Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2009., 19:10   #41
Prilog 7661to je drugi dio dnevnog!
Oprostite na ovakvom dodavanju slika neznam drukčije staviti sliku.

Prilog 7662to je trećio dio!

Zadnje uređivanje BAJKERICA79 : 13.06.2009. at 11:56.
BAJKERICA79 is offline  
Old 13.06.2009., 11:57   #42
Question

Click image for larger version

Name:	svašta 050(1).jpg
Views:	535
Size:	8.8 KB
ID:	7663to je dio gdje se nalazi tv.
BAJKERICA79 is offline  
Old 13.06.2009., 12:18   #43
Quote:
BAJKERICA79 kaže: Pogledaj post
Prilog 7661to je drugi dio dnevnog!
Oprostite na ovakvom dodavanju slika neznam drukčije staviti sliku.

Prilog 7662to je trećio dio!

ja ne vidim slike ,a ni onu prije na koju je bulth odgovorio
a i ova u zadnjem postu ti je premala
murtila is offline  
Old 15.06.2009., 09:10   #44
re

Ako moze pomoc oko izbora boja. Dnevni boravak, trpezarija i kuhinja su spojeni.
Kuhinja je bijela sa crnom radnom plocom, ugaona je zeleno zuta. Detalji u dnevnoj su crveno smedji. Klub stolic i ormar su u boji tresnje, kao i vitrina, sto i stolice u trpezariji. Tepih u dnevnoj sobi je bordo crveni, u kuhinji svijetlo zeleni.
Prostorije su dosta svijetle, prozori na zapadnoj strani.
Sve ideje su dobro dosle.
silk1 is offline  
Old 15.06.2009., 10:15   #45
mislim da ti fali ruzicasta :-D ;-)
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Old 18.06.2009., 09:50   #46
Uz to sve, paše blaga, nježno žuta nijansa za zidove. Bar meni, Silk. Jesi na zidove mislila, u izboru boja???
Sopor is offline  
Old 18.06.2009., 10:46   #47
re

Da, na zidove sam mislila. Evo i slikica u prilogu, pa da vidimo koje boje da kombinujem.
http://img29.imageshack.us/img29/6182/picture038s.jpg
http://img29.imageshack.us/img29/6784/picture019xxi.jpg
http://img29.imageshack.us/img29/3815/picture012e.jpg
http://img29.imageshack.us/img29/2144/picture014qny.jpg
http://img29.imageshack.us/img29/2326/picture001sih.jpg
silk1 is offline  
Old 18.06.2009., 23:32   #48
Quote:
ambientart kaže: Pogledaj post
mislim da ti fali ruzicasta :-D ;-)


da ,dojam je takav čitajući post,
ali sad kad sam vidjela slike ,malo je drugačije,
ustvari dosta drugačije.....tko bi rekao


@silk,
Da li su to zidovi svijetlo zeleni ?
Onda se zelena provlači svugdje ,ona je kao poveznica svega
Djeluje mi kao dosta velik prostor i sve te boje ne izgledaju tako kako se činilo čitajući post
murtila is offline  
Old 19.06.2009., 08:24   #49
re

Ma nisu svijetlo zeleni, neka je neodredjena boja u pitanju (amateri, sami miksali).
silk1 is offline  
Old 19.06.2009., 22:24   #50
Ja nikako nemam ideju sto staviti na zid iznad tv-a, a htjela bih nesto za sitnice, knjige. Ima li tko mozda neku slicicu zanimljive police ili ideju kako da se bojom na zidu osvjezi izgled obicne police (kao uokviriti, ili prugice, uglavnom nesto tako)?
Bubamaraaaa is offline  
Old 19.06.2009., 22:27   #51
mozes staviti obicne bijele police kao kocke, ili pravougaonike, asimetricno rasporedjene, a zid iza njih (u tim kockama ) oboji u bije interijera. neka osnova zida bude bijela, a kocke u bojama koje ti se slazu
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Old 19.06.2009., 22:28   #52
da murtila, kada se pogledaju slike, drugi je dojam. boje su pastelne, pa ne upadaju u oci.
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Old 20.06.2009., 18:48   #53
Hvala, ambientart, ali tako sto sam vec vidjela i ne svidja mi se.

Imam jos jednu dvojbu. Jako mi se svidja kad se jedna linija provlaci kroz isti stan, recimo uzela sam bijelu kuhinju visoki sjaj s tamnom hrastovom radnom plocom, u dnevnom ce ormaric za tv biti bijeli (nesto slicno onome kod leonidas) pa ne znam da li da za spavacu uzimam isto bijeli namjestaj ili tamni hrastov da bude u istom djiru? Nekako mi je mozda to previse bijelog, a tamni hrast mi je opet pretaman za 11 m2 sobe. Kod apacha mi se jaaaaaaako svidja da je cijeli stan kombinacije bijelo-crnog namjestaja.

Sto uzeti?
Bubamaraaaa is offline  
Old 20.06.2009., 20:14   #54
Quote:
ambientart kaže: Pogledaj post
mozes staviti obicne bijele police kao kocke, ili pravougaonike, asimetricno rasporedjene, a zid iza njih (u tim kockama ) oboji u bije interijera. neka osnova zida bude bijela, a kocke u bojama koje ti se slazu
Da,i ja sam to vidjela ali za razliku od bubamare,meni se to sviđa,doduše vidila sam u
dječjim sobma ali svejedno

Pogotovo ako je stan u bijelo pa da malo digne sa druge dvije boje koje se opet mogu provlačiti kroz stan sa nekim detaljima

Meni bi trebala mala pomoć oko hodnika,jel mogu ovdje, ako treba stavim slike
Dimenzije hodnika su :vrata ulazna 104 cm
sa lijeve strane ima 42 i u taj dio (lijevi ) bi mi trebalo nešto doći
sa desne 24 a vrata se otvaraju naravno na desno

E sad,taj lijevi dio je 42 X 260 (do štoka vrata od sobe)X visina 275(spušten plafon)
A desna str je 24 X150 pa vrata od 84 pa još 18 cm i onda ide pravi kut i ulaz u dnevni

Trebala bi mi pomoć oko te lijeve strane,prvo sam obavezno htjela da imam klupicu za sjesti(sa par kušina u različitim bojama)
a sada se mislim da stavim ormar od vrha do dna sa kliznim vratima ali nemam baš neku dubinu
murtila is offline  
Old 21.06.2009., 09:13   #55
Meni se klupica čini kao dobra ideja, a moglo bi jos nesto ici iznad nje, polica, vjesalice?
Ormar kao ideja je isto super, ali mozda ce strsati previse u prostor jer imas jos i vrata na toj lijevoj strani. Da nemas nista pa kad bi bio duz cijelog zida, to bi po meni bilo idealno. Iako, 42 cm dubine i nije tako puno, hmmm.
Bubamaraaaa is offline  
Old 22.06.2009., 11:49   #56
Postovanje svima skupa.

Zadnjih par dana citam kompletan forum kaj se tice uredenja jer se spremamo u promjenu boje zidova u dn. boravku i sad trebamo savjete i prijedloge.
zelimo promijeniti boju zidova( trenutacnu boju je maler krivo napravio, ali zbog manjka vremena nismo mogli mijenjat) i nacrtat neke slikice ili stavit naljepnice( ak nademo kaj po povoljnoj cijeni).

Evo slike boravka:

istok



jug




zapad



sjever





Istok i zapad ( kod prozora i zavjesa) namjeravamo bojat u blagu narančastu boju, ali uzet cemo takvu boju da nam se zavjese ne izgube u toj boji( ak me shvacate).
Problem nam je u koju boju ili boje stavit jug i sjever. Na jugu je spusten strop ( H= 1.70 m x 8.5 m), a sjever je klasicna visina. na ta dva zida namjeravamo nesto crtat.
Posto nam je sve u Wenge - bijela kava kombinaciji, narančasta će pasat, ali neznamo kaj da stavimo na ova dva velika zida. mislili smo stavit neku blagu smedu boju, ali imamo osjecaj da bude pretamno.Stoga mozda bi bila najbolja nekakva bijela kava, posto ce gore ici tamne slike i oblici.

Evo kaj mislimo radit na sjevrnom komadu zida kod kompa:
http://cgi.ebay.co.uk/Home-Decor-Wal...ayphotohosting

Ovak nesto stavit na sjeveru izmedu sanka i vrata (ispod konja kojeg cemo onda maknuti)http://www.miraentuinterior.com/eng/...lle/0/5/148/0/.

a na jug bi islo nesto duguljasto, ali ne preveliko, ali tak nesto jos nismo nasli.

Svi savjeti i prijedlozi su dobrodosli, pa se raspistoljite.
Vise manje ce sve radit moj MM

Nije nam neka hica, ali mislimo to radit sto prije.

ovo ce crtat iznad kreveta u spavacojhttp://www.miraentuinterior.com/eng/0/catalogo_detalle/0/1/79/0/

Dj. igraliste se mice kad zavrsimo djecju sobu i tada kupujemo drugi stol i stolice( okrugli stol), tak da se to moze zanemarit.
ExCenTric is offline  
Old 22.06.2009., 12:33   #57
Ja ne bih nikakve naljepnice, prostor je i sam pomalo nacickan, razumljivo zbog djecjih stvari. Naljepnice i to, ide bolje u minimalisticke prostore, vama ce onda sve dobiti na dinamici i nemirnosti. Bilo kakve naljepnice meni bi ovdje djelovale - too much. I jos u isti prostor staviti razne vrste i boje naljepnica...
U unutrasnjem uredjenju je gotovo uvijek - manje je vise.

Plus ne zamjeri ali zavjese su ti prekratke, treba jos par cm ovako izgleda kao da su krenule u ribiciju.
Sto mi se svidja - otvoreni prostor i mislim da ste se odlucili za odlicne boje koje cete staviti na zidove. na zid iznad sofe bih stavila koju sliku ili 2-3 manje jedno do druge.
ombia is offline  
Old 22.06.2009., 13:02   #58
Moj problem je u tome što smo mjenjali bojler u kupaonici i škandal je u tome što je ovaj bojler viši i manji, sada mu se vidi unutrašnjost,tu su i cijevi te inače relativno prihvatljiva kupaonica postala je jeziva.
Stavila bih neku masku ali da se može skidati i ako je moguće ne bušiti pločice.
Ima li tko ideju?
Rudolfa is offline  
Old 22.06.2009., 13:27   #59
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Ja ne bih nikakve naljepnice, prostor je i sam pomalo nacickan, razumljivo zbog djecjih stvari. Naljepnice i to, ide bolje u minimalisticke prostore, vama ce onda sve dobiti na dinamici i nemirnosti. Bilo kakve naljepnice meni bi ovdje djelovale - too much. I jos u isti prostor staviti razne vrste i boje naljepnica...
U unutrasnjem uredjenju je gotovo uvijek - manje je vise.

Plus ne zamjeri ali zavjese su ti prekratke, treba jos par cm ovako izgleda kao da su krenule u ribiciju.
Sto mi se svidja - otvoreni prostor i mislim da ste se odlucili za odlicne boje koje cete staviti na zidove. na zid iznad sofe bih stavila koju sliku ili 2-3 manje jedno do druge.
kaj se tice zavjesa, mi smo htjeli da nisu skroz na podu, ali je ispalo ipak malo prekratko. rekla nam zena di smo kupili da je bolje da nisu skroz na podu, jer ce se uvijek potezat po podu. ovak kad idemo na balkon netrebamo uopce dizat jer se nis ne povlaci. ali su tocno prekratke za sirinu utega. ali nema veze, ionak su vise-manje lagano narolane.

djecje stvari do kraja godine sele u bebekovu sobu( nadam se da bude gotova), tak da ce ostat veliki prostor koji neznamo kak cemo popunit. mislili smo nesto nacrtat, jer nekak mi se vise svida tak nesto nego bilo kakva slika. vise ce upotpunit tu prazninu i taj duguljast zid. posto je zid iza garniture visok svega 1.7, mislim da nam bilo kakva slika nebi dosla do izrazaja, zato smo razmisljali o nekakvoj duguljastoj rucno nacrtanoj slikici, ali ne opet nesto sa puno detalja( boja lika bi bila ko jastuci iliti wenge).
kod kompa cemo pobacat razne oblike polica bez nekakvog pravila, ali opet da to nekak izgleda i ispod toga ce ostat zivo cvijece, tak da je slika za tu li-la

edit:;

slika 6 boja zida, kaj mislite?
http://freshome.com/2007/07/14/beaut...e-wall-vinyls/

Zadnje uređivanje ExCenTric : 22.06.2009. at 13:32.
ExCenTric is offline  
Old 22.06.2009., 13:57   #60
Quote:
rekla nam zena di smo kupili da je bolje da nisu skroz na podu, jer ce se uvijek potezat po podu.
cudan savjet, pogotovo od strucnjaka. Doduse ja imam one koje bas onako romanticno pocivaju na podu, one koje se zovu very long (i sto se mace namjerno skrivaju ), ali da imam dijete uzela bih krace da, ali svakako do poda. Mozda par mm povise poda.

Za fotku zida - hm...trebalo bi vidjeti dnevno svjetlo u prostoriji, nekako ne bih isla na smedju i narandjastu kad je vec namjestaj djelomice takav. Isla bih na neku laganu bezh , bas boju bijele kave. No bitno je da se tebi svidja, to je odlucujuci faktor.
ombia is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.