Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2015., 21:45   #1
Koji je vaš gastronomski "guilty pleasure"? :o

većina ljudi koji pišu na ovom podforumu (a i oni koji ga samo čitaju), gaje posebnu ljubav prema dobroj hrani. samim tim je za pretpostaviti da im hrana nije samo gorivo za fiziološko funkcioniranje, već puno, puno više.
zanimajući se za dobru hranu, istražujući i učeći, većina nas ovdje ima više kriterije u ocjenjivanju dobre hrane u odnosu na prosječnu populaciju.


isto tako, vjerujem da svatko od nas ima neki tajni ili polutajni "guilty pleasure" kojeg se srami i ne bi baš da se zna, a tako je finooo i ne može mu odoljeti.
koji je vaš guilty pleasure?
koja hrana vam je užasno fina, a ni po kojim kriterijima se za nju ne bi moglo reći da je kvalitena, bogata okusom, napravljena od finih i vrijednih sastojaka?


budući da sam ja otvorila ovu temu, priznajem prva svoju sramotu.
jako volim sladoled i smatram se dobrim poznavateljem dobrog sladoleda. probala sam zaista vrhunske sladolede u Hrvatskoj i inozemstvu. ipak, moj guilty pleasure je Twice, vanilija i čokolada
ne znam zašto, zaista ne znam, ali često se zaželim baš tog, ni po čemu osobitog, užasno bezličnog i po sastojcima bezvrijednog sladoleda.

sjetit ću se toga još, ali sad ste vi na redu.

Pepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 22:04   #2
sad si mi dala za misliti. ugl. ja sam luda za slatkim, al opet ne bum baš sve trpala u sebe. doduše ni twice ne bum odbila.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 22:26   #3
Ukusno mi je stvarno svašta kad je hrana u pitanju: dati ću (za moj pojam) vrtoglave cifre za čokoladu kada to mogu, bilo da je ista od hvaljenih Mast Brothers ili potpuno suluda Rózsavölgyi x Nanushka kolaboracija, s guštom ću otići na večeru u dobar restoran ili planirati obilazak grada oko gastro-mjesta i događanja (na zadnjem putovanju sam lošiju polovicu natjerala da pređemo cijeli grad metroom samo kako bismo popili kavu i pojeli carrot cake u kafiću koji jedva ima dva stola )...

...ali jednako tako rado povremeno posegnem u vrećicu tortilla čipsa, u dane kad sam posebno bezvoljna i pod stresom ne libim se žlicom nasrnuti na nutellu, a ako sam u žurbi ili se nisam dobro organizirala, nemam ništa protiv ramena iz vrećice za ručak - jest da to i nije baš 'real deal', ali meni je okus rezanaca iz insta-ramena baš nekako comforting. ništa od tih stvari ne doživljavam kao Božju kaznu , već su mi svaka na svoj način fine - baš kao što mi je povremeno baš gušt pojesti kod bake komad keks torte, premda mi samoj nikad ne bi palo na pamet praviti kolače s petit keksima bakina torta je odlična!

super je biti foodie, ali nije lako ne biti gastro snob, posebno u današnje doba dostupnosti svega mogućeg i izloženosti društvenim medijima, gdje nas sa svih strana bombardiraju podsjetnici što je 'dobro' a što 'loše' - ali moram priznati da se trudim biti prizemljena, i guštati u onome što mi je fino, pa makar i ne bilo uvijek baš 'gurmanski' . ne postoje guilty pleasures, samo pleasures .
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 22:27   #4
konktretno nešto? ništa?

ali smo sramežljivi
a sigurna sam da ovdje ima ljubitelja šlag pjene, "sira" za topljenje u listićima, bijelog kruha iz pekarnica poznatih nacionalnih manjina ili eurokrem šećerne table

EDIT: xavierkat me pretekla. mada, nisu ti nešto sramotna ta priznanja
Pepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 22:37   #5
Oh, a to se odnosi samo na junk koji volimo? A taman sam htjela priznati kako prije nego namočim protvan u kojem se pekao krumpir sve dobro ostružem vilicom i smažem te komadiće jer su tako fini
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 22:39   #6
a taman sam vidjela ovu eurokrem šećernu tablu i pomislila - to mi je bilo fino nekad, ali nisam ih jela od srednje škole, trebalo bi opet probati

ne znam, moram malo razmisliti što bi se moglo činiti zaista 'guilty', pa dopišem

edit: cats, to se podrazumijeva
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 22:41   #7
jako rijetko, ali svejedno se desi, kad smo na putu kupimo pringlese, one obične i tada utamanim cijelu tubu unatoč sastavu i svijesti da je riječ o šrotu. Pokušavam se sjetiti još čega, ali izgleda da mi je to jedini junk i to toliko rijetko da se baš i ne opterećujem time.


Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Oh, a to se odnosi samo na junk koji volimo? A taman sam htjela priznati kako prije nego namočim protvan u kojem se pekao krumpir sve dobro ostružem vilicom i smažem te komadiće jer su tako fini :bru kica:
to se struže nožem, a ne viljuškom, tek nožem možeš lijepo sve postrugati s pleha (i zapečene mlince također)
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 07:42   #8
Šampite iz obližnje slastičarnice, preslatke,flafaste,grozne ali..kad sve krene nizbrdo pojedem dva komada i odmah se osjećam bolje. Možda zato što me podsjeća na djetinjstvo i mladost( malo patetike nije na odmet)! Tada je bilo malo vrsta kolača u slastičarnicama a jedne od njih bile su šampite. Sada je veliki izbor a ponešto znam i sama speći ,ali ipak..gušti su gušti
ben2010 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 08:42   #9
Nije baš guilty, ali je pleasure.

Bruscette od moždine s peršinom..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 08:56   #10
topljeni sir za mazanje tipa Zdenka
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 09:21   #11
priznajem secernu tablu , to mi je kategorija van cokse i svako toliko je s uzitkom unistim

onda KFC, nisam fan fast fooda, al KFC

cevapi iz Lidla, ljuti

i kad smo kod Lidla, bilo je jedno pecivo s komadicima jabuke, koje mi je bilo finije od najboljeg kolaca iz bilo koje slasticarne, na srecu po moje kg ga vise ne prodaju. Al utjesim se povremeno kroasanom od marelice, s njima kad pocnem ne mogu stat
__________________
Toliko briga oko viška kilograma. Niko da se brine za manjak pameti!
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 09:24   #12
Sladoled ili shake iz McDonaldsa.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 09:45   #13
bijela linolada
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 09:59   #14
One and only. Dno dna, ali uvijek nastrada kada me opere mahnita potreba za junkom (najčešće zbog umora).

Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 09:59   #15
Uh da oni trokuti sa pudingom i jabukom iz lidla. Steta sto nema vise.

Iako nisam fan slatkog. Volim kras napolitanke cokoladne. Vrhunski proizvod.

Inace tatarski biftek. Kulen. Slanina. Jaoooo. Jbg. Slavonac sam.
Uh da. Jedem ljuto ko sumanut.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 10:53   #16
ma dajte, pa kako dobar kulen, kajmak i tatarski nisu legitimni gastro užitci?
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 11:03   #17
mislim da bi ili trebalo renameati temu ili bi ljudi trebali na netu potraziti sto znaci guilty pleasure
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 11:04   #18
a kaj fali nutelli, linoladi ili kraševim čoko napolitankama? mislim, nije da je to zadnje smeće od ind. hrane. hoću reći nije da se samo šećer osjeti, ima i finih aroma unutra.
šlag pjene, eurokrem, kruh kod krasnjića... to ne jedem. to stvarno ne mogu provariti. ali ponekad se najedem običnog bijelog kruha (ne ovog koji se spominje), onak samog ak je friški i hrskavi.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 11:04   #19
Tjestenina sa šećerom (bijelim, naravno)
aneri1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 11:08   #20
Argeta jednom mjesecno kad mi hormoni podivljaju

Plazma sa mlijekom. Kikiriki puter.
Dosta od mene
Suntastic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:33.