Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2008., 20:57   #241
Ja živim s niskim tlakom već kojih 10 godina. Uglavnom mi je 90/60 a kad padne više gotovo da i ne znam za sebe. Probala sam neke kapi, tabletice, slanu vodu... ma sve i svašta. Kad osjetim da mi tlak pada - stalno zijevam, jedva držim otvorene oči, nemam snage i sl - popijem času crnog vina. To je jedino što mi usije podići tlak. Treba piti puno tekućine, jesti nešto slanije, a meni je tada ne znam zašto potrebno i slatko.
Uglavnom, mnogo ljudi mi je reklo da je crno vino najbolji saveznik za niskotlakaše.
Tiene is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 12:11   #242
ima veoma kvalitetna pomoc kod niskog tlaka
calivita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 12:26   #243
Quote:
calivita kaže: Pogledaj post
ima veoma kvalitetna pomoc kod niskog tlaka
obzirom na tvoj nick, opet neka reklama

da, ima- prehrana, ali većini nam ju je teško izbalansirati, pa eto- povremeno patimo
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 12:29   #244
Quote:
calivita kaže: Pogledaj post
ima veoma kvalitetna pomoc kod niskog tlaka

Na Forumu je zabranjeno:

* reklamiranje usluga i proizvoda bez dozvole administratora (molimo da se obratite marketingu ako želite reklamu)

Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 15:17   #245
nisu reklame u pitanu ali podvlacim da je to samo ono sto koristi moja obitelj i ja i svako se moze pohvaliti sta mu je pomoglo pa prica te o svemu sta ko korisit i sta moze ja vam kazem sta se kod mene u kuci koristi vise od 10 godina i uspjesno djeluje zasto vam nebih nekome od vas pomogoa jer i ja sam na takav nacin doznao od drugih zar je to grijeh nekome pomoci ???
calivita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 18:48   #246
a i nick je sasvim slučajan jel, uostalom pitajmo moderatora!?
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 16:28   #247
hej ljudi... evo kako me u zadnje vrijeme tlak ozbiljno zabrinjavao pocela sam se malo vise kretati
odnosno- naizmjence jedan dan trcanje, rolanje, plivanje...i mogu reci da se super osjecam, vrtoglavice skoro da su i nestale i opce stanje je ...e sad puka slucajnost ili ne, u svakom slucaju preporucila bih niskotlakasima...
 
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 11:43   #248
gornji tlak mi je uglavnom 90, donji 50, puls 40-50. rekord mi je bio 78 sa 34. kad mi tako pozli, legnem i podignem noge u zrak tako da budu iznad glave, popijem puno tekućine, kavu, pojedem nešto slano. a konstantno tijekom dana pijem puno tekućine i dodatno solim hranu.
sweet ivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 14:29   #249
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Meni je uglavnom 110/70 ili 115/70 i derem bicikl svaki dan, plus još dodatni sportovi sa strane. Nije ti to do tlaka već do željeza, tlak ti je super.
moj je 90/60.u 99% slucajeva.eventualno n ajvise do 100/65-70.ja sam kronikus.
 
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 14:31   #250
i puls uredno izmedju 80 i 95.pa vi skuzite tu kombinaciju.tlak nizak a puls divlja.
 
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 14:37   #251
a jeate.... koji tlakovi

a ja misla da je moj nizak.

s gornjim baš i nemam nekih problema... on je obično od 100-110... ponekad i 120.
a donji se kreće oko 50.

i, da...istina..tjelovježba definitivno pomaže.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 14:48   #252
Nizak tlak

Definitivno uzimati više soli u prehrani, sol će zadržavati vodu u krvi. Time će se povećati volumen krvi i narasti će krvni tlak. Pomoć barem za prvu ruku Pozdrav grupi
Zdravkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 16:45   #253
I moj je niski... uglavnom 90/50. Meni kava uuoopće ne pomaže, kao ni slane stvari... Uglavnom se bolje osjećam kad pojedem nešto slatkoga, jer brzo dobijem energije...
Super se osjećam nakon npr. trčanja, totalno živnem, iako me zapravo sve to iscrpi, pa ostatak dana provedem mirno...
Živcira me vožnja u tramvajima, jer čim bude malo zagušljivo ja osjećam onaj grozni feeling kad znam da ću se onesvijestit... pa ponekad kad bude jaaako vruće (sedmi mjesec najčešće) nemogu izdržat vožnju, pa izađem na nekoj stanici da udahnem zraka. Valjda najopasnije kod niskotlakaša je to da se lako onesvijeste, meni se više puta već dogodilo da sam kod pada udarila u nešto...
Živcira me kad me ljudi zajebavaju da sam lijena, jer mi se neda ovo, neda ono, al kad je tako da čim dignem ruku ili nogu (izraženo je pogotovo ako ležim) osjetim kako mi srce tuče ko ludo ko da neznam trčim, a ne dižem ruku...

Dijete definitivno nisu za nas... grozna kombinacija!
Zašto nema nekog dobrog lijeka?
__________________
Outside of you...
Maza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 18:21   #254
najučinkovitiji način za podić tlak jest da imaš neku osobu koja te non stop nervira i od koje postaneš ful nabrijan i hiperaktivan.
onda fino tlak skoči sa 100 na 400 u roku sekunde.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 08:08   #255
Pozdrav!
I sama sam niskotlakašica, na žalost. Pretpostavljam genetski jer i mama mi ima nizak tlak.
I meni je koma kod promjene vremena, ali to više osjetim u prijelazu zima- proljeće i ljeto - jesen. Tad je najgore, šum u ušima, vrtoglavice ... a kad to krene onda mi i na raspoloženje utječe... sva sam nekako za ništ, loše volje, živčana... ma grizem.
Kako se snalazim? Hm... pijem puuuuno vode, krenem ujutro po preporuci interniste dvije čaše vode na exs, tako da isprepadam krvne žile i da proradi cirkulacija.
Mislim da dnevo popijem minimalno 2 litre vode. Kad je ful frka onda pije mineralnu jer ima ipak malo veću koncentraciju soli i meni pomogne.
Što se kave tiče, kava baš i nije najbolja za podizanje tlaka jer joj je djelovanje kratkotrajno.. Kava naime potiče na mokrenje, pa se onda kroz urin gubi sol i tlak opet padne. Tako da kava baš i nije neko riješenje.

Još mi samo preostaje da samu sebe natjeram na malo vježbanja, ili vožnje bicikla ili tako nešto.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 23:26   #256
pa lijekovi ti nisu potrebni ako nemaš jače smetnje...al možeš biljne antihipotonike...pij puno tekućine,bavi se sportom,izbjegavaj alkohol,pij crnu kavu...a ove hipotonike nemoj ako nemaš jače smetnje ili ti ih ne preporuči doktor.
yagodica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 23:30   #257
sto znaci - jace smetnje? meni moje smetnje smetaju-.
__________________
just because you're paranoid don't mean they're not after you
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 23:34   #258
jedva sam našla ovu temu

nego, nešto me muči ovih dana... inače imam uvijek jako nizak tlak, uvijek sam imala, osim u trudnoći (kad sam bila jako sretna i napokon se ne osjećala kao zombi )... uglavnom, ono što mi se događa zadnjih nekoliko dana, tjedana, je da mi se svaki dan u isto vrijeme (oko 17 sati) pojave svi simptomi koje inače imam kad mi se svakodnevno niski tlak još više spusti - glavobolja, umor, nemogućnost da zadržim otvorene oči, smeta svijetlo...
pomogne voda, i kava, ali ipak - zašto se to događa baš svaki dan i baš u isto vrijeme?
btw - traje cca sat vremena i potom nestane a ja se osjećam skroz normalno poslije

ima li netko sličan problem ili zna li tko što bi to moglo biti?
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 14:30   #259
Nizak tlak i željezo

Od kad znam za sebe imam nizak tlak.Po zimi mi je bolje,a po ljetu mi je koma.Par puta mi se samo "zamračilo" i nakon par sekundi dođem k sebi.Dali netko još ima takve probleme?Nisam valjda jedina?!I da,nakon poroda mi je željezo bilo dosta nisko.Dali je to povezano jedno s drugim?Jer meni je doktor rekao da sam anemična,a moja frendica ima visoki tlak pa je također anemična.
Ennna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 15:57   #260
ja isto imam niski tlak-koliko puta mi se to dogodi što i tebi...tako da nisi jedina...a da li je povezano-ne znam-mislim da tu nema pravila,neka me ispravi netko ako griješim.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:43.