Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2011., 09:52   #21
Iz FF u Osijeku su mi javili ovo:

Poštovani,
za sada nitko u Hrvatskoj ne vrši priznavanje Pedagoško psihološkog
obrazovanja, stečenog u inozemstvu, dok se ne rješi Zakonom.
Srdačan pozdrav Havelka!

Jeben ti bilog miša, više ništa neznam :-(
Priznaju srednju školu, priznaju fakultet, a ovo neće da priznaju.
A još na obrascu ministarstva ima pitanje što želite da vam se prizna, i kao jedan od odgovora stoji uvjerenje o stručnom usavršavanju
pkalajzic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 13:00   #22
Pozdrav!
Jel tko u posljednje vrijeme uspio nešto po ovom pitanju? Vjerojatno čekaju EU.
Anci banci is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 14:34   #23
Republika Hrvatska ne priznaje pedagoške kompetencije stečene u drugoj državi jer je riječ o potvrdi, a ne o diplomi, a ENIC/NARIC Ured za priznavanje inozemnih visokoobrazovnih kvalifikacija priznaje samo završne diplome kojima se stječe neka titula. Eto, čisto da se zna ako netko u budućnosti bude razmišljao otići u BiH to upisivati. Samo će baciti novce bezveze.
Isabel87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 19:05   #24
Ministarstvo kao ni agencija za obrazovanje ili kako se već zove ne vrše priznavanje pedagoških kompetencija iz Mostara. Jedino tko vrši priznavanje je FF u Osijeku samo se moraju položiti 4 dodatna predmeta. Ne treba se ić na predavanje niti čekati rokovi već se ispiti polažu u dogovoru s profesorima. Mogu se ić polagati dva po dva ispita ako putujete odnekud izdaleka (kao ja iz Splita), a možete i besplatno prespavati u njihovim sobama za goste. Stvarno su super i sve se daju dogovoriti. Ja sam dobila odluku u priznanju u roku od 3 mjeseca od kad sam poslala zahtjev. E da, i sve to skupa košta 5000 kn + vlastiti troškovi dolaska u Osijek. Nije savršeno, al dobro da imaju i to jer inače vam ti pedagoški ne vrijede baš ništa i s njima se službeno zaposlena nestručna osoba i svatko vas može prijaviti.
Mahealani is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 23:11   #25
Quote:
Mahealani kaže: Pogledaj post
Ministarstvo kao ni agencija za obrazovanje ili kako se već zove ne vrše priznavanje pedagoških kompetencija iz Mostara. Jedino tko vrši priznavanje je FF u Osijeku samo se moraju položiti 4 dodatna predmeta. Ne treba se ić na predavanje niti čekati rokovi već se ispiti polažu u dogovoru s profesorima. Mogu se ić polagati dva po dva ispita ako putujete odnekud izdaleka (kao ja iz Splita), a možete i besplatno prespavati u njihovim sobama za goste. Stvarno su super i sve se daju dogovoriti. Ja sam dobila odluku u priznanju u roku od 3 mjeseca od kad sam poslala zahtjev. E da, i sve to skupa košta 5000 kn + vlastiti troškovi dolaska u Osijek. Nije savršeno, al dobro da imaju i to jer inače vam ti pedagoški ne vrijede baš ništa i s njima se službeno zaposlena nestručna osoba i svatko vas može prijaviti.
Oprosti, koja su to 4 predmeta? Ja ih na stranicama Fakulteta vidim više. Jesi li probala u Splitu tražiti da ti priznaju, odnosno da položiš još to što ti nedostaje?
Isabel87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 15:33   #26
Iz Mostara su mi priznati Opća psihologija, Pedagogija, Didaktika i Metodika kao njihova Metodika 1. Metodiku 2 sam bila oslobođena polagati jer sam donijela potvrdu da sam zaposlena u školi (inače valjda treba i to polagati tko nije zaposlen jer se to svodi na praksu). U Osijeku sam polagala Psihologiju odgoja i obrazovanja, Temelji školske pedagogije, Teorije kurikuluma i jedan izborni predmet (Školski menadžment) kako bi to sve skupa dalo 60 ECTS bodova.
Mahealani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 14:21   #27
A kad si to polagala? Jer sad ima puno više predmeta, koliko ja vidim na stranici Fakulteta.
Isabel87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 19:52   #28
Prije ljetnih praznika ove godine. Ne znam da li dobro gledaš jer dosta predmeta tamo s popisa ima oznaku I što znači da su to mogući izborni predmeti. Ne vjerujem da su ovim glavnim predmetima smanjili težinu tj. broj ECTS bodova. Najbolje je nazvat tamo njihovu referadu i pitat.
Mahealani is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 11:53   #29
Pozdrav
mahealani, zanima me dali ti se još uvjek može položiti u Mostaru 4 predmeta, pa nastavak u Osijeku?
Jer trenutno u Zagrebu nema PP edukacije, pa mi samo to preostaje, koliko te stajao pp u Mostaru?
markoutu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.