Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2011., 20:23   #1081
Quote:
Humana dolina kaže: Pogledaj post
Zašto napadate čovjeka...još manja cjena je u Slavoniji a kvalitet je isti!!
Nemojte zajebavat čovjeka...
cak i 40kn sa obrtom a ovi sa 100kn ,s:toptim da slavonci rade non stop a ovi tj dana u mjesecu
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 22:11   #1082
Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
Nitko ga ne zajebava...samo komentiramo.

Istina je , da je cijena u Slavoniji još manja, ali on ne radi u Slavoniji !

Osobno poznam dosta obrtnika koji su iz Slavonije i Međimurja dolazili u Zg radit po takvim cijenama za " kamgrad " , " profectus " i za razne druge firme na Lanište itd...

Imam prijatelja i S. Broda koji je također radio po takvim cijenama po Zagrebu...

Gdje su sad ???

Niti obrta niti novaca nemaju!!

Po takvim cijenama obtr ne može egzistirati i tu prestaje svaka diskusija o cijeni postave m2.

Molim da se miješate obrt i nekog individualca koji sa burze dobiva naknadu za nezaposlenost ili prima socijalnu pomoć !

Takvima se isplati raditi i po 30 kn/m2.
Normativ za majstora keramičara je 8 - 10 m2 dnevno , završenih, dakle može danas ugraditi 15 m2, sutra 5 m2 i sve to pofugirati.

Kad tako gledaš, znaći ako netko radi u fušu po 30 kn/m2 x 20 m/2 = 600, oo kn
Dnevnica mu je 300 kn.

Druga je stvar što takvi ne misle , da nemaju mirovinsko, zdrastveno i nimalo sigurnu budućnost!!
Ja sam isto iz Sl.Broda i dosta pričam sa ljudima ovdje o građevinskim radovima...
Kako bi onda bilo da ti dođu sa cijenom od 70-80kn po kvadratu....
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 23:02   #1083
Quote:
ivankeramicar kaže: Pogledaj post
onaj kjeramicar koji ima dnevnicu 300kn il ga sef iskoristava il je smotan ko sajla
a kolika bi mu trebala bit dnevnica ? 700 kn ?

sa dnevnicom od 300 kuna u 25 radnih dana zaradi 7500 kn da mu je veća onda bi to bilo praseći !

i nemoj pričat o poslu kad nemaš pojma o tome, ti si fušer i takav češ i ostat. samo amateri i naivčine rade kod nekoga na dnevnice i kvadrate, dođi meni postavljat pločice na kvadrate pa da vidimo kako češ se naplatit kad ti dođem i poskidam sve jer nije dobro, jer stranka kod nas ne kontrolira kvalitetu nego ja. i zato radimo sporo i zato smo skupi (u ostalom nitko i ne pita za cijenu ako te baš zanima) ali je kvaliteta najbitnija

ako ti radiš 30 m2 u dva dana za 50 kuna ja ti sigurno nebi platio ni tih 50 kuna kako radiš jer to NE MOŽE BITI DOBRO i bog
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 23:05   #1084
Quote:
Humana dolina kaže: Pogledaj post
Ja sam isto iz Sl.Broda i dosta pričam sa ljudima ovdje o građevinskim radovima...
Kako bi onda bilo da ti dođu sa cijenom od 70-80kn po kvadratu....
ma neka rade, ako im je gušt

htio sam reći da je obrt ekonomska kategorija a ne umjetnička, i da bi svaki obrtnik/poduzetnik trbao imati prvo papir i olovku da izračuna troškove, a onda da formira cijenu, jer ako ti tržište formira cijenu..... sto puta sam napisao ovdi, rađe ću mukte piti kavu na rivi nego mukte radit
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 06:14   #1085
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
a kolika bi mu trebala bit dnevnica ? 700 kn ?

sa dnevnicom od 300 kuna u 25 radnih dana zaradi 7500 kn da mu je veća onda bi to bilo praseći !

i nemoj pričat o poslu kad nemaš pojma o tome, ti si fušer i takav češ i ostat. samo amateri i naivčine rade kod nekoga na dnevnice i kvadrate, dođi meni postavljat pločice na kvadrate pa da vidimo kako češ se naplatit kad ti dođem i poskidam sve jer nije dobro, jer stranka kod nas ne kontrolira kvalitetu nego ja. i zato radimo sporo i zato smo skupi (u ostalom nitko i ne pita za cijenu ako te baš zanima) ali je kvaliteta najbitnija

ako ti radiš 30 m2 u dva dana za 50 kuna ja ti sigurno nebi platio ni tih 50 kuna kako radiš jer to NE MOŽE BITI DOBRO i bog
e kad postignes kvalitetu i brzinu onda si pravi majstor do tad si samo fuser ,spor i skup hehee
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 07:21   #1086
Quote:
ivankeramicar kaže: Pogledaj post
e kad postignes kvalitetu i brzinu onda si pravi majstor do tad si samo fuser ,spor i skup hehee
aj dobro kad ti kažeš
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 10:33   #1087
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
ma neka rade, ako im je gušt

htio sam reći da je obrt ekonomska kategorija a ne umjetnička, i da bi svaki obrtnik/poduzetnik trbao imati prvo papir i olovku da izračuna troškove, a onda da formira cijenu, jer ako ti tržište formira cijenu..... sto puta sam napisao ovdi, rađe ću mukte piti kavu na rivi nego mukte radit
A šta je sa onim ljudima koji moraju za svog poslodavca raditi za minimalac?
A trebaju im ti novci da prehrane obitelj!
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 16:08   #1088
.

Ljudi, daljnja rasprava nema smisla.

Nemojte miješati kruške i jabuke tj. obrtnike i fušere !!

Siguran sam da ovdje ima ljudi koji pošteno, kvalitetno i korektno rade posao ( npr. zanny ), a takve cijenim i podržavam u njihovom radu i djelovanju, tim više jer sam i ja dio takvih.

Nasuprot takvih, ovdje također pišu ljudi koji rade posao za puko preživljavanje, što je tkđ. njihovo pravo, ali onda neka pišu iz svoje pozicije i neka naglase da pišu kao fuš majstori !!

Neki se rugaju dnevnici od 300,oo kn. S R A M O T A !!!!

Kao što je već gore navedeno, govorimo o čistoj satnici cca 32,oo kn/sat + davanja državi.

230 radnih sati u mjesecu x 32,oo = 7.360,oo kn MJESEĆNA PLAČA

I to je , kažu neki ovdje MALO!!!!

Fuš majstor se javlja i kaže da radi po 50,oo kn/m2.

7.360,oo kn : 50,oo kn = 147 m2 treba ugraditi i postaviti da bi zaradio plaču koju može imati kod imalo ozbiljnijeg obrtnika.

Na tih 147 m2 još treba dodatno postaviti bar 30 m2 da si sam plati mirovinsko i zdravstveno, dakle cca 180 m2 mjesečno da bi egzistirao, tj. da bi imao ono što mu je zagarantirano kod obrtnika!!

O čemu mi ovdje pišemo ???
Rugamo se obrtnicima koji daju te novce kvalitetnom majstoru !!
Podržavamo da nam fuš majstori koji nemaju dana provedenog u obrtništvu ovdje sole pamet ???

Toliko od mene !
Nemam više namjeru diskutirati na ovu temu.

Ljudi, želim vam ugodan ostatak dana.
Odmarajte, zaslužili ste

__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 18:36   #1089
Quote:
Humana dolina kaže: Pogledaj post
A šta je sa onim ljudima koji moraju za svog poslodavca raditi za minimalac?
A trebaju im ti novci da prehrane obitelj!
i da rade za minimalac ostali troškovi poduzeča ostaju

1. kombi
2. alat
3. radna obuča i odječa
4. mobitel
5. računovodstvo
6. web stranica/emailovi/internet/telefon
7. porezi nevezani za dohodak (doprinos za šume, porez na poduzeče, doprinos komori)
8. skladište/poslovni prostor
9. gorivo za kombi

1. registracija i održavanje (gume, ulje krajnici remeni) 9000 kn/12mj = 750 kn
2. obnova-dopuna alata u prosjeku 5000 kn godišnje /12 = 416 kn
3 radna obuča i odječa za recimo 2 čovika komplet cipele + jaketa + amerikan gaće 600 * 2 /12= 100 kn
4. dva mobitela 400 kn
5. računovodstvo 1000 kn
6. 300 kn
7. 40 + 40 + 55 = 135 kn
8. 1000 kn
9. 800 kn

znači imamo 4900 kn bez da je itko brokvu zabija

a i kombi i taj alat je ntko mora kupit, i kad to razrežeš na mjesečnu računicu to ti je još 2000 kn
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 18:45   #1090
Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
Ljudi, daljnja rasprava nema smisla.

Nemojte miješati kruške i jabuke tj. obrtnike i fušere !!

Siguran sam da ovdje ima ljudi koji pošteno, kvalitetno i korektno rade posao ( npr. zanny ), a takve cijenim i podržavam u njihovom radu i djelovanju, tim više jer sam i ja dio takvih.

Nasuprot takvih, ovdje također pišu ljudi koji rade posao za puko preživljavanje, što je tkđ. njihovo pravo, ali onda neka pišu iz svoje pozicije i neka naglase da pišu kao fuš majstori !!

Neki se rugaju dnevnici od 300,oo kn. S R A M O T A !!!!

Kao što je već gore navedeno, govorimo o čistoj satnici cca 32,oo kn/sat + davanja državi.

230 radnih sati u mjesecu x 32,oo = 7.360,oo kn MJESEĆNA PLAČA

I to je , kažu neki ovdje MALO!!!!

Fuš majstor se javlja i kaže da radi po 50,oo kn/m2.

7.360,oo kn : 50,oo kn = 147 m2 treba ugraditi i postaviti da bi zaradio plaču koju može imati kod imalo ozbiljnijeg obrtnika.

Na tih 147 m2 još treba dodatno postaviti bar 30 m2 da si sam plati mirovinsko i zdravstveno, dakle cca 180 m2 mjesečno da bi egzistirao, tj. da bi imao ono što mu je zagarantirano kod obrtnika!!

O čemu mi ovdje pišemo ???
Rugamo se obrtnicima koji daju te novce kvalitetnom majstoru !!
Podržavamo da nam fuš majstori koji nemaju dana provedenog u obrtništvu ovdje sole pamet ???

Toliko od mene !
Nemam više namjeru diskutirati na ovu temu.

Ljudi, želim vam ugodan ostatak dana.
Odmarajte, zaslužili ste

spominjete non stop rijec fuser sta znaci ta rijec vama
ivankeramicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 10:37   #1091
Quote:
ivankeramicar kaže: Pogledaj post
spominjete non stop rijec fuser sta znaci ta rijec vama
u naseg naroda fuser je covjek koji pored posla koji radi a to je bilo koji posao osim majstorskog posla koji radi poslije radnog vremena

premda neki fusere istovjecuju sa neznalicama to nemora biti istina

posao u fusu je znaci posao koji netko radi pored posla koji inace obavlja

posao u fusu moze biti i ako je netko majstor za to i obalja to u nekoj firmi za nekoga a poslije radnog vremena ili u slobodno vrijeme radi ga i privatno

fus je ustvari od njemackog doslo do nas

u njemackoj su fuseri majstori koji obavljaju sitne popravke ili poslove po kucama imali oni firme ili ne bar sam ja tako cuo
velemaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 07:59   #1092
pločice imitacija drveta

Pozdrav svima. Zanimaju me ploćice koje izgledaju parket/imitacija dreveta. Našla sam ih u velikom rasponu cijena, naravno što skuplje to vjernije. Mene zanima njihovo postavljanje. Kolika fuga mora biti i mogu li uopće imati fugu a da ne izgleda grozno? U dučanu kažu da ide fuga iako proizvođač kaže da ne ide Pošto cijelu zgradu radi ugovoreni keramičar, za kojeg nemam poima kakav je, ne bi se htjela zeznuti pa da mi nakaradno i nekvalitetno postavi.

I naravno da li netko ima takve pločice? Kakva su iskustva i ako ima neka slika?
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 11:39   #1093
Da li netko možda zna, u kojem programu se rade projekti kupaonica u trgovinama Merkur?Piše na njihovoj stranici da rade projekte,ali ne piše u kojem...
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 19:56   #1094
Quote:
sunce moje kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Zanimaju me ploćice koje izgledaju parket/imitacija dreveta. Našla sam ih u velikom rasponu cijena, naravno što skuplje to vjernije. Mene zanima njihovo postavljanje. Kolika fuga mora biti i mogu li uopće imati fugu a da ne izgleda grozno? U dučanu kažu da ide fuga iako proizvođač kaže da ne ide Pošto cijelu zgradu radi ugovoreni keramičar, za kojeg nemam poima kakav je, ne bi se htjela zeznuti pa da mi nakaradno i nekvalitetno postavi.

I naravno da li netko ima takve pločice? Kakva su iskustva i ako ima neka slika?
dole imaš slike šta smo radili sa pločicama imitacija bijeljenog hrasta, uživo i nije tako loše samo pazi nemoj slučajno radit bez fuge, pločice imaju svoja odstupanja, to dolazi do izražaja kada se radi zidarski vez ili na trećine (kako se inaće slaže parket)

ovo doli je slagano sa 1,5 mm





__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 23:58   #1095
Imitacija parketa







Ovu terasu nažalost nemam slikanu pofugiranu, ali pre dobro izgleda kad se pofugiralo

__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 08:47   #1096
e ove zadnje mi se sviđaju, gdje ste kupili i koliko košta?
Dali mi netko može dati savjet gdje ima najveći izbor pločica ( za sve, kupatilo,kuhinju..) a da ne prelaze 140 kn po m i a su koliko toliko kvalitetne?
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 09:28   #1097
Hvala svima na slikama i savjetima. Ove zadnje tamne su mi odlične! Fuge su bile isto tamne nadam se?!

Još nešto, koja je širina fuge bila? Ove na svjetlijim pločicama (keramicar slika 1) mi se čine dosta vidljive a i boja mi je pre svijetla pa još više daju izgled pločica. Kakav je uopče izbor boja te fugir mase? Jel se to bira kao i boja zidova ili postoji ograničena paleta?
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 09:50   #1098
Quote:
seceruuu kaže: Pogledaj post
e ove zadnje mi se sviđaju, gdje ste kupili i koliko košta?
Dali mi netko može dati savjet gdje ima najveći izbor pločica ( za sve, kupatilo,kuhinju..) a da ne prelaze 140 kn po m i a su koliko toliko kvalitetne?

Ja sam većinu pločica uzimala u Termocommercu i dobila popust na količinu (3 kupaone). Pločice i nisu bile preskupe Iris Ceramica textil. Ima ih u raznim bojama.

Polirani gres za podove sam uzimala u lokalnom dućanu. Bilo je skuplje, ali je bilo 60 kvadrata pa sam opet dobila popust.
pure silver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 11:03   #1099
Quote:
Jeguljica kaže: Pogledaj post
Da li netko možda zna, u kojem programu se rade projekti kupaonica u trgovinama Merkur?Piše na njihovoj stranici da rade projekte,ali ne piše u kojem...
program se zove visoft.
zmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 12:58   #1100
Quote:
zmi kaže: Pogledaj post
program se zove visoft.
Hvala
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:20.