Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2015., 19:28   #6521
napravljen vanilija test u vinceku

disclaimer: ako rezultat bude suprotan pinzovom misljenju, to nije zato sto mora biti kontra ili zato sto imam nesto protiv covjeka (jer nemam)


dakle, za pocetak, meni je mrvicu preslatka, no, to necu uzeti za zlo jer je individualno (ako je presladak, nije mi osvjezavajuc)

tekstura nije dobra. sladoled nije bio kremast, vec previse iskristaliziran

ono najgore - taj vanili sladoled zaista ima okus po sladoledu od vanilije, ali onom kojeg smo jeli kao klinci. problem je sto to uopce nije okus vanilije.


isprobano na bundeku. ne znam koliko su konzistentni po poslovnicama, no, meni je ovo bilo - lose
gmit is offline  
Old 23.07.2015., 21:55   #6522
Ma nisi bio pri sebi kad si probavao, vjeruj mi..
Vrućina i to

Tek toliko da znam reci koja je bolja vanilija od Vincekove i da li si probao ijednu drugu iz mog testa...
jer sve su potpuno inferiorne Vinceku...
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 23.07.2015., 23:47   #6523
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Tek toliko da znam reci koja je bolja vanilija od Vincekove i da li si probao ijednu drugu iz mog testa...
jer sve su potpuno inferiorne Vinceku...
na zalost, nemam ti odgovor na to pitanje; naime, iako je deklarativno vanilija moj omiljeni okus sladoleda, nju najrjedje uzmem jer obicno zelim probati nesto novo. a i ne jedem bas puno sladoleda. od svake kuglice udebljam se bar kilu
gmit is offline  
Old 24.07.2015., 08:08   #6524
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
Danas sam pojela loš a pretenciozan kolač iz neke slastičarnice u koturaškoj.
....
Gjde je to?

Nije da me zanima probati loše kolače, nego da znam izbjeći .
TIT is offline  
Old 24.07.2015., 09:34   #6525
A ono... ko ikad hoda Koturaskom slucajno pa nabasa na jednu od slasticarnica u nizu (kojih nema valjda vise od pola... da ne kazem jedne jer ocito ne zasluzuje da ju se nazove 1/1)?
Deedy is offline  
Old 25.07.2015., 15:39   #6526
oprez - MNK je od ponedjeljka tri tjedna na godisnjem!
gmit is offline  
Old 25.07.2015., 16:19   #6527
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
oprez
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Old 25.07.2015., 16:39   #6528
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
oprez - MNK je od ponedjeljka tri tjedna na godisnjem!
dobra informacija! planirala sam goste odvesti al vidim da ću sutra morat mikser uključit
leonidas27 is offline  
Old 28.07.2015., 01:01   #6529
Molim vas, gdje mogu pojesti dobru klasicnu pitu od jabuka? Nikakav tarte tatin, hocu obicnu jednostavnu domacu pitu. Moze i preporuke pekarnice ako valja, iako preferiram dobru slasticarnu. Da je pun okus, mekano tijesto, ne presuho, ne preslatko. U Amelie necu, njihov kolac od jabuka mi se uopce nije svidio.

Hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 28.07.2015., 01:07   #6530
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
Molim vas, gdje mogu pojesti dobru klasicnu pitu od jabuka? Nikakav tarte tatin, hocu obicnu jednostavnu domacu pitu. Moze i preporuke pekarnice ako valja, iako preferiram dobru slasticarnu. Da je pun okus, mekano tijesto, ne presuho, ne preslatko. U Amelie necu, njihov kolac od jabuka mi se uopce nije svidio.
jedan od rijetkih kolaca u horaku koji je nesto valjao bijase pita od jabuke. no, nisam je jeo bar dvije godine, tako da ne znam ima li kakvih otklona u kvaliteti...
gmit is offline  
Old 28.07.2015., 01:23   #6531
Meni je od Amelie odlican. Onaj visoki kao torta rezan. U kombinaciji s orasima. Ok... nije pita. Samo kazem da je izvrstan.
Deedy is offline  
Old 28.07.2015., 14:08   #6532
Joj, jojjjjj, Kraševa slastičarnica - choco bar u Ilici 15, aaaa
stBoni10 is offline  
Old 01.08.2015., 10:27   #6533
Totre i to- Kaptol centar, jučer.
Ledeni vjetar s voćem je bio užasno loš; gumen, ljepljiv, s biljnim šlagom od kojeg mi je zlo.
Cijena od 19 kuna je prestrašna za nešto ovako loše, nekvalitetno i nejestivo.
Zato im je kava odlična.
Nisam dugo bila tamo, a sigurno više i neću.
U Podsusedu, na glavno trgu; novootvooreno- Cukarin.
Čokoladna torta- odlična. Taman po mom ukusu.
Cijena šnite 14 kn, a šnita solidne veličine.
Kava isto dobra.
Bebilina is online now  
Old 01.08.2015., 12:23   #6534
obično sam se razočaravala kod sladoleda od čokolade jako crne (umjetne) boje jer je intezitet boje i okusa čokolade bio u nesrazmjeru (kao u npr. onom shitu od Milleniuma) dok nisam probala kod Bobana u b041 čokolada-naranča
i zagi je ludilo
ono što dobiješ za 9 kn kvalitativno i kvantitativno u potpunosti odgovara cijeni
usluga i ambijent također zadovoljavajući
sviđa mi se
leonidas27 is offline  
Old 01.08.2015., 12:31   #6535
Quote:
Bebilina kaže: Pogledaj post
Totre i to- Kaptol centar, jučer.
Ledeni vjetar s voćem je bio užasno loš; gumen, ljepljiv, s biljnim šlagom od kojeg mi je zlo.
Cijena od 19 kuna je prestrašna za nešto ovako loše, nekvalitetno i nejestivo.
.
meni i dalje od njihove ponude najbolji klasični cheese cake
jela sam prije koji dan tortu od mrkve - okus ok, ali se raspada i puno mi 19 kn za nešto nekompleksno
leonidas27 is offline  
Old 01.08.2015., 12:33   #6536
U Orijentu nista novo glede kvalitete. Najbolji sladoled u gradu. Imaju 2...3 noviteta (slana karamela ukomponirana ovaj put s cokoladom a ne kao u kofitofi s kavom, plus jos neki mango kokos...nesto i neki s halvom tahini itd.).

U Slatkoj prici u Kranjcevicevoj pak... imaju akciju 2 sladoleda po 3 kn. Ostali mislim 7 kn.
Gledajte... ti sladoledi... puno nisu vredni, ali vređati ih ne dam!
Nego dapace- pozdravljam njihovu akciju. Mi smo odmah uz tortu drmnuli po jednu kuglicu borovnice. Ne mre biti tak losa.
Deedy is offline  
Old 01.08.2015., 14:20   #6537
Slasticarna na uglu Maksimirske i Jordanovca-šampite vrlo dobre, 5 kuna komad , #dajtemitrikomada#
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 01.08.2015., 14:23   #6538
Dvije su na tim uglovima. Konkretiziraj. Bliza ili dalja od Kvatrica?
Deedy is offline  
Old 01.08.2015., 22:34   #6539
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
obično sam se razočaravala kod sladoleda od čokolade jako crne (umjetne) boje jer je intezitet boje i okusa čokolade bio u nesrazmjeru (kao u npr. onom shitu od Milleniuma) dok nisam probala kod Bobana u b041 čokolada-naranča
i zagi je ludilo
ono što dobiješ za 9 kn kvalitativno i kvantitativno u potpunosti odgovara cijeni
usluga i ambijent također zadovoljavajući
sviđa mi se
Bobanova slastičarnica koristi najkvalitetnije belgijske čokolade, stoga ne čudi da mu je sladoled od čokolade tako fin.
Bebilina is online now  
Old 01.08.2015., 23:00   #6540
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
obično sam se razočaravala kod sladoleda od čokolade jako crne (umjetne) boje jer je intezitet boje i okusa čokolade bio u nesrazmjeru (kao u npr. onom shitu od Milleniuma) dok nisam probala kod Bobana u b041 čokolada-naranča
i zagi je ludilo
ono što dobiješ za 9 kn kvalitativno i kvantitativno u potpunosti odgovara cijeni
usluga i ambijent također zadovoljavajući
sviđa mi se
E hvala za Millenium na komentaru, mislio sam tamo otići za koji tjedan kad nađem slobodnog vremena za centar, privlačno mi izgleda slika torte "Foresta nera" koju su stavili na Instagram, valjda neka verzija poznate nam Schwarzwaldice, ako zna tko, jel Millenium jedan od onih koji stavljaju gluposti i kemiju za kolače da znam?
Tnx unaprijed...
stBoni10 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.