Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Pogledaj rezultate ankete: Pobjednik US Opena biti će...
Roger Federer 49 31.21%
Novak Đoković 38 24.20%
Andy Murray 18 11.46%
Juan Martin del Potro 6 3.82%
Tomas Berdych 1 0.64%
Richard Gasquet 2 1.27%
Tommy Haas 2 1.27%
Marin Čilić 16 10.19%
Andy Roddick 3 1.91%
Sam Querrey 0 0%
Ivo Karlović 10 6.37%
David Ferrer 2 1.27%
Milos Raonic 2 1.27%
Jo Wilfried Tsonga 0 0%
John Isner 0 0%
Janko Tipsarević 1 0.64%
Mardy Fish 0 0%
Donald Young 7 4.46%
Glasovatelji: 157. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2012., 17:23   #1
US Open 2012

Dragi moji kolegice i kolege, bliži nam se posljednji ovogodišnji Grand Slam turnir, stoga je primjereno da se njemu u čast otvori i tema u kojoj će se pisati o svemu vezanome uz ovaj turnir.
S obzirom da sam na godišnjem i nemam trenutno previše vremena za sve trivije vezane uz US Open, napisati ću i postati samo ono najvažnije, osnovno, a svatko je dobro došao nadopisati sve ono što se veže uz ovaj turnir.

Dakle, u ponedjeljak, 27.08.2012 počinje 132.izdanje US Opena, jednog od najstarijih teniskih natjecanja i posljednjeg Grand Slama sezone. Turnir završava u nedjelju, 09.09.2012. finalima u muškoj i ženskoj konkurenciji na Arthur Ashe stadionu.
Turnir se održava od davne 1881. godine, a prvi pobjednik i čovjek koji je ovaj turnir osvajao u narednih 6 godina bio je Richard D. Sears.
Turnir se niz godina, od 1881. pa sve do 1974. održavao na travi. Naredne 3 godine, od 1975. pa sve do danas turnir se igra na tvrdoj podlozi.
US Open se održava u New Yorku u Queensu, na terenima poznatim kao i Flushing Meadows.
Podloga na kojoj se igra je tzv. Deco Turf, tvrda podloga koju odlikuje nešto slabiji odskok loptice negoli na ostalom hardu, primjerice, negoli na terenima Australian Opena.
Najveći stadion i teren na kojem se igraju finala je Arthur Ashe Stadium koji je otvoren 1997.godine i može primiti nešto više od 22 500 gledatelja.
Slijedeći najveći je Louis Armstrong Stadium, otvoren 1978.godine i koji može primiti 10 200 gledatelja.
Treći najveći je Grandstand Stadium koji može primiti 6 000 gledatelja. Slijedećim njavećim se smatra teren broj 17 na kojeg stane 3 000 gledatelja, i kojemu je nadimak The Pit. Tereni 4, 7 i 11, svaki, mogu primiti preko 1 000 gledatelja.

Arthur Ashe Stadium


Popis svih pobjednika US Opena kroz povijest.
Muški:

http://www.usopen.org/en_US/about/history/mschamps.html

Žene:
http://www.usopen.org/en_US/about/history/wschamps.html

Muški parovi:
http://www.usopen.org/en_US/about/history/mdchamps.html

Žene parovi:
http://www.usopen.org/en_US/about/history/wdchamps.html

Mješoviti parovi:
http://www.usopen.org/en_US/about/history/xdchamps.html

Juniori i juniorke:
http://www.usopen.org/en_US/about/history/jrchamps.html

Rekordi US Opena:




Branitelji naslova:


Nositelji ovogodišnjeg US Opena:


Nositeljice ovogodišnjeg US Opena:


Wild card su dobili:


Tablica novčanih nagrada i bodova:




Službena stranica:
http://www.usopen.org/index.html

Ždrijeb kvalifikacija za muške:
http://www.usopen.org/en_US/scores/d...l?promo=subnav

Ždrijeb kvalifikacija za žene:
http://www.usopen.org/en_US/scores/draws/us/index.html
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."

Zadnje uređivanje S'Sungassi : 21.08.2012. at 17:32.
S'Sungassi is offline  
Old 21.08.2012., 17:27   #2
Evo Lisjak već počela prvo kolo kvalifikacija, 2-2 je za sada.
Luyindula is offline  
Old 21.08.2012., 17:39   #3
Ima Lisjak 4-3 u prvom setu,napravila vec 3 breaka,ali nikako da zadrži svoj servis
gelo85 is offline  
Old 21.08.2012., 17:47   #4
Što očekujete ove godine?

Može li Roger Federer potaknut osvajanjem Wimbledona, srebra na Olimpijskim Igrama i osvajanjem nedavnog mastersa vratiti titulu pobjednika US Opena u svoje ruke? Zadnji put je ovdje otišao do kraja sad već davne 2008. godine.

Može li Novak Đoković obraniti naslov?

Hoće li Andy Murray ohrabren osvajanjem zlata na Olimpijskim Igrama, gdje je sa 3:0 pobijedio u finalu Federera, napokon napraviti taj zadnji korak i uzeti svoj prvi Grand Slam?

Može li Juan Martin del Potro ovdje do svog drugog naslova na US Openu i drugog Grand Slam naslova?

Rafaela Nadala nema u turniru, i realno, može li se itko drugi osim ove ćetvorice mušketira ozbiljnije prometnuti u junaka i osvojiti turnir?

Bit će svakako zanimljivo pratiti borbu za prvo mjesto. Đoković brani naslov, velikih 2000 bodova, Federer brani polufinale i 720 bodova. Ukoliko Federer dođe u finale, ili, daj Bože, osvoji, stvorit će si lijepu zalihu pred završnicu sezone na prvom mjestu.

Murray bi osvajanjem, ako se ne varam, preskočio Nadala, jer Nadal ovdje brani finale, finale koje neće obraniti jer ne igra..

Što se tiče žena.. ima li Stosur koja nije u bajnoj formi ikakve šanse za obranom naslova? Hoće li Serena uzeti i ovaj naslov? Što će napraviti sibirska ljepotica Maria Sharapova, može li Kerberin tenis i taktika proći na ovoj podlozi? Hoće li Wozniacki napokon napraviti nešto veliko?
Hoće li se Azarenka vratiti sa stilom? Može li Radwanska napokon do kraja?

Puno je pitanja..

Ajmo, koja su vaša razmišljanja?

__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Old 21.08.2012., 17:48   #5
Quote:
gelo85 kaže: Pogledaj post
Ima Lisjak 4-3 u prvom setu,napravila vec 3 breaka,ali nikako da zadrži svoj servis
Iskustvo ima.. ima i znanje, kolko tolko.. ali joj kronično nedostaje mečeva..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Old 21.08.2012., 17:50   #6
Lisjak 6:3 prvi set
Bravo Ivana, samo tako nastavi..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Old 21.08.2012., 17:52   #7
Quote:
S'sung kaže: Pogledaj post
Iskustvo ima.. ima i znanje, kolko tolko.. ali joj kronično nedostaje mečeva..
Ma dobit ce je,dobila prvi set 6-3
Jedino ne kužim kako se sad odjednom iz vedra neba pojavila,prije godinu dana je rekla da je gotovo.

Inace imala je dobru perspektivu,vrijedila sigurno TOP 50,ali ozljede i ponajviše glava je upropastiše.
gelo85 is offline  
Old 21.08.2012., 18:15   #8
Izgubila Ivana drugi set 6-4
gelo85 is offline  
Old 21.08.2012., 18:54   #9
Izgubila Lisjak 6-3,4-6,4-6

Izgubila je servis 11 ili 12 puta,nisam tocno brojao

U 19 bi trebao poceti mec Mrdeža - Pegula
gelo85 is offline  
Old 21.08.2012., 19:06   #10
weeeeeeeeee us open.moj najdraži grand slam.fora doba godine.
rog je tamo stvarno doma.ja mislim da ima šanse i te kako.naravno,murray i nole su opasnost,ali rog je majstor.ne da se on lako.
__________________
just do it.
just-do-it is offline  
Old 21.08.2012., 19:43   #11
Quote:
gelo85 kaže: Pogledaj post
Ma dobit ce je,dobila prvi set 6-3
Jedino ne kužim kako se sad odjednom iz vedra neba pojavila,prije godinu dana je rekla da je gotovo.

Inace imala je dobru perspektivu,vrijedila sigurno TOP 50,ali ozljede i ponajviše glava je upropastiše.
nije ona nikad bila niti blizu top 50, jednom nakratko davno 2006 je bila 95 i to je to, mada je šteta što je danas popušila od neke klinke
Blue Corsair is offline  
Old 21.08.2012., 19:55   #12
Donni Vekić ovo je prvi Grand Slam, ali ja mislim da je i Mrdeži također ovo prvi Grand Slam karijere, jeli tako?
Pumalavtigarpas is offline  
Old 21.08.2012., 20:46   #13
evo temeee
mislim da ima federer najveće šanse za naslov. nole ima neke probleme s curom i rastresen je previše, al ne bi ga otpisala..
del potro mi djeluje ko da ih može svih dobit ako se posloži i ako sanira ozljedu.. a murray, eh, vidjet ćemo, nadam se da odmorio na karibima

od cura, nekako mi se kim čini kao da bi mogla zabljesnuti, ovo joj je zadnji turnir karijere, nema više, odlazi

serena ako ne izleti rano od nekog iznenađenja mogla bi dogurat do finala i pobjede..
azarenka, radwanska, sharapova, naravno da su tu isto..
ne bi me zapravo ni začudila da kerber dođe visoko do kakvog polufinala, a na li čak finala i pobjede..
Alicia_K is offline  
Old 21.08.2012., 22:13   #14
zelim minimalno 1/4 finale za del potra, ostalo me dakako vise manje ne zanima.
Mario0o0 is offline  
Old 21.08.2012., 22:20   #15
Glasalo se za Federera, navija se sa Federera, Dimitrova i Sharapovu + nasi
Quote:
alicia_keys kaže: Pogledaj post
azarenka, radwanska, sharapova, naravno da su tu isto..
Sa ovakom igrom, i drugi tjedan je upitan.
Serena > Sharapova > Azarenka > Kvitova > Na Li > Kerber prvih 6 favorita meni



Lisjak - Austin 6-3/ 4-6/ 4-6
Mrdeza - Pegula 5-7/ 3-6

EDIT: Young u anketi
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild

Zadnje uređivanje Greco : 21.08.2012. at 22:28.
Greco is offline  
Old 21.08.2012., 22:27   #16
A jada, kad je jedna kerber favorit za GS naslov.
jpm is offline  
Old 21.08.2012., 22:49   #17
Po igri ove godine na ovoj podlozi, 9 pobjeda na topom 10. ove sezone, ukupno 54. pobjede ove godine, po tome sto je prosle godine na US Openu igrala polufinale, sto ima dobar servis, i sto moze do sutra vracati.

__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Old 21.08.2012., 23:03   #18
Ajme tko je sve u vrhu ženskog tenisa

Radwanska
Wozniacki
Kerber
Errani

U pravu je bio Simon za ženski tenis. treba im troduplo manje nagrade dati

i još im oduzeti bodove za ona skvičanja pogotovo Azarenke i Šarapove

Serena, satraj sve ove kvazi igračice iz svjetskog vrha Go Serena!
rapid135 is offline  
Old 21.08.2012., 23:26   #19
Quote:
Greco kaže: Pogledaj post
Mrdeza - Pegula 5-7/ 3-6
Sirota pegula se muči na terenu, a ima milijarde $.
jpm is offline  
Old 22.08.2012., 02:13   #20
glasalo se naravno za Federera. nadamo se 18 grand slam naslovu i povecanju prednosti ispreda Noleta
__________________
Man seeks peace, yet at the same time yearning for war. Those are the two realms belonging solely to man. Thinking of peace whilst spilling blood is something that only humans could do.
ShampoO is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.