Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2005., 14:45   #41
Quote:
DarthFlake kaže:
a eto..valjda je tam drugacije..kod nas oralna kirurgija u Zagrebu (navodno) postoji jedino u bolnici Dubrava.

I cure koje su vadile pod lokalnom su bile budne, nije nis bolilo i nisu nis osjetile..al su bile budne..

Otekline su bile isto prisutne iako nesto manje jer su im najvise vadili po dva zuba odjednom.

Zasto ne rade sve odjednom i zasto ne uspavljuju e to ne znam.

uh ne lazem..mislim da pod opcnom vade zube jedino u dubravi..al da ovak vade zube jos ponegdje..
pa vjerovatno je drugachije

samo sam htjela napisati da nije bash tako strashno

spike se vech tamo grozi gushenja u krvi i slichnih stvari - taman ko da che ga klat a ne zube vadit
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Old 04.08.2005., 15:09   #42
da spike kaj panicaris....opce to nije strasno..
meni je fakat najgora stvar bila ta oteklina..( zbog toga kaj su me ljudi gledali ko cudoviste i sa zalosno gadljivim izrazima lica kad sam isla na faks (a morala sam ici na neka predavanja)
i kaj nisam mogla spavati normalno jer bi me smetalo kad bi glavu okrenula na jednu ili drugu stranu

druga najgora stvar je bila sveopca osamucenost nakon budjenja
ono zbilja ti vremena da dodjes sebi..

treca najgora stvar je bio taj grc zbog kojeg sam bila ogranicena u hranjenju dosta vremena....pa si gladan pa sanjas cevape, pizzu, pohane odreske ..peceni krumpir..dok jedes kasice svih mogucih vrsta i srces ih na slamku.( usputno frutek uglavnom nevalja..mozda one neke vocne kombinacije..bilo kaj kaj ima primjesu rize zaboravi..opcenito hipp je nesto bolji i sto manje kombinacija voca i povrca ( nego recimo samo kasica od jabuke ili mrkve ili banane) jer su te bolje
DarthFlake is offline  
Old 04.08.2005., 17:23   #43
Re: DarthFlake

Quote:
trebor kaže:
Gornji opis je otprilike realan prikaz kako to izgleda iz bolesničke perspektive....više-manje....
Ok, meni dovoljno da dam umnjacima da izrastu, pa makar na pola nepca. Nece oni to meni vadit pod općom, a nadam se niti uopće.

Ako baš treba, lokalna rules.

No way, pa ja nemrem krv izvaditi da se ne onesvijestim Kakve igle u guzici i po venama , ležanje u bolničkom krevetu...

Zapravo imam problema i sa cijepljenjem protiv hepatitisa B makar ono realno stvarno ne boli. I to velikih, preznojavanje, blijedilo i klecanje koljena. Eh, kakav sam ja zdravstveni djelatnik :
lahor is offline  
Old 04.08.2005., 20:26   #44
Lahor. Ja sam mislio da sam ja paničar. A to je još tvoja struka. Yebo.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Old 04.08.2005., 23:56   #45
Quote:
lahor kaže:
Zapravo imam problema i sa cijepljenjem protiv hepatitisa B makar ono realno stvarno ne boli.
pa to uopce ne boli... meni je ostala jos jedna 'tura.'
Crimson Petal is offline  
Old 06.08.2005., 20:53   #46
Meni isto još jedna (nasreću!).

A ne boli uopće, ali ruka me idući dan stravično boli.
lahor is offline  
Old 07.08.2005., 12:24   #47
Pošto je tema vezana uz umnjake...

...samo da pitam: jel' se umnjaci moraju vaditi? Evo, meni izbija četvrti umnjak van (ostali su u cijelosti izbili i nemam nikakvih problema) ali netko kaže kako oni stvaraju probleme, samo, ne vidim zašto bi ih stvarali?

Ne bole me ni ništa pa samo pitam da znam za ubuduće. Inače, nikad nisam imala nikakvih problema sa zubima niti sam nosila aparatiće.
__________________
x
Elektra is offline  
Old 07.08.2005., 12:44   #48
Ne moraju ako ne stvaraju probleme.
lahor is offline  
Old 07.08.2005., 12:51   #49
Quote:
lahor kaže:
Ne moraju ako ne stvaraju probleme.
Hvala.
__________________
x
Elektra is offline  
Old 07.08.2005., 13:50   #50
Quote:
lahor kaže:
Ne moraju ako ne stvaraju probleme.
Ali je bolje spriječiti, nego liječiti...
__________________
microstock
*_spike is offline  
Old 10.08.2005., 01:26   #51
Re: Re: DarthFlake

Quote:
lahor kaže:

No way, pa ja nemrem krv izvaditi da se ne onesvijestim Kakve igle u guzici i po venama , ležanje u bolničkom krevetu...

Ovo mi zvuči poznato, prije dva tjedna sam operirana pod općom anestezijom....i tako par dana nakon operacije pričam sa svojim liječnikom i on mi veli sličnu stvar. Kao....kad njemu vade krv da mu uopće nije ugodno da mu skoro pozli i da to ne voli gledati. Tema je zapravo bila reakcije organizma na određene zahvate - tješio me zapravo kako sam ja hrabra ali imam užasno osjetljiv organizam koji burno reagira na svako "čeprkanje" po njemu.

Btw. sad malo skrećem s teme, ali imam pitanje za stručno osoblje na forumu. Još i danas - nakon dva tjedna od zahvata imam natečene i bolne vene od braunile koja mi je bila u ruci. Stavljam hladne obloge non-stop. Zanima me koliko venama treba da se oporave i da me prestanu boljeti na dodir.
Tinkili is offline  
Old 10.08.2005., 11:13   #52
Re: Opća anestezija i oralna kirurgija [umnjaci]

Quote:
*_spike kaže:
Sve se više bliži dan ..........
Ne znam hoće li ti pomoći moje iskustvo jer sam vadila samo jedan. To sam radila kod privatnika (moj zubar plus kirurg). Vadili su mi lijevi donji i bilo je važno da bude brzo i bez velikih posljedica jer sam išla na put u Maleziju. Bila je lokalna anestezija. Morali su ga prvo vertikalno razrezati pa vaditi jedan pa drugi dio (dio je virio van, a drugi je bio ispod kutnjaka). Oporavak je trajao vrlo kratko, natečena sam bila samo dan-dva, nisam pila antibiotike (ako se dobro sjećam). Oteklina nije bila velika, podlijeva nije bilo. Imala sam šavove. Uglavnom, iskustvo i nije bilo tako strašno.

Ne znam moraš li ih baš vaditi. Tendencija je ostaviti ih ako ne smetaju, kako su to najmlađi zubi, kasnije dobro dođu za kojekakve mostove i dr.

Ovo od darthflake mi se čini strašno i mislim da bih radije četiri puta ponovila svoj postupak
bobica is offline  
Old 10.08.2005., 22:40   #53
Re: Re: Re: DarthFlake

Quote:
Tinkili kaže:
Još i danas - nakon dva tjedna od zahvata imam natečene i bolne vene od braunile koja mi je bila u ruci. Stavljam hladne obloge non-stop. Zanima me koliko venama treba da se oporave i da me prestanu boljeti na dodir. [/B]
Hm...stvar je dakako individualna. Kod tebe se očito na ubodnom mjestu vena "upalila". Ove upale ( flebitisi ) stijenke vena zbilja su bolno iskustvo.
Nema tu neke filozofije prevelike - pomoći bi trebao analgetik i oblozi te koliko toliko mirovanje ekstremiteta.
Stari recept su oblozi "pola voda pola alkohol".
Ak se crvenilo širi duž vene hodi da to netko pomnije promotri.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Old 11.08.2005., 14:59   #54
Trebor puno hvala
Tinkili is offline  
Old 11.08.2005., 17:32   #55
Re: Re: Re: DarthFlake

Quote:
Tinkili kaže:

Btw. sad malo skrećem s teme, ali imam pitanje za stručno osoblje na forumu. Još i danas - nakon dva tjedna od zahvata imam natečene i bolne vene od braunile koja mi je bila u ruci. Stavljam hladne obloge non-stop. Zanima me koliko venama treba da se oporave i da me prestanu boljeti na dodir.
imala sam isti problem. osim toga nekoliko puta mi je infuzija 'probila' iz vene i ostale su mi bolne kvrzhice.


po savjetu lijechnika mazala sam kremama tipa heptrombin i sl. i moram priznati da se povuklo.
magic is offline  
Old 11.08.2005., 20:23   #56
Re: Re: Re: Re: DarthFlake

Quote:
magic kaže:
po savjetu lijechnika mazala sam kremama tipa heptrombin i sl. i moram priznati da se povuklo.
U neformalnom razgovoru prije sad već godinu - dvije, predstavnik Plive mi otprilike reče da je djelovanje heparinskih gelova i krema i njihova lokalna uporaba više nego upitna. Naime, više kojekakvih studija ( ne pitajte me kojih, samo prenosim ono što čovjek reče ) pokazalo je navodno da heparin uopće ne prodire kroz kožu i da je to čisto bacanje love bez veze.
Al proizvodi se to i koristi jer liječnici po defoltu to preporučuju a i ljudi se vole mazati s koječim i ima se dojam da se s nečim eto djeluje na masnicu/oteklinu/hematom.

Po mom iskustvu, čovjek je više nego u pravu.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Old 12.08.2005., 00:34   #57
Re: Re: DarthFlake

Quote:
lahor kaže:
Ok, meni dovoljno da dam umnjacima da izrastu, pa makar na pola nepca

Jesi ti to snimala, jesi sigurna da će rasti?
Meni su rekli da neće, u 27 god, privatnik stomatolog me poslao kirurgu, državnom.
To spominjem samo da oni u ST da znaju da će čekati na zahvat nekih pola godine,a ja imam sva četiri za vadit! I to pomalo komplicirana, totalno ukoso, ispod mesa.

Jedan sam već izvadila.
Opću mi nitko nije ni spomenuo. Čak niti antibiotik. Samo da ne pijem andole, da ne pojačam krvarenje.Šavovi ispali sami.
Najviše me živcira čekanje termina, tko zna di ću bit za 7 miseci ili više, ako ima uleti godišnji. Kad me naručiva za drugo vađenje, bubne mi taman na rođendan-odustala sam! (samo mi je triba razlog nakon prvog )
Uz to, svi smršave, a ja sam se uspila udebljati, svitu moj! Pa ako taj "dodatak" pomnožim s 4, neće mi bit svejedno.
A od bolova pamtim to da mi je gurajući ruke u usta nekako "pomaknuo" vilicu, mislila sam da ću zauvijek škljocati.
Ipak je najgore prošlo za 5-6
dana, s tim da vrlo rijetko pijem tablete protiv bolova, radije
jedem, pijem čokoladu. I da, nesanicu triba izdurat.

I ponudili mi da ga zadržim(bit će je ipak duže trajalo),pokazujući mi ga nakon zahvata,onako krvavog, sretni i ponosni ne bi da su me porodili, da su dite izvadili a ne zub.
Čak se doktor razočara šta ga nisam tila ni pogledat, nego gadljivo okrenula glavu
lala is offline  
Old 12.08.2005., 01:57   #58
Za one koji neznaju:Oralni kirurzi su stomatolozi koji su završilispecijalizaciju iz oralne kirurgije. Isključivo, jedino i samo stomatolozi(dakle zubari) mogu to specijalizirati dok liječnici opće prakse ne mogu(oni mogu maksilofacijalnu kirurgiju).
martiz is offline  
Old 12.08.2005., 20:30   #59
Quote:
Još i danas - nakon dva tjedna od zahvata imam natečene i bolne vene od braunile koja mi je bila u ruci.
Poznam osobu kojoj se upalilo mjesto uboda i nastao je mjehur kao dvije polovice loptice za stolni tenis. Poslije je nastala još veća krasta koja nije zacijelila već treći mjesec.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 03.04.2006., 11:51   #60
Trebore bila sam kod maksilofacijalca i ispada da sada moram vadit oba gornja umnjaka s tim da je jedan impaktiran a drugi je u kosti. Ali me on poslao svom kolegi oralnom kirurgu jer u bolnici jedino rade zahvate pod općom anestezijom, a po njegovom mišljenju je preglupo vadit umnjake pod narkozom. Meni je to degutantno jer znam da ta prokleta alveolotomija strašno boli a inače se užasno škrtari na anesteziji, a kad bi im spomenula diazepam onda bi mi se smijali u facu i ispala bi kukavica! Jednostavno ne znam šta ću napravit jer nemem baš puno povjerenja u oralne kirurge. Prošli put kad sam išla izvadit umnjak, doktor se prema meni ponašao kao da sam došla na abortus!
By the way možeš li mi reć odakle si učio farmakologiju perifernog živčanog sustava i farmakologiju srca jer ja ništa živo ne kužim iz Lackovićove knjige koja je gomila sranja!
Piggy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.