Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2012., 16:28   #101
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Nismo se razumeli najbolje. Nije poenta da li postoje dobri i loši sveštenici, očigledno je da postoje (kao što postoje dobri i loši policajci, recimo), već je poenta da li je dozvoljeno pljuvanje i vređanje po "fundamentalistima," iako samo ti znaš šta su i ko su fundamentalisti, kao i da li je dozvoljeno pljuvanje i psovanje sveštenika, iako opet, čini se, samo ti znaš ko su pedofili (ne znam kako si došao do tog zaključka da su većina njih loši, ali ok). Mene interesuju odgovori moderatora, jer od njih mnogo više zavisi u kom pravcu idu "kritička mišljenja" i ostali načini slobodnog izražavanja.
Moderatori na to nece reagirat tj samo će očistit smeće (uvrede će samo obrisat i mozda dat neku simboličnu opomenicu kao npr: https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=239 , https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=249 ) nakon Ivana Ahileja a njega pustit da i dalje uništava ovaj pdf.
I usporkos tome što nema ni kulture izrazavanja nit daje ikakav temelj za raspravu tu ga moderatori drze ja ne znam zasto- vjerovatno zato sto ih boli neka stvar za cijeli pdf.
Zbilja ne znam zasto se ne povuku s tog mjesta.

Jedino rješenje ti je da napišeš pisamce na administratore sa prigovorom na rad moderatora i navedenim primjerima jer je posve evidentno da će moderatorska reakcija izostat ili će biti preblaga tj post ce bit obrisan ''za mir u kuci'' a isti ce i dalje nastavit otvarat besmislene teme i servirat razlicite uvrede.

Primjera radi za šta se dobije karton: ja sam dobila 100 bodova i ban od 7 dana za ovo:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=4289


Dobila sam 35 bodova za ovo:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=629

I to su samo oni kartoni koji su propisno dani tj preko posta i to su samo oni kartoni koje forum pamti. naravno da ih ima podeblja lista zaboravljenih

Al da ovdje naravno nema svetih krava..osim ak je ta krava ateistička onda ju se moze slobodno pustit da pase neometano i u kupusu.

Takodjer sjetimo se silovanja moje teme o Medjureligijskom dijalogu koja je ''smrdila'' na trollanje i prvo je obrisana radi toga jer je ateizam smjesten medju religijski dijalog, pa onda jer je izuzet pa je obrisana 4 puta (https://www.forum.hr/search.php?searchid=15212450 mogu se vidjeti na ovom linku- tj može ih vidjet samo osoblje foruma jer su obrisane jasno) dok Ivan Ahilej svakodnevno otvara glupe teme tako da stavi bilo kakav članak iz novina koji ima iole veze s Crkvom i nastavi svoju dnevnu seračinu.
Odvratno.

Takodjer ignoran je post u kojem MENE drugi korisnik naziva JALOVIM crkvenjakom i naravno da je prijavljeno naravno da nista nije ucinjeno po tom pitanju + jos razni komentari na račun osobnosti koji su eto tek blagi prekršaj a i to da naziva drugog korisnika bolesnikom je ocito.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=245

Rad moderatora ocjena: 1

Dajte otkaz odmah danas da ne sramotite i dalje ovaj jadni pdf Religija i ne radite od njega privatnu prčiju za pojedince.

Eto toliko od mene
Lijepi pozdrav od Agice
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Old 30.05.2012., 16:46   #102
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Rad moderatora ocjena: 1

Dajte otkaz odmah danas da ne sramotite i dalje ovaj jadni pdf Religija i ne radite od njega privatnu prčiju za pojedince.
Ne valjaju ti moderatori? Kako znaš braniti svoje svećenike pedofile "pa i oni su samo ljudi, i oni griješe" probaj tako i za moderatore reći da su samo ljudi i da je nemoguće udovoljiti svima.

I ja sam bio baniran već dva puta, a bodova imam oko 700, ne znam ni sam koliko, i meni ovdje govore da sam kreten bez mozga isl. pa nisam nikada plakao i tužakao bilo koga. Ovo nije misa gdje jedan laprda a drugi moraju slušati bez prava glasa, ovo je ipak forum gdje svak ima jednako pravo reći svoje mišljenje.

Trebalo bi tebe staviti ovdje za administratora da širiš svoje bolesne ideje kako curica od 9 godina mora roditi i po cijenu smrti...
Ivan Ahilej is offline  
Old 30.05.2012., 17:03   #103
Eh, dobro, rasprava je zavrsena? Nema potrebe ici dalje, svako je iznio svoj stav, o ovoj temi ce biti ubrzo raspravljeno pa cemo nastaviti daljnje druzenje na ovom pdf na svacije zadovoljstvo uz napomenu: vrijedjanje ne moze biti tolerirano.

Mod
__________________
Znaj, brate, covjek nije stvoren šale radi ili slučajno, već majstorski sazdan za cilj uzviseni (Ebu Hamid el Gazali)
i-s-l-a-m-i-c is offline  
Old 30.05.2012., 17:11   #104
Quote:
i-s-l-a-m-i-c kaže: Pogledaj post
Eh, dobro, rasprava je zavrsena? Nema potrebe ici dalje, svako je iznio svoj stav, o ovoj temi ce biti ubrzo raspravljeno pa cemo nastaviti daljnje druzenje na ovom pdf na svacije zadovoljstvo uz napomenu: vrijedjanje ne moze biti tolerirano.

Mod
Drugar, o definiciji vređanja bi trebali malo više porazgovarati. Jer, ja stvarno nisam siguran da je ta definicija jasna na ovom pdf-u.

Pozdrav, i sretan rad vam želim. Ipak se vi ovde mučite, radite nezahvalan posao, ne bih želeo da sam u vašoj koži.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Old 30.05.2012., 17:58   #105
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Drugar, o definiciji vređanja bi trebali malo više porazgovarati. Jer, ja stvarno nisam siguran da je ta definicija jasna na ovom pdf-u.

Pozdrav, i sretan rad vam želim. Ipak se vi ovde mučite, radite nezahvalan posao, ne bih želeo da sam u vašoj koži.
Istina, o tome ce se povesti vise racuna.
__________________
Znaj, brate, covjek nije stvoren šale radi ili slučajno, već majstorski sazdan za cilj uzviseni (Ebu Hamid el Gazali)
i-s-l-a-m-i-c is offline  
Old 30.05.2012., 21:06   #106
Vrijeđanje bi trebalo definirati. Točka 8 je jedina neobjašnjena u Pravilima i to dovodi do zabuna.

Možda postaviti neko upozorenje tipa "obezvrjeđivanje povijesnih zapisa ili osoba, makar ih neki smatrali svetima, nije vrijeđanje" za one koji su puni emocija (ili i to staviti pod vrijeđanje, pa da znamo).
__________________
Pretty women make us buy beer. Ugly women make us drink beer.
Vorang is offline  
Old 01.06.2012., 11:20   #107
Quote:
Vorang kaže: Pogledaj post
Vrijeđanje bi trebalo definirati. Točka 8 je jedina neobjašnjena u Pravilima i to dovodi do zabuna.

Možda postaviti neko upozorenje tipa "obezvrjeđivanje povijesnih zapisa ili osoba, makar ih neki smatrali svetima, nije vrijeđanje" za one koji su puni emocija (ili i to staviti pod vrijeđanje, pa da znamo).
Ili recimo staviti "pitanja kako ateisti znaju šta je dobro i zlo ili uopšte pitanja oko temelja ateističkog morala su uvredljiva i zabranjena dok pitanja o temeljima vjerničkog morala i pojmovima dobra i zla nisu " ...pa da imamo to i napismeno . Ovako se to provodi inače u praksi ali nema definisano pravilnikom jer bi izgledalo...hm, nepravedno??
Nurudin is offline  
Old 01.06.2012., 11:44   #108
Quote:
Nurudin kaže: Pogledaj post
Ili recimo staviti "pitanja kako ateisti znaju šta je dobro i zlo ili uopšte pitanja oko temelja ateističkog morala su uvredljiva i zabranjena dok pitanja o temeljima vjerničkog morala i pojmovima dobra i zla nisu " ...pa da imamo to i napismeno . Ovako se to provodi inače u praksi ali nema definisano pravilnikom jer bi izgledalo...hm, nepravedno??
Sorry, ali stvarno bi bilo glupo sankcionirati bilo koje pitanje, osim ako nije "Kompleksno pitanje". Bilo čije rasuđivanje dobra od zla, je normalno i legitimno pitanje. "Ateistički moral" kao takav se ne može definirati, jer ne postoje dogme koje definiraju ateizam. Moral je osobna stvar svakog pojedinog ateiste, pa to pitanje nema puno smisla, ali ga opet ne traba kažnjavati.

Ono što sam mislio je slijedeće:
Ako kažem "Nurudine, glup si" onda sam te uvrijedio i treba me kazniti. Ali, ako kažem "Prometej je kreten" onda to nije uvreda namijenjena sljedbenicima Prometeja i makar im to nije drago čuti, nisam zaslužio kaznu (ili jesam).

P.S. Nemam nikakve ovlasti na forumu, pa kad kažem "treba", "smije", "ne smije" samo izražavam svoje mišljenje.
__________________
Pretty women make us buy beer. Ugly women make us drink beer.
Vorang is offline  
Old 07.06.2012., 16:44   #109
Jel dozvoljeno u postovima stavljati linkove drugih foruma ?
Seljak- is offline  
Old 07.06.2012., 17:22   #110
Quote:
Seljak- kaže: Pogledaj post
Jel dozvoljeno u postovima stavljati linkove drugih foruma ?
Odgovor je ovdje koji se odnosi na potpise:

Quote:
Popisa dozvoljenih i nedozvoljenih linkova nema, no vrijedi generalno pravilo da su dozvoljeni linkovi na blogove, Forum.hr i Monitor.hr, a nisu dozvoljeni linkovi na druge.
Ono sto se dozvoljava je link na specijalizirane forume, ali ne u formi reklame ili pozivanja. Stoga to pravilo mozemo protegnuti i na dijalog u threadovima.

Moze link konkretnog posta.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 07.06.2012., 17:45   #111
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Odgovor je ovdje koji se odnosi na potpise:



Ono sto se dozvoljava je link na specijalizirane forume, ali ne u formi reklame ili pozivanja. Stoga to pravilo mozemo protegnuti i na dijalog u threadovima.

Moze link konkretnog posta.
Može:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=3053

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=3128
Seljak- is offline  
Old 07.06.2012., 17:52   #112
Hvala, postovi izbrisani.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 07.06.2012., 22:46   #113
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Hvala, postovi izbrisani.
E admine admine,pa jel čitaš ti šta taj čovek piše?
Već sam jednom banovan po njegovoj prijavi da sam otkrio njegovo ime koje je ionako izmišljeno.
Pogledaj malo kako svoje laži stalno zataškava uz vašu pomoć tako što izbrišete sve gde se otkriju njegove laži.
Ako podržavate lažove svaka vam čast.
poelbuster is offline  
Old 07.06.2012., 23:05   #114
Quote:
poelbuster kaže: Pogledaj post
E admine admine,pa jel čitaš ti šta taj čovek piše?
Već sam jednom banovan po njegovoj prijavi da sam otkrio njegovo ime koje je ionako izmišljeno.
Pogledaj malo kako svoje laži stalno zataškava uz vašu pomoć tako što izbrišete sve gde se otkriju njegove laži.
Ako podržavate lažove svaka vam čast.
Poelbuster, ne nagadjamo i ne komentiramo (znali ili ne) o podacima iz rl korisnika.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 07.06.2012., 23:22   #115
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Poelbuster, ne nagadjamo i ne komentiramo (znali ili ne) o podacima iz rl korisnika.
Znali ili ne u ovom slučaju ste izmanipulisani od strane seljaka/hareca.
Činjenica jeste da je zloupotrebio pravila foruma da bi postigao u oba slučaja da ostali članovi vide očigledne dokaze da je lagao.
Ako vi brišete postove po njegovom nalogu onda je potpuno uspeo.
Sva sreća što sam spasao te postove pa ih mogu objaviti drugde gde on ne može da manipuliše uredništvom.
poelbuster is offline  
Old 07.06.2012., 23:28   #116
Quote:
poelbuster kaže: Pogledaj post
Znali ili ne u ovom slučaju ste izmanipulisani od strane seljaka/hareca.
Činjenica jeste da je zloupotrebio pravila foruma da bi postigao u oba slučaja da ostali članovi vide očigledne dokaze da je lagao.
Ako vi brišete postove po njegovom nalogu onda je potpuno uspeo.
Sva sreća što sam spasao te postove pa ih mogu objaviti drugde gde on ne može da manipuliše uredništvom.
Nitko nije “izmanipuliran“, objavljivanje, insinuacije i sl. o identitetu korisnika nije u skladu s pravilima foruma. Kao sto nije u skladu s pravilima, bavljenje likom i djelom korisnika. Eto, vrlo jednostavno.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 09.06.2012., 20:36   #117
Gdje je nestala anketa i tema "Biste li zadavili Batko bebicu" ?
Keva is offline  
Old 09.06.2012., 20:56   #118
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Gdje je nestala anketa i tema "Biste li zadavili Batko bebicu" ?
Nije nestala, nego je obrisana. A obrisana je jer je katastrofalna, naslov “Biste li zadavili Batko-bebicu“ nije nesto sto bi rado gledali kao naslov threada.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 09.06.2012., 22:24   #119
Tko kaže da ne bi rado gledali ?

Tema je upravo zanimljiva , a pitanje je vrlo škakljivo , samim time zanimljivo...

Tko su ti mi , koji ne bi rado gledali ?

To ne bi rado gledali oni , kojima tema smeta , jer im ruši njihove konstrukcije...

A najviše im ruši konstrukcije napadanja dragog Boga...


E to su ti , kojima je tema katastrofa , i kojima tema smeta...


To pitanje podiže puno prašine po podforumu , pa bi bio red da imamo zasebnu temu , i anketu...

Moderatura na ovom podforumu postaje neizdržljivo pristrana za bezbožnike. Doslovce se guši razvoj nečega , što remeti opću konstrukciju napadanja Boga...



A kakve naslove tema , mi katolici , RADO gledamo svaki dan na ovom podforumu ?



Stalno se otvaraju teme , s naslovima , u kojima se o Katoličkoj Crkvi govori kao o zločinačkoj organizaciji...

Zar je moguće da su bezbožnici , s ovog foruma , tolike kukavice da nemaju muda ni podnositi da postoji jedna tema , koja njima , ne paše , jer nemaju Bog zna kakav odgovor , osim naravno , uvreda na računa Boga...

Pa to je tragikomedija - bezbožnici zdušno zagovaraju ubijanje milijardi nedužne djece u pobačajima , a padaju u nesvijest ako im Bog kaže da bi trebalo ubiti jedno , koje će sigurno biti šljam...

Koja bolećljiva patetika , za natjerat mrtvu babu da prdne u grobu...

Odmah se javlja prestrašeni Regul: "Joj , temu bi trebalo zgasiti"... i na jedan mig , zatvara se tema , jer bezbožniku ne paše...

Ta tema nikog ne vrijeđa , ni u naslovu , ni u sadržaju , za razliku od idiotskog naslova "Katolička Crkva: veći je zločinac djevojčica nego očuh koji ju je silovao..."

Ili "Katolička Crkva tumor hrvatskog društva"...


To nisu katastrofalni nazivi i provokativne uvrede ?


Tko to rado gleda ?

Katolici sigurno ne... a ovdje nas je puno...



Da ne pričamo o tome , da je na ovom podforumu potpuno normalno vrijeđati katolike...

Potpuno nekažnjeno prolaze rečenice upućene katolicima , tipa vjerski fanatik , monstrum... to se podrazumijeva kao nešto što se smije reći...

Da ne pričamo o tome da je bezbožnicima dozvoljeno o našem Bogu govoriti budala , idiot , grupnjak Marije sa svetim trojstvom , itd... to se sve uzima pod nešto što je normalno...

S druge strane , bezbožnici nisu sposobni podnijet ni viceve na svoj račun , pa prijavljuju moje viceve , a moderatura zabrinuto briše...


Zašto ovdje ne postoji barem jedan moderator katolik , ali da i je katolik ?

S obzirom da najviše kritike ide na račun katolika , bilo bi realno imati jednog moderatora katolika...


Zahtijevam da mi se tema vrati...

Ako vam naslov smeta , promjeniti ću ga , ali nema nikakvog opravdanja za brisanje same teme , jer o tome ionako razgovaramo po drugim temama , tojest počeli smo trolat druge teme s tim pitanjem , pa je normalan red stvari da otvorimo zasebnu temu...

Pa ne želite valjda trolanje drugih tema ?

Zadnje uređivanje Keva : 09.06.2012. at 22:31.
Keva is offline  
Old 09.06.2012., 22:33   #120
Quote:
Zašto ovdje ne postoji barem jedan moderator katolik , ali da i je katolik ?

S obzirom da najviše kritike ide na račun katolika , bilo bi realno imati jednog moderatora katolika...


Zahtijevam da mi se tema vrati...

Ako vam naslov smeta , promjeniti ću ga , ali nema nikakvog opravdanja za brisanje same teme , jer o tome ionako razgovaramo po drugim temama , tojest počeli smo trolat druge teme s tim pitanjem , pa je normalan red stvari da otvorimo zasebnu temu...

Pa ne želite valjda trolanje drugih tema ?
Da, vjerujem da bi se mod koji bi bio katolik odusevio naslovom, jer je poznato da katolicka vjera dopusta ubijanje tek rodjene djece radi prevencije buduceg zlocina. (sarkazam)
I bez nepotrebne zuci, nitko se ne “boji“ teme, rekla sam zasto je obrisana.
Naravno da naslov smeta, to sam i rekla, promjeni ga i posalji. Ja bih to nazvala “Opravdanost preventivne dehumanizacije“.

edit:
Ako te zanima razlika u misljenu vjernika i atista/agnostika, onda bi to tako trebao specificirati u anketi.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick

Zadnje uređivanje blue bird : 09.06.2012. at 22:42.
blue bird is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:54.