Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2016., 13:32   #21
Pa niste pročitali prijašnji post - zato jer niti nastavnicima inspekcija ne tolerira ništa! Pa neka i djeci bude kao i njima! To je pedagoški!
Da zaboravila sam reći - i plaća im ne bude isplaćena u 100% iznosu kad su na bolovanju! I ocjene treba umanjiti kao i njihovu naknadu za bolovanje. To je pošteno.

Dragi neki ljudi rade danas s djecom.... Puni ljubavi prema svom pozivu i mladim naraštajima...
IMPC is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 13:37   #22
neeeeee, prvo je cijenjena forumašica autorica teme počela zapomagati da bi voljela ona da nama bude tako kako se mi prema djeci postavljamo pa smo mi odgovorili da ustvari i jeste: od nas se očekuje da prvi dan po povratku s bolovanja nastavljamo gdje je zamjena stala. dapače, i da šaljemo nestručnim zamjenama što trebaju raditi s učenicima dok nas nema. ili, kao druga varijanta, nitko nas ne mijenja, nego dobijemo 30% manju plaću, i onda po povratku moramo nadoknaditi propuštene sate (a nitko nam to neće platiti kao prekovremene)
i ne, u današnje vrijeme, uz sva moderna sredstva komunikacije dostupna prosječnom teenageru, "bio sam bolestan" nije isprika, osim ako bolest nije uključivala duži boravak u bolnici ili lom ruke kojom se piše. mislim, stvarno - je li problem nazvati najvećeg razrednog štrebera koji uvijek ima sve zadaće, pa NJEGA pitati što je bilo za zadaću, a ne ančicu koja ni inače ne zna tko joj glavu nosi, i pola zadaće nije ni upamtila jer je bila prezauzeta namigivanjem marku iz druge klupe?
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 13:41   #23
ne znam kak vi, ali ja kada sam pod temperaturom jedva mogu do wc-a, a kamoli da sjedim za stolom, prepisujem, čitam i učim.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 13:46   #24
Jesam - kontaktirala sam i prosvjetnu inspekciju i savjetnika za hrvatski jezik u AZOO-u.
I jedni i drugi kažu kako bi škola trebala uvažavati to da je dijete opravdano izostalo i da nije moguće da ispuni obveze koje su bile zadane dok ga nije bilo. Moram priznati da takav stav nema nikakve veze sa praksom u našoj školi, te me je iznenadio što sam im i rekla, te objasnila kako se sve to mora. Barem kod nas...
I da ne duljim njihov je prijedlog bio da prvo razgovaram s nastavnicom pa ako ona neće pokazati razumijevanje da im se onda obratim kako bi izašli u nadzor.
Povratno sam im se javila (jer su me tako tražili na obje adrese) i obavijestila ih da sam uspjela sve razriješiti s tom nastavnicom koja će pregledati što je dijete danas donijelo u školu i ocijeniti to ponovno.
IMPC is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 13:51   #25
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
ne znam kak vi, ali ja kada sam pod temperaturom jedva mogu do wc-a, a kamoli da sjedim za stolom, prepisujem, čitam i učim.
a dijete sprašiš u školu odmah idući dan čim mu padne temperatura? ili ga ipak ostaviš bar još jedan dan doma - da dođe k sebi, oporavi se do kraja, ode na kontrolu liječniku?
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 13:51   #26
bome, ja s 37,5 ko krpa lezim na krevetu, kamoli preko 38
i ovo kaj garga veli, pa zar se stavrno ne moze izaci u susret djetetu koje nije bilo u skoli jer je bolesno? mislim, oce li svijet propasti ako se bude uvidjavan i pusti se dijete da se sredi i nabavi sto treba i upadne u stos dan- dva?
ne znam, meni je to ljudsko i normalno postupanje. da bi zvala inspekciju, ne bi. da bi se ja isla zaliti, ne bi. samo bi zakljucila da je uciteljica neuvidjavna i kruta osoba, nadalje bi znala sto mogu ocekivati.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 14:13   #27
Moram se zlurado nadovezati na ovo što pišete vi koji ste (očito) u toj branši - kako vam je teško i sve to, zločeste inspekcije, zli roditelji, neposlušna djeca, velike obaveze, male plaće..... A i vidim ( i iznenađena sam) da stvarno inspekcije nisu baš na vašoj strani, moram priznati nije vam lako.

I nekako mi bude lijepo sve to čuti. Mislim si ima neke pravde u tome...

Ali kako kaže Smart Bitch - "Život je borba, a ne berba."

Svima koji su prema svojim učenicima uviđavni i sa srcem ih podučavaju (a ima i takvih na sreću!), želim svako dobro i sreću jer dobro se dobrim vraća - tako bar kažu!
IMPC is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 14:14   #28
Zašto je postalo normalno pa ček i obavezno očekivati da se bilježnice slikaju mobom, šalju netom i ostala moderna čudesa?
U naše doba, si prvi dan po povratku pokupio bilježnice i prepisao ih drugi dan ili pod odmorima. Ako je taj dan nešto bilo važno onda nisi odmah ni dobio bilježnicu nego drugi dan. Nismo ni kopirali u osnovnoj školi, a kamoli slikali. Zašto se danas podrazumijeva da je to svima izvedivo.
Zašto danas sve mora biti u realnom vremenu i zašto više nitko nema toleranicje za nikoga? Zašto se više nitko ne želi zamjeriti muljetorima pa nastradaju i poštena djeca/radnici/primjeninaštohoćeš?
Ova tema je prava slika... pretjeruje se na obje strane.
Sva sreća pa mi savjst dozvoljava da kažem djeci...fućka mi se za ocjenu iz lektire.
Elinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 14:27   #29
završila sam školu. NIKADA nisam bilježnice skupljala tek kada se vratim u školu. dogovorila bih s nekim da mi ih dofura doma prije povratka u školu. makar poslala sestru najbližoj kolegici iz razreda po njih.
ali to sam samo ja, čudna biljka koja smatra da su obaveze tu da bi ih se izvršavalo, a ne izigravalo.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 14:32   #30
Bravo za tebe!
Elinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 14:34   #31
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
a dijete sprašiš u školu odmah idući dan čim mu padne temperatura? ili ga ipak ostaviš bar još jedan dan doma - da dođe k sebi, oporavi se do kraja, ode na kontrolu liječniku?
ne, ali i taj dan oporavka s razlogom ostaju doma. kak možeš očekivati da u tom jednom danu baš sve zaostatke odrade (i prepišu i nauče i naprave zadaću i još štošta nešto dodatno ako je zakazano za idući dan)?
u moje vrijeme neke bilježnice si mogao dobiti za vrijeme bolovanja, a neke ne jer su bile potrebne na nastavi, pa su se ove druge riješavale ili u školi ili prek nekog vikenda. zadaću nitko nije tražio, a kamoli da odgovaraš odmah isti dan po povratku.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 14:36   #32
ovdje govorimo o 4 dana bolesti, ne o 3 tjedna vodenih kozica ili boravka u bolnici.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 14:37   #33
i ja također govorim o 4 dana bolesti.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 14:40   #34
Mi smo u gimnaziji bili opravdani prvi dan nakon vraćanja poslije bolesti. S tim da nije išlo automatski, jer nije 10 profesora znalo ko je bolestan nego bi sačekao profesora prije sata na vratima, rekao da moliš da te opravda od ispitivanja, jer si bio bolestan i gotovo. Svi su to uvažavali. A sad u drugom osnovne problemi oko toga.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 14:49   #35
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
samo bi zakljucila da je uciteljica neuvidjavna i kruta osoba, nadalje bi znala sto mogu ocekivati.
Tako je i tog treba biti svjestan.
Super je ako nije tako i definitivno je ljepše raditi s nekim/pod nekim tko je tolerantan i uviđavan i da ti vremena da se ušemiš, samo što daje lažnu sliku za kasniji RL, a onda se svi čudimo kad te profa u ss/na faksu/šef samelje radi nečeg što si propustio napraviti. A opravdano.
Nažalost, u današnjem svijetu više nema toga, odnosno ima sve manje, i mislim da djeca daleko bolje ispunjavaju "stroža" očekivanja odmah, nego kasnije, nakon što se naviknu na leđere sistem.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 15:02   #36
nisam bas pobornik te teorije
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 15:17   #37
Ma nisam ni ja (na sebi).
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 17:24   #38
Quote:
Elinga kaže: Pogledaj post
Zašto je postalo normalno pa ček i obavezno očekivati da se bilježnice slikaju mobom, šalju netom i ostala moderna čudesa?
U naše doba, si prvi dan po povratku pokupio bilježnice i prepisao ih drugi dan ili pod odmorima. Ako je taj dan nešto bilo važno onda nisi odmah ni dobio bilježnicu nego drugi dan. Nismo ni kopirali u osnovnoj školi, a kamoli slikali. Zašto se danas podrazumijeva da je to svima izvedivo.
Zašto danas sve mora biti u realnom vremenu i zašto više nitko nema toleranicje za nikoga? Zašto se više nitko ne želi zamjeriti muljetorima pa nastradaju i poštena djeca/radnici/primjeninaštohoćeš?
Ova tema je prava slika... pretjeruje se na obje strane.
Sva sreća pa mi savjst dozvoljava da kažem djeci...fućka mi se za ocjenu iz lektire.
Pa isto se i ja pitam. Zašto se podrazumijeva da dijete koje je bolesno mora imati znanje i ocjenu za to znanje kao da nije bilo bolesno?

Naravno da se ne podrazumijeva da ćeš to gradivo simultano prepisivati i kod kuće bolestan učiti. U slučaju da ti je dovoljna trojka iz ispita. Ali, vidiš, nije. I tu leži problem.

Kad bi svatko sebi htio i mogao reći "fućkaš jedinicu iz jedne lektire/trojku iz jednog ispita/umetni po želji", onda problema ne bi ni bilo.

Baš kao i kad bi profesori sebi mogli reći "fućkaš inspekciju, njihov je posao da ti traže propuste i naravno da će ti ga naći, pa?"

Za ovu su situaciju jednako krivi i roditelji i učitelji. Roditelji koji ganjaju isključivo petice i učitelji koji valjda imaju putra na glavi kad se toliko boje inspekcije. Drugačije si njihov strah ne mogu objasniti.

Ih, što bih joj ja brisala jedinice, možeš si mislit...

Samo, ja bih kriterije vrednovanja i ocjenjivanja imala uredno popisane. I upute za lektiru i vođenje bilješki, zadaci za obradu djela kod mene su zadani na početku mjeseca. Pa nek dođe inspekcija.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 18:05   #39
Prvo trenira strogoću i zatefteri dvije jedinice, a onda na prvi spomen inspekcije trči brisati te iste jedinice.

Nije da su mi simpatični ljudi koji na prvu zovu inspekciju ni ne pokušavši riješiti problem direktno, ali ipak je učiteljica vrh u cijeloj priči... A jeste primjer jadnom djetetu i jedna i druga...
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 19:04   #40
Cek netko ozbiljno se tu od nastavnika zali da dobije smanjenu placu za period bolovanja? Mi ostali inace dobijemo uvecanu placu za period kad nas nema. I dobre vile odrade nas posao kad nas nema, pa nas ne doceka nista zaostataka.

Autisticni sustav, totalno...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:41.