Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2004., 15:20   #41
pa odes na bilo koji odjel voca i povrca, pise: banane, mrkva, djumbir.

salim se, izgleda ko nepravilni krumpir, ne mozes falit, cak i moja nona zna sto je djumbir, tako da ne stvarno me cudi da to nisi otkrila. stvarno ga ima dugo za kupit.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 15:21   #42
Quote:
maristella69 kaže:
Moram priznati da o đumbiru dosta čujem ali ništa ne znam.
Toga baš i nema u CRO, čini mi se...

Mene je fascinirao onaj pohani sladoled - zapravo više izvedba no okus, jer mi nije trebalo dodatno 'otežavati' one prekrasne okuse od onih priloga.

Da li doma spremaš kinesku hranu? Je li jednostavna za pripremu? Vidim da se i vok a i 'klice' mogu kupiti po supermarketima.
To ti zgledi onak korjenasto....jedan taj korjen ti je dovoljan...

Ja ti doma radim "stir fry"......ne kompliciram previse, i nemam wok, vec jednu obicnu duboku i siroku tavu......... imas sad hrpu recepata na webu .....tak da ne fali inspiracije.
Najcesce koristim piletinu jer je i najeftinija.Kikacica voli povrce, i nema beda.
Fala bogu sad imate hrpu tih kineskih shopova pa nema problema valjda naci chiken marinade ili oyster sos.

Za przenje koristim ili ulje od kikirikija ili sezamovo.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 15:27   #43
Evo ti slikice:

http://www.fotosearch.com/comp/corel3/COR564/437007.jpg
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 15:31   #44
Njega ti ne treba puno kad je svjez, sto opet ovisi koliko volis djumbir.Ja ga mogu podnjeti jako puno.
Najbolji je kad je svjez, trebas ga zatvoriti u zip loc ili nesto slicno, i ja ga ne drzim duze od dva tjedna ili prije cak, jer ce brzo odrveniti, a onda bas i nje za konzumaciju.

On je meni sa piletinom zakon.Ja mariniram piletinu, pa isprzim na naglo i posluzim povrce na leso.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 15:48   #45
Kakav mu je okus i da li se dodaje pri kraju kuhanja ili...?

Znači, kineska kuhinja nije baš tako komplicirana, a bazira se na mišungu piletine i povrća + razne tzv. 'klice'. Prilog integralna riža, int. tijesto, rižino tijesto???!!

Jaaako volim povrće, ali tek lagano prokuhano, naš sam neka frikuša u tome, pa me zanima ta super 'kineziologija'.

Bilo bi 'very nice' da čisto primjera radi u par crtica opišete jedan svoj standardni kineski ručak!!

I - jel to može uz maslinovo ulje, sorry na pitanju.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 15:56   #46
Koriste ti oni sve vrste mesa....os zmiju,piletinu,govedinu,svinjetinu, patke...i slicno....meni osobno je piletina najomiljenija....
Najbolje ti je otic u algoritam tam imaju dobar izbor kuharica, ja sam svoju zadnju za stir fry kupila tamo.....i ne mora se posluzivati iskljucivo riza, oni jednako tako posluzuju sa tjesteninom, tj. rezancima.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 00:01   #47
Quote:
maristella69 kaže:
Moram priznati da o đumbiru dosta čujem ali ništa ne znam.
Toga baš i nema u CRO, čini mi se...

djumbira ima u svim velikim trgovachkim centrima a i u svakoj bolje opskrbljenoj vocarni.


Samo ne pod gotovim jelima
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 00:02   #48
Quote:
happygoose kaže:
Najbolji je kad je svjez, trebas ga zatvoriti u zip loc ili nesto slicno, i ja ga ne drzim duze od dva tjedna ili prije cak, jer ce brzo odrveniti, a onda bas i nje za konzumaciju.


Mozhe ga se naribati i tako smrznuti, u one kutijice za led.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 09:18   #49
Ja tako za kikacicu, skuham lonac , za rucak, pa ostatak zamrznem u kutijice za led , pa kad se smrzne, prebacim u plasticne vrecice.
Ali nikad se nisam sjetila to napraviti sa djumbirom.

Hvala za ideju.....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 01:20   #50
Quote:
happygoose kaže:
Ima onaj kineski kod inine zgrade skriven u zbunju , kad smo trazili put do njega , kruzili smo ko lesinari......tamo sam dobila trovanje hranom...nikad vise nisam nogom krocila
Ozbiljno?!?! Jeste ih tužili???
__________________
mixed pepper
mixed pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 08:56   #51
pa sve vise se ljudi javlja sa slucajevima trovanja hranom iz zutih restorana.
sto nam to govori?
luigi19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 09:20   #52
Quote:
mixed pepper kaže:
Ozbiljno?!?! Jeste ih tužili???

Ima tome vec par godina(tri-cetiri) mislim da su tek bili otvorili, radili mozda godinu dana ili nes tako...ne, nismo ih tuzili, jer to sa nasim sudstvom nema smisla, losa reklama je djelotvornija...
...interesantno, uvjek smo isli, u onaj u centru"Azija" i nikad nikakvih problema...

Mislim da je bilo nesto sa rizom....

No nisu samo kineski restorani ti koji imaju "nezadovoljene goste", hrpa obicnih domacih ima slicnih stvari.....opcenito kod nas je nivo higijene u restoranima , mesnicama, s obzirom na broj inspektora nezadovoljavajuci.......
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 14:16   #53
Quote:
happygoose kaže:
...interesantno, uvjek smo isli, u onaj u centru"Azija" i nikad nikakvih problema...
Tko mu ono zna novu adresu da znam koga pitati kad bum isla u ZG?

Nisam imala pojma da u Zagrebu uopce ima jos Kineza, osim onoga u Ilici. Tamo sam s nekim bila, ali nije bilo mjesta, pa smo otisli drugdje, no onako samo na pogled mi se uopce nije svidjao i bas mi je bilo drago da je bio pun.

Kod nas Kineza pun qrac i s vecinom je bilo istih cirkusa kakve i vi spominjete: higijena, trovanja itd., a kad su tek poceli, navodno su se mesom opskrbljivali uz rijeku...
Stakora dolje ko u prici.
No to je bilo prije mog dolaska i cini se poprilican skandal.

Ja idem samo kod jednog koji posluje vec bar 20 godina i nikad nikakve lose vijesti o njemu. Kazu oni koji su ih posjetili vise (osobno nikad u drugom bila) da im je i hrana najbolja u gradu, a navodno u susjednom mjestu ima jedan jos bolji. Nisam bila, zadovoljna sam sa svojim.

Znam otici nedjeljom kad naprave svedski stol s desetak-petnaestak toplih i hladnih predjela, desetak toplih glavnih jela, dva-tri deserta, caj i kava. Platis 15 eura i jedi kaj hoces i koliko mozes.
Majkemi ako isto jelo sa svedskog nije bolje nego kad ga narucis zasebno kao porciju. Ne kuzim zasto.
Ako bismo isli po sistemu vojnickog graha - sto veci kotao, to bolji grah, bilo bi to rjesenje, ali oni to posloze u relativno male posude i konstantno dokuhavaju kako se koja prazni.
Uglavnom se svaki put prezderem jer mi je gust od svega pomalo, pa na kraju ne mogu disati.

Tko je ono nesto pljuvao po desertima? Sram ga bilo!
Pecene banane prelivene medom su genijalne!
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 14:22   #54
Quote:
Gospon Pes kaže:
Tko mu ono zna novu adresu da znam koga pitati kad bum isla u ZG?

Nisam imala pojma da u Zagrebu uopce ima jos Kineza
ima ih k'o žutih, covjece!
luigi19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 14:46   #55
Quote:
Trillian kaže:
Čisto informativno, restoran Azija se preselio iz Petrinjske i sad je na uglu Šenoine i Tomislavca, tamo gdje je prije bio onaj restoran "Gustek"!

Za Gospona Pesa.....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 14:56   #56
Ih, nasla si kome ces davati informacije prije nego je 5 do 12...

No dobro. Tomislavac cu, nadam se, zapamtiti.
Ulicu necu, ali ako obidjem Tomislavac, bum valjda nasla.
A zapamtila sam i kak se zove restac, pa mogu i pitati.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 12:46   #57
evo da i ja dam jednu informaciju , imate kineski na zagrbačkoj , jako lijepo uređen , klopa super, pileći ražnjići u kikiriki umaku za krepat kako su fini , a sve vam je za gotovinu 50 % sniženo. tako da se svi mogu ubiti u hrani i isprobavati za male pare.
hator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 13:06   #58
Quote:
Gospon Pes kaže:
Tko mu ono zna novu adresu da znam koga pitati kad bum isla u ZG?


Šenoina ulica odmah na čošku, gleda na Tomislavac!
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 13:07   #59
Sad sam tek skužila da ste joj već napisali!
SORRY!
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 17:32   #60
Ima novi kineski u Hebrangovoj, kada se dolazi iz smjera Preradovićeve na desnoj strani. Cijene su im dosta povoljne, recimo za 10-tak kuna jeftiniji nego u Rapskoj. Vrše dostavu po širem centru.
__________________
:-)
Irka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.