Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2009., 00:04   #601
Da li netko planira provesti nekoliko tjedana u posjeti Beču tokom srpnja ili kolovoza?
(Na pr. radi učenja njemačkog na ljetnim tečajevima bečkog sveučilišta.)
Treba li vrlo dobar i ugodan a financijski povoljan smještaj?
eRomaniChib is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 06:49   #602
Thumbs up

Quote:
eRomaniChib kaže: Pogledaj post
Da li netko planira provesti nekoliko tjedana u posjeti Beču tokom srpnja ili kolovoza?
(Na pr. radi učenja njemačkog na ljetnim tečajevima bečkog sveučilišta.)
Treba li vrlo dobar i ugodan a financijski povoljan smještaj?

Treba !!!
ali ne namjeravam biti nekoliko tjedana nego 1 tjedan (17.-24.07.)
pa pliz javi o čem se radi i što točno nudiš
__________________
...pa poleti, pa preleti, galebe moj...
GalebJohnatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 11:08   #603
Zanima me za one koji znaju više što se tiče parkiranja u Beču.
Trebao bih ostaviti auto na 15 dana negdje u blizini aerodroma (koliko sam skužio aerodrom nije samom u Beču) a da se ne plaća.
Ako postoji ta kombinacija jer mi je malo preskupo za plaćati skoro 150 EUR-a.
Unaprijed hvala na sugestijama i prijedlozima.
Gandalf_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 11:20   #604
Daleko ti je aerodrom 20tak km od Beča.Onda moraš putovati BUS-om.
Auto ostavi u Beču.Imaš za to parkinga.Npr. to ti je Erdberg Internacionalna stanica za polaske buseva ka raznim gradovima-zemljama.Dnevni najam parkinga je 3eura.Tu stanicu i parking nemožeš omašiti jer je velika zgrada.Ako imaš navigaciju još lakše
15x3=45eur.
lagator is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 18:52   #605
Quote:
lagator kaže: Pogledaj post
Daleko ti je aerodrom 20tak km od Beča.Onda moraš putovati BUS-om.
Auto ostavi u Beču.Imaš za to parkinga.Npr. to ti je Erdberg Internacionalna stanica za polaske buseva ka raznim gradovima-zemljama.Dnevni najam parkinga je 3eura.Tu stanicu i parking nemožeš omašiti jer je velika zgrada.Ako imaš navigaciju još lakše
15x3=45eur.
Nemam navigaciju ali snaći ću se.
Hvala za informaciju.
Gandalf_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 10:51   #606
rijeka-beč

zanima me da li postoji direktna bus ili vlak linija rijeka-beč i cijena te trajanje putovanja. i ako mi mozete dati link na stranicu gdje to pise. evo trazila sam dosta po netu ali ne mogu nac. i takodjer me zanima postoji li neki jeftiniji hostel u blizini centra u beču, gdje se nalazi i kakve su cijene? hvala puno
enigm@21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 14:15   #607
Mene zanima isto neki prijevoz do Beča iz Zagreba, jer imamo let iz Beča u 10 h jer ima neki prijevoz vlak ili autobus i koliko to mora da se plati?
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 14:21   #608
Quote:
eMeM kaže: Pogledaj post
Mene zanima isto neki prijevoz do Beča iz Zagreba, jer imamo let iz Beča u 10 h jer ima neki prijevoz vlak ili autobus i koliko to mora da se plati?
pogledaš na stranicama autobusnog ili željezničkog kolodvora...ali računaj si da morate po noći krenuti jer u 8 morate biti na aerodromu...
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 15:59   #609
Hmmm, u 8 joj, pa mislila sam da je dovoljno 1 sat prije leta , još bi zakasnili da se mene sluša , zato znam ja da sve informacije mogu dobiti ovdje !Ma joj nikad nisam letila avionom i ono prvi let je iz Beča, ono niti u Beču bila !
Gledala sam na stranicama AKZ i pokazuje mi da nema za Beč ! Kontam da ću morati zvati!
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 13:15   #610
Evo pronašla sam na jednoj stranici o informacijama za Beč:

Željeznički prijevoz
Iz Zagreba postoje dvije izravne linije za Beč. Jutarnji vlak kreće u 7:25h i u Beču ste u 14:05h (preko Slovenije), dok popodnevni kreće u 15:45h i u Beču ste u 21:32h (preko Mađarske). Pri povratku je obratna situacija, jutarnji vlak (7:26-13:33h) vozi preko Mađarske, a popodnevni preko Slovenije (15:56-22:34h).
Cijena povratne karte ovisi o broju putnika, budući da grupa do 5 ljudi dobiva popust, pa karta varira od cca 485 kuna ako putujete sami, 360 kuna ako vas je dvoje, pa do cca 300 kuna ako vas putuje petero.

Autobusni prijevoz
AP Varaždin (www.ap.hr) iz Zagreba za Beč vozi ujutro, a Croatia Bus (www.croatiabus.hr) navečer, dok se na povratku obje kompanije vraćaju u popodnevnim satima. Cijena karte u jednom smjeru za Croatia Bus iznosi 240 kuna, a za povratnu 360 kuna. Vožnja jutarnjeg autobusa traje 5 sati, a večernjeg nešto manje od 7 sati, budući da usput staje u Grazu.
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 23:52   #611
Zanima me da li je netko putovao do Beča autom na njihov aerodrom? Zanima me najpovoljnija ruta i koliki će otprilike troškovi biti računajući put iz Zagreba!
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 00:15   #612
Quote:
deniKID kaže: Pogledaj post
da, jako blizu
hvala puno
ali malo su mi preskupi, mislim 45€...

dobro, u svakom slučaju ako ništa drugo ne nađemo, snaći ćemo se
Najjeftiniji hotel je "Robertshoehe",Huetteldorfer strasse,0d 27 eura,pa dalje...
pyramid090 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 11:36   #613
Beč - jedan dan

Kroz tjedan dana na proputovanju kroz Austriju stala bi jedan dan u Beču. Kako nisam neki putnik, u Beču sam bila jedan dan jaaaaaaako davno (u sklopu maturalca), trebam nekoliko savjeta što pogledati u samo jednom danu? Pretpostavljam da bi se probali držati centra... Malo šopinga enentualno... Kako putujemo s autom, gdje možemo ostaviti auto, naravno što bliže centru ;-), a da to ne platimo masno? Još jednom, teško se snalazim u rodnom gradu, a kamoli u inostranstvu pa cijenim svaku preporuku kako provesti dan u Beču a da se ne izgubim :-)

Hvala svima!

ps. i ako netko zna neki dobar dućan sa tehničkom robom, konkretno fotićima :-)
mijauuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 15:50   #614
idem u Beč sad za vikend s autom, kako izbjec plaćanje vinjete u sloveniji ??? Kojom rutom ici a da mi nije potrebna vinjeta?
mataja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 22:02   #615
Quote:
mataja kaže: Pogledaj post
idem u Beč sad za vikend s autom, kako izbjec plaćanje vinjete u sloveniji ??? Kojom rutom ici a da mi nije potrebna vinjeta?
Imas ovdje na 3 ili 4 str. "Kroz Sloveniju bez vinjete",ide se na Lendavu pa dalje nekim kraticama kroz Austriju do Graza,malo i Madjarske se prodje ali nema granice tako da je ok.
__________________
Jedlersdorf
pyramid090 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 01:19   #616
jeftino u Beč

Nisam nikad dosad bila u Austriji, a uskoro možda budem morala češće ići

Gdje je jeftino za odsjesti, koja je najjeftinija autobusna opcija...

Hvala
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 22:21   #617
Provešću u Beču nekih mjesec dana, pa me zanima koji su gradovi najzgodniji za jednodnevni izlet, i na koji način se najlakše dolazi do njih. Svakako je to Bratislava, koji dalje? Brno možda? Ima li u Šopronu što za pogledat? Može li se do Graza poć i vratit se za dan?...
__________________
"ja bih htio da budem buktinja u toj zemlji ka kojoj se plovi"
gravity's_rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 10:19   #618
Quote:
gravity's_rainbow kaže: Pogledaj post
Provešću u Beču nekih mjesec dana, pa me zanima koji su gradovi najzgodniji za jednodnevni izlet, i na koji način se najlakše dolazi do njih. Svakako je to Bratislava, koji dalje? Brno možda? Ima li u Šopronu što za pogledat? Može li se do Graza poć i vratit se za dan?...
Sve ti je blizu,Bratislava(80km),Graz je malo dalje(190km),odes u Prag,a dobar je i Sopron..Imas buseve za sve te destinacije a vlakovi su malo skuplji..
babareebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 02:14   #619
Quote:
babareebu kaže: Pogledaj post
Sve ti je blizu,Bratislava(80km),Graz je malo dalje(190km),odes u Prag,a dobar je i Sopron..Imas buseve za sve te destinacije a vlakovi su malo skuplji..
Thnx...evo vidjeću što ću stići da uklopim...
__________________
"ja bih htio da budem buktinja u toj zemlji ka kojoj se plovi"
gravity's_rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 10:35   #620
Odes na sajtove www.oebb.at (zeljeznice Austrije) i www.eurolines.at (autobusi) i pogledajte vozni red i cijene
babareebu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.