Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2015., 05:00   #61
Kako su predvidiva ova "savezništva" white knighta (nemouzagrebu) i žena sa NAWALT argumentom (Alexa).

No, takva "savezništva" nisu na ovom forumu izrodila niti jedan protuargument MEOWGTFO "mizoginim" stavovima.

Znam, MEOWGTFO stavovi su toliko promašeni da ih je suvišno komentirati.

No, barem nemouzagrebu može poraditi na svojem forum.hr imidžu, pa mu se možda neka cura javi na oglas jer brani čast i nevinost ženskog roda. To je svakako pozitivno.
Lyss P. Hacker is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 06:04   #62
Quote:
Lyss P. Hacker kaže: Pogledaj post
Kako su predvidiva ova "savezništva" white knighta (nemouzagrebu) i žena sa NAWALT argumentom (Alexa).

No, takva "savezništva" nisu na ovom forumu izrodila niti jedan protuargument MEOWGTFO "mizoginim" stavovima.

Znam, MEOWGTFO stavovi su toliko promašeni da ih je suvišno komentirati.

No, barem nemouzagrebu može poraditi na svojem forum.hr imidžu, pa mu se možda neka cura javi na oglas jer brani čast i nevinost ženskog roda. To je svakako pozitivno.
Istina da ovo više nikako nema veze s tom temom, no ajde.

Ja sam vrlo svjestan da si dobro naštrebao te svoje termine, pa da ih zato i želiš iskoristiti u svakoj prilici u kojoj možeš, no ipak trebaš pogledati i značenje vlastitih termina i koliko su promašeni ovdje.

Pa evo, pomoći ću ti

White knight bi bio onaj koji brani žensku stranu, bez obzira na okolnosti, logiku ili išta drugo. S obzirom na to da u svom jednom postu ovdje nisam branio ni jedan spol, err...mislim da se kuži To što ne stajem instant na tvoju stranu i ne klanjam se tvojim kraticama ne znači da tvoji termini odma dobivaju nova značenja. U protivnom, sam potkapaš ikakvu ozbiljnost onoga što pišeš, jer riječi bez značenja mogu opisati samo i ideje bez značenja

NAWALT je kratica koja podsjeća na Narvala, što je vrlo zakon morsko biće, i suprotno općem vjerovanju, uopće nema rog, nego specijalizirani zub!
...također je i kratica za nešto tipa "nisu sve žene takve".
A opet, nisam vidio da je Alexa išta argumentirala, a još manje spominjala žene u svojim argumentima, paaa...khm da, koji je point tog dijela?
(oh ne, sad sam stvarno white knight kako li ću si oprostiti )

Jedino si pogodio za naš savez, što je trebala biti tajna, ali da, eto, iskoristili smo ljetne vrućine da skujemo svoju kabalu. Hail Hydra!

Bez brige, umjesto da branim nečiju čast, puno radije ću istaknuti nečiji manjak logike i razuma, a isto kao ni ranije, tvojim spikama još uvijek nije mjesto na ovoj temi. A još manje mi je jasno zašto si nastavio gurati po istome i nakon što je autor napisao da je cijela stvar gotova i da je dobro prošlo. (ne, really, taj dio mi stvarno nije baš shvatljiv)

No dobro, kako god, eto, ostavio sam ti u ovom postu bar dvije stvari za koje se možeš zakačiti, i izvrnuti ih u slavu MGTOW-a.
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 09:09   #63
Quote:
nemouzagrebu kaže: Pogledaj post
Istina da ovo više nikako nema veze s tom temom, no ajde.

Ja sam vrlo svjestan da si dobro naštrebao te svoje termine, pa da ih zato i želiš iskoristiti u svakoj prilici u kojoj možeš, no ipak trebaš pogledati i značenje vlastitih termina i koliko su promašeni ovdje.

Pa evo, pomoći ću ti

White knight bi bio onaj koji brani žensku stranu, bez obzira na okolnosti, logiku ili išta drugo. S obzirom na to da u svom jednom postu ovdje nisam branio ni jedan spol, err...mislim da se kuži To što ne stajem instant na tvoju stranu i ne klanjam se tvojim kraticama ne znači da tvoji termini odma dobivaju nova značenja. U protivnom, sam potkapaš ikakvu ozbiljnost onoga što pišeš, jer riječi bez značenja mogu opisati samo i ideje bez značenja

NAWALT je kratica koja podsjeća na Narvala, što je vrlo zakon morsko biće, i suprotno općem vjerovanju, uopće nema rog, nego specijalizirani zub!
...također je i kratica za nešto tipa "nisu sve žene takve".
A opet, nisam vidio da je Alexa išta argumentirala, a još manje spominjala žene u svojim argumentima, paaa...khm da, koji je point tog dijela?
(oh ne, sad sam stvarno white knight kako li ću si oprostiti )

Jedino si pogodio za naš savez, što je trebala biti tajna, ali da, eto, iskoristili smo ljetne vrućine da skujemo svoju kabalu. Hail Hydra!

Bez brige, umjesto da branim nečiju čast, puno radije ću istaknuti nečiji manjak logike i razuma, a isto kao ni ranije, tvojim spikama još uvijek nije mjesto na ovoj temi. A još manje mi je jasno zašto si nastavio gurati po istome i nakon što je autor napisao da je cijela stvar gotova i da je dobro prošlo. (ne, really, taj dio mi stvarno nije baš shvatljiv)

No dobro, kako god, eto, ostavio sam ti u ovom postu bar dvije stvari za koje se možeš zakačiti, i izvrnuti ih u slavu MGTOW-a.
Ignorirat ću ove predvidljive insinuacije koje pišeš jer bi mislim tako s tobom mogao do besvjesti izmijenjivati postove, no ok, prepostavimo da je ono što sam napisao glupo, i vjerojatno je nepotpuno, tek djelomično točno i sl. Ajde me ti onda ispravi. Budi manje predvidljiv i iznesi ti meni svoje viđenje ženske prirode npr. Mene boli briga u konačnici i za MGTOW i za moje trenutne teorije - zanima me stvarnost.

No, moram ti reći da imam veliku predrasudu prema tvojoj trenutnoj sposobnosti iskrenog pristupa toj tematici.
Lyss P. Hacker is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 13:00   #64
Lis, tvrdiš da su žene sklone kontroliranju drugih. Želiš reći da su sve žene takve, a muškarci to nisu? Stekla sam dojam da žene vidiš kao zločesti spol iz pakla, a muškarce kao nevine i naivne...
Prvo ti dokaži to što tvrdiš, a tek onda traži od drugih da opovrgnu.
AyaFey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 14:07   #65
Lyss, pitanje za tebe - zašto MGTOW filozofi u svom opisu muško-ženskih odnosa koriste termine koji zvuče kao da su iz nekog SF filma? Uz dužno poštovanje, čini se da taj pokret velikim dijelom okuplja socijalno neprilagođene. Neke stvari tu stoje, ali na površnoj razini, nije sve tako crno-bijelo.
WeberI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 14:13   #66
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Odlično.

Hvala na objašnjenju, vjerujem da je mnogim čitateljima trebalo. Od ovog MEOWGTFO-a se nije moglo ni uočit epilog.
Ovom podforumu nasušno treba službena MGTOW tema, s mnogo citata s izabranih stranica naravno. Jer rasprava ovdje skreće u totalni offtopic.
ur-faust is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 14:27   #67
Quote:
ur-faust kaže: Pogledaj post
Ovom podforumu nasušno treba službena MGTOW tema, s mnogo citata s izabranih stranica naravno. Jer rasprava ovdje skreće u totalni offtopic.
Postojala je (+još bar jedna koja je incognito izbjegavala tu slavnu kraticu).
Obje su zaključane iz vrlo jednostavnog razloga, spika potiče segregaciju među spolovima, pleše na rubu seksizma, a redovito debelo zalazi u jako uvrjedljiv ton. Na kraju krajeva, ništa se ne može konkretno argumentirati u korist MGTOW-a, što ga jako teško odvaja od govora čiste frustracije(ne kažem da i je to, ali vrlo često tako zvuči). Također je i problem što Lyss, koliko sam primijetio, najveći zagovornik tog pokreta na ovom pdf-u, ima jako veliku tendenciju forsirati ideje tog pokreta tamo gdje im nije mjesto, s time da redovito izvrće stvari u svoju korist. I ovo ne govorim kao neki napad na drugog forumaša, ali stvarno stil izražavanja mu nije u korist konstruktivne diskusije. Kad se sve to skupi, jednostavno nije dobar temelj za tu temu ovdje.

Nije li "Muški kutak" puno bolji pdf za tu temu?
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 15:00   #68
Quote:
nemouzagrebu kaže: Pogledaj post

Nije li "Muški kutak" puno bolji pdf za tu temu?
Nije, jer Lyss je u jednom postu naznačio vrijednost tzv. manosphere i MGTOW-a za samog otvarača teme, jednom kada se gorko razočara u taj podli ženski rod. Dakle, MGTOW se predstavlja kao okvir za razumijevanje svijeta i svojih razočaranja u seksu i ljubavi, a potonje je definitivno područje ovog podforuma.
ur-faust is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 15:07   #69
Quote:
ur-faust kaže: Pogledaj post
Nije, jer Lyss je u jednom postu naznačio vrijednost tzv. manosphere i MGTOW-a za samog otvarača teme, jednom kada se gorko razočara u taj podli ženski rod. Dakle, MGTOW se predstavlja kao okvir za razumijevanje svijeta i svojih razočaranja u seksu i ljubavi, a potonje je definitivno područje ovog podforuma.
Pa ako si tako uvjeren u sve to...što te onda spriječava da otvoriš temu?

Nemam želju to sabotirati i iako mislim da je dobro da se ljudima prikaže perspektiva iz više kuteva, mislim da to nije za ovaj pdf. Ovdje mislim da se ne bi trebala poticati segregacija u ikojem obliku(posebno ne u onom "mi protiv njih") i jako mi se podmuklo čini navlačiti ljude na svoju stranu baš onda kada su razočarani.
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 15:17   #70
Quote:
nemouzagrebu kaže: Pogledaj post
Pa ako si tako uvjeren u sve to...što te onda spriječava da otvoriš temu?
Lijen sam, kratko i jasno
ur-faust is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 17:35   #71
Quote:
AyaFey kaže: Pogledaj post
Lis, tvrdiš da su žene sklone kontroliranju drugih. Želiš reći da su sve žene takve, a muškarci to nisu? Stekla sam dojam da žene vidiš kao zločesti spol iz pakla, a muškarce kao nevine i naivne...
Prvo ti dokaži to što tvrdiš, a tek onda traži od drugih da opovrgnu.
Osobno volim žene. U ovim mojim piskaranjima mi nije cilj predstaviti žene kao "zločesti spol", a muškarce glorificirati. Zanima me i muška i ženska priroda i njihov interplay u m-ž odnosu, a onda eto ponekad napišem i neki post koji se toga dotiče. Kad kažem "priroda", onda mislim na ono s čime se rađamo i djelomično u što nas pretvara kultura u kojoj živimo. Svaka individua je slobodna (donekle) modificirati svoju prirodu, no ne i potpuno se distancirati od nje.

Spominješ dokaze. Time se ne bavim, niti to od ikoga tražim.
Lyss P. Hacker is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 17:38   #72
Quote:
WeberI kaže: Pogledaj post
Lyss, pitanje za tebe - zašto MGTOW filozofi u svom opisu muško-ženskih odnosa koriste termine koji zvuče kao da su iz nekog SF filma? Uz dužno poštovanje, čini se da taj pokret velikim dijelom okuplja socijalno neprilagođene. Neke stvari tu stoje, ali na površnoj razini, nije sve tako crno-bijelo.
Nije ovo MGTOW tema, pa nećemo u offtopic. U MGTOW svijetu ima svega, uključujući socijalno neprilagođene, no svođenje na samo to je jako pogrešno.
Lyss P. Hacker is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 17:44   #73
Quote:
ur-faust kaže: Pogledaj post
Ovom podforumu nasušno treba službena MGTOW tema, s mnogo citata s izabranih stranica naravno. Jer rasprava ovdje skreće u totalni offtopic.
Postojala je MGTOW tema koju sam otvorio, i tamo je dosta toga rečeno o MGTOW. Mislim da se moje sporadično pisanje postova pogrešno tumači. Nisam ja nikakav promotor MGTOW filozofije, iako ga spomenem tu i tamo kao primjer alternativnog pogleda (daleko od savršenog) na npr. m-ž odnose.

Pustimo sad MGTOW.
Lyss P. Hacker is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 20:26   #74
Lyss, spominji to, naravno, ali uzmi u obzir da ako full zabriješ na to, ostavljaš dojam da si u sekti. Valjda želiš bit čovjek koji kritički promišlja i koristi vlastit mozak, a ne sljedbenik?
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 20:59   #75
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Lyss, spominji to, naravno, ali uzmi u obzir da ako full zabriješ na to, ostavljaš dojam da si u sekti. Valjda želiš bit čovjek koji kritički promišlja i koristi vlastit mozak, a ne sljedbenik?
Oh, naravno. Vidim puno načina na koji čovjek može zabrijati u MGTOW "filozofiji". To se može i vidjeti kako ljudi zabrijavaju u videima, pa se s vremenom ispravljaju. Postoji dosta sukoba oko raznih tema u MGTOW svijetu, itd. Uglavnom, malo kome su stvari baš jasne. MGTOW filozofija je ok ako muškarcu može pridonijeti poboljašnju razumijevanja stvari oko m-ž odnosa i ostalih vezanih tema. Meni osobno služi za korigiranje mojih osobnih sjebanosti oko percepcije m-ž odnosa. Uglavnom, savjetovao bih možda nekome zainteresiranom tko ovo čita da ne uzima previše za ozbiljno razne teorije mladih MGTOW muškaraca, jer su isti puni bugova raznih vrsta. Muškarci stariji od 35 recimo pogotovo sa iskustvom iza sebe i dovoljno iskrenosti i samosvjesti su znatno kompetentniji nego ovi mlađi.
Lyss P. Hacker is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 21:21   #76
Ajde znaš gdje, sad si me naveo da guglam o čemu je riječ.

Bude li neki PUA shit doć ćeš mi na informativni.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 20:39   #77
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Ajde znaš gdje, sad si me naveo da guglam o čemu je riječ.

Bude li neki PUA shit doć ćeš mi na informativni.
Bit ću ja pozvan na informativni bez obzira na to. Ali neću doći.

MGTOW je pun pseudo filozofskog shita, frustriranih (iako očekivano kad znamo koliko su muškarci ovisni o ženskoj validaciji) muškaraca, jako puno nerazumijevanja stvari, itd., itd. Ukratko, ne razlikuje se u tome od niti jedne druge zajednice koja je dio pop kulture. Ja svakako doprinosim toj količini shita sa svojim postovima ovdje. No, unatoč tome, nađe se u svoj toj gomili buke pokoji zanimljivi komentar, ideja i sl. Kada spominjem MGTOW u pozitivnom svjetlu, pritom ne mislim na baš apsolutno sve što se može svrstati pod taj termin. Pritom mislim na generalnu MGTOW ideju, te vrlo mali dio onoga što na sebi nosi MGTOW label. Problem konkretno forumskog response-a na MGTOW je u tome da zapravo niti jedan kritičar, barem prema komentarima, nije investirao dovoljno vremena u razumijevanje što zapravo MGTOW predstavlja. No, to je potpuno očekivano. Takvo što se događa u bezbrojnim drugim aspektima života.

Osobno preferiram buggy koncepcije stvarnosti sa perspektivom napretka, što moja osobna adaptacija MGTOW ideja u moje životne okolnosti je, nego jedno veliko ništa. Postoji li možda neka alternativa kad je u pitanju muška diskusija m-ž odnosa i sl. tema? Postoje, ostale manosferne i MGTOW-u bliske ideje, kao što su PUA, MRA i sl. No, izvan toga, čini mi se da muškarcu preostanu krkanske diskusije ala one na muškom kutku ili one koje možemo čuti od muških feminista. MGTOW je moj izbor od svega toga.
Lyss P. Hacker is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 15:03   #78
Što je MEOWGTFO?

Je li to nešto kao MGTOW 2.0. ili neka nova frakcija?
HubbleNaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 23:03   #79
Quote:
Upoznavanje sasvim slučajno, preko zajedničke prijateljice i nakon toga samo dopisivanje, jako dugo dopisivanje. Odmah se vidjelo da je pametna, jako zrela i ozbiljna djevojka što mi se jako svidjelo. Posebno što cijenim je to da drži do svoje privatnosti jer nema facebook, instagram i slične stvari, jedva se služi viberom.
Možda ima fb i insta profil, ali pod drugim imenom, nikad ne znaš. Čim žensko kaže da nema neki od profila ili wass app, viber, već znaš da nešto mulja.

Quote:
E sad, veliki problem je to što mi se jako sviđa i želim ju češće viđati. Kažem problem jer ju je jako teško izvesti van jer je stalno zauzeta.
Sam ti rekla da te mulja. Nitko nije toliko zauzet u životu da ne može izdvojit 30 min za jednu bar brzinsku kavu.

Quote:
Ne znam, privatni problemi u obitelji su je dosta opteretili iako ona kaže drugačije.
Evo i tu bi ti se trebala bar preko poruka bar povjeriti o tom problemu, da joj je stalo do tebe, ali kako vidim ništa. Ne ferma ti ni pol posto, nikakve signale do sad nisam vidjela od nje. Ti se trudiš kao budala, a ona glumi nedodirljivu ledenu kraljicu.

Quote:
Sve mi izgleda kao da će to biti kraj jednog dosta čudnog, ali iskrenog i jedinstvenog prijateljstva.
Alo o čemu ti pričaš? Kakvo prijateljstvo sa osobom s kojom se nisi vidio ni čuo 3 mj? To nije prijateljstvo, a o jedinstvu da ne pričam.

A to za priznanje, pa to si joj odmah trebao reći i inzistirati na toj j*** kavi, dok te ili ona ne odjebe ili dok napokon ne pristane. Ne znam takve su mi najgore i najkompliciranije. Sretno ti bilo kako god se završilo, ali da sam muško ja bi to odavno prekinula. Truditi se za osobu, koja se za tebe nimalo ne trudi niti daje ikakve signale je gubljenje vremena i živaca samo.
ninisky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 23:39   #80
Nikako, odustani.
tryingtoholdon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:01.