Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2009., 07:28   #61
kao sto rekoh, za sirinu utega u zavjesi je trebalo ici nize.
a kaj se tice svjetla, mislim da bi dobro doslo jos prozora. sad su samo ta dva prozora s vratima za balkone i jedan krovni prozor na sredini.
ovih dana cemo pofarbat zidove, pa cemo vidjet kak ce to se ispast. tesko nam je predociti bilo kakve slike na zidu

ajmo dalje sa prijedlozima. imate kakav prijedlog s cim popunit zid kod kompa? to je otprilike 3.7x2.55 m.

bemti, neznam dal je lakse imat veliki ili mali prostor. sad mi se cini da je lakse sa manjim
ExCenTric is offline  
Old 23.06.2009., 08:55   #62
Mozda da poslikas nakon bojanja zidova, sve onda ostavlja drugaciji dojam pa ces imati i drugacije ideje o popunjavanju zidova?
ombia is offline  
Old 23.06.2009., 10:11   #63
to budem sigurno. i mozda na plocu knaufa nacrtam sliku, pa prislonim na zid da vidim kak ce to izgledat
ExCenTric is offline  
Old 23.06.2009., 14:37   #64
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Ja ne bih nikakve naljepnice, prostor je i sam pomalo nacickan, razumljivo zbog djecjih stvari. Naljepnice i to, ide bolje u minimalisticke prostore, vama ce onda sve dobiti na dinamici i nemirnosti. Bilo kakve naljepnice meni bi ovdje djelovale - too much. I jos u isti prostor staviti razne vrste i boje naljepnica...
U unutrasnjem uredjenju je gotovo uvijek - manje je vise. .....

@Excentrik,
Potpuno se slažem,ali eto ,još nekako bi i mogla proč jedna naljepnica ,ali više....nikako
Doduše kad obojaš zidove i još kad se maknu igračke....e tad se već može malo bolje sagledati situaciju
pa samim tim i predlagati

Nije loša ideja ovo sa knaufom,ali znači da si mislila sama nacrtati nešto na zid ili je to samo za probu na knaufu,
a na zid će ipak nekakva naljepnica
murtila is offline  
Old 23.06.2009., 14:54   #65
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
@Excentrik,
Potpuno se slažem,ali eto ,još nekako bi i mogla proč jedna naljepnica ,ali više....nikako
Doduše kad obojaš zidove i još kad se maknu igračke....e tad se već može malo bolje sagledati situaciju
pa samim tim i predlagati

Nije loša ideja ovo sa knaufom,ali znači da si mislila sama nacrtati nešto na zid ili je to samo za probu na knaufu,
a na zid će ipak nekakva naljepnica
odluka je pala za boje.
prvo cemo pofarbat, pa bumo vidjeli kak bude izgledalo.
za sad mislimo nacrtat nesto, ali prvo na knauf plocu i onda to prislonit na zid da vidimo kak izgleda. naljke zu zadnji izbor. mi bi najradje nesto sami nacrtali.
e da, mislimo radit samo jednu sliku na juzni zid, znaci ovaj kod garniture.
ExCenTric is offline  
Old 25.06.2009., 00:35   #66
savijet kod uredenja interijera - poslovnog prostora (kompjuterski servis)

naime,radi se prostoru iz naslova.prostor ima cca 30kvadrata.u njemu bi bio smjesten servis racunala

zanima me kod uderenje interijera,koje boje da gledamo za zidove,na koji nacin postavit police i ostalo,posto ce u taj prostor ulazit i stranke

hvala unaprijed
tamdan is offline  
Old 25.06.2009., 09:25   #67
Imas li logo firme, povezi ga sa bojama interijera. ostalo, ti znas kakvo je dnevno svjetlo, sto zelis tocno izloziti na police itd. Plava recimo izaziva povjerenje zato ju mnoge banke uzimaju, crvena je za dinamicnost i probojnost a zelena je dobra za oci (recimo za tvoje radnike tamo)
ombia is offline  
Old 26.06.2009., 23:44   #68
imam jedno pitanje.. naime, imam malu sobu koju bi htjela u potpunosti preurediti. problem je ormar. htjela bi veći ormar da mi sve stane i bude pregledno.. gledala sam po trgovinama i ugl mi se sviđaju ormari od 150-180cm, ali ako to stavim nemam mjesta za radni stol na kojem bi trebao stajati kompjuter.. pa mi je palo na pamet da napravim ugradbeni ormar na drugom zidu, bio bi širok minimalno 150cm, a visok barem 220, klizni. i htjela bi da ta klizna vrata ormara budu kao ogledalo jer bi mi to bar malo proširilo sobu.. bar se nadam.. jel mozda netko od vas radio tak neki ormar, koliko ga je platio? svaka info dobrodošla.. hvala
Dadushka is offline  
Old 27.06.2009., 19:51   #69
Ja isto imampitanje. Budući da sam muškarac bez (pretjeranog) smisla za estetiku, zanima me slijedeća stvar:
Mislite li da je dobra ideja ostaviti zid u spavaćoj sobi bijel s dvije zelene pruge? Dakle, meni se zelena boja jako sviđa i mislim da bi bilo kul imati jednu debeelu liniju od poda do plafona i pored nje nešto tanju. Da stavim još neki zeleni detalj (koji?) na suprotan zid?
__________________
wow
Klaun is offline  
Old 29.06.2009., 18:45   #70
Quote:
dada21 kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje.. naime, imam malu sobu koju bi htjela u potpunosti preurediti. problem je ormar. htjela bi veći ormar da mi sve stane i bude pregledno.. gledala sam po trgovinama i ugl mi se sviđaju ormari od 150-180cm, ali ako to stavim nemam mjesta za radni stol na kojem bi trebao stajati kompjuter.. pa mi je palo na pamet da napravim ugradbeni ormar na drugom zidu, bio bi širok minimalno 150cm, a visok barem 220, klizni. i htjela bi da ta klizna vrata ormara budu kao ogledalo jer bi mi to bar malo proširilo sobu.. bar se nadam.. jel mozda netko od vas radio tak neki ormar, koliko ga je platio? svaka info dobrodošla.. hvala
Kombinacija mala soba - veliki ormar je najčešće vrlo problematična. Nisi napisala kolika je ta "mala soba", ali nikako nebi trebala strpati toliki ormar da ne stane ni radni stol jer to onda više nije soba nego skladište. Mogu se kupiti izvrsni ugradbeni ormari koji odlično iskoriste prostor ( uguglaj "eduro ugradbeni ormari"). Problem je što baš i nisu jeftini, a mislim da na njihovom sajtu možeš i napraviti kalkulaciju cijene onog što ti treba.
chemical brother is offline  
Old 29.06.2009., 18:51   #71
Quote:
Klaun kaže: Pogledaj post
Ja isto imampitanje. Budući da sam muškarac bez (pretjeranog) smisla za estetiku, zanima me slijedeća stvar:
Mislite li da je dobra ideja ostaviti zid u spavaćoj sobi bijel s dvije zelene pruge? Dakle, meni se zelena boja jako sviđa i mislim da bi bilo kul imati jednu debeelu liniju od poda do plafona i pored nje nešto tanju. Da stavim još neki zeleni detalj (koji?) na suprotan zid?

Meni se takve stvari baš ne sviđaju, ali bože moj, ako se tebi sviđa šta te spriječava da probaš to izvesti. Ako ne ispadne dobro, uvijek možeš prebojati.
chemical brother is offline  
Old 29.06.2009., 21:33   #72
Quote:
Klaun kaže: Pogledaj post
Ja isto imampitanje. Budući da sam muškarac bez (pretjeranog) smisla za estetiku, zanima me slijedeća stvar:
Mislite li da je dobra ideja ostaviti zid u spavaćoj sobi bijel s dvije zelene pruge? Dakle, meni se zelena boja jako sviđa i mislim da bi bilo kul imati jednu debeelu liniju od poda do plafona i pored nje nešto tanju. Da stavim još neki zeleni detalj (koji?) na suprotan zid?
moze ti prekrivac za krevet biti bijeli sa 2 pruge. ako ga ne nadjes za kupiti, kupi bijeli prekrivac (ili crni, ili teget) i neka ti krojac nasije 2 pruge istih debljina kao sto su na zidu. isto mozes i sa zavjesama ako ih planiras. mozes i samo jastuke staviti u toj boji, a mozes i kupiti sliku (ili isprintati neku dobru fotku npr. zelenih bambusa i sl.) i staviti na zid. meni bi za musku sobu sa takvim zidom dobro isao prekrivac koji je plave, skoro crne boje sa tim zelenim prudama kao na zidu+dobra fotka
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Old 29.06.2009., 21:38   #73
Quote:
dada21 kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje.. naime, imam malu sobu koju bi htjela u potpunosti preurediti. problem je ormar. htjela bi veći ormar da mi sve stane i bude pregledno.. gledala sam po trgovinama i ugl mi se sviđaju ormari od 150-180cm, ali ako to stavim nemam mjesta za radni stol na kojem bi trebao stajati kompjuter.. pa mi je palo na pamet da napravim ugradbeni ormar na drugom zidu, bio bi širok minimalno 150cm, a visok barem 220, klizni. i htjela bi da ta klizna vrata ormara budu kao ogledalo jer bi mi to bar malo proširilo sobu.. bar se nadam.. jel mozda netko od vas radio tak neki ormar, koliko ga je platio? svaka info dobrodošla.. hvala
ormar sa ogledalima je najbolje rijesenje za malu sobu. eduro je dosta skup, a u prodavaonicama neces naci odgovarajucu visinu da ide do stropa. nadji majstora koji ce ti to napraviti, i trazi mu da ti od standardne dubine koja je 60cm, smanji, a sistem vjesalica neka ti bude na spustanje-povlacenje, tako da ti sve stane. racunaj da je neka prosjecna cijena kliznog ormara do stropa bez ogledala(koja povecavaju cijenu) duzine 3m oko 8000 kn. takodjer, mozes i stol ukomponirati u taj ormar.
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Old 29.06.2009., 22:31   #74
kuhinja i blagavaona-izbor boja i materijala

Molim vas pomoc..
pocinjemo s uređenjem stana i manje vise sam sve osmislila jedino imam nekih dilema i trilema vezanih uz kuhinju i blagavaonu...
Prvotno kad sam zamisljala kuhinju zamislila sam je mat, u boji vanilije i cokolade, sa plocicama u tim bojama te tamnim stolom i svijetlim stolicama u blagavaoni.

No, pregledavajuci forum, zapela sam za crno kaljeno staklo između elemenata te crnim sjajnim podnim plocicama. Samim time, zanima me vase misljenje da li bi uz to odgovarala skroz bijela mat kuhinja? Ja si to bas nekako i ne mogu zamisliti. Vise mi odgovara bijela sjajna, no kakav stol pri tome uzeti? Ne svidja mi se ideja staklenog stola.

Govorim o spojenim prostorijama.
macy is offline  
Old 30.06.2009., 11:54   #75
Quote:
ambientart kaže: Pogledaj post
moze ti prekrivac za krevet biti bijeli sa 2 pruge. ako ga ne nadjes za kupiti, kupi bijeli prekrivac (ili crni, ili teget) i neka ti krojac nasije 2 pruge istih debljina kao sto su na zidu. isto mozes i sa zavjesama ako ih planiras. mozes i samo jastuke staviti u toj boji, a mozes i kupiti sliku (ili isprintati neku dobru fotku npr. zelenih bambusa i sl.) i staviti na zid. meni bi za musku sobu sa takvim zidom dobro isao prekrivac koji je plave, skoro crne boje sa tim zelenim prudama kao na zidu+dobra fotka
hvala, odlična ideja koja meni nikad ne bi pala na pamet.
thx
__________________
wow
Klaun is offline  
Old 30.06.2009., 14:52   #76
imam bijelu lamperiju u sobi.. jel se ona može farbati?
Dadushka is offline  
Old 30.06.2009., 15:12   #77
Sve se moze farbati, samo treba koristi odgovarajucu boju.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 30.06.2009., 19:24   #78
Quote:
dada21 kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje.. naime, imam malu sobu koju bi htjela u potpunosti preurediti. problem je ormar. htjela bi veći ormar da mi sve stane i bude pregledno.. gledala sam po trgovinama i ugl mi se sviđaju ormari od 150-180cm, ali ako to stavim nemam mjesta za radni stol na kojem bi trebao stajati kompjuter.. pa mi je palo na pamet da napravim ugradbeni ormar na drugom zidu, bio bi širok minimalno 150cm, a visok barem 220, klizni. i htjela bi da ta klizna vrata ormara budu kao ogledalo jer bi mi to bar malo proširilo sobu.. bar se nadam.. jel mozda netko od vas radio tak neki ormar, koliko ga je platio? svaka info dobrodošla.. hvala
Estetski bih onda ranije ne preveliki ormar, a uzela bih stol na sklapanje tj.drvenu plocu koja je montirana na zid i kod ne koristenja samo sklopljena.

Quote:
...mozes i samo jastuke staviti u toj boji, a mozes i kupiti sliku (ili isprintati neku dobru fotku npr. zelenih bambusa i sl.) i staviti na zid. meni bi za musku sobu sa takvim zidom dobro isao prekrivac koji je plave, skoro crne boje sa tim zelenim prudama kao na zidu+dobra fotka


Quote:
a sistem vjesalica neka ti bude na spustanje-povlacenje, tako da ti sve stane.
Sto je to, imas neku fotku?

Quote:
No, pregledavajuci forum, zapela sam za crno kaljeno staklo između elemenata te crnim sjajnim podnim plocicama. Samim time, zanima me vase misljenje da li bi uz to odgovarala skroz bijela mat kuhinja? Ja si to bas nekako i ne mogu zamisliti. Vise mi odgovara bijela sjajna, no kakav stol pri tome uzeti? Ne svidja mi se ideja staklenog stola.
Ja mislim da nesto mora biti mat inace ce sve previse bljestati, bling bling. Zid se sjaji, pod se sjaji i jos da se kuhinja sjaji?

Quote:
Sve se moze farbati, samo treba koristi odgovarajucu boju.
ombia is offline  
Old 30.06.2009., 19:30   #79
@dada 21,

Kolika ti je ta soba ?

Meni isto treba ormar najviše 150 širine visine oko 250(jer veći ne može stati ) klizni,ali sa stranicama i neće me koštati ispod 6500-7000 kn
murtila is offline  
Old 30.06.2009., 19:33   #80
vidjela sam jedan ormar u emmezeti koji mi se jako sviđa, i njega bi u sobi. širina 150, visina 210, dubina 60cm i naravno staklena klizna vrata
da nisam tudum za takve stvari, napravila bi u nekom programu tlocrt sobe da vidite u čemu je problem
Dadushka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.