćati rate pa opomene(nisu jeftine) pa zatezne kamate i samo toneš pa novi kredit.... moj prijedlog ti je čim pročitaš ovu poruku sve kartice čekove i sl. koje imaš spremi u ladicu. uzmi olovku i papir i na jednu stran napiši sve troškove stanarina struja voda pa do benzin gablec(marenda) cigarete kava... to zbroji i dodaj 10% za nepredviđene troškove. sad na drugu stranu napiši sve prihode ali sigurne kao što je plaća penija a ne razne kladionice loto i tak to. strana rashoda će biti veća jer inače nebi bio dužan. sad (ide najgori dio priče) kreni smanjivat (benz umjesto npr 300kn na 100kn) ili skroz križat troškove (cigarete npr) sve dok prihodi nebudu veći za npr 350 kn. sad znaš da ti treba odprilike 7 mj da rješiš dugove pa onda nazovi sve kojima si dužan (banka, diners itd) pa im reci kako si zamislio vratiti dug neće biti sretni ali će pristati. kad vratiš dugove ostat će ti 350 kn mjesečno pa onda otvori novi post da te ljudi savjetuju što sa njima ili ih troši kako ti se sviđa ali ne 351 kn nego samo 350. ovo je samo ukratko kako se rješit dugova. ako ti se čini dobro pitaj što te zanima
boky majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 21:27   #52
Quote:
bluntman kaže: Pogledaj post
Dugovi su mi otprilike 2.500 kuna plus oko 3.000 u minusu. Evo čitajući ovo već sam se potpuno predomislio oko kartice. Kredit već imam, pa sad razmišljam i o drugom... Uf!
Ojoj, pa to je sitniš od duga!

Prosječni Hrvat je zadužen 60.000 kn.

Btw, i taj kredit koji imaš moraš računati pod dug.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 20:07   #53
tvoj problem nije rijesiti minus nego razlog ulaska u minus
ako ti nije bilo dosta do sada 2500kn mjesecno,nakon jos jednok kredita ici ces u jos veci minus
moras srezat troskove zivota...kolko god to glupo zvucalo na 2500kn,ali nemas izbora...nikakve kave,crni kruh,pjeske na posao,...itd
useless is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 19:40   #54
...mislim da je te troškove života gotovo nemoguće srezat na tu cifru,a moj savjet ti je da povećaš prihode na bilo koji način...samim time bolje ćeš živjet,a i osječat češ se puno bolje...nađi neki dodatan posao ili promjeni sadašnji na neki za veću plaću...ako ni to nisi u stanju,probaj nać neki poslić prek vikenda tipa konobarenje(dosta kafića traži osobe za rad vikendom) ili nešto slično...Ovo sa rezanjem troškova če te dovest do toga da ćeš bit užasno nesretan i nezadovoljan...
stils24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 19:50   #55
definitvno probaj povećati prihode.

Uzimanje većeg kredita s manjom kamatom za zatvaranje nekoliko manjih s većom kamatom na papiru izgleda odlično, ali u praksi teško zaživi. Zbog loših navika najvjerojatnije ćeš nakon par mjeseci opet imati minus, ali ovog puta i kredit Nešto će ti već "uletiti"

Ne diži novi kredit.
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 03:04   #56
Exclamation Kredit za vraćanja dugova 2

Et, slična je tema bila, al kak se radilo o malom iznosu, radi se samo o sličnosti, premda je problem u osnovi isti. Samo puuuno veći!

Rođak je izračunao kako je dužan 230 000 kuna. I to po 5-6 (kratkoročnih) kredita u ZABI, 2 u PBZ-u, 1 u Splitskoj i nešto sitno kod neke štedionice, a uz to tu su i minusi i dugovi po karticama (Masteri, Diners, Americani, neke sa revolving-kreditima, neke ne...) i činjenica je da od plaće od nekih 6000 kuna ne može vraćati 8000 kuna kredita i živjeti i plaćati režije itd...

Pitanje: kad bi digao kredit u, recimo, pbz-u i zatvorio sva dugovanja, imao bi ratu od oko 3000 kn na 10 godina. Isplati li se više zatvorit sve kredite kešom, sad i odmah ili dio keša staviti u neki novčani fond i otvorit trajne naloge da se krediti sami otplaćuju iz tog fonda ili je pametnije sve odmah vratit i zatvorit tu priču... Što je povoljnije?

I usput, isplati li se založit stan u omjeru 1:3 i dići takav kredit jer bi onda kta bila nešto manja?

I što kažete na cijelu ovu situaciju???
__________________
Moje (zapušteno)carstvo
likich is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 07:40   #57
Quote:
likich kaže: Pogledaj post
I usput, isplati li se založit stan u omjeru 1:3 i dići takav kredit jer bi onda kta bila nešto manja?

I što kažete na cijelu ovu situaciju???
Sa takvom sklonosti prezaduživanju taj će ostati i bez stana.
Nije mi jasno kako su mu uopće odobreni toliki krediti na plaću od 6000kn?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 20:04   #58
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Sa takvom sklonosti prezaduživanju taj će ostati i bez stana.
Nije mi jasno kako su mu uopće odobreni toliki krediti na plaću od 6000kn?

Nije ti jasno? Onda tebi nije jasno cjelokupno financijsko trziste u Hrvatskoj pa prema tome ne znam zasto po forumu dijelis savjete.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 21:11   #59
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Sa takvom sklonosti prezaduživanju taj će ostati i bez stana.
Nije mi jasno kako su mu uopće odobreni toliki krediti na plaću od 6000kn?
a vjerovatno kada više nije mogao po bankama dobiti kredit, krenuo je na štedionice ...



tvoj rođak ima problem....to s nviom kreditom bi pokrilo trenutno stanje (mada ne znam koja banka ima kredit u tom iznosu i na taj rok, ako govorimo o got. kreditima), no s obzirom na ukupan dug (a čisto solidnu plaću) mislim da bi opet zaglibio ...
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 22:22   #60
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Nije ti jasno? Onda tebi nije jasno cjelokupno financijsko trziste u Hrvatskoj pa prema tome ne znam zasto po forumu dijelis savjete.
Iz ovoga se da zaključiti da je tebi itekako jasno kako funkcionira financijsko tržište u RH, no onda ostaje pitanje ako je tako zašto tražiš savjet po tom pitanju na forumu?

Što se tiče vraćanja tog duga po meni je najlogičnije da ga vrati kešom odmah iz toga drugog kredita di bi mu rata bila 3000 kn, NO kako je netko i rekao očito da je lik sklon zaduživanju pa postoji velika opasnost da se ponovno zaduži i onda ima dvostruki problem, imati obvezu po ovom kreditu i nova zaduženja. Dakle tada bi bio u dvostruko težoj situaciji nego sada. Što se tiče zaloga stana ne znam da li je to isplativo to ce znati samo tvoj rođak (ako se uistinu radi o rođaku, a ne o tebi, jer zanimljivo uvijek netko dođe po savijet za "rođaka", "brata", "sestru", "frenda", "kumu" itd itd ).
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:29.