Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2011., 14:41   #1
Izborna komisija

Uskoro će nam izbori. Zna li tko se, gdje se, i kako se može prijaviti za člana izborne komisije?
registriran_clan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 17:35   #2
Quote:
registriran_clan kaže: Pogledaj post
Uskoro će nam izbori. Zna li tko se, gdje se, i kako se može prijaviti za člana izborne komisije?
Treba se raspitati u gradu i općini i oni znaju više
Flipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 18:24   #3
Quote:
registriran_clan kaže: Pogledaj post
Uskoro će nam izbori. Zna li tko se, gdje se, i kako se može prijaviti za člana izborne komisije?

Nikako.
Ti "poslovi" već su odavno rezervirani.
Evo, kod nas su danas bili izvanredni izbori za gradonačelnika.
U izbornoj komisiji, 3 dobrostojeća penzića. Jedna od njih i dementna.

Ne 3 nezaposlena, ili 3 studenta, već 3 dobrostojeća penzića...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 22:16   #4
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Nikako.
Ti "poslovi" već su odavno rezervirani.
Evo, kod nas su danas bili izvanredni izbori za gradonačelnika.
U izbornoj komisiji, 3 dobrostojeća penzića. Jedna od njih i dementna.

Ne 3 nezaposlena, ili 3 studenta, već 3 dobrostojeća penzića...
Trebalo bi dati prenost nezaposlenima mladima ,a ne dobrostojećim penzićima .
Onako sad svi dobivaju isto novaca tako da se predsjednik ni ne ispalati biti jer imaš više troškova od ostalih
Flipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 22:25   #5
Za predsjedničkih izbora, na izbornom mjestu na kojem sam ja bila u "komisiji" bili SMO (priznajem) samo djeca/braća nekog tko radi na općini ili je barem u neku odboru u općini ili slično. Ja sam, od svih, bila jedina nezaposlena.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 22:32   #6
kod nas redovito predsjednik i zamjenik budu osobe koje već imaju iskustva, a članovi i zamjenici budu sa strane osobe i tu je mješung - ima i nezaposlenih, i zaposlenih, i poznanika i svega.
i to je ok da bude netko s iskustvom jer sam znao bit u odboru u kojem su ljudi čuda radili od onih statistika.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 10:24   #7
sve su ti dobro rekli.
rezervirano unaprijed.
__________________
A kiss is a lovely trick designed by nature, to stop speech when words become superfluous...
Doll House is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 14:38   #8
Ne znam za druge stranke, no na prošlim parlamentarnim i lokalnim izborima SDP mi je ponudio mjesto u njihovoj komisiji.. Odgovarala sam na njihovu telefonsku anketu i na kraju su me pitali jesam li zainteresirana. Ja sam odbila. Bila sam u komisiji za stranku DC, u to vrijeme su još bili u Saboru I nisam imala nikakvu veliku vezu, susjeda od člana DC-a me je pitala znam li koga tko bi htio.. Može se ubosti..

Ali predsjednik komisije sigurno ne možeš postati bez štele.. A najbolje bi vam bilo kad bi uboli za HDZ, moja frendica je bila u komisiji preko HDZ-a već 2 puta,, i oni onda zovu stalno,. Zvali su ju čak i na skupove, mislim da su joj nudili oko 400 kn za taj jedan dan u kojem je trebala urlikati, pljeskati itd.... To je bilo na onom zadnjem , kad ih je bilo jako puno. Sve novine su pisale o tome.. Ali stvarno se ne mogu sjetiti kako je ona uspjela ući u tu komisiju preko njih..
Log-in is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 17:52   #9
Od predsjedničkih izbora kolko znam ne može se više biti u izbornoj komisiji ako si član neke stranke već samo promatrač od te stranke koja te angažira
Flipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 22:13   #10
Ne smiješ biti član stranke da bi bio u izbornoj komisiji odavno, ali zato možeš biti v.d. pročelnika u Gradu Osijeku i biti u izbornoj komisiji. 100ka!
__________________
‎"Onaj tko je prijatelj svima, nije prijatelj nikome" - izjavio je Aristotel, puno prije nego što je pokrenut Facebook.
Solarna lampa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 00:47   #11
Quote:
Solarna lampa kaže: Pogledaj post
Ne smiješ biti član stranke da bi bio u izbornoj komisiji odavno, ali zato možeš biti v.d. pročelnika u Gradu Osijeku i biti u izbornoj komisiji. 100ka!
bilo ih je prije a na prošim izborima su ih pročistili poslije parlamentarnih
Flipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 10:52   #12
moj muž se dva puta prijavio za predsjednika i kako nije ni u jednoj stranci izabrali su ga oba puta u zgradi preko puta njegove. treba se prijaviti (za zgb u poglavarstvu) i može se dobiti. i ako nemate iskustva kao predsjednik i zamjenik, prijavite se, nije imao ni on i dobio je to mjesto iz prve. bez ikakvih veza.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 22:22   #13
I ja sam nezaposlena i htjela bih se prijaviti za rad na predstoječim izborima...znači, otići u poglavarstvo i tamo pitati ili?
marali78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 22:59   #14
Quote:
marali78 kaže: Pogledaj post
I ja sam nezaposlena i htjela bih se prijaviti za rad na predstoječim izborima...znači, otići u poglavarstvo i tamo pitati ili?
Da
Flipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 22:57   #15
nezaposlenost nema veze .. u praksi, upada se preko stranki koje to službeno šalju u gradsko izborno povjerenstvo

članovi izborne komisije mogu biti bez iskustva, ali bi bilo poželjno da doista znaju svoja "prava i obaveze" (u vezi pripreme biračkog mjesta ujutro prije početka glasanja, zatim ponašanja prema biračima, promatračima, medijima itd)

predsjednik i zamjenik izborne komisije se dogovaraju o rasporedu dežurstva na biračkom mjestu, jer ne moraju svi biti cijelo vrijeme, i na jednim prošlim izborima sam nekako ja upala na to mjesto, imala sam strašnih problema sa tipom iz HDZ..morala sam zvati DIP

zaključak, nezgodno je ak je mlada ekipa, studentarija, u pravilu nisu baš zainteresirani, uglavnom se jave zbog love, a ak je starija ekipa tu ima svakojakih biljčica ono
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 13:50   #16
Ako sam bila u biračkom odboru na predsjedničkim izborima, kakve su šanse da me zovu i sada?
Loreanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 14:29   #17
Quote:
Loreanna kaže: Pogledaj post
Ako sam bila u biračkom odboru na predsjedničkim izborima, kakve su šanse da me zovu i sada?
Nikakve ako nisi bila predsjednik, a i onda se moraš sama javiti, neće te zvati....ja sam bila uvijek član....naime, evo, najfriškija informacija...primaju prijave samo bivših predsjednika tih odbora, a ostale članove biračkog odbora moraju stranke predložiti. Tak bu mene susjed koji je stranka umirovljenika....bilo je tak i za zadnjih izbora....barem kod mene....
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 19:57   #18
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Nikakve ako nisi bila predsjednik, a i onda se moraš sama javiti, neće te zvati....ja sam bila uvijek član....naime, evo, najfriškija informacija...primaju prijave samo bivših predsjednika tih odbora, a ostale članove biračkog odbora moraju stranke predložiti. Tak bu mene susjed koji je stranka umirovljenika....bilo je tak i za zadnjih izbora....barem kod mene....
Bila sam predsjednica odbora
Ali danas sam zvala i pitala jel se mogu prijavit jer sam već radila na izborima, kažu mi da će me zvat ako budem izabrana. Ja pitam ali kako kad se nisam ni predstavila ni ostavila podatke, žena mi govori da će u registru svih onih koji su bili na dosadašnjim izborima odabrat ljude za ove izbore
Ovako nešto prvi put čujem, pa sad ne znam jel dotična nema pojma o čemu govori ili je to stvarno tako
Loreanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 20:38   #19
to je priča za javnost, a zapravo se čeka da stranke prijave svoje kandidate, pa će ostalo popunjavat kak im treba
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 20:58   #20
Ja sam bila već par puta predsjednica kad sam studirala i svaki put su me zvali. imam osjećaj da me ovaj put neće zvati. maknuli su jednu sutkinju koja je bila glavna, čist super žena. a i rekli su mi u lice da će se uzimati nezaposlene osobe. ma nek uzimaju, ali znam da neće. ima guzonja koje mlate tu pare na izborima a zaposleni su i zarađuju 5-6000 kn. uzimaju tih 200-300 kn ljudima iz ruke, kojima je potrebnije. kako im se da sjediti za tako male pare??
jedna žena je komentirala, kako neće valjda onda skidati ljude s burze zbog tog jednog dana? meni se sve čini da će i ići na to. tako da se pokaže da je sve manje ljudi nezaposleno. jadnooo
__________________
"Timski rad je zakon. Uvijek možeš okriviti nekog drugog!"
Loza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.