Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2009., 19:27   #1001
Quote:
strma kaže: Pogledaj post
Iskreno, od ta dva, nijedan.
Adventure je brand Turbo sporta (rade ih za njih u Kini) i po meni je kvaliteta vrlo upitna. A bome nije ni prejeftin za tu kvalitetu.
Panties ti je rekla za ovaj 1-minutni, premali je i ima samo jedan sloj (nema odvojenu spavaonu).
Inače je pravilo za šator da se uzima za jedan broj veći od broja ljudi koji borave (jer imaš i neke stvari sa sobom u šatoru), ali ako samo spavate u njemu (a auto sa stvarima je blizu), ok je šator širok po 60cm za svaku osobu.
Ako si iz Zg, odi u Iglu sport u Radničku, imali su na akciji Marmat Atol3 i Ocean4 (400 i 500kn), to su klasični ljetni šatori za ok cijenu.
Ako želiš nešto (još) bolje, pitaj nas dalje (ima puno boljih šatora - kolko para, tolko muzike).
Za Motovun ne bi znao, ali po slici s weba vidim da je dobra gužva u tom "eko kampu"
Sretno!
E ovaj Ocean4 djeluje baš dobro, možda će bit još jedna manja osoba s nama, tako da bi veći šator poput ovog bio i bolji.
I definitivno djeluje bolje od Adventure-a.
Evo ako oće netko pogledat, imaju akcijski letak, na drugoj strani su im šatori: letak

Btw. Ako netko ide na Motovun, saznao sam par stvari pa da podijelim s potencijalnim kamperima tamo.
Tuševi su koma i nakon dan-dva postane dosta zmazan pod pa treba imati nekaj za na noge stavit. WCi su kemijski i navodno se dobro čisti. Po slikama se da zaključit da je gužvovito, al tako i onako si u šatoru preko noći. Po danu tražiš hlad, ekipu koje ima puno, stopiraš do mora (kaže frend da bez problema nađeš nekog tko će ti stati), odeš u obližnje toplice. Po noći se gledaju filmovi i piju vina lokalnih vinarija (nikako ne iz dućana) jer su dobra vina, a jeftina.

Hvala još jednom na savjetima, možda ste nas spasili raspadanja šatora ili nedajbože kakvih gorih neugodnosti oko boravka tamo uzrokovanih lošom opremom
Damned is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 10:50   #1002
Quote:
trpi kaže: Pogledaj post
ma slabo je to, zadnji za povratak iz makarske u basku je u 19h, mi bi doma oko 2-3 u noci
a nis, ponijet cemo bicikle... da te pitam jel ima nekih sporednih puteva gdje bi se mogao voziti bicikl, po plazi po pijesku ili sljunku je jako tesko voziti a i sumnjam bas da cu moci magistralom voziti bicikl...??
ma super ti je za bicikliranje tamo!
od brela (prvo mjesto makarske rivijere) pa do krvavica ti je cijelo vrijeme siroka pjesacka staza (al i za bicikliste!) uz more koja je betonirana i siroka bar 3 m, a onda dolazi makarska..inace, tom stazom nikako ne mogu ici auti! ja to zovem lungomare..
ma ovako cu ti opisati:
mjesta ti se ovako nižu jedan do drugog (prakticki su spojeni):
brela, baska voda, basko polje, djecje selo (nije u funkciji al su mrak plaze tamo, nema zive duse!), pa promajna, bratus, krvavice i onda makarska..
brela i baska voda su takoreci spojene a tako i basko polje, te promajna, bratus i krvavice isto spojene..od brela do krvavica je cijelo vrijeme beton..a onda na kraju plaze u krvavicama pa do prve plaze koja spada u makarsku (a ima bezbroj plaza)e imas samo nekih 100 m uske staze makadama (pijesak/sitni kamencici) al moze proci 1 bicikl ili ces samo taj dio mozda malo sici s bicikla i pjesaciti i onda odmah iza tih 100 m opet jako siroka staza uz more (setaliste) -malo je makadam i onda vrlo brzo opet beton..ja sve to istrazila i pjeske i biciklom
prporucam ti ako idete biciklom, onda odite biciklom istraziti sva mjesta koja sam navela od brela do makarske-sve je to tako blizu od kampa b.polje, a pogotovo biciklima.a staza uz more je neprekinuta od brela do makarske i jos bolje, skoro cijelo vrijeme je u hladu (borova suma) plus neprekinute predivne plaze..pogotovo imas praznih plaza između baskog polja i promajne te između krvavica i makarske...pa ono jedan dan odes lijevo od kampa prema brelima, drugi dan desno prema makarskoj itd..mozes i magistralom al je duza relacija nego dole uz more..a ako se mislis kasno navecer vratiti, jedino taj dio između makarske i krvavica nije bas osvijetljen (procjenjujem nekih 200 m nije osvjetljeno a sve ostalo između brela i makarske je osvjetljeno).
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 15:38   #1003
Vidim da se dosta piše o kampovima oko Makarske.. ove godine smo se odlučili kampirat u jednom od sljedećih kampova pa bi volio čut vaše mišljenje.. Ide nas 7-8 mlađih muških i ono šta tražimo je : mirniji kamp, al da možemo negdje navečer izać pješice( do 20 min hodanja), neki restorančić i kafić di možeš nešto normalno pojest i popit pivo a da nije baš preskupo.. eto skromni smo.. Kampovi koji su nam zapeli za oko jesu : Kamp Dalmacija Zaostrog, Kamp Viter Zaostrog, Kamp Baško Polje, kamp Podgora te Kamp Boban Živogošće.. molim sve ljude koji znaju nešto od tim kampovima, a da ranije nije napisano da podijele to samnom.. Zahvaljujem i plaćam Pivce
slon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 15:54   #1004
zasto su nasi kampovi tako uzasno skupi? usporedjujem cijene s austrijom/svicarskom i ne ide mi u glavu nikako

i imaju komplicirane cjenike... evo recimo ovaj http://www.istracamping.com/HR/kampo...Maris_1810.itu Sto tu treba platiti za sator? Cijenu po osobi i parcelu? Koji vrag ce mi parcela, ne treba mi to, trebam valjda 5 m2 za postavit sator i to je to. Po ovom cjeniku bi jedno nocenje za 2 osobe i sator doslo jedno 250 kn i to bez auta. U Austriji za slicne novce dobijem sobu s kupaonom i doruckom uracunatim
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 21:40   #1005
Question kampiranje

ja i cura planirali ići negdje kampirati na more...
bilo bi mi drago ako tko ima kakvih prijedloga gdje mogu jeftino kampirati a da nije nekakva rupetina...
hvala
zmaj66666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 00:34   #1006
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
zasto su nasi kampovi tako uzasno skupi?
Ma pusti te sminkerske kampove s 4 zvjezdice, odi na www.avtokampi.si i tamo ce ti za Istru izbaciti hrpu kampova s 1 i 2 zvjezdice gdje se moze boraviti za puno manje novaca. Meni jedino nije jasno zasto ne postoji tako dobra i azurirana hrvatska stranica za autokampove
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 10:03   #1007
prolazniaca je u pravu, ima kod nas jeftinijih kampova, samo sto ih je tesko naci na netu..neki uopce nisu ni oglaseni pa su tajna (za neke i bolje jer bolje da nema invazije u tim kampovima zbog predivne prirode itd)..
ova slovenska stranica za nase kampove je dobra.i poljaci imaju jako dobar sajt o nasim kampovima, oni navode bas svaki kamp u nas ,al se treba muciti sa poljskim (dade se skuziti)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 10:06   #1008
Quote:
slon kaže: Pogledaj post
Vidim da se dosta piše o kampovima oko Makarske.. ove godine smo se odlučili kampirat u jednom od sljedećih kampova pa bi volio čut vaše mišljenje.. Ide nas 7-8 mlađih muških i ono šta tražimo je : mirniji kamp, al da možemo negdje navečer izać pješice( do 20 min hodanja), neki restorančić i kafić di možeš nešto normalno pojest i popit pivo a da nije baš preskupo.. eto skromni smo.. Kampovi koji su nam zapeli za oko jesu : Kamp Dalmacija Zaostrog, Kamp Viter Zaostrog, Kamp Baško Polje, kamp Podgora te Kamp Boban Živogošće.. molim sve ljude koji znaju nešto od tim kampovima, a da ranije nije napisano da podijele to samnom.. Zahvaljujem i plaćam Pivce
svi su ti kampovi dobri..na dobroj poziciji, svi imaju jako lijepe plaze, u hladu su, dobro opremljeni i nijedan nije daleko od mjesta i svi su na domet pjesaka..
u kampu podgora ti nije tako mirno jer je uvijek pun..ako bas trazite najmirnij kamp- onda su ti to kampovi basko polje i boban zivogosce. a o b.polju napisala puno toga pa necu opet.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 10:21   #1009
Quote:
zmaj66666 kaže: Pogledaj post
ja i cura planirali ići negdje kampirati na more...
bilo bi mi drago ako tko ima kakvih prijedloga gdje mogu jeftino kampirati a da nije nekakva rupetina...
hvala
imate auto ili nemate auto?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 10:36   #1010
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
ova slovenska stranica za nase kampove je dobra.i poljaci imaju jako dobar sajt o nasim kampovima, oni navode bas svaki kamp u nas ,al se treba muciti sa poljskim (dade se skuziti)
daj pliz link na taj sajt
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 10:39   #1011
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
Ma pusti te sminkerske kampove s 4 zvjezdice, odi na www.avtokampi.si i tamo ce ti za Istru izbaciti hrpu kampova s 1 i 2 zvjezdice gdje se moze boraviti za puno manje novaca. Meni jedino nije jasno zasto ne postoji tako dobra i azurirana hrvatska stranica za autokampove
U, dobar link. Pamtim, trebat ce. Na zalost, u Umagu ne pronalazi nis pametnog, a treba mi nesto bas u Umagu zbog atp turnira. I da je na pristojnoj udaljenosti za pjesake jer ce auto ostati u Rijeci.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 10:59   #1012
evo nasla (mislim da je to to)..imaju poljaci sve o kampovima po europi .srecom, sad imaju i verziju i na eng., tal, i inim jezicima, a ne samo poljskom hehe
http://www.e-camping.net/en/
skoro svi nasi kampovi su tu!
ima i forum...
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 11:38   #1013
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
svi su ti kampovi dobri..na dobroj poziciji, svi imaju jako lijepe plaze, u hladu su, dobro opremljeni i nijedan nije daleko od mjesta i svi su na domet pjesaka..
u kampu podgora ti nije tako mirno jer je uvijek pun..ako bas trazite najmirnij kamp- onda su ti to kampovi basko polje i boban zivogosce. a o b.polju napisala puno toga pa necu opet.
Zahvaljujem.. sve mi se čini da ćemo boraviti u Baškom Polju.. nekako mi se čini da je taj kamp spoj mira i veselice pošto je Baška Voda dosta blizu.. još da bi mi netko znao reći o cjenama ića i pića u kampu?!?!!? odnosno jel mogu pojest neke lignjice s pomfritom i popit pivce za 50-tak kn??? Fala
slon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 13:59   #1014
a evo i brosure o hrv.kampovima koja se moze downloadati (ja imam tiskanu verziju doma):
http://www.croatia.hr/Hrvatski/Multimedija/Brosure.aspx
pa izabrati brosuru "Camping" (skrolati dole) i unutra ima popis svih kampova (i onih kojih nema na netu) a mozda je rijetko koji kamp izostavljen.a moze se downloadati i cjenik kampova na istoj stranici.

btw, ne pijem pivu pa ne znam kolika je piva u b.polju he
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 16.07.2009. at 14:14.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 15:40   #1015
panties aaston - hvala vam, pogotovu na ovom odgovoru za wc, jer sam razmatrala da bih mozda uzela s wc-om prikolicu, pa zato...
Mamkanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 18:47   #1016
Jel ima u crikvenici kakav kamp s šatorima???

Idemo prvi put pa ako može adresa ako znate...
sammy99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 20:47   #1017
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
imate auto ili nemate auto?
imamo auto.
zmaj66666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 08:49   #1018
Quote:
sammy99 kaže: Pogledaj post
Jel ima u crikvenici kakav kamp s šatorima???

Idemo prvi put pa ako može adresa ako znate...
nema u crikvenici kampa..cak ni malog privatnog..
najblizi kamp je u kacjaku (dio dramlja) al je jako los kamp.
a s druge strane crikve najblizi kamp tek ispod novog vinodolskog.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 08:53   #1019
Quote:
zmaj66666 kaže: Pogledaj post
imamo auto.
povoljni kampovi su ti na peljescu..ali mozda vam je to jako daleko za voziti se?a ako vam je to daleko, onda recimo neki kampovi na makarskoj rivijeri. a ako je i to daleko, onda pogledaj moj post malo gore di ima link di se da se moze downloadati brosura sa hrv.kampovima a i cjenik kampova pa prostudiraj..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 09:27   #1020
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
s druge strane crikve najblizi kamp tek ispod novog vinodolskog.
Daaaa, čudim se kak je tebi promako kamp u Selcu
nicola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.