Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2017., 10:55   #4821
Quote:
Njorac kaže: Pogledaj post
Po onome sto pise ide se na to da obvezniku ostane iznos koji se navodi u zadnjem vertikalnom stupcu. Ako ne tada se primjenjuje nizi razred odnosno povoljnije po njega nepovoljnije po djecu.

Poslano sa mog SM-G903F koristeći Tapatalk
O pa to je super. To znači da onima s više djece ostaje najviše 30% prihoda.
Old 04.05.2017., 13:02   #4822
Ako roditelj koji plaća uzdržavanje ima stambeni kredit, jel se ta rata oduzima od mjesečnog prihoda i onda tako dobiveni manji prihod gleda u ovoj tablici?

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 13:45   #4823
Naravno da ne.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 13:49   #4824
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Naravno da ne.
Tnx.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 13:56   #4825
Quote:
Njorac kaže: Pogledaj post
Po onome sto pise ide se na to da obvezniku ostane iznos koji se navodi u zadnjem vertikalnom stupcu. Ako ne tada se primjenjuje nizi razred odnosno povoljnije po njega nepovoljnije po djecu.

poštovani g. Njorac,
vaše info i opet nisu točne
Onaj posljednji redak u tablici uvijek stoji, jer mora po drugom opet zakonu,, ai tablice se ne mijenjaju puno iz godine u godinu
one su samo rezultat zakonske obveze ministra da jednom godišnje korigira tablice, već prema rastu prosječnih plaća ili BDP-a, kako vam drago
uvijek, ali baš uvijek je bilo u svakom Obiteljskom zakonu, sratom iz 2003, onom suspendiranom i novom, a i ovom u doradi, da se iznos iz tablica može umanjiti ako je obveznik uzdržavao više djece
i umanjuje se
i suci to redovito primjenjuju
milsio sam da ste po prirodi svog polsa čest gost sudskih rasprava
naravno, uvijek na strani pravde
Old 04.05.2017., 16:52   #4826
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
poštovani g. Njorac,
vaše info i opet nisu točne
Onaj posljednji redak u tablici uvijek stoji, jer mora po drugom opet zakonu,, ai tablice se ne mijenjaju puno iz godine u godinu
one su samo rezultat zakonske obveze ministra da jednom godišnje korigira tablice, već prema rastu prosječnih plaća ili BDP-a, kako vam drago
uvijek, ali baš uvijek je bilo u svakom Obiteljskom zakonu, sratom iz 2003, onom suspendiranom i novom, a i ovom u doradi, da se iznos iz tablica može umanjiti ako je obveznik uzdržavao više djece
i umanjuje se
i suci to redovito primjenjuju
milsio sam da ste po prirodi svog polsa čest gost sudskih rasprava
naravno, uvijek na strani pravde
Ovako ...
Bio sam pristojan pa me mozda nisi shatio. Sad cu biti direktan. Skini se sa mojih ledja...
Ok?
Odgovorio sam sto pise i na upit. Uopce nisam ulazio o mogucnosti koje ima sudac u postupku. Ako ne vjerujes pitaj ih i sami ce ti reci da su one za njih tek pomocno sredstvo koje mogu ali i ne moraju koristiti u postupku. Imas hrpu takvih presuda cak i pravomocnih.
Ponoviti cu ti ako zelis samnom polemizirati pozovi na pivu vrijem e mijesto odredi i ne operecuj ekipu sa puhanjem meni za vrat.

Old 05.05.2017., 12:52   #4827
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Naravno da ne.
u centru za socijalnu skrb nas su ispitivali i gdje će otac živjeti nakon rastave, ima li stambeni kredit na prvu nekretninu i slično. tek nakon što su dobili razne informacije mimo njegove plaće određena je alimentacija. nije se gledala samo plaća. pitali su i na koje akrivnosti idu djeca i koliko koštaju. nije da se striktno drže propisanog. bivši nije imao kredit pa ne znam kako bi to utjecalo al oni pitaju valjda s razlogom...
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 12:39   #4828
Postovani imam 19 godina zivim sam sa samohranom majkom skoro cijeli svoj zivot. Otac nas je napustio dok sam imao par mjeseci, roditelji mi nikad nisu bili vjenčani. Zanima me da li mogu zatraziti alimentaciju i potvrdivanje ocinstva. Citao sam da pravo na alimentaciju imaju svi do 18 godine zivota i poslje toga ako se skolujemo , posto idem na fakultet mislim da imam to pravo. Hvala na odgovorima ili bilo kakvim smjernicama. Otac mi živi u Njemačkoj i ima dosta nekretnina po Hrvatskoj pa me zanima ako se i uspije potvrdit ocinstvo imaju li pravo njegovi potomci odlucivati o prepisima bez mene posto mislim da je ozeljen i da ima djecu.
marko3421 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 07:56   #4829
Quote:
marko3421 kaže: Pogledaj post
Zanima me da li mogu zatraziti alimentaciju i potvrdivanje ocinstva.
Mislim da, za početak, moraš podnijeti tužbu radi utvrđivanja očinstva - na to imaš pravo do 25. godine života, a tek po sudski utvrđenom očinstvu možeš dalje. Računaj da će sve skupa potrajati.

Guglaj Obiteljski zakon.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 12:13   #4830
Quote:
...Otac mi živi u Njemačkoj i ima dosta nekretnina po Hrvatskoj pa me zanima ako se i uspije potvrdit ocinstvo imaju li pravo njegovi potomci odlucivati o prepisima bez mene posto mislim da je ozeljen i da ima djecu.
Kad se dokaze ocinstvo, jednak si s njegovom ostalom djecom, ali dok je on ziv njegova imovina je njegova i moze s njom sto mu drago (dok god, ukoliko je potrebno, plati porez).
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 12:20   #4831
Otac ti nije uveden u rodnom listu? Cini mi se, ako je on po tvom rodjenju, priznao ocinstvo- mislim da nema potrebe da provodis dokazivanje ocinstva. Mozda grijesim...
A sto se naslijedjivanja tice, imas ista prava kao njegova druga djeca- sem naravno ako testamentom drukcije odredi.
Old 13.05.2017., 20:23   #4832
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Otac ti nije uveden u rodnom listu? Cini mi se, ako je on po tvom rodjenju, priznao ocinstvo- mislim da nema potrebe da provodis dokazivanje ocinstva. Mozda grijesim...
A sto se naslijedjivanja tice, imas ista prava kao njegova druga djeca- sem naravno ako testamentom drukcije odredi.
Otac mi nikad nije uveden u rodni list, moram li sam platiti utvrdivanje ocinstva ili on mora nositi neki postotak
marko3421 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:46   #4833
Quote:
Otac mi nikad nije uveden u rodni list, moram li sam platiti utvrdivanje ocinstva ili on mora nositi neki postotak
mislim da predaš zahtjev za utvrđivanje očinstva, ako se utvrdi da je otac-plača on, a ako se utvrdi da nije plačaš ti
( tako je kada žena traži dnk analizu za dijete - ona ju u stvari predaje za maloljetno dijete koje je tužitelj, ne znam kako je kada ti kao punoljetna osoba to tražiš )
Možeš otići u czss prema mjestu stanovanja i pitati tamo sve kao i to imaš li pravo na besplatnog odvjetnika
linija11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.